Da li je moguce uspostaviti dodir i komunikaciju sa duhovnim svetom

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Samo se pitam zasto si ti jedno vreme postavljao pitanje u smislu "sta je sa Stvarnoslapom i gde je" jer je nestao, a nisi sam mogao da se boris protiv istine bez njega.
Majko mila kakve su ovo provale

Slap se ne bi vratio, nego si mu ti javio da se vrati, a on namjerno došao samo zato da bi ispalo da Laodik. nije bio u pravu.
Sve bolje od boljeg , što reći naove gluposti , nego se samo nasmijati :smisi::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sa mrtvima nije, a sa demonima jeste, a ovi misle da su ostvarili sa mrtvima komunikaciju, a u stvari su sa demonima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da kao što viču krv i kamenje.

Kao prvo kamenje zaista vice i krv vice!
I to je naucno dokazano, voda menja sastav kada se ispred nje pomolis! Voda pamti a zvezde emituju zvuk odnosno "pevaju" kao sto i pise u bibliji! Cestica u eksperimentalnim uslovima reaguje na covekove misli i ponasa se u skladu sa zeljom posmatraca. Sve oko nas je zivo, ono sto mi nazivamo "mrtvom materijom" nije mrtvo! Isus "zapoveda vetru i talasima" i to nije nikakva alegorija!

Isto tako nije ni alegorija kada Bog kaze:

"Gle krv brata tvojega VICE SA ZEMLJE DO MENE"!

A na drugom nestu pise:

"DUSA JE TELU U KRVI".


Dakle, Bog cuje "glas duse"! I to je ZIVO!

A kad govori mrtvim dusama u otkrivenju isto im kaze:

"Da pocinu jos malo dok se ne navrsi broj brace njihove koja treba da budu pobijeni kao i oni".

Po vasoj teologiji Bog prica sam sa sobom u SZ i otkrivenju! Prica sam sa sobom kad zapoveda kisi, suncu i mesecu! Kad orlovima nabavlja hranu (detaljan opis kod Jova) , kad naredjuje vetrovima, kad govori travi i biljkama, kad zapoveda kisi da pada na pravedne i nepravedne izgleda i tada prica sam sa sobom. Isus govori sam sa sobom kad zapoveda vetrovima, talasima, gorama ili drvetu da vise ne rodi roda!

Zasto bi postojali ovakvi opisi ako postoje zakoni i ako Bog nicim ne upravlja nego je sve automatizovano? Zar bi on lagao Jova kako svim upravlja a ustvari ne upravlja?

Ma da jeste, to je sve "alegorija"!
Al malo sutra! Savremena nauka vas obara! Kad presadis srce zlocinca drugoj osobi ona sanja ubistva! Upravo zato sto je dusa telu u krvi a deo se moze preneti - Jelisej trazi od Ilije da "dva dela Ilijinog duha budu u njemu"..

Bog je svuda u svima i svime uprvlja, kao sto i rece - "jer po njemu zivimo i micemo se i jesmo"!

Samo ste vi formalisti kad vam odgovara, alegoristi kad vam odgovara! I sve sto radite, radite da bi izvrnuli!

Slap se ne bi vratio, nego si mu ti javio da se vrati, a on namjerno došao samo zato da bi ispalo da Laodik. nije bio u pravu.

Ja Slapa ne poznajem van foruma i nemam njegov kontakt br. da bi ga zvao! A i da jesam, to samo potvrdjuje da je Laodikeja lazni prorok jer se ovaj ne bi mogao vratiti da je Bog reagovao!

Vi ste lazni!

Sa mrtvima nije, a sa demonima jeste, a ovi misle da su ostvarili sa mrtvima komunikaciju, a u stvari su sa demonima.
Ma jeste, i Bog je ostvario komunikaciju sa demonima umesto sa umrlima! A Isus prica mitove o zagrobnom zivotu isto kao i mi!
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Sa mrtvima nije, a sa demonima jeste, a ovi misle da su ostvarili sa mrtvima komunikaciju, a u stvari su sa demonima.
Samo ti nastavi tražiti rupe u Bibliji čime oćeš dokazati da duša umire , možda i poludiš , ako već nisi poludijo ?
Kao što je rekao sv. Toma Akvinski kad je završio svoje djelo: Sve što sam napisao je samo slama prema nedokučivom Bogu ... Izgleda i ti mlatiš praznu slamu , u svakog svom komentaru ponavljaš jedno te isto ,i umislijo si se da ćemo pasti na tvoje laži koje su svima jasne. Sveto Pismo je Božja poruka čovjeku koju ti ne razumiješ , očito.

Ma jeste, i Bog je ostvario komunikaciju sa demonima umesto sa umrlima! A Isus prica mitove o zagrobnom zivotu isto kao i mi!
Poštovanje Mire ........Neću reći što oni pišu , nego što Tripo piše , što misliš kako se osjećaju oni dobri i čestiti ljudi
vjernici koje Tripo poznaje u svom životu kad pročitaju ove njegove svinjarije! Jadno, jadno,jadno . Jabimu preporučila apaurin ,i da malo legne , ako ovako nastavi njegovi ćega kompleksi odvesti u ludnicu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo ti nastavi tražiti rupe u Bibliji

To su za vas rupe i to crne rupe, najradije bi voljeli da nema tih stihova.

čime oćeš dokazati da duša umire ,

A ti ne možeš da osporiš to.

možda i poludiš , ako već nisi poludijo ?

Projektuješ sebe.

Kao što je rekao sv. Toma Akvinski kad je završio svoje djelo: Sve što sam napisao je samo slama prema nedokučivom Bogu ...

Dokaz da nije imao duha Božjeg.

