Da li je iznošenje neistina dopušteno u svojstvu svedočenja vere, kao i borbe protiv neistomišljenika

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
To jasno piše u autobiografiji E.G.White, kako je Bog razjasnio Milerovu pogrešku nakon velikog razočarenja, ali trenutno nemam pri ruci tu knjigu.

Je li možda ovo?

"Gospodin mi je pokazao u viđenju, prije više od godinu dana, da je brat Crosier imao istinsko svjetlo o čišćenju svetišta, ... i da je bila Njegova volja da brat Crosier treba napisati prikaz koji nam je dat u Day Star (dodatak), 7. veljače 1846. Ja se u potpunosti osjećam ovlaštena od Gospodina da preporučim taj dodatak svim svetima." (Ellen White, "A Word to the Little Flock ", 21. travanj 1847. str 11, 12)

A evo što Adventisti sedmog dana još kažu o ovome:

Dvadeset i trećeg listopada 1844. godine Hiram Edson i jedan mileritski prijatelj pošli su da ohrabre one koji su zajedno s njima doživjeli razočaranje. Dok su poslije molitve prelazili preko Edsonove njive s kukuruzom, Edson je odjednom doživio bljesak spoznaje. Mileriti su učili da je Svetište koje se trebalo očistiti (Dan 8,14) bila Crkva na zemlji, koju je prigodom drugog Kristovog dolaska trebalo očistiti od grijeha. Edson je shvatio da se Svetište koje je trebalo očistiti nije nalazilo na zemlji već na nebu; 22. listopada označio je početak, a ne kraj, antitipskog Dana pomirenja. Isus je ušao u Svetinju nad svetinjama nebeskog Svetišta da obavi naročito djelo prije no što se vrati na ovu zemlju.

Edson i njegovi mileritski prijatelji su ponovno ispitivali Sveto pismo držeći ovo na umu. Owen R. L. Crosier razradio je 1845. Edsonovo gledište, jasno iznoseći stajalište koje su adventisti sedmog dana kasnije usvojili. Dvadeset i drugi listopada 1844. označio je početak čišćenja nebeskog Svetišta i otvaranje istražnog, predadventnog suda.
(Priručnik teologije Adventista sedmog dana)

Dakle, je li ovo razjašnjenje Millerove pogreške i prihvaćanje Ellen White i pionira ASD vjerovanja kako je 22.10.1844. Isus otpočeo čišćenje nebeskog Svetišta?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Naravno, verovali su i nakon 1844 godine jedno određeno vreme, dok Bog nije toj grupi koja je ostala razjasnio Milerovu pogrešku.
A sta sam ja drugo rekao?
Znaci nepravedno si me optuzio da lazem.
Pa to je onda očigledno, da podržavaš one koji iznose neistine, što znači da sa njima saučestvuješ u tome.
Sta je Slap slagao a ja ga u tome podrzao? I on je rekao isto sto i ja.
Upravo svedočiš a iznosiš neistine.
Gde je neistina u mom komentaru?
I sam si priznao da je tako kako sam rekao!
Kod tebe je bilo pojedinih iznošenja prekrajanih komentara.
To nisu prekrajani komentari, vec tvoje licne izjave koje ili nisu dovoljno jasne u startu ili ti govoris jedno a mislis drugo (kao sto obicno biva) ili si sam sebi kontradiktoran kao Tripo (jer ga podrzavas) . Nisam ja kriv zbog tvoje kontradikcije i sto se povezujes sa laznima.
Stvarnoslap svesno iznosi neistine, izvrće, i vadi iz konteksta i reči Ellen White, i onih koji pišu na forumu.

Ne, on ako i pogresi to nije svesno, ali sam se uverio u vase svesno izvrtanje i zato sam se u vas i razocarao. To nije samo meni ocigledno, vec svima!

Drugo, ako ja nesto i lajkujem, to ne znaci da se sa svime iznesenim u postu slazem, vec konstatujem da je osoba iznela u tom postu vecinu istine. A to je bitno.. Postovi koji su vecinom netacni ne lajkujem.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A sta sam ja drugo rekao?
Znaci nepravedno si me optuzio da lazem.

Sta je Slap slagao a ja ga u tome podrzao? I on je rekao isto sto i ja.

Gde je neistina u mom komentaru?
I sam si priznao da je tako kako sam rekao!

To nisu prekrajani komentari, vec tvoje licne izjave koje ili nisu dovoljno jasne u startu ili ti govoris jedno a mislis drugo (kao sto obicno biva) ili si sam sebi kontradiktoran kao Tripo (jer ga podrzavas) . Nisam ja kriv zbog tvoje kontradikcije i sto se povezujes sa laznima.


