Da li je propao domaći Rock n' Roll?

Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ovo ode iz DA LI JE PROPO ROKENROL u temu KAKO JE PROPO ROKENROL...
Propo ko ona stvar kroz trule gaće...
Banku drže razni klanovi i tako to ide, nizbrdo...
Naravno, ima ga al se prezentira kako ko zna i ume, ko ilegalci 41 maltene...
Divim se iskreno svima koji krenu da teraju svoj izraz mimo etatističkih tvorevina estrade,književnosti,slikarstva...
Sad čak i u SKCu i sličnim ustanovama sede ljudi koji su diktat partija po burazerskoj podeli... A oni opet prezentuju ono što im diktat nalaže i čuvaju si državnu službicu...Direktori Javnih Preduzeća (čitaj Kuća) sponzorišu "projekte" opet po diktatu...Vrzino kolo...
Ali ništa ne propadne dekretom pa neće valjda ni rokenrol !!!
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Puno je rečeno...
Te mrtav je, te mrtav je al' zamalo (iz druge sobe čujem kerber- jeb**e, to još ima negde LOL), te nije, al ga nema po medijima...
Ljudi, mediji nisu tu da nas okuraže da razmišljamo sami za sebe, da nam daju i neku drugu sliku, osim 'kokakolamalborosuzuki'... Šta očekujete, da nam Aca T. pusti 'Čistićete ulice', ili nešto slično? U najboljem slučaju može se priuštiti 'Čudna šuma', ali od yu grupe! Eventualno za one sa nesanicom, na radiju 202 biće neko predstavljanje nekog benda iza 1ujutru... Za radan narod, ima grandparada... a ako koristite daljinac i poneke vesti o krizama, štrajkovima, nepogodama, izborima i tome podobno...
Onaj ko namiriše keš, on je GOTOV, na reci bez povratka za r'n'r. Tako da srebrni, zlatni, platinasti, brilijantni, dijamantni, tiraži, pa 'visoka produkcija' jednostavno ubijaju srž i poentu roka (ne samo u Srbijici).
Tako da, sva ona imena u koje smo se nekad kleli, sada su hemoroidni varioci organske materije, koji podilaze populaciji koja drži najviše keša- iliti ja te volem a ti ode, šta ćeš nema nama sreće i tako to...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Ziv je ali pritajen!
Deca od 13 godina znaju prilicno o njemu,sto me iznenadjuje.
Dok klinci imaju zelju da ga sviraju,ima nade.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Rezimirajmo (remizirajmo, LOL), svi oni za koje smo nekad davali desne šake u vatru, u koje smo se kleli, dok decu nismo imali, ma da mi umre Gile/Bora/Džet/Kusta/kurta/murta, su davno, ne za smetlište, ne za groblje, nego za krematorijum za mrcine u Krnjači (beše li tamo?). Ali, dok ima normalnih ljudi, koji imaju malo mozga i nešto malo više obraza i kičme, ne bojim se... U katakombama, u kućnim posetama, VIVAT!
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
11
Da li je propao r'n'roll?

Ocito je da je rock muzika ako posmatramo medije postala u Srbiji underground.Koliki procenat mladih slusa rock?(ali,iskreno punim srcem)Proslo je to dobro vreme kad je na par televizija mogla da se prati svirka uzivo.Recimo,secam se emisije Garaza...Pa onda gitarijade.isechci sa koncerata recimo EKV,R.corbe itd.Mohikanci(iskreni rokeri) jedinu utehu imaju putem interneta i to je sve...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Upravo se o tome radi,niko ne očekuje da RTS pušta Direktore ali nema ni pitkog roka,zapravo nikakvog, već puštaju bljuzgavi pop poput Stripa, Galije,Van Goga i Dejana Cukića. Kad baš pomenuh Cukića evo jedan fin spot.
[YOUTUBE]GNHelGCEyoM&feature=related[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Ocito je da je rock muzika ako posmatramo medije postala u Srbiji underground.Koliki procenat mladih slusa rock?(ali,iskreno punim srcem)Proslo je to dobro vreme kad je na par televizija mogla da se prati svirka uzivo.Recimo,secam se emisije Garaza...Pa onda gitarijade.isechci sa koncerata recimo EKV,R.corbe itd.Mohikanci(iskreni rokeri) jedinu utehu imaju putem interneta i to je sve...