Izgleda i ti mlatiš praznu slamu ,

Znam ja da je za tebe nauka Biblije prazna slama.

u svakog svom komentaru ponavljaš jedno te isto

Kada vi ponavljate iste besmislene arg.

i umislijo si se da ćemo pasti na tvoje laži koje su svima jasne.

Zato su vam nazadne d.

Sveto Pismo je Božja poruka čovjeku koju ti ne razumiješ , očito.

To svako svakome može reći.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija kaže da nije moguće jer oni. Ne znaju ništa, nemaju misli, nemaju osjećanja.

Jednostavno ne egzistiraju.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ne znaju ništa - spavaju
ALI
ako ih se PROBUDI - od npr BABE ZAZIVAČICE DUHOVA MRTVIH
onda se MOŽE komunicirati sa njima
____

1. Samuelova 28,11 Tada žena zapita: "Koga da ti dozovem?" A on odgovori: "Dozovi mi Samuela!

1. Samuelova 28,12 Kad žena ugleda Samuela, povika iza glasa, a onda reče Šaulu: "Zašto si me prevario? Ta ti si Šaul!

1. Samuelova 28,13 A kralj joj odvrati: "Ne boj se! Nego što vidiš?" A žena odgovori Šaulu: "Vidim nešto božansko što se diže iz zemlje.

1. Samuelova 28,14 Šaul je upita: "Kakva je obličja?" A ona odgovori: "Izlazi starac, ogrnut plaštem." Tada Šaul spozna da je to Samuel, pa pade licem do zemlje i pokloni se.

1. Samuelova 28,15 Samuel upita Šaula: "Zašto si pomutio moj mir dozivajući me gore?" A Šaul odgovori: "U velikoj sam nevolji jer su Filistejci zavojštili na me, a Bog se okrenuo od mene i ne odgovara mi više ni preko proroka ni u snima. Zato sam dozvao tebe da me poučiš što da činim.

1. Samuelova 28,16 A Samuel odvrati: "Zašto mene pitaš kad se Jahve odvratio od tebe i postao ti neprijateljem?

1. Samuelova 28,17 Jahve ti je učinio kako ti je kazao preko mene: istrgao je kraljevstvo iz tvoje ruke i dao ga tvome suparniku, Davidu,

1. Samuelova 28,18 jer nisi poslušao riječi Jahvinih i jer nisi izvršio njegova žestokog gnjeva na Amaleku: stoga ti je Jahve danas ovako učinio.

1. Samuelova 28,19 Jahve će predati, zajedno s tobom, i Izraela u filistejske ruke. Sutra ćeš sa svojim sinovima biti sa mnom, a i tabor izraelski Jahve će predati u filistejske ruke.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Biblija kaže da nije moguće jer oni. Ne znaju ništa, nemaju misli, nemaju osjećanja.

Jednostavno ne egzistiraju.
ne znaju ništa - spavaju
ALI
ako ih se PROBUDI - od npr BABE ZAZIVAČICE DUHOVA MRTVIH
onda se MOŽE komunicirati sa njima
____

1. Samuelova 28,11 Tada žena zapita: "Koga da ti dozovem?" A on odgovori: "Dozovi mi Samuela!

1. Samuelova 28,12 Kad žena ugleda Samuela, povika iza glasa, a onda reče Šaulu: "Zašto si me prevario? Ta ti si Šaul!

1. Samuelova 28,13 A kralj joj odvrati: "Ne boj se! Nego što vidiš?" A žena odgovori Šaulu: "Vidim nešto božansko što se diže iz zemlje.

1. Samuelova 28,14 Šaul je upita: "Kakva je obličja?" A ona odgovori: "Izlazi starac, ogrnut plaštem." Tada Šaul spozna da je to Samuel, pa pade licem do zemlje i pokloni se.

1. Samuelova 28,15 Samuel upita Šaula: "Zašto si pomutio moj mir dozivajući me gore?" A Šaul odgovori: "U velikoj sam nevolji jer su Filistejci zavojštili na me, a Bog se okrenuo od mene i ne odgovara mi više ni preko proroka ni u snima. Zato sam dozvao tebe da me poučiš što da činim.

1. Samuelova 28,16 A Samuel odvrati: "Zašto mene pitaš kad se Jahve odvratio od tebe i postao ti neprijateljem?

1. Samuelova 28,17 Jahve ti je učinio kako ti je kazao preko mene: istrgao je kraljevstvo iz tvoje ruke i dao ga tvome suparniku, Davidu,

1. Samuelova 28,18 jer nisi poslušao riječi Jahvinih i jer nisi izvršio njegova žestokog gnjeva na Amaleku: stoga ti je Jahve danas ovako učinio.

1. Samuelova 28,19 Jahve će predati, zajedno s tobom, i Izraela u filistejske ruke. Sutra ćeš sa svojim sinovima biti sa mnom, a i tabor izraelski Jahve će predati u filistejske ruke.
Koje od vas dvojice lu????? majketi
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Koje od vas dvojice lu????? majketi


Ja jesam LUD, ali nisam ja sam sebe takovim napravio.
Za TO ćeš se morati požaliti Bogu Ocu JHVH.
----------------------------------------------------------


1. Korinćanima 1,27

Nego lude svijeta izabra Bog da posrami mudre,

i slabe svijeta izabra Bog da posrami jake;
==========================================================


Tvoje riječi jasno kažu tko si i čiji si i gdje će ti vječno prebivalište biti.
Jer je očito da Kršćanin – NISI.
-----------------------------------------


Sam G Yehošua ti za to poručuje:
…………………………..


Matej 5,22

A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu.

A tko bratu rekne GLUPANE!, bit će podvrgnut Vijeću.

A tko reče: LUĐAČE!, bit će podvrgnut ognju paklenomu.
----------------------------------------------------------------------------


Sretan ti put!
 
Natrag
Top