Da li je propao domaći Rock n' Roll?

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Za tebe je sve okej, zapravo stanje u medijima nije tako strašno.Znači za tebe RTS ( i ostale medijske kuće) nije stecište mediokriteta i rasadnik zaglupljivanja,što opet znači da je dobro što su proterali školski i naučni program,dobro je što nema Rocka.Super je što nisu otvorili prostor za mlade i što ne osluškuju nove ideje već puštaju debilne zabavne emisije i divne serije koje repriziraju po milioniti put (a ja to po milioniti put ponavljam).
Jednom rečju za tebe je RTS kako bi ti to rekao zakon.A zakon treba poštovati, nema šta.

Nije za mene RTS zakon,ima istine u tvojoj prici,ali mislim da nisu sve Rok grupe nacisto propale,da ne navodim sad...A to o cemu ti pricas je vise problem u drzavi,videli smo kako smo prosli na Evroviziji,a ove godine bice jos gore...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kada i gde? Ako misliš na onu smejuriju, onu komediju od one finske hevimetal grupe (Lordi) pre par godina, to je najbolji primer prerušenog popa, jedna maskarada.A gde su oni sad? Na kraju niko i ne očekuju da na Evroviziji bude roka - to je festival popa i to najbljutavijeg(uglavnom).
Evo puštam Lordi
[YOUTUBE]B5ZfQMOHB5k&feature[/YOUTUBE]
Ne znam zašto iskače ovaj baner za IQ test,možda to ima veze sa pesmom ?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Osamdesete su bile ok, ali je devedesetih cela scena, ili bar dobar njen deo, našla svoj smisao. Rok, kao i umetnost uopšte, ne crpi snagu i inspiraciju iz sreće i harmonije, već upravo iz suprotnih uslova. Scena devedesetih se stavila u ulogu bunta ili glasa savesti u vreme rata, propale ekonomije, duhovnog i moralnog posrnuća, u vreme kada, kao i danas, niko ne j..e mlade ni 5%. Te godine su meni fenomen - uslovi nikakvi, mladi na margini, nikoga ne interesuje tvoj glas, uništene najlepše godine života, kriminal, najljigaviji državni projekat koji smo ikada imali (podmetanje turbo folka kao kulturnog i patriotskog identiteta nacije), hleb iz zamrzivača,... Bilo je dovoljno samo takvo okruženje i malo entuzijazma, pa da buntovni bendovi niču kao pečurke, a stari bendovi da doživljavaju ponovno rođenje sa novom misijom. Sve je bilo živo, niti manje medija, niti više svirki i posećenijih koncerata. Nije bilo nikakve reklame, znalo se samo da tad i tad moraš da prisustvuješ tom i tom događaju - koncertu. Sve je bilo spontano, ništa usiljeno.
Sada, posle toliko godina, zahvatilo nas je nešto što je još gore - apatija, svima je dosta svega, više se ne ratuje, imamo više para, ne nestaje nam struja i grejanje i kao da želimo da se već jednom skrasimo, da nam potreba za buntom bude ružno sećanje. Mnoge grupe koje su tada prašile isto rade i danas. Ali imate neverovatnu situaciju da te grupe koliko-toliko redovno izdaju albume-dobre albume, ali da kada izađete u grad ne možete nigde čuti nove pesme, samo stare zaključno sa 1999. Isto važi i za radio stanice. Da ne znamo da ima dosta svirki i da ne pratimo rad bendova, stekli bismo utisak da je rok sa svim svojim podvarijantama zaista umro. Pu-pu, daleko bilo!
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Lep osvrt na devedesete. Samo one nisu baš toliki fenomen.Članovi grupa (koji su nicale kao pečurke kako kažeš) odrastali su u osamdesetim i tada su sticali ukus.Znači njihov ukus je posledica minulog rada, ako se to tako može reći. Meni su veći fenomen grupe nastale dvehiljaditih, koje deluju sad.Iako su odrasli okruženi zvucima turbo folka usmerili su svoj ukus u drugom smeru - svaka im čast.
Nažalost mislim da naš pank nije dovoljno oštar,o tome sam pisao u drugoj temi.Pa da ne tupim iskoristiću priliku da postavim neke sadašnje grupe.
Goribor
[YOUTUBE]MfVWoPgcbSs[/YOUTUBE]
Petrol
[YOUTUBE]CRGTAABGHsg&feature[/YOUTUBE]
Nežni Dalibor
[YOUTUBE]R6RBPlSjT48[/YOUTUBE]
Repetitor
[YOUTUBE]C4kg8_4Gj_Q&feature[/YOUTUBE]
Pionir deset
[YOUTUBE]OATs7mmE1vw&feature[/YOUTUBE]
Ženekese
[YOUTUBE]OlgPRmEv4Z8[/YOUTUBE]
Stuttgart Online
[YOUTUBE]HKJT2qf-Qno[/YOUTUBE]
Piknik
[YOUTUBE]Kn4RGzIhNS0&feature[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Kada i gde? Ako misliš na onu smejuriju, onu komediju od one finske hevimetal grupe (Lordi) pre par godina, to je najbolji primer prerušenog popa, jedna maskarada.A gde su oni sad? Na kraju niko i ne očekuju da na Evroviziji bude roka - to je festival popa i to najbljutavijeg(uglavnom).
Evo puštam Lordi
[YOUTUBE]B5ZfQMOHB5k&feature[/YOUTUBE]
Ne znam zašto iskače ovaj baner za IQ test,možda to ima veze sa pesmom ?

