Da li slaviti subotu ili nedelju

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@laodikeja
kako ti poštuješ Božji Zakon 10.zapovijedi ??
kada tvrdiš da je Bog trojedini
a prva zapovijed uči da je Jedan Jedini

jesi li shvatio da su danas izabrani narod kršćani,
da je to ustvari duhovni Izrael


Prva zapovest je data u kontekstu mnogobostva, odnosno stvaranja laznih izmisljenih Bogova u odnosu na nega koji je jedan Bog u kome postoje tri licnosti.
Dokaz je sama forma zapovesti u kojoj se spominju dva imena - JAHWE i ELOHIM "JA SAM JAHWE ELOHIM ( GOSPOD BOG ) TVOJ"

Ovaj izraz ELOHIM upravo oznacava mnozinu.

Naravno, Duhovni Izrailj, ne postoji drugi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da je to tako, onda bi naš Spasitelj lagao kada je rekao
idem Ocu svome i Ocu vašemu, Bogu svojem i Bogu vašem
nije rekao bogovima, nego Bogu jednina
dakle Jehova je Jedan Jedini, nikakva množina

prouči djela Apostolska
glava 9:17
..da progledaš i da se napuniš Duha Svetoga
dakle Pavao je primio Duha Svetoga rukopologanjem brata Ananije
da li i još uvijek vjeruješ da je Duh Sveti Bog ? ili treća osoba
jer kako je Pavao mogao primiti nekakvu treću osobu rukopolaganjem
nikako

Apostoli su primili Duha Svetoga u obliku plamenih jezika
to predstavlja revnost kojom če širiti istinu
dakle ni tu se ne govori da je Duh Sveti osoba, nego sila
samo je bila u obliku plamenih jezika koja se spustila s neba na njih

tko te uvjeri da je Duh Sveti osoba, taj ti brani u Kraljevstvo Nebesko
sapliče ti noge

edit
pročitaj, prouči šta piše Ellen White, Čežnja vjekova
11.krštenje

Kad je izašao iz vode, Isus je priklonio glavu u molitvi na obali reke. Pred Njim se otvara novo i značajno razdoblje. On je sada na širokoj pozornici ulazio u svoj životni sukob. Iako je bio Knez mira, Njegov dolazak mora da bude kao isukivanje mača. Carstvo koje je On došao da zasnuje bilo je suprotno od onoga što su Jevreji želeli. On koji je bio temelj izrailjskih obreda i uređenja smatraće se kao njihov neprijatelj i rušitelj. On koji je objavio zakon na Sinaju biće osuđen kao prestupnik. On koji je došao da slomi Sotoninu silu, biće proglašen Velzevulom. Niko na Zemlji nije Ga razumevao i u toku službe On je i dalje morao hoditi sam. Tokom celog Njegovog života, Njegova majka i braća nisu shvatala Njegovu misiju. Čak ni Njegovi učenici nisu Ga razumevali. On je prebivao u večnoj svetlosti, kao jedan s Bogom, ali svoj život na Zemlji morao je da provede u usamljenosti.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kad je izasao iz vode, Isus je priklonio glavu u molitvi na obali reke. Pred Njim se otvara novo i znacajno razdoblje. On je sada na s�rokoj pozornici ulazio u svoj zivotni sukob. Iako je bio Knez mira, Njegov dolazak mora da bude kao isukivanje maca. Carstvo koje je On dosao da zasnuje bilo je suprotno od onoga sto su Jevreji zeleli. On koji je bio temelj izrailjskih obreda i uredjenja smatrase se kao njihov neprijatelj i rusitelj. On koji je objavio zakon na Sinaju bese osudjen kao prestupnik. On koji je dosao da slomi Sotoninu silu, bese proglasen Velzevulom. Niko na Zemlji nije Ga razumevao i u toku sluzbe On je i dalje morao hoditi sam. Tokom celog Njegovog zivota, Njegova majka i braca nisu shvatala Njegovu misiju. Cak ni Njegovi ucenici nisu Ga razumevali. On je prebivao u vecnoj svetlosti, kao jedan s Bogom, ali svoj zivot na Zemlji morao je da provede u usamljenosti.


Kako je to tuzno kada Sotona zaslepi ljudski razum, da takvi ljudi ne vide ili ne zele da vide tajko jasne i nedvosmislene istine, cak proistekle iz njihovih usta koje obuku u licno tumacenje.

