Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
4:4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
Dodacu "A ovdje opet :Nece uci u pocinak moj".Sada cu izneti tumacenje za ova dva stiha.
Na samom pocetku Starog Zaveta, a postvaranju sveta receno je "I svrsi Bog do sedmoga dana dela Svoja, koja ucini;i pocinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja ucini.I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan pocinu od svih dela svojih, koja ucini".Ovim se hoce reci pod izrazom pocinu podrazumeva se prvenstveno Mir Boziji, a ne samo mirni posed zemlje Hanana.Rec je o pocinku koji uvek traje i nikad nece prestati.To se pocinje ostvarivati u podrazavanju Boga u telu, pomocu blagodatnih Svetih Tajni i cudesnih jevandjelskih vrlina.Nije to neko spoljasnje podrazavanje Gospoda Hrista i sa Njim Oca u Duhu Svetome.Upravo to je unutrasnje dozivljavanje Svetog Trojstva, u vasceloj punoci izrazenoj kroz bogocovecansku licnost Bogocoveka, i to svim srcem, svom dusom, svom snagom, svom mislju, svim bicem svojim, sa mirom Bozijim.Ovako oblagodacen covek, nije po prirodi Bog, ali je Bog po blagodati.U tome je nas mir u Miru Bozijem.Prirodno je za nasu bogoliku dusu da sse usavrsava i obitava u miru Bozijem.

Tako Gospod govori o pocinku Svome i svih koji verom uzrastose "u meru rasta visine (punoce) Hristove"(Ef. 4,13;Kol. 2,19).A neverujuci cuce reci: "Nece svaki koji mi govori: Gospode Gospode, uci u Carstvo Nebesko"(Mt 7,21).
Jevreji su bili prvi clanovi Novozavetne Crkve i culi glasGospodnji, ali su oni i prvikoji su gonili crkvu Boziju u Jerusalimui sire.Apostol govori o pocinku i Bozijem miru.On ima u vidu i poslednje dogadjaje koji ce se odigrati sa ovim svetom, i posebno sa covekom, slikom i prilikom Bozijom.Po izrecenoj odluci i poslednjoj Bogocovekovoj ulozi, svi cemo sa Gospodom uzici na nebo i tamo cemo svagda sa Gospodom biti (1 Sol. 4,17).Hriscani znaju put, sav put od smrtnog do besmrtnog, od smrti do vaskrsenja, od vremenskog do vecnog zivota.To sve na ovom putu zavisi od Vaskrslog Gospoda inaseg odnosa prema Njemu.Zavisi od nase vere u Njega i naseg celokupnog zivota po Njegovom Svetom Jevandjelju.Svojom verom u vaskrslog Gospoda i zivotom po toj zivotvornoj veri, premda zivimo na zemlji, ustvari smo vascelim zivotom na nebu, "jer je nase zivljenje na nebesima, otkuda ocekujemo i Spasitelja Gospoda Isusa Hrista, koji ce preobraziti nase ponizeno telo, tako da bude saobrazno telu svave Njegove (Flp. 3,20-21).

"Prema tome, narodu Bozijem tek predstoji pocinak.Jer ko je usao u odmor njegov i sam je pocinuo od dela svojih, kao i Bog od svojih".(Jev 4,9-10)

Kada je to apostol rekao, onda je ostavljeno na pocivanje i narodu Bozijem.To su oni koji veruju i njima je uvek otvoren put u pokoj Boziji.Ostavljen je pocinak, jer je covek stvoren Bogom za besmrtnost i vecnost.Isto je tako vecno covekovo ucinjeno dobro ili zlo.To je osnovna blagovest Hristovog Jevandjelja i razlog za ulazak ili neulazak u Carstvo Boga ljubavi.To je sveblagovest koju je On objavio za vreme Svog zivota na zemlji.To je prablagovest koju je on objavio stvorivsi coveka bogolikim.To je objavljivano kroz celu predistoriju Novozavetnog Izrailja, s narocitim naglaskom:covek je vecno bice.I u istoriji i predistoriji Novozavetnog Izrailja vazi bozansko pravilo:pazi sve sto cinis, narode Boziji, ima vecnu vrednost.Sve sto mislis, sve sto osecas, sve sto dozivljavas-vecno je i odredjuje tvoju vecnu sudbinu ulaska u predstojeci pocinak.

