Da li je moguce uspostaviti dodir i komunikaciju sa duhovnim svetom

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kad smo kod "komunikacije sa duhovnim svetom", po preporuci prijatelja skoro sam otisao kod jednog coveka koji je navodno prorok.

Sednem ja preko puta njega ocekujuci naravno da mi nece nista znacajno reci, i zato sam i cutao, namerno ne govoreci razlog posete. Covek medjutim pocne da govori kao da je znao zasto sam ja dosao, gledajuci cas u mene cas u daljinu:

'to sto ti lupa srce (pokazujuci rukom na srce) .. osecas u stomaku.. to je zato.. (pa mi navede razlog.. [ inace vec dugo imam problema sa tim, molio sam Laodikeju i Marka i koga sve nisam da se mole sa mnom pa nista nije pomoglo]).. boli te leva noga a to pocnije od kuka pa se siri na dole (covek ustane pokazujuci kuda ide bol) , ti radis na poslu gde si okruzen sa jako puno ljudi, nema ko te na poslu ne voli (stvarno je tako), majka ti ima drugaricu koja se zove mira i ona joj je kao sestra (nisam mogao da verujem), nastavljajuci opisivao mi je majku kao da je licno poznaje, govorio sta sam doziveo u proslosti od detinjstva pa sve do danas, i sta me ceka u buducnosti sve sa datumima, mestima, ljudima ,preciznim imenima i dogadjajima..

Ovo je bilo prosto neverovatno, ni na filmu ovako nesto nisam gledao. Sve sto je covek rekao je tolilo precizno izneseno i suvise licno, da bih ovde sad ispricao (a govorio je ukupno sat vremena bez prestanka) a ja sam sve to vreme cutao i zapanjeno potvrdjivao sa - da..da ..da.. da.. Nema ni jedne jedine stvari u kojoj je on pogresio.

Na kraju mi je rekao sa osmehom - 'ja tebe poznajem i bolje nego ti znas sam sebe"...

Na kraju me je zapanjio - "juce ti je bilo jako lose" rece mi on, reko jeste a od cega je to? Kaze - "to je napad demona i to ti se desava posebno nedeljom, kad ti se to desi ti nisi u stanju ni najprostiji posao da obavljas".. Treba da se molis Bogu, a ja mu kazem da se ja vec molim Bogu.. a on meni kaze - "da ali ne u krevetu" . Prosto je neverovatno da je ovaj covek i pored svega video mene kako se ja molim Bogu.

Na kraju sam mu se zahvalio, a on kaze "ne meni nego Bogu.."

Za razliku od onih koji se ovde nazivaju prorocima tipa Laodikeja i slicno od kojih sam trazio da dokazu da to jesu, nicim nisu dokazali, ovaj covek ne samo da me je zapanjio vec i najvaznije pomogao da resim problem..

I ne samo to, drugarica je takodje isla kod njega a ja sam prisustvovao situaciji gde se pred mojim ocima ostvarilo ono sto joj je on prorekao da ce se desiti...

Sada neka mi neko kaze da covek nije od Boga, i da PC nije od Boga.. nema sanse!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija kaže da se ne može, nemaju misli, nemaju emocije, nemaju nikakvog udjela u onome što biva pod suncem.

A ovdje može da se uspostavi komunikacija.

Razg. Sveti Teodosije (umrli) i starac Aleksije iz Golosejevskog skita Kijevo-Pečerske Lavre.

Aleksije presvlači mošti Sv. Teodosija.

Sv. Teodosije kaže „Hvala ti za trud oko mene. Molim te da spomeneš moje roditelje kada budeš služio liturgiju“.

Starac Aleksije odg. „Kako možeš ti Svetitelju da tražiš moje molitve, a sam stojiš pred Prestolom i daješ ljudima Božju blagodat?“



Sv. Teodosije (umrli) „Da to je tačno“ –Ali prinošenje na Liturgiji je jače od mojih molitvi“.

Iz knjige „O besmrtnosti duše“ Jovan Krestjankin strana 65.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sotona preko svojih slugu omamljuje coveka tako sto mu prvo kaze njegovu proslost.

Tako omamljen covek potom veruje svakoj reci tog coveka, i sotona tada iznosi ili predpostavke o covekovoj buducnosti jer poznaje SVE u vezi tog coveka, njegove okoline, i njegovih bliznjih, i okolnosti koje bi dovele da se neki njegovi planovi ostvare.