Joj, sad me e(pro)vocira...
Nekada davno, u ona tamna, nikad zaboravljena, užasna, maglovita, neslobodna itditditd vremena, 1994. dok je 'na vlasti' bio
(kao da se sem prezimena nešto menja?) SM (sin mu Marko, ko se ne seti odma), (zaobiđite, sada 'pravoverne pljuvačine', molio bih, ovo je samo društveno istorijska odrednica), služio sam svoj dug državi, otadžbini, narodu i tome podobno... Aprila dotične godine, na Sajmu se održao 'ivent', da ne kažem 'hepening', da ne kažem, DOBRO! bio je koncert ' R'N'R zauvek'.. Pojeo sam si dupe i okolne organe, što sam se 4 dana pre svirke MORAO vratiti u (tada jugoslovensku) Prištinu, VP ta i ta. Ali, ona 'TV Bastilja', da je sad ne krstim svakojako, je CELU NOĆ I JUTRO direktno prenosila koncert!!! EJ BRE! Bio sam pomoćnik dežurnog u bataljonu te noći, ubedljivo najbolje dežurstvo bilo koje vrste dotada (sad, dežuram u ustanovi gde dežuraju i osobe suprotnog spola, LOL)!
Elem, tog jutra je bataljon inžinjerije bio dignut uz najjače napanjene TV-ove, svirao je pok. M. Mladenović sa sve EKV!
U to vreme, 'medijskih mrakova', 'govora mržnje', 'jednoumlja', glavna frekvenca prenosi PRAVI srpski r'n'r!
ČIK da danas A.Tijanić, ili Ž.Mitrović sa sve muzičkim urednicima, uz pomoć poslednje izašlih japanskih GPS-ova makar pogode kraj grada gde se nalazi Akademija, KST, ili SKC! Ili, ako nekom pomeneš, npr novembar iz Niša, da te ne isprave, ma u novembru treba ići u Leskovac po paprike, a ne u Niš...
Apropo 'Garaže', tih vremena, TV Priština je imala TAKVU muzičku emisiju, vikendom uveče, da današnja 'Smaraža', nasuprot njoj dođe ko Nerodna Glupština...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Odlično što si to spomenuo. To je bila proslava 35 godina Rok en Rola u Srbiji, verovatno najveće rok dešavanje kod nas ikada i to u 1994-te. E sad celu tu priču bihpovezao sa prethodnom epohom, kraj 80-tih i početak 90-tih periodom najvećegekonomskog i kulturnog prosperiteta. Posle toga su usledila poznata dešavanja i ekonomski krahodnosno dno dna za vrlo kratko vreme. Ali s druge strane kultura a i muzika sa njom nisu mogli po istoj logici da se srozaju jer jednostavno nisu iste kategorije. Ne mogu ljudi tek tako da propadnu ili u toj meri uopšte da se promene...posle toliko godina. Ipak je potrebno da prođe neko vreme, od iznenađenja, preko šoka, do apatije...
Da ubrzam, i ti što su radili na RTS-u nisu mogli odjednom da se kultivišu
u nekom drugom pravcu. Sve je imalo svoj prirodan tok u skladu sa naglaskom na dnevno-politička dešavanja kao najprepoznatljivijem polju njihovog delovanja. Ali tokom iste decenije kultura je doživela propast a oni koji su prethodno bili predmet podsmeha sada postaju značajni i uticajni igrači. E to je bila prekretnica, kada je iscrpljeno nasleđe prošle epohe
pad je postao nesumnjiv i jasan....standardi su se promenili. Tako da đžaba što je posle 5-tog oktobra pomalo nasilno forsirana rok muzika na toj
istoj televiziji jer ljudi više za njom nemaju potrebu kao što su nekada imali. A i ti novirokeri koji su prethodno kukali za prilikama sada više ne znaju kako da se ponašaju. Ranije je bilo lako izprovocirati nadimak umetnika jer je palila svaka stilska figura koja se odnosila na režim i nosioce. A šta posle toga....ispalo je ništa. Ljudi su nespremni ali i umorni dočekali promene ma šta one značile.
Ubrzavam poslednji put. Uspon interneta poslednjih nekoliko godina zahteva i drugačiji pristup. U svemu tome mislim da je jedino ispravno rešenje da se država konačno uključi, koliko može. Niko od nje i ne očekuje da odradi veći deo posla ali ako prepoznaje neku korist za sebe pa neka uloži malo i u mlade, ako ništa drugo neka kreativna energija bude povod a nje nesumnjivo ima. Znači, suština je, da bi se stvari popravile potrebno je krenuti od nule. Vremena lepa su bila, pamtićemo ih i proučavati ali sada je nova era počela, a mi želimo da budemo jači nego ikad :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Rezimirajmo (remizirajmo, LOL), svi oni za koje smo nekad davali desne šake u vatru, u koje smo se kleli, dok decu nismo imali, ma da mi umre Gile/Bora/Džet/Kusta/kurta/murta, su davno, ne za smetlište, ne za groblje, nego za krematorijum za mrcine u Krnjači (beše li tamo?). Ali, dok ima normalnih ljudi, koji imaju malo mozga i nešto malo više obraza i kičme, ne bojim se... U katakombama, u kućnim posetama, VIVAT!


Sto bre tako,slazem se da nije kao nekad,nikad nece ni da bude,ne samo Rok nego bilo koja druga muzika,ali nije ni toliko strasno.80 i 90-ete su bile zakon,to je jasno ko dan...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Sto bre tako,slazem se da nije kao nekad,nikad nece ni da bude,ne samo Rok nego bilo koja druga muzika,ali nije ni toliko strasno.80 i 90-ete su bile zakon,to je jasno ko dan...
Za tebe je sve okej, zapravo stanje u medijima nije tako strašno.Znači za tebe RTS ( i ostale medijske kuće) nije stecište mediokriteta i rasadnik zaglupljivanja,što opet znači da je dobro što su proterali školski i naučni program,dobro je što nema Rocka.Super je što nisu otvorili prostor za mlade i što ne osluškuju nove ideje već puštaju debilne zabavne emisije i divne serije koje repriziraju po milioniti put (a ja to po milioniti put ponavljam).
Jednom rečju za tebe je RTS kako bi ti to rekao zakon.A zakon treba poštovati, nema šta.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top