Covek zivi u vremenu i prostoru, a vecno je sve sto je od njega, bilo dobro ili zlo.Zar to nisu pokazali Izrailjci u pustinji, pomrevsi vecnom smrcu i sejuci kosti svoje po pustinji?Jesu.Oni su bili u jednom istorijskom dogadjaju, koji se neverstvom njihovim po njih zavrsio porazavajuce.Nas buduci mir bice vecni mir slican miru Boga posle stvaranja sveta.I verni ce se, kao Bog , od svojih dela odmoriti, od svojih nevolja i borbi ovozemaljskog zivota.Dani ovoga zivota su teski radni dani.U drugom zivotu nastupice prava subota, pravi dan odmora i pocinka.To cemo osetiti svim bicem svojim i primiti nagradu vecnu kao prirodan zavrsetak za svoj hristoljubivi zivot.Gospod Hristos je svoju Bozansku silu prikrivao zbog nemoci prirode ljudske, i retko je projavljivao : pri Preobrazenju, pri krstenju, pri Vaskrsenju, pri Vaznesenju, pri cudotvorenju.Zasto je Gospod cinio tako?
Zato sto je od ljudi trazio da svoje podobije, svoju aktivnost na uoblicavanju bica svog, sto vise priblizi svom Tvorcu, kako bi u onaj Dan bio slican Njemu (1 Jn 3,2), da bi bio proslavljen slavom kojoj nema kraja ni u kakvoj vecnosti.Tako, u pocinku Bozijem i miru Gospod ce biti slava svetih svojih i oni Njegova.Tada ce se u potpunosti otkriti cudesna svemudrost Njegova u stvaranju sveta i u spasenju sveta , kroz spasenje i proslavljenje sveta.To je taj odmor od stvaranja i delanja covekovog, poput Gospoda koji u dan prestanka stvaranja "pocinu od dela svojih".

4:11 Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Sta je vera?Vera je potpuna predanost sebe Bogu, jedinom istinitom Bogu.Hriscanin verom postaje organ Bogocovecanskog bica, postaje loza na plemenitom cokotu, Bogocoveku Hristu.A sta je slava covekove duse?Bogolikost njena:Bog u liku njenom.A sta je slava covekovog tela?Bogolika dusa:bozanskost i bogoceznjivost njena.To razradjeno i umnozeno u telu i dusi-slava je i tela i duse, vascelog bica covekovog, ispunjenog svakom punocom Bozijom: (sr. Jev 2,10;Kol. 2,9-10;Ef 1,23;3,19). A sta je neverje?To je rat protiv jedinog istinitog Boga i jednog i jedinog istinitog jevandjelja.Zar neverujuci na taj nacin ne ratuje i protiv samog sebe?Nesumnjivo, ratovahu protiv Boga starozavetni Izrailjci i primise platu neverja svog.Poslednju rec o ovakvom neprijateljstvovanju prema Bogu ima vecna pravda Bozija, koja je sva u jednom istinitom Bogu i Gospodu Isusu Hristu.Pravda Bozija se nece ogresiti o vecnu Ljubav svoju kad postupa kao sa lenjim i zlim slugom(sr. Mt. 25, 14-29)., ili kao sa ludim devojkama u Jevandjelju.Nece se prema njima postupati nasilno, unistavati njihova sloboda i dobrovoljna ljubav prema zlu.Vecna pravda bozanska dace im vecno Carstvo onoga za cim su zudili i na cemu su radili za zivota na zemlji, i takvi nece naci pokoj svoj.Stoga sveti apostol sa svom ozbiljnoscu opominje citaoce "Postarajmo se, dakle, da udjemo u taj pocinak, da ne bi ko pao po istom primeru nepokornosti".










 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ја опет морам да реагујем хиљадити пут. И даље се води иста полемика: да ли је субота или је недеља - на фарисејски начин. Нити је ко укинуо суботу у цркви, нити је замењена за недељу.

Српски Руски
Недеља Воскресенье
Понедељак Понедельник
Уторак Вторник
Среда Среда
Четвртак Четверг
Петак Пятница
Субота Суббота

Дани у седмици посвећени појединим светитељима
Понедељак је посвећен светим Анђелима,
Уторак св. Јовану Крститељу,
Среда светом Крсту,
Четвртак светим апостлима и св. Николају,
Петак светом Крсту,
Субота свим светима,
Недеља, као што је већ поменуто, Васкрсењу Христовом.

Pogledajte prilog 80509 Pogledajte prilog 80510

Многи хришћани, недељари као ја, али и сви суботари, уопште не схватају шта апостол Павле говори Јеврејима спомињући суботарење и зашто је субота дата Јеврејима. Говори да се фарисејским суботарењем не спашава, јер народ иако светковаше суботу, упаде у неверство. Узалуд ја светкујем суботу (недељу) ако немам вере или се поклоним неким идолима, а не Живоме Богу.