Ne, on ako i pogresi to nije svesno, ali sam se uverio u vase svesno izvrtanje i zato sam se u vas i razocarao. To nije samo meni ocigledno, vec svima!

Drugo, ako ja nesto i lajkujem, to ne znaci da se sa svime iznesenim u postu slazem, vec konstatujem da je osoba iznela u tom postu vecinu istine. A to je bitno.. Postovi koji su vecinom netacni ne lajkujem.

Mire, a zašto se uopšte pravdaš? Ako ti se neki post ne sviđa ne lajkuj ga, i kraj. Valjda je to normalno. Ja recimo svaki tvoj post lajkujem, jer se boriš da nedokazanima dokažeš. Sa druge strane, zar smatraš da su dostojni da se njiima pravdaš? Nikoga nisi povredio, niti uvredio. Izneo si samo svoja saznanja i dokaze.

Optužuju nas da lažemo, ok, a šta je onda ovo:


U čitavom videu sve sami bivši pripadnici njihove vere. Nema ni jednog pravoslavca, ni katolika, ni monofizite, ni ateiste. Šta je onda to?

Mislim da su stvarno preterali, mene optužiše da se pravim bogom, da čitam misli i namerte ljudi, tebe i slapa da lažete. Pa čekaj malo, jesmo li mi pisali tekstove protiv njihove doktrine? Jesmo li mi stavljali ovakve klipove po youtube? Da li smo se mi, ili Crkva, za šta nas optužuju usuđivali da menjamo pismo, a da posle tvrdimo da je naša doktrina u skladu sa istim? Ovde se ljudi, ne radi o tome da li je neko nešto rekao, nego o tome da postoje dokazi za naše tvrdnje, a da za njihove tvrdnje ne postoje. Kao što postoje dokazi da mi ne prozelitišemo ovde, nego oni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mire, a zašto se uopšte pravdaš? Ako ti se neki post ne sviđa ne lajkuj ga, i kraj. Valjda je to normalno. Ja recimo svaki tvoj post lajkujem, jer se boriš da nedokazanima dokažeš. Sa druge strane, zar smatraš da su dostojni da se njiima pravdaš? Nikoga nisi povredio, niti uvredio. Izneo si samo svoja saznanja i dokaze.

Optužuju nas da lažemo, ok, a šta je onda ovo:


U čitavom videu sve sami bivši pripadnici njihove vere. Nema ni jednog pravoslavca, ni katolika, ni monofizite, ni ateiste. Šta je onda to?

Mislim da su stvarno preterali, mene optužiše da se pravim bogom, da čitam misli i namerte ljudi, tebe i slapa da lažete. Pa čekaj malo, jesmo li mi pisali tekstove protiv njihove doktrine? Jesmo li mi stavljali ovakve klipove po youtube? Da li smo se mi, ili Crkva, za šta nas optužuju usuđivali da menjamo pismo, a da posle tvrdimo da je naša doktrina u skladu sa istim? Ovde se ljudi, ne radi o tome da li je neko nešto rekao, nego o tome da postoje dokazi za naše tvrdnje, a da za njihove tvrdnje ne postoje. Kao što postoje dokazi da mi ne prozelitišemo ovde, nego oni.

Brate, ja ne znam da li oni namerno nekog prave neiskrenim ili to stvarno misle, zato se pravdam da bi im pokazao da im ne zelim zlo. Pa ja da im zelim zlo, ja ne bi ni pisao, pustio bi ih da propadnu. A zato i pisem, jer mi krivo da nekog optuzuju bezveze, kao tebe sto optuzise da se pravis bogom.

Ja branim i katolike, branio sam i adventiste i Jehovine Svedoke kada se o njima iznose neistine, a sve zato sto mrzim nepravdu. Pa valjda je to dokaz da im ne zelim zlo. Ali ne, oni optuzuju kako mi lazemo i napadamo. To veze s razumom nema. A ja ne zelim jos uvek verovati da su oni zli i da smisljeno to rade. Ali iz ovog sto sam do sada video tako izgleda.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Naravno, verovali su i nakon 1844 godine jedno određeno vreme, dok Bog nije toj grupi koja je ostala razjasnio Milerovu pogrešku.

Dali možeš objasniti kako je Bog razjasnijo toj grupi pogrešku ?

I nemoj mi vise naturivati kako ja

Što misliš zašto je otvorena ova tema , dabi mogli druge optuživati i lagati , jer ova otvorena tema upravo im to omogućuje

Kad im je Bog "razjasnio Millerovu pogrešku", dakle, kada su prestali vjerovati "da se grešnici više ne mogu obratiti"?