Upravo gornji tekst Ellen White koji si citirao govori da je Isus prebivao u vecnoj svetlosti Bozjoj kao JEDAN S BOGOM.
Ove reci upravo potvrdjuju da Isus prebiva u svetlosti kojoj se ne moze pristupiti ( kako kaze jedan biblijski tekst ), i da sa Ocem zajedno cini jednoga Boga.


Sto se tice Duha Svetoga on jeste Sila, ali je i licnost.

Molim te da miodgovoris na sledece, ali prvo da dobro razmislis, da li neko ko nije licnost, moze da ima moc govora, sluha, osecanja i emocije, samovolje, ulogu posrednistva pred Bogom svojim molitvama, itd.


OBECANJE SVETOG DUHA KAO DRUGOG UTESITELJA:


`Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).


SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI:


`A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.
( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).


SVEDOCI ZA HRISTA:


`A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).


UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:


`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).


DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje, ( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).


POSLANI OD DUHA SVETOGA:


`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).


DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:


`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh ne dade. ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).


LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:


`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).


DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:


`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete.
( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).


DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po svojoj vlasti svakome kako hoće.
( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).


NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja. ( Efescima poslanica 4. 30 ).


SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:


`A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao nego Bogu. ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).


DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE:


`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom; ( dela Apostolska 20. 28 ).


DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Laodikeja!stihove koje si nave su uredu ali Bog nije u tri fizicke licnosti kako si naveo u jednom postu,a Bog je Duh i u Duhu mu se treba moliti,sta je Duh?pa On i jeste Duh Sveti, Sv Duh je Duh samog Boga zar ne?kao sto ti imas Duh u sebi,bez Duha si mrtav zar ne?Bog je svemoguc,i uzima oblik kako mu se cefne!On moze da bude Sin,Duh Sveti,Bog moze da bude Stena!!! kamen,voda,vazduh itd.Ko ce snjim da se meri?on i zam kaze ja sam Bog i nema drugog!!!???ko je kao JA?nema takvog,problem je samo u tome sto neki ljudi su stvarno slepi kad nemogu da razumeju rec ELOHIM,ELOHIM je jedan jedinstveni Bog koji menja oblike u zavisnosti spasenja koje je doneo za ljude-varijante.
Jer kad procitas 1 Mojsija 1,2,26 sve je jasno!!!a po gotovo Jovana 1:1-14 a obracenje Filupu Isus jasno kaze ko je u stvari Otac i gde se nalazi u tom momentu.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Sto se tice Duha Svetoga on jeste Sila, ali je i licnost.

sila, snaga Božja da, ali ličnost nikada
pa to pobija sam prva Božja Zapovijed

lijepo ti čak i izabela reče tek 50.g nakon smrti sestre Ellen adventisti prihvačaju idolopokloničko trojstvo
znači 1965. , otprilike 120-130g. nakon osnivanja adventne zajednice

sotona koristi priliku da grešnicima šapuće ono što oni žele čuti preko trečeg lica božanstva
ima crkava, ljudi koji se mole duhu svetome kao trećem licu, čak štoviše tvrde da ih duh sveti čuje i uslišuje

to nije u redu, nije ispravno, jer Duhu Svetome se nesmije moliti
jedino Bogu preko Spasitelja Isusa, u Njegovo Ime Isusovo, ili Spasitelju direktno
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sto se tice Duha Svetoga on jeste Sila, ali je i licnost.

sila, snaga Božja da, ali ličnost nikada
pa to pobija sam prva Božja Zapovijed

lijepo ti čak i izabela reče tek 50.g nakon smrti sestre Ellen adventisti prihvačaju idolopokloničko trojstvo
znači 1965. , otprilike 120-130g. nakon osnivanja adventne zajednice

sotona koristi priliku da grešnicima šapuće ono što oni žele čuti preko trečeg lica božanstva
ima crkava, ljudi koji se mole duhu svetome kao trećem licu, čak štoviše tvrde da ih duh sveti čuje i uslišuje

to nije u redu, nije ispravno, jer Duhu Svetome se nesmije moliti
jedino Bogu preko Spasitelja Isusa, u Njegovo Ime Isusovo, ili Spasitelju direktno

Ne tvrdimo mi a pise u bibliji:`Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).


`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).

Ako si u stanju da razumes ove stihove bicu srecan zbog tebe!