Господ почину у суботу и у први дан недеље (недељу) Он Васкрсе. Ако нема Васкрсења, онда је све узалуд. И то што верујемо и што говоримо. Васкрсење је највећи празник од Адама до - заувек. Недеља није суботарење у неки други дан, већ је дан радости.


Јеврејима 4
3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.

5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

Дакле, одреди суботу и због непослушности и невере Господ рече да неће ући у покој (мир Божији). Зато Господ одређује ДРУГИ ДАН, јер да је суботаре могао увести у покој (мир Божији), Он не би одредио други дан.


7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.

11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.

ВЕРУЈЕШ >>> УЛАЗИШ У (С)ПОКОЈ, МИР БОЖИЈИ >>> ПОЧИВАШ



Ако верујеш улазиш у покој (мир Божији; 3 стих), а онда почиваш од дела својих исто као Бог, не као фарисеј. Дакле, са здравом вером се задобија мир Божији, не суботарењем. Када си у миру (спокоју) ти почиваш (одмараш душу своју) на прави начин. Не почиваш телом као световни (спољашњи) човек петком, суботом или недељом, већ почиваш душом (одмараш, обнављаш унутрашњег човека).


Данас је тај дан да се уђе у Царство небеско, не петком, суботом или недељом. Данас поверуј и прихвати Господа за Спаситеља. Ако ДАНАС чујеш позив за Царство небеско, не окрећи уво своје или поглед свој. Они који стално читају и слушају реч Божију, а окрећу се у страну, не само да им је срце дрвенасто, већ је то
срце окаменило.

Тако ће вером и суботари и недељари ући у мир Божији, неће бити трвења међу браћом.

Odlican stih ,
Taj sedmi dan Bozjeg pokoja jos traje i nepotrebne su rasprave o bilo kojem danu za slavljenje nit subote nit nedelje.
Taj sedmi dan Bog je prozvao
2.Moj 16:23 je prvo mesto gde se spominje "Subota"
23 A on im reče: Ovo kaza Gospod: Sutra je subota, odmor svet Gospodu; šta ćete peći, pecite, i šta ćete kuvati, kuvajte .danas; a šta preteče, ostavite i čuvajte za sutra.
Tek u 2.Moj 29 stih zapoveda dan odmora
10 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijedan posao, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim
WTT Exodus 16:23 וַיֹּ֣אמֶר אֲלֵהֶ֗ם ה֚וּא אֲשֶׁ֣ר דִּבֶּ֣ר יְהוָ֔ה שַׁבָּת֧וֹן שַׁבַּת־קֹ֛דֶשׁ לַֽיהוָ֖ה מָחָ֑ר אֵ֣ת אֲשֶׁר־תֹּאפ֞וּ אֵפ֗וּ וְאֵ֤ת אֲשֶֽׁר־תְּבַשְּׁלוּ֙ בַּשֵּׁ֔לוּ וְאֵת֙ כָּל־הָ֣עֹדֵ֔ף הַנִּ֧יחוּ לָכֶ֛ם לְמִשְׁמֶ֖רֶת עַד־הַבֹּֽקֶר׃
(Exo 16:23 WTT)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Prvi citat ti je iz Svetog Pisma "U prvi dan nedelje sabrase se ucenici da lome hleb", dela apostolska neznam tacno mesto.
Od dokumenata se pominje u poslanicama Ignatija Bogonosca i Didahiju, to zelis da ti pronadjem?

Da zanima me najvise sta je Ignatije pisao o suboti i nedelji, dok u Didahiju znam da pise, ali ga osporavaju..
Mozes mi navesti sve to..

Slape tvoja apologija i nije tako losa i imas materijal, ali imas kratko zivce i bahato se ponasas, na taj nacin otvaras svadju i neces nikoga obratiti, moj cilj je da pokazem istinu kao sto su apostoli to cinili, i necu se dugo zadrzavati kao sto je i njima zapovedjeno da se ne zadrzavaju, apostoli nisu nikog ubedjivali, oni su izneli istinu i nastavili da propovedaju.Slape svojim ponasanjem potvrdjujes ono sto oni misle o Crkvi Hristovoj.

Ja mislim da ne treba nikog ubedjivati, mi nismo tu da ubedjujemo, nego da iznesemo istinu(Bog nikog ne prisiljava) a na ljudima je da prihvate i provere ono sto se iznosi. Ja bi voleo da ostanes sto duze, jer imas znanje(a ako odes da svratis povremeno). Ovde nema puno Pravoslavaca a ti poznajes materiju bolje od drugih, i ne treba nikog ubedjivati, ali treba reci jednom, pa ako je neko Hristov razumece..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nelsime,ja teberazumem ali ti ne čuješ šta piše već citiraš velikim delom misli svetih otaca prirasli su ti u čitanju i bezuslovno si u tom ali ja imam ponovo pitanje da li je Bog STVARAO šest dana i da li je i tim danima bio u odmoru iz tvog ugla gledano?

