Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
tko je osnovao kršćansku crkvu, tko je glava crkve ?
Isus Krist, Sin Božji
koji dan je on svetkovao ?
subotu
sada je samo pitanje da li če ljudi to razumijeti, prihvatiti ili ne
a tko je onda otpad ako je u kršćanskoj crkvi subota bila svetkovana ?
to je pretpostavljam svima jasno

problem je danas u tome što se svatko želi nazivati kršćaninom
a
nitko ne želi živjeti kao kršćanin
to uvelike ide sotoni u prilog, lakše zavodi ljude u propast

temelj kršćanske vjere je Božji Zakon 10.zapovijedi i to se ne mijenja nikada
blago onima koji to shvate i prihvate

rekoh već, živimo u posljednjem vremenu prije samog dolaska Spasitelja
lucifer je najlukaviji jer stiče veliko iskustvo u ratu protiv istine i da bi ga čovjek mogao pobijediti i sve njegove prevare,
treba mu Božja mudrost
najjača obrana protiv svih sotonskih laži, jer on je lažac i otac laži je Biblija
tko redovito čita Bibliju, stražari, znači budan je i neče upastu u mrežu đavolsku
sam Bog če Duhom Svetim voditi svakog čovjeka kroz istinu, sve do dolaska Spasitelja

poštivanje i proučavanje Božjeg Zakona podiže i pojačava obranu svakom čovjeku od nasrtaja sotone,
što više čovjek poštuje Božji Zakon izgrađuje Kristov kakrakter i jače stoji u istini
tada je i sotona nemočan, nemože takvog čovjeka niti zavesti na krivi put niti upropastiti

subota je pečat Božji, proučite je malo bolje i shvatičete zašto
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
spedy isus hrist je svetkovao svaki dan, i to se jasno vidi i u bibliji na osnovu citata, znaci on je slavio boga svaki dan a ne samo subotom
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
spedy isus hrist je svetkovao svaki dan, i to se jasno vidi i u bibliji na osnovu citata, znaci on je slavio boga svaki dan a ne samo subotom

Greska, ni jednim tekstom se to ne moze dokazati, a Isus je svuda upucivao na drzanje deset zapovesti, sto znaci i Subote koja je nedeljivi deo zapovesti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Greska, ni jednim tekstom se to ne moze dokazati, a Isus je svuda upucivao na drzanje deset zapovesti, sto znaci i Subote koja je nedeljivi deo zapovesti.
greska? ja neznam stvarno sta ti citas u bibliji? on je slavio boga svaki dan i po ceo dan, to se jasno vidi u bibliji i tu u vecini tekstova, znaci koji god tekst da ti stavim necu da pogresim da je on slavio boga svaki dan
a to sto ste vi isprali svoje mozgove o nekoj suboti i to sto je vama greh slaviti boga svaki dan, to samo govori o vama i koliko su vam isprani mozgovi nekim subotama
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
greska? ja neznam stvarno sta ti citas u bibliji? on je slavio boga svaki dan i po ceo dan, to se jasno vidi u bibliji i tu u vecini tekstova, znaci koji god tekst da ti stavim necu da pogresim da je on slavio boga svaki dan
a to sto ste vi isprali svoje mozgove o nekoj suboti i to sto je vama greh slaviti boga svaki dan, to samo govori o vama i koliko su vam isprani mozgovi nekim subotama


Zašto je onda stari zavet govoreći za Isusa prorekao:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )


Ili je Isus onda slagao kada je rekao:

"Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj" ( Jovan 15. 10 )

Onda je Isus bio grešnik jer je kršio zakon:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 12 )

Zašto otkrivenje onda napominje da je suština vere svetih držanje Božjih zapovesti, ako ih je sam Isus kršio.
Onda je on sam bio kontradiktoran, upućujući druge da drže zapovesti, a on sam ih krši, i time daje negativan primer:


"Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову" ( otkrivenje 14. 12 )

