Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ti opet teras isu pricu starog zavet, a imamo novi zavet i ono sto je isus zapravo stvarno radio (ne ulazeci u to da li je on bog ili ga je bog poslao ili je on covek) znaci imamo ono sto je radio svaki dan, to se zove novi zavet (ne znam da li si nekad cuo za novi zavet) znas biblija ima dva zaveta, novi i stari.
ja vidim da ti nisi bas upoznat sa tom cinjenicom, on ne moze da krsi zakon ako svetkuje boga svaki dan razumes?
ne mogu danas da pisem mnogo, kad sam cuo za ovaj sporazum u briselu sa teroristima, suze su mi krenule i boli me glava, nisam raspolozen.
izvinjavam se
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

On nije svetkovao Boga, on je bio onaj koji je došao od Boga da umre za čoveka, on je bio taj kome je pripadala slava i hvala.
Ipak, i pored ovoga on nije uzvisivao samoga sebe, već je u svemu dao primer poslušnosti.

Kada je zapisano u starrom zavetu za Isusa da će zakon biti u njegovom srcu, to nedvosmisleno znači da je on poštovao svaku Božju zapovest.

Ako posredstvom apostola piše da je onaj ko održi sve zapovesti a sagreši u jednoj grešnik, to znači da on nije kršio ni jednu zapovest pa ni Subotu, jer bi tada on postao grešnik.

I na kraju, ako kaže da je vera svetih držanje zapovesti vere Isusove, to znači da je sam Isus kao sveti nad svetima držao zapovesti.

Ti za razliku od ovoga govoriš nešto sasvim drugo, iznoseći tvrdnju da je stari zavet iznosio neistine o Hristu i njegovom životu, što je proizvod tvojih ličnih mišljenja i nerazumevanja pisma, a ne Božanskog oitkrivenja,


"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )



"Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj" ( Jovan 15. 10 )


"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 12 )


"Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову" ( otkrivenje 14. 12 )

Kad bi ti znao!a neznas ko je Isus Hrist kao i JS-ci, ti bi znao sta treba da svetkujes! subotu ili nedelju!?kad bi ti razumeo NZ-et, SZ-et ti ne bi bio potreban,ali ja mislim da ti nerazumes ni SZ-et a kamoli NZ-et.Jer subota je dana samo Jevreima 5 Mojsijeva 5,Jezikelj 20 !!!!!procitaj psalme da vidis koliko je david bio veran?kad je poslao muza salomeje u smrt!?a nacinio preljubu s njom!?a Bog mu je oprostio,ali sin koji je trebao da se rodi do solomona Bog nije dozvolio zasto???

Znamo mi ko je bio David,a znamo ko ste i vi adventist,Sektasi!!!ja neznam koju bibliju ti citas ali znam da nije orginalna.

Pozdrav od Gere.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Hajde da vidimo sta po bibliji predstavljaju stari i novi zavet.

Stari zavet je bio ugovor koji je Bog nacinio sa Avramom i kasnije sa Izrailjskim narodom da ce ih dovesti u obecanu zemlju i da ce oni biti blagosloveni narod od svih naroda na zemlji pod uslovom da oni drze sve Bozje zapovesti i da slave njega kao jedinog Boga, i takodje da budu svetlost svim okolnim narodima kako bi svi narodi njihovim posredstvom upoznali istinu o pravom Bogu i uslove spasenja.

Izrailj nije bio poslusan Bozjim zapovestima, nije izvrsio misiju koju mu je Bog namenio, i time je prekrsio ovaj zavet.
Iz tog razloga Bog je objavio da ce u danima koji slede on stvoriti nov zavet sa celim svetom, da ce upisati svoj zakon u ljudsko srce i da ce Duhom Svetim omoguciti njegovo potpuno ostvarenje u coveku.

Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje svih Bozjih zapovesti..


"Evo, idu dani, govori Gospod, kad cu uciniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji ucinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvaris�e, a ja im bijah muz govori Gospod.
Nego ovo je zavet sto cu uciniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnucu zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisacu ga, i bicu im Bog i oni ce mi biti narod.
I nece više uciti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreci: Poznajte Gospoda; jer ce me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer cu im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih necu vise pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).


"A svedoci nam i Duh Sveti; jer kao sto je napred kazano:
Ovo je zavet koji cu naciniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Dacu zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisacu ih;

I greha njihovih i bezakonja njihovih necu vise spominjati. ( Jevrejima 10 poglavlje ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje svih Bozjih zapovesti..
Ne, u Novom zavjetu ne vrijedi više "zub za zub i oko za oko", već "ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga."