Drugo,ako je to STANJE(mislim naodmor) nije li Bog svim danima bio u tom stanju obzirom da se ne menja?

Treće,da liBog dade izrailjcima stanje svog duha ili vremenski okvir kao odmor?

Možeš li mi reći o kakvomstanju-odmoru je ovde reč i kad se ovo ispunjava avezano za odmor?

66:16 Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
66:17 Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
66:18 A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju.
66:19 I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima.
66:20 I svu će braću vašu iz svih naroda dovesti Gospodu na dar na konjima i na kolima i na nosilima i na mazgama i na kamilama ka svetoj gori mojoj u Jerusalim, veli Gospod, kao što prinose sinovi Izrailjevi dar u čistom sudu u dom Gospodnji.
66:21 I između njih ću uzeti sveštenike i Levite, veli Gospod.
66:22 Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
66:23 I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.

66:24 I izlaziće i gledaće mrtva telesa onih ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umreti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom telu.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da zanima me najvise sta je Ignatije pisao o suboti i nedelji, dok u Didahiju znam da pise, ali ga osporavaju..
Mozes mi navesti sve to..
Iskreno neznam gde tacno ima mnogo poslanica, ali bitna je stvar da on potvrdjuje crkvenu hijererhiju koju protestanti i sektasi osporavaju.
Nelsime,ja teberazumem ali ti ne čuješ šta piše već citiraš velikim delom misli svetih otaca prirasli su ti u čitanju i bezuslovno si u tom ali ja imam ponovo pitanje da li je Bog STVARAO šest dana i da li je i tim danima bio u odmoru iz tvog ugla gledano?
Kompleksna je to stvar postoje dve struje u crkvi, jedni veruju da je Bog svet stvorio za sest dana kao ja, a drugi veruju da su u pitanju duzi vremenski periodi i da sedmi dan jos traje, a da ce prvi dan nove nedelje biti prvi dan carstva nebeskog kada ce svet vaskrsnuti kao Hristos u prvi dan nedelje.Ti sveti oci koje ti osporavas su bili i direktni ucenici apostola kao npr Ignatije i Polikarp cija dela samo vi osporavate ali ne i svetska istorija.
Ovo sto si naveo puno je simbolike i odnosi se naIzrailjce, ovde se govori o njihovom pogibiju jer su zapali u mnogobostvo, tumacili smo ovo pre neki dan, ovde se radi o Izrailjcima a ne o drugom dolasku jer bi to znacilo da je stradanje Izrailja bilo predodredjeno i da oni nisu mogli da se pokaju sto je nelogicno i onda se SZ ne slaze sa NZ.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
.Ti sveti oci koje ti osporavas su bili i direktni ucenici apostola kao npr Ignatije i Polikarp cija dela samo vi osporavate ali ne i svetska istorija.
Ovo sto si naveo puno je simbolike i odnosi se naIzrailjce, ovde se govori o njihovom pogibiju jer su zapali u mnogobostvo, tumacili smo ovo pre neki dan, ovde se radi o Izrailjcima a ne o drugom dolasku jer bi to znacilo da je stradanje Izrailja bilo predodredjeno i da oni nisu mogli da se pokaju sto je nelogicno i onda se SZ ne slaze sa NZ.

Da se razumemo,ja VEOMA POŠTUJEM mnoge crkvene oceali potoji mnogo više onih što mlate slamu mogu ti postaviti video klipove od nekoliko njih pa vidi jel to nadahnuće?
Čak sam čitao između ostalih i jednog od pre 3-4 veka koji je objašnjavao verovanje po nekim tačkama govoreći istim rečima i smislom kao da sam ja sam čitao svoj tekst...pomislih da sam pogrešio pa čitam svoj tekst i ponovo gledam nije moje...neverovatno,tek na kraju nađoh jedan detalj gde drugačije verujem ali to je minorno.

Ja bih voleo da si ti meni lepo odgovorio kratko i jasno umesto izraza kompleksno.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da se razumemo,ja VEOMA POŠTUJEM mnoge crkvene oceali potoji mnogo više onih što mlate slamu mogu ti postaviti video klipove od nekoliko njih pa vidi jel to nadahnuće?
?
Sveti oci su mrtvi vekovima, poslednji za kog ja znam je umro u 14. veku a to je bio Palama.Ne znam na koga tacno mislis.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da zanima me najvise sta je Ignatije pisao o suboti i nedelji, dok u Didahiju znam da pise, ali ga osporavaju..
Mozes mi navesti sve to..