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Bog se slavi svakodnevno, tako je bilo, tako če biti u vječnosti
isto tako i subota ostaje kao dan odmora, počinak posvećen JEHOVI
Bog ne traži prisilno svetkovanje subote ni prislno poštivanje Božjeg Zakona, nego dovrovoljno
nitko nikome nije isprao mozak kada kršćanin poziva i druge na poštivanje Božjeg Zakona i držanja subote
Isus je svetkovao subotu u skladu sa Zakonom
taj isti primjer je ostavio i nama kršćanima
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538

Zašto je onda stari zavet govoreći za Isusa prorekao:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )


Ili je Isus onda slagao kada je rekao:

"Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj" ( Jovan 15. 10 )

Onda je Isus bio grešnik jer je kršio zakon:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 12 )

Zašto otkrivenje onda napominje da je suština vere svetih držanje Božjih zapovesti, ako ih je sam Isus kršio.
Onda je on sam bio kontradiktoran, upućujući druge da drže zapovesti, a on sam ih krši, i time daje negativan primer:


"Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову" ( otkrivenje 14. 12 )

cekaj sta mene briga sta je stari zavet proricao za isusa, kad imamo novi zavet i ono sta je radio i propovedao isus?
samo se hvatas za taj stari zavet, kao da novi ne postoji ili kao da si nedaj boze izraelac (bozije dete)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
cekaj sta mene briga sta je stari zavet proricao za isusa, kad imamo novi zavet i ono sta je radio i propovedao isus?
samo se hvatas za taj stari zavet, kao da novi ne postoji ili kao da si nedaj boze izraelac (bozije dete)


Ovo je stvarno nerazumno sto govoris.

Isus sam upucuje ljude svoga vremena da proucavaju prorocanstva starog zaveta da bi videli da ona govore o njemu.

PROUCAVAJTE PISMA...JER ONA SVEDOCE ZA MENE..
DA STE VEROVALI MOJSIJU TADA BI STE VEROVALI I MENI JER ON PISA ZA MENE.

Sve sto stari zavet govori o Hristu i njegovom zivotu se ispunilo u Isusu.

Osim toga, ja sam citirao samo jedan tekst iz starog zaveta, a ostale iz novoga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pusti ti sad te varnice, to mozes da probas sa nekim malo-umni-kom, kod mene taj pokusaj manipulacije ne prolazi.
mi ovde pricao o svetkovanju i da je isus svetkovao svaki dan a ne sta stari zavet prica za isusa
koji god tekst da izvuces iz biblije, videces da je on svetkovao svaki dan boga. ne bas svaki tekst ali 80% teksta
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
pusti ti sad te varnice, to mozes da probas sa nekim malo-umni-kom, kod mene taj pokusaj manipulacije ne prolazi.
mi ovde pricao o svetkovanju i da je isus svetkovao svaki dan a ne sta stari zavet prica za isusa
koji god tekst da izvuces iz biblije, videces da je on svetkovao svaki dan boga. ne bas svaki tekst ali 80% teksta


On nije svetkovao Boga, on je bio onaj koji je došao od Boga da umre za čoveka, on je bio taj kome je pripadala slava i hvala.
Ipak, i pored ovoga on nije uzvisivao samoga sebe, već je u svemu dao primer poslušnosti.

Kada je zapisano u starrom zavetu za Isusa da će zakon biti u njegovom srcu, to nedvosmisleno znači da je on poštovao svaku Božju zapovest.

Ako posredstvom apostola piše da je onaj ko održi sve zapovesti a sagreši u jednoj grešnik, to znači da on nije kršio ni jednu zapovest pa ni Subotu, jer bi tada on postao grešnik.

I na kraju, ako kaže da je vera svetih držanje zapovesti vere Isusove, to znači da je sam Isus kao sveti nad svetima držao zapovesti.

Ti za razliku od ovoga govoriš nešto sasvim drugo, iznoseći tvrdnju da je stari zavet iznosio neistine o Hristu i njegovom životu, što je proizvod tvojih ličnih mišljenja i nerazumevanja pisma, a ne Božanskog oitkrivenja,


"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )



"Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj" ( Jovan 15. 10 )


"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 12 )


"Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову" ( otkrivenje 14. 12 )
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top