Isto pitanje i za vas , kako im je to Bog objasnijo ? Daim se nije ukazao toj maloj grupi zanesenjaka
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Brate, ja ne znam da li oni namerno nekog prave neiskrenim ili to stvarno misle, zato se pravdam da bi im pokazao da im ne zelim zlo. Pa ja da im zelim zlo, ja ne bi ni pisao, pustio bi ih da propadnu. A zato i pisem, jer mi krivo da nekog optuzuju bezveze, kao tebe sto optuzise da se pravis bogom.

Ja branim i katolike, branio sam i adventiste i Jehovine Svedoke kada se o njima iznose neistine, a sve zato sto mrzim nepravdu. Pa valjda je to dokaz da im ne zelim zlo. Ali ne, oni optuzuju kako mi lazemo i napadamo. To veze s razumom nema. A ja ne zelim jos uvek verovati da su oni zli i da smisljeno to rade. Ali iz ovog sto sam do sada video tako izgleda.

Ni meni nije jasno da li su stvarno ubeđeni da govore "istinu" ili su svesni da nisu u pravu i ovo rade sa namerom. Molim se Bogu da mi da smernice, kako da se ponašam prema ovom egzamplaru jeresi i apostaza, ali u dubini duše mi sve govori da je u njihovo delovanje Sotona umešao prste i da se ne borimo samo za Istinu nego i za spas duša kojima je ova "teologija" ljudskom rukom stvrene vere isprala mozgove i opsela dušu. Jer ako i priznaju da greše, ostali bi bez doktrine u koju su poverovali, a to je kako si sam napiusao veoma opasno i strašno po čoveka. Zato sam i pisao da je Sola Scriptura veoma opasna, jer ovakvo ponašanje je samo plod preteranog poverenja u samostalna tumačenja Biblije. No to nije tema.
Niti je tema to da li se treba boriti protiv nepravde. Branio sam ja i Džehoviste i veru ovih što nas napadaju, branio i muslimane, ali samo kao pojedince kada su ih nepravedno napadali, ali nikada nisam niti ću braniti njihova verovanja, kultove. Isto tako branio sam i braniću Crkvu, bilo da je Istočna, bilo da je Zapadna, braniću Hrista - Krista i veru Svetih, bez obzira na to odakle dolaze napadi. Iako mnogi od akolita koriste žalosnu činjenicu da se zapadni katolici i istočni katolici ne slažu po pojedinim pitanjima, da su pojedini narodi koristili Crkvu kao masku za svoje zločine nad najbližima (II Svetski rat), mi moramo biti jedinstveni pred napadima usmerenim na same osnove vere i na duše Hristovih - Kristovih vernika. Previše je bilo međusobnih rasprava začinjenih ljudskom grešnom prirodom koje su neprijatelji koristili, previše je bilo ekskluzivnosti i samoljublja. Rasprava oko toga da li je Petrova stolica, stolica časti ili je i stolica vlasti iz koje se rodiše ostale teme koje su među Istokom i Zapadom, evo već skoro hiljdau godina nisu razlog da se zaboravi da je Crkva jedna, da smo Hristovi - Kristovi, da ispovedamo veru u JEDNOG BOGA OCA; SINA I DUHA SVETOGA, da smo Njega primili Krštenjem, da na Pričesti postajemo jedno sa Njime, da smo pozvani da budemo Sol Svetu, a ne sablazan. Našu je veru, našu Crkvu uspostavio lično BOG. Nije delo ni Lutera, ni Cvinglija, ni Kalvina, ni mirijada tumača pisma, i imamo sva prava da se u skladu sa time ponašamo. Nazivaju nas lažovima, paganima, okultistima i svakojakim. Na šta se kao odgovor koji ruši sve njihove tvrdnje nalazi u samoj VERI koja se nije menjala, i zbog koje smo ne mali put živote gubvili. Gubili smo ih zbog Krsta, zbog Bogorodice, zbog Isusa Bogoa i Čoveka, zbog triput Svetog Trojstva, zbog toga što smo Hristovi - Kristovi. Gubimo ih i danas. Ni jedan od vernika ljudaskom rukom stvorenih kultoiva nije život dao za svoju veru, nije nosio KRST kao znak Boga živoga, kao znak pobede nad gresima. Mi jesmo. Krvlju svojom plaćamo veru u Uskrslog. To govori pred Njim da smo njegovi, a ne Shabati, ne propisi o ishrani i ne mlataranje pismom, jer i Sotona, otac laži je pismom mlatarao pred samim Sinom Božijim u pustinji.