Na to sam mislio,meni nije igzgledalo kao preruseni pop,ali dobro to se jednom dsilo pa ko zna kad...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Osamdesete su bile ok, ali je devedesetih cela scena, ili bar dobar njen deo, našla svoj smisao. Rok, kao i umetnost uopšte, ne crpi snagu i inspiraciju iz sreće i harmonije, već upravo iz suprotnih uslova. Scena devedesetih se stavila u ulogu bunta ili glasa savesti u vreme rata, propale ekonomije, duhovnog i moralnog posrnuća, u vreme kada, kao i danas, niko ne j..e mlade ni 5%. Te godine su meni fenomen - uslovi nikakvi, mladi na margini, nikoga ne interesuje tvoj glas, uništene najlepše godine života, kriminal, najljigaviji državni projekat koji smo ikada imali (podmetanje turbo folka kao kulturnog i patriotskog identiteta nacije), hleb iz zamrzivača,... Bilo je dovoljno samo takvo okruženje i malo entuzijazma, pa da buntovni bendovi niču kao pečurke, a stari bendovi da doživljavaju ponovno rođenje sa novom misijom. Sve je bilo živo, niti manje medija, niti više svirki i posećenijih koncerata. Nije bilo nikakve reklame, znalo se samo da tad i tad moraš da prisustvuješ tom i tom događaju - koncertu. Sve je bilo spontano, ništa usiljeno.
Sada, posle toliko godina, zahvatilo nas je nešto što je još gore - apatija, svima je dosta svega, više se ne ratuje, imamo više para, ne nestaje nam struja i grejanje i kao da želimo da se već jednom skrasimo, da nam potreba za buntom bude ružno sećanje. Mnoge grupe koje su tada prašile isto rade i danas. Ali imate neverovatnu situaciju da te grupe koliko-toliko redovno izdaju albume-dobre albume, ali da kada izađete u grad ne možete nigde čuti nove pesme, samo stare zaključno sa 1999. Isto važi i za radio stanice. Da ne znamo da ima dosta svirki i da ne pratimo rad bendova, stekli bismo utisak da je rok sa svim svojim podvarijantama zaista umro. Pu-pu, daleko bilo!

Ne bih rekao da je devedestih scena našla svoj smisao. Pre bi se moglo reći da je bunt u muzici našao svoj izduvni ventil....sećanja na vrhunac stvaralaštva sa kraja osamdesetih nisu bila tako daleka a sa idejama se nikad nije oskudevalo. Kao što sam već objasnio do gubitka interesovanja za rock n' roll dolazi postepeno a u sveopštoj krizi bude se najniži porivi pa i potreba za turbo folkom u svojim raznim varijantama. Imale su i devedesete svoje draži, na neki način....postojala je sloboda u ponašanju mlade osobe energija koju je pokretala buntovništvo, izraz underground kao način života i motivacija da se razvija kreativni duh...
Mladi, a ko danas o njima vodi računa. Evo o tome se posle 5-tog oktobra puno priča, "šansa mladima". Samo mogu da kažem da mi se gadi kad vidim nekoga sa vrlo malo radnog iskustva a već je direktor, savetnik ministra ili šta već.
Danas u svoj ovoj manifestaciji demokratije težište je na kvantitetu. Internet je olakšao reklamu i promociju a radio je izgubio gotovo svaki smisao iako je po meni ranije imao presudnu ulogu u širenju informacija i adekvatnom predstavljanju muzike. Trebalo je izboriti se da ti se pesma čuje na radiju. Danas, u svoj toj masi bendova više gotovo i da nema razlike ko je demo a ko ne...
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Veliko izvinjenje sto se kasno ukljucujem u diskusiju.
Domaci rok je umro onog dana kada su Bregovica i Bjelo dugme svrstali u ROK
SMAK forever
 
Natrag
Top