U drugom slucaju, sotona otkriva svoje planove sa pojedincima, i otkriva ih svojim slugama, pa kada se oni ostvare, covek je tada potpuno ulovljen u zamku, ne ispitujuci da li je nesto od Boga ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sotona preko svojih slugu omamljuje coveka tako sto mu prvo kaze njegovu proslost.

Tako omamljen covek potom veruje svakoj reci tog coveka, i sotona tada iznosi ili predpostavke o covekovoj buducnosti jer poznaje SVE u vezi tog coveka, njegove okoline, i njegovih bliznjih, i okolnosti koje bi dovele da se neki njegovi planovi ostvare.

U drugom slucaju, sotona otkriva svoje planove sa pojedincima, i otkriva ih svojim slugama, pa kada se oni ostvare, covek je tada potpuno ulovljen u zamku, ne ispitujuci da li je nesto od Boga ili ne.
Da i sotona me vidi dok se molim Bogu.

Tebi je inace sve nase djavolsko, jedino si ti svet i prorok, a nisi u stanju nista nikome da proreknes, cak si izrekao ovde notorne lazi, kao onu "da je Slapa uklonio Bog sa foruma" a evo ga i dalje pise.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sotona vidi sve.

Nisam ja izrekao ni jednu laz.

Ja sam to napisao za Taramanu, a ne za Stvarnoslapa, mada sve vise sumnjam da se kasnije Taramana ukljucio pod drugim imenom, i da je on u stvari stvarnoslap.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Sotona vidi sve.
Točno

Nisam ja izrekao ni jednu laz.

Ja sam to napisao za Taramanu, a ne za Stvarnoslapa
Ijase sjećam toga štosi napso , a napisao si , dasi se Bogu molijo da stvarnoslap nebude vieše na forumu ,i datije Bog uslišijo molitvu

mada sve vise sumnjam da se kasnije Taramana ukljucio pod drugim imenom, i da je on u stvari stvarnoslap.
Evo kadje Taramana došao i kad je zadnji put bijo na forumu
Taramana
29 · Iz Vojvodina
Učlanjen(a) 05.05.2014
Last seen 31.10.2017

A evo kad je Stvarnoslap došao na forum i još dan danas piše , pa usporedite paćete videt da to nemože biti jedna te ista osoba
stvarnoslap
51 · Iz Zagreb
Učlanjen(a) 07.07.2014
Last seen Juče u 16.46
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, molio sam se Bogu za to, i vec sledeci put ga nije bilo na duze vreme.

Ko to sve zna.

Coveku koji bezocno laze i izvrce se nista ne moze verovati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Умрла мајка се јавља сину и спасава га од самоубиства

---- Умрла мајка јавља се свештенику и упућује га да исповеди и причести њеног сина

--- Умрла супруга јавља се своме мужу и враћа га Богу

--- Умрли муж јавља се жени и открива где се налази њен затурени накит


"Put duše posle smrti" viđenja Mitarstava prepodobne Teodore strana 21.


Da uporedimo šta kažu Justin i Kleopa.

Starac Kleopa (vjerujem, međutim, da su to u stvari duhovi demona koji se javljaju u obliku duhova mrtvih)


Дух Самуила говори Саулу: sveti Justin Ćelijski.

Dakle odlučite se, jel bio Samuilo ili demon.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sotona vidi sve.

Nisam ja izrekao ni jednu laz.

Ja sam to napisao za Taramanu, a ne za Stvarnoslapa, mada sve vise sumnjam da se kasnije Taramana ukljucio pod drugim imenom, i da je on u stvari stvarnoslap.
Napisao si to za Stvarnoslapa! Treba li da te citiram???

A ako su Stvarnoslap i Taramana "ista osoba" , onda Bog nije uklonio tu "osobu" i ti si opet "lazni prorok"!

Kako god da okrenes prevarant si i to smo dokazali ovde na forumu, a evo i sada opet da svi vide!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije lepo lagati i pripisivati svoje licne grehe drugima.

Ja nikada nisam varao, niti lagao, niti cu to ciniti u buducnosti.

Ali napad je najbolja odbrama, i lazna kleveta protiv nekoga uvek prolazi kod onih koji ne ispituju.

Sto se tice moje molitve, to je bilo za Taramanu, i to dok jos Stvarnoslap i nije bio na forumu.
 
Natrag
Top