Nama jedino šta preostaje je da se borimo koliko god je u našoj moći, da uz Božiju pomoć govorimo istinu i ne dozvolimo da njihova jeres zavede još duša, i da zahvaljujemo Bogu što oni nisu lbaš toliki ludaci kao klanjaoci crnog kamena što su, jer bi smo već primali pretnje smrću i ostale gaodsoti koje sledbenici prve sotonine vere rade kada im neko saspe u lice Istinu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na većinu je Stvarnoslap dao odgovor, da je Bog to otkrio 2 dana nakon razočarenja, ali je zaboravio još nešto, da je sam Bog razjasnio tu pojedinost u vezi oćišćenja nebeske Svetinje, i to kao odgovor na molitvu za to razjašnjenje, i to jasno piše u odabranim svedočanstvima 72 strani.
Piše i da je potom potvrdio ono što je otkrio drugima, i to u otkrivenjima koja je dao Ellen White.

Dakle, jesu verovali oni koji su bili okupljeni oko Milera da očišćenje Svetinje iz Danila 8 i 9 poglavlja označava očišćenje zemlje vatrom, odnosno Hristov drugi dolazak, ali je Bog grupi koja je ostala nakon razočarenja otkrio da se očišćenje Svetinje ne odnosi na zemlju, već na nebesku Svetinju, po reči Božjoj koja kaže:

"I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez proljeva krvi ne biva oproštenje.
Tako je trebalo da se obličja nebeskijeh ovima čiste, a sama nebeska boljijem žrtvama od ovijeh.
Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:
Inače bi on morao mnogo puta stradati od postanja svijeta; a sad jednom na svršetku vijeka javi se da svojom žrtvom satre grijeh"
( Jevrejima 9. 22 - 26 )

To znači, da po Tipologiji ili predslici zemaljskog očišćenja Svetinje koje se dešavalo jedanput svake godine, mora da usledi i ispunjenje ove Tipologije u očišćenju nebeske Svetinje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Ellen White: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Ellen White: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ......(Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Dakle, "nakon 1844. je i dalje verovala da se gresnici ne mogu spasiti" , .....

Naravno, verovali su i nakon 1844 godine jedno određeno vreme, dok Bog nije toj grupi koja je ostala razjasnio Milerovu pogrešku.

Kad im je Bog "razjasnio Millerovu pogrešku", dakle, kada su prestali vjerovati "da se grešnici više ne mogu obratiti"?

Na većinu je Stvarnoslap dao odgovor, da je Bog to otkrio 2 dana nakon razočarenja, ali je zaboravio još nešto, da je sam Bog razjasnio tu pojedinost u vezi oćišćenja nebeske Svetinje, i to kao odgovor na molitvu za to razjašnjenje, i to jasno piše u odabranim svedočanstvima 72 strani.

Dakle, prema vama Adventistima, Bog je to otkrio 24.10.1844. i to potvrdio otkrivenjem koje je dao Ellen White. OK!

Vratimo se sada na početak priče. Ja sam naveo citat u kojem Ellen White priznaje da je, "s braćom i sestrama", i nakon 22.10.1844. vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti. Na to si ti dodao, kako su tako vjerovali "jedno određeno vrijeme", dok im Bog nije "razjasnio Millerovu pogrešku". A sada potvrđuješ kako im je Bog to otkrio (razjasnio) "2 dana nakon razočaranja" = 24.10.1844. Što će reći da, nakon 24.10.1844., Ellen White i drugi pioniri nisu više vjerovali da se grešnici ne mogu obratiti. A sada to provjerimo:

"Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth, 1849.)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pogledaj ove godine kojima je povećan font - 1849. i 1851.!? Pogledaj, nisu Jelena i ostali vaši "duhovni preci" 24.10.1844. prestali vjerovati da se grešnici nakon 22.10.1844. ne mogu više obratiti i spasiti, nego su to vjerovali i naučavali punih sedam godina - sve do 1851. godine.

Zato ponavljam - STRAŠNO! Radosnom viješću (Evanđeljem) Bog čovjeku, grešniku, javlja kako je svoga Sina žrtvovao na križu da bi ga iskupio i oslobodio od ropstva grijeha, a "Ellen White&Co" čitavih sedam godina (od 1844. do 1851.) "urliču" kako je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato ponavljam - STRAŠNO! Radosnom viješću (Evanđeljem) Bog čovjeku, grešniku, javlja kako je svoga Sina žrtvovao na križu da bi ga iskupio i oslobodio od ropstva grijeha, a "Ellen White&Co" čitavih sedam godina (od 1844. do 1851.) "urliču" kako je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika.

Pa šta i apostoli su vjerovali da Isus neće stradati i da će sjesti na prestolu u Jerusalimu i da će obnoviti carstvo Izrael i da će otjerati Rimljane.

Slap je svaku temu pretvorio o rasp. EGV evidentno je da mu smeta njena nauka jer je biblijska.
 
Natrag
Top