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, ja sam ti dao više tekstova koji govore da je Duh Sveti ličnost nezavisna od Boga, i da ima sve atribute nezavisnog, samosvesnog, samovoljnog bića, koje ima moć govora, sluha, osećanja, emocija, itd.
Ti možeš prihvatiti ove biblijske činjenice ili ih odbaciti, to je stvar tvoje slobodne volje, bitno je da je to tako jer biblija tako uči, i u tom slučaju naše lično mišljenje nema nekog velikog značaja.

Evo još nekoliko tekstova koje sam ja već pomenuo, a koji nedvosmisleno govore da je Duh Sveti nezavisna ličnost u odnosu na Boga:

Prvi tekst govori o ulozi posredništva Duha Svetoga za čoveka, gde se on moli za ljude pred Bogom.

"А тако и Дух помаже нам у нашим слабостима: јер не знамо за шта ћемо се молити као што треба, него сам Дух моли се за нас уздисањем неисказаним ( treća ličnost ).
А Онај што испитује срца зна шта је мисао Духа, јер по вољи Божијој
( prva ličnost ) моли се за свете" ( Rimljanima 8. 26 - 27 )

Drugi tekst upravo govori o ovoj nezavisnosti Duha Svetoga u odnosu na Boga, i o tome da je sam Isus u ovom tekstu predstavljen kao Bog koji je stekao crkvu krvlju svojom koju je prolio na krstu:


"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti ( treća ličnost ) postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga ( druga ličnost Isus ) koju steče krvlju svojom" ( dela apostolska 20. 28 )

Ovaj treći tekst takođe potvrđuje nezavisnost Duha Svetoga u odnosu na Boga Oca, jer ako su Duh Sveti i Bog Otac jedna ličnost, onda je ova izjava kontradiktorna, jer ona ih upravo odvaja kao dve nezavisne ličnosti.



"Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga
( prva ličnost ) makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog
( treća ličnost ) nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu" ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).

I na kraju, tekst koji dokazuje da su Duh Sveti i Bog Otac primenili nezavisne akcije prilikom krštenja Gospoda Isusa Hrista, Duh Sveti koji se spustio sa neba u obličju goluba, i Bog Otac koji je sa neba govorio svojim glasom"

"И крстивши се Исус изиђе одмах из воде; и гле, отворише му се небеса, и видје Духа Божијега ( treća ličnost ) гдје силази као голуб и дође на њега.
И гле, глас с неба који говори: ово је син мој љубазни који је по мојој вољи ( prva ličnost Bog Otac )" ( Matej 3. 16 - 17 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Неки човек има такав посао да мора да ради од понедељка до суботе. Њему је дан одмора недеља. Други човек има такав посао да мора да ради преко викенда, а слободан дан му је уторак. Њему је дан одмора уторак. Трећи човек...

А, као што је неко рекао, сваки дан треба славити.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Неки човек има такав посао да мора да ради од понедељка до суботе. Њему је дан одмора недеља. Други човек има такав посао да мора да ради преко викенда, а слободан дан му је уторак. Њему је дан одмора уторак. Трећи човек...

А, као што је неко рекао, сваки дан треба славити.

nisam ja rekao da svaki da n treba slaviti, ja sam samo napisao ono sto je isus jasno rekao u bibliji, saamo sto to za ove subotarte ne vazi, posto oni i ne znaju za novi zavet, oni su zardjali kao zakoni starog zaveta
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jevreji imaju drugi sistem racunanja dana od nas.Oni racunaju da dan pocinje od zalaska sunca oko 18 sati pa do novog zalaska sunca oko 18 sati.
Konkretno za pravoslavni vakrs, petak posle 18 sati kod nas, odgovara pocetku jevrejske subote. Tada je u Izraelu bio Dupli Sabat(Subota),jer su se poklopili jevrejski glavni praznik 14 nisan-Pasha i dan subota.
Na kraju tog dana Isus je ubijen,potom sahranjen i bio mrtav u grobi 3 dana i 3 noci,nakon cega ga je njegov Otac vaskrsnuo iz mrtvih.
Niti u nasu ,niti u jevrejsku nedelju nikako nije mogao da bude vaskrsnut.
Ako znate matematiku sami izracunajte koji bi to dan Isusovog vaskrsnuca trebao da bude.....
 
Natrag
Top