Da li je propao domaći Rock n' Roll?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Slažem se sa tobom da su glavni mediji najbitniji(RTS,Pink,FOX itd) ,jedino oni imaju moć širokog uticaja za pridobijanje ljudi.
Međutim oni su zatvoreni za mlađe grupe i na njih dolaze samo takozvane (tačnije samozvane) " proverene vrednosti".
Neko ko je zainteresovan za dešavanja na našoj sceni lako će doći do informacija-internet, radio emisije (istina marginalizovane),koncerti -ali prvo treba da se zainteresuje a tu je uloga glavnih medija nezamenjiva.
Sve sve ali nekako nisi odgovorio šta Van Gog nudi osim te produkcije.
Budućnost našeg Rocka treba prepustiti YU Grupi .Oni drndaju jednu te istu pesmu zadnjih 30 zapravo 40. . .ma i bog je zaboravio koliko godina,istina sa sve boljom i boljom produkcijom.
I ne znam zašto si se uhvatio te produkcije pa i Ceca ima vrhunsku produkciju.

Ima tu svega i svačega što se tiče proboja na medijima ali glavna stvar je da je rock n' roll kod nas godinama gubio na kreativnosti pre svega i da se zbog toga na prvom mestu, nalazi na niskim granama. Kao i što smo zaključili i mediji imaju dobar deo krivice, jer se nisu potrudili da čitavu priču podrže.
Van Gogh je dugo gradio svoj stil i tokom devedesetih je bio pravi primer tzv studentske muzike. U ovoj deceniji se to promenilo, posle promene vlasti i ono su napravili zaokret ali je po meni previše patetike našlo mesta u njihovim pesmama. Što se produkcije tiče samo sam napomenuo sa je Van Gogh uvek bio u vrhu na domaćoj sceni, što znači da po tom pitanju nisu imali padova kao neki drugi bendovi, eto to mi je privuklo pažnju. Takođe nastupi su im uvek bili energični, ne znam kako je sad, ali su bili daleko iznad oponašanja melodija sa diska

Jesam li objasnio :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ok objasnio si, samo šta je to studentska muzika?Navedi mi još neku grupu koja pripada tom pravcu?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nije to pravac, to je jednostavno muzika koja prati napredan deo jedne populacije u društvu, kao što su studenti. Tu su mogli još da se svrstaju EKV, ipak su sećanja tada bila svežija nego danas, zatim Atheist Rap, Playboy, Deca Loših Muzičara, Kristali.... bilo ih je
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Znači devedesetih Van Gog su slušali studenti (najnapredniji deo populacije)a posle promena više ne, ako sam dobro razumeo.
Pa to me iskreno raduje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ma želeo bih da završim priču o Van Gogu - zamara. Za mene je ta grupa oduvek bila komercijalna i pozerska .U početku (sredinom osamdesetih) su kopirali EKV, kasnije su naginjali ka bljutavom popu da bi skoro završili u njemu. Bez obzira što tu ima možda dobrih muzičara (u zanatskom smislu),bez obzira na kvalitetne instrumente i produkciju oni ni u kom smislu nisu prevazišli vlastitu filozofiju da je pesma lepo zapakovana roba koju treba u što većim količinama prodati.
I ono što je najvažnije - oni svakako nisu pravi odgovor na krizu u rocku.
A gospoda koja sluša Van Goga, neka i dalje sluša i neka se divi njihovoj produkciji i profesionalizmu, i obavezno treba da kupe njihov disk da uživanje bude obostrano.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Znači devedesetih Van Gog su slušali studenti (najnapredniji deo populacije)a posle promena više ne, ako sam dobro razumeo.
Pa to me iskreno raduje.

Mnogo se širi tema ne bih sastave da pišem.

Studentska muzika o kojom sam govorio više ne postoji. Ne samo što je nastupila promena vlasti praćena i drugim promenama o kojima je bilo reč, došao je talas velikih promena sa svetske muzičke scene....proboj svih mogućih oblika elektronske muzike, nu metal kao dominantan pravac među omladinom....sve to je dovelo da podele postanu prevaziđene a samim tim i da se prilično uopteno tumači i doživljava koja je to muzika napredna :)
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
mislim da nije

Nije umro rock samo se malo uspavao

[YOUTUBE]RRmdGvRszuM&feature[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma...bili su i oni klinci, pre 5-6 godina, mislim iz Gornjeg Milanovca muško-ženska postava, kraj osnovne škole ili tako nešto.... izbaciše jedan album i onda ništa :(
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Nažalost jeste umro, i ne da je umro nego će sada i pomen jbt :(

Sve ovo što se i dalje vrti to je sve stara slava, stare pesme, nepamtim kada sam čuo dobru RnR stvar na srpskom jeziku, a da je baš baš RnR a ne Van gog i slični mu....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma...bili su i oni klinci, pre 5-6 godina, mislim iz Gornjeg Milanovca muško-ženska postava, kraj osnovne škole ili tako nešto.... izbaciše jedan album i onda ništa :(

Setih se uz pomoc neta :)
Ovde se moze cuti par njihovih pesama
Sve ili Nista on MySpace Music - Free Streaming MP3s, Pictures & Music Downloads

ima tu jos mlad bend koji mi je privukao paznju
ÆTERNIA (looking for the label) on MySpace Music - Free Streaming MP3s, Pictures & Music Downloads

Nije sve gotovo :)
 
Natrag
Top