Evo ti nešto o svetom Ignaciju Antiohijskom i o ovome što tebe interesira:

Najkraće, Ignacije Antiohijski je, prema crkvenom povjesničaru Euzebiju Cezarejskom, treći antiohijski biskup, čiji početak biskupstva Euzebije smješta u 70. godinu. Antiohija je poznata kao prvo kršćansko središte gdje se Evanđelje propovijedalo bez iznimke i Židovima i poganima, koji su se zajedno okupljali na molitve i slavljenje Euharistije. Također, u Antiohiji su se vjernici najprije prozvali kršćanima. Rimske vlasti su uhapsile Ignacija Antiohijskog i iz Antiohije je prebačen u Rim, gdje je podnio mučeničku smrt baš zbog svjedočenja svoje vjere u Isusa Krista. Ignacije na putu iz Antiohije u Rim, potpuno svjestan kakva ga smrt čeka u Rimu, piše pisma (poslanice) mjesnim Crkvama. Jedna od tih Ignacijevih poslanica je „Poslanica Magnežanima“. Evo nekoliko izvadaka iz ove poslanice:

Poslanica Magnežanima

Ignacije, zvan i Teofor, blagoslovljenoj milošću Boga Oca u Kristu Isusu, našemu Spasitelju, u kojemu pozdravljam Crkvu u Magneziji na rijeci Meandar i želim joj svako dobro u Bogu Ocu i u Isusu Kristu.

I 1. Čuvši za vašu urednu ljubav prema Bogu, silno obradovan u vjeri Isusa Krista odlučih vam progovoriti. .....

VIII 1. Ne dajte se zavesti krivim naucima ni drevnim beskorisnim pričama. Ako još živimo po židovsku, priznajemo da nismo primili milost. .....

IX 1. Dakle, ako su oni koji provedoše život u starom poretku došli do nove nade pa više ne opslužuju subote već žive po danu Gospodnjemu u koji se naš život porodio, ....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
IX 1. Dakle, ako su oni koji provedoše život u starom poretku došli do nove nade pa više ne opslužuju subote već žive po danu Gospodnjemuu koji se naš život porodio, ...

Ovaj tekst je falsifikovan i glasi sasvim drugacije

Citirani tekst je uzet iz nekih kasnijih nekanonskih - odnosno Apokrifnih spisa.
Stvar je u tome, sto mi ne mozemo ovim spisima pridavati neki posebni znacaj, jer se njihova ucenja u velikoj meri suprote ucenjima Svete Bozje reci.

Osim toga, oni su napisani pocetkom i u tokom drugog veka, i cesto se ti spisi pripisuju nekima od Apostola, i ako se zna da su napisani posle smrti Apostola, i nemaju Duh Jevandjeoske istine koji se pokazuje u svim biblijskim knjigama.

Postoje i razliciti falsifikati, a ja sam upravo pre izvesnog vremena procitao dva razlicita teksta Varnavine poslanice Magnezanima, tekst koji je i ovde pomenut, i očigledno je da je taj tekst falsifikovan, da bi se pokazalo da Varnava tu toboze govori o suboti koja je zamenjena nedeljom, a u sustini on tu govori o tome "da ne trebamo da zivimo na Jevrejski nacin, vec u novoj nadi i veri u vaskrsenje" tu nema reci o suboti i nedelji, vec je kasnije dodato.

Ja sam pronašao dva različita teksta koji glase suprotno.
Tako da ne mozemo poklanjati paznju ovakvim vrstama spisa.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Autorstvom ovih spisa nije se bavila crkva vec moderna nauka i istoricari kroz proslost i naravno da postoje lazne Ignatijeve poslanice koje su u 5. veku napisali apolinarijevci:

1.Pisma MArije Kosobolitske Ignatiju
2.Ignatijev odgovor njoj
3.Poslanica Tarsanima
4.Filipljanima
5.Djakonu Jeronimu

Nauka je dokazala da su ove poslanice falsifikati, poslanice Ignatija Bogonosca koje ti smatras laznim su naucno dokazane kao tacne, odnosno napisao ih je Ignatije episkop Antiohijski.

Hristos je ispunio sve zakone i oni su se promenili, mi imamo sve starozavetne zakone preobrazene, a vi pola starozavetnih zakona nemate, a druga polovina nije preobrazena vec ista kakva je i bila, pa sta je Hristos ucinio?
 
Natrag
Top