Dacu zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisacu ih;


Zapovijed o suboti nije zapisana u ljudskom srcu.

 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Hajde da vidimo sta po bibliji predstavljaju stari i novi zavet.

Stari zavet je bio ugovor koji je Bog nacinio sa Avramom i kasnije sa Izrailjskim narodom da ce ih dovesti u obecanu zemlju i da ce oni biti blagosloveni narod od svih naroda na zemlji pod uslovom da oni drze sve Bozje zapovesti i da slave njega kao jedinog Boga, i takodje da budu svetlost svim okolnim narodima kako bi svi narodi njihovim posredstvom upoznali istinu o pravom Bogu i uslove spasenja.

Izrailj nije bio poslusan Bozjim zapovestima, nije izvrsio misiju koju mu je Bog namenio, i time je prekrsio ovaj zavet.
Iz tog razloga Bog je objavio da ce u danima koji slede on stvoriti nov zavet sa celim svetom, da ce upisati svoj zakon u ljudsko srce i da ce Duhom Svetim omoguciti njegovo potpuno ostvarenje u coveku.

Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje svih Bozjih zapovesti..


"Evo, idu dani, govori Gospod, kad cu uciniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji ucinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvaris�e, a ja im bijah muz govori Gospod.
Nego ovo je zavet sto cu uciniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnucu zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisacu ga, i bicu im Bog i oni ce mi biti narod.
I nece više uciti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreci: Poznajte Gospoda; jer ce me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer cu im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih necu vise pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).


"A svedoci nam i Duh Sveti; jer kao sto je napred kazano:
Ovo je zavet koji cu naciniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Dacu zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisacu ih;

I greha njihovih i bezakonja njihovih necu vise spominjati. ( Jevrejima 10 poglavlje ).
Ma tin sin jos gori!!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2010
Poruka
37
@Laodikeja

A gde to Gospod kaze da ce stvoriti nov zavet sa celim svetom?

Kazi mi koji je to pasus?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&amp]Sačekaj malo brate logos 2.[/FONT]
[FONT=&amp]Sada će ti Laodikeja lepo objasniti koji je to stih gde je Bog sklopio (učinio) NOV ZAVET SA CELIM SVETOM, a ne samo sa domom Izrailjevim i s domom Judinim ![/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Zapovijed o suboti nije zapisana u ljudskom srcu.

zapovijed o svetkovanju subote je bila utisnuta u srca prvih ljudi na planeti Zemlji
Adamu i Evi, kao cijeli Božji Zakon svih 10.zapovijedi
ali
se uslijed prekršaja Božjeg Zakona ispisuje, nestaje iz ljudskog srca kao i sve ostale zapovijedi
zato je Božji Zakon i bio veličanstveno ponovljen na Sinajskom brdu
zato je i napisan Božjim prstom na kamene ploče
jer
kamen je simbol vječnog trajanja

dolazi vrijeme uskoro če biti pronađen Božji Zakon u Zavjetnom Kovčegu
za svjedočanstvo mnogima i duhovno probuđenje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je zeleo da sklopi nov zavet sa Izrailjem, i da upise svoje zapovesti u srce, ali posto su Jevreji odbacili Isusa kao Mesiju, Bog se ovde obraca Duhovnom Izrailju, odnosno celom svetu koji u novom zavetu cini Duhovni Izrailj.
Apostol Pavle napominje "A KADA STE VI HRISTOVI ONDA STE SEME AVRMOVO, I PREMA TOME NASLEDNICI"
A na drugom mestu kaze "Nisu svi izrailjci koji su od Izrailja.
Takodje "NEMA TU JEVREJINA NI GRKA, ROBA NI SLOBODNJAKA, VEC SMO SVI JEDNO U HRISTU ISUSU GOSPODU NASEM"

Prema tome, deset Bozjih zapovesti je uslov spasenja za sve ljude, bili oni Jevreji, Grci, Arapi, Rimljani, ili pripadnici bilo koje druge nacije, uslovi spasenja su identicni za sve ljude, a to je vera u Hrista i poslusnost Bozjim zapovestima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
kako ti poštuješ Božji Zakon 10.zapovijedi ??
kada tvrdiš da je Bog trojedini
a prva zapovijed uči da je Jedan Jedini

jesi li shvatio da su danas izabrani narod kršćani,
da je to ustvari duhovni Izrael
 
Natrag
Top