Da li je Isus Hrist bozji sluga?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Isus je poseban po svemu,pa i po tome sto je zajedno sa svojim Ocem kome je asistirao stvorio sve ostale "TVARI" ili kako god ko hoce da prevede,i tu se ja sa tobom potpuno slazem.
Ali to gde se razilazimo jeste da on nije Bozji brat nego Bozji sin

Ok, On nije Božiji brat..naravno da nije ali nije ni stvoren. To nam poslanica Kološanima 1,15-17 jasno kaže. Isus nije stvorenje..nije ono SVE, znači nije stvren.

A zar mi ljudi nikada nismo ponizili sami sebe???
Zar ja nikada nisam ponizio samoga sebe???Zar nema takvih slucajeva u ljudskoj istoriji kad neko ponizi samoga sebe???

Jesi, ali razlika između tebe(mene) i Isusa je u tome što Njegovo poniženje implicira nešto drugo u odnosu na naše. Hajde da vidimo još jednom šta imlicira i šta nam to govori o Isusu..ko je On ustvari?

Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge

Dakle, Isusovo "poniženje" ili "uniženje" Njegovog ranijeg statusa je "obličje sluge". Dakle iz ovog teksta jasno proizilazi da Isus NIJE SLUGA.

Drugi segment "poniženja" je "postavši poslušan". Dakle iz ovog teksta vidimo da "poslušnost" ili "podložnost" Ocu nije Hristov prirodni status. Isus NIJE PODLOŽAN.


Ako rekapituliramo Kološane i Filibljane iz ovih stihova koje smo naveli vidimo za Isusa sledeće:

Isus=Stvorenje

Isus=Sluga

Isus=podložan



Znači ako Isus nije sluga, podložan i stvorenje šta je onda? Tekstovi Pisma nas polako vode ka Isusu samo treba da otvorimo um i srce i da prihvatimo Božije otkrivenje.

U kontekstu se dalje vidi u 8 i 9 stihu da ga je Bog zbog toga uzvisio i dao polozaj i "IME" iznad svakog stvorenja na nebu i na zemlji.
8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.
9 Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.
10 Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;
11 I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.


Najpre u onom "poniženom" obliku...jer pre poniženja ili podloženja Isusu svakako nije bilo potrebno da Mu se dariva ime i nije bilo potrebno da se svako koleno podloži Isusu...jer je On to već imao. Međutim, stihovi 8 i 9 idu nakon 6 i 7 kada je Isus "postao poslušan"...kada je "postao sluga".

E sada kada je to sve "postao" u takvom obliku On mora biti postepeno uzvišavan. To "obličje" koje je Isus uzeo je potrebno da su uzvisi...ne Isus sam po sebi. ..jer pre poniženja On nija sluga, nije podložan i nije stvoren. :)..

Zato kada citiramo stihove 8 i 9 ne zaboravimo da pre njih postoje stihovi 6 i 7 koji ukazuju na obličje koje je Isus uzeo..u tom kontestu Isus je uzvišavan postepeno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ok, On nije Božiji brat..naravno da nije ali nije ni stvoren. To nam poslanica Kološanima 1,15-17 jasno kaže. Isus nije stvorenje..nije ono SVE, znači nije stvren.



Jesi, ali razlika između tebe(mene) i Isusa je u tome što Njegovo poniženje implicira nešto drugo u odnosu na naše. Hajde da vidimo još jednom šta imlicira i šta nam to govori o Isusu..ko je On ustvari?



Dakle, Isusovo "poniženje" ili "uniženje" Njegovog ranijeg statusa je "obličje sluge". Dakle iz ovog teksta jasno proizilazi da Isus NIJE SLUGA.

Drugi segment "poniženja" je "postavši poslušan". Dakle iz ovog teksta vidimo da "poslušnost" ili "podložnost" Ocu nije Hristov prirodni status. Isus NIJE PODLOŽAN.


Ako rekapituliramo Kološane i Filibljane iz ovih stihova koje smo naveli vidimo za Isusa sledeće:

Isus=Stvorenje

Isus=Sluga

Isus=podložan



Znači ako Isus nije sluga, podložan i stvorenje šta je onda? Tekstovi Pisma nas polako vode ka Isusu samo treba da otvorimo um i srce i da prihvatimo Božije otkrivenje.




Najpre u onom "poniženom" obliku...jer pre poniženja ili podloženja Isusu svakako nije bilo potrebno da Mu se dariva ime i nije bilo potrebno da se svako koleno podloži Isusu...jer je On to već imao. Međutim, stihovi 8 i 9 idu nakon 6 i 7 kada je Isus "postao poslušan"...kada je "postao sluga".

E sada kada je to sve "postao" u takvom obliku On mora biti postepeno uzvišavan. To "obličje" koje je Isus uzeo je potrebno da su uzvisi...ne Isus sam po sebi. ..jer pre poniženja On nija sluga, nije podložan i nije stvoren. :)..

Zato kada citiramo stihove 8 i 9 ne zaboravimo da pre njih postoje stihovi 6 i 7 koji ukazuju na obličje koje je Isus uzeo..u tom kontestu Isus je uzvišavan postepeno.

Brate Jovane,
Hajde neka bude po tvome,ali cega je onda Isus prvorodjeni ili kome je onda Isus prvorodjeni???ili prvenac???
Cemu te reci ako Isus nije ni prvenac ,ni prvorodjen nit rodjen???,cemu te reci???Jel to da nas Bog zbuni???

Poniznost???

Nije li Bog prema nama Ponozan kad nas nesto moli???
Zar nisi nigde u Bibliji procitao kad nas Bog moli za nesto??? Zar je to ruzno da nas i njegov sin ne moli za nesto??? Zar je "poniznost nesto ruzno i to jos veoma ruzno???
Poslusnost???
Nije li Bog vise puta u proslosti poslusao naprimer Mojsija da ne zatre Izraelce???,Mojsijev savet???
Zar Isus Hrist nije pre zemaljskog zivota bio Poslusan svome Ocu??? Zar se ne secas onog stiha gde kaze,Evo mene,posalji mene.Zar ima neceg loseg sto isus prednjaci u poslusnosti svome Ocu???,ili je Isus sam sebe poslao na zemlju???
Da li su osobine kao Poniznost i Poslusnost mrske Bogu???
Zar se ne secas da je Isus cak i apostolima dao pouku iz poniznosti,opravsi im noge???,zar je to tolko ponizavajuce???

Takmicenje???
Eto u istoj glavi pise da je Bog taj koji je uzvisio Isusa iznad svih???Zasto bi to pisalo ako je Isus Bog Svemoguci???
Treba li Bog Otac da umre da bi se izjednacio sa Sinom Isusom???

Avakum 1:12
Nisi li od davnih vremena, Jahve, Bože moj, Sveče moj? Ti koji ne umireš!Ti si, Jahve podigao ovaj
narod radi pravde, postavio ga, Stijeno, da kažnjava. (Hab. 1:12 CRO)
Time sto je Isus umro,dal je time pokazao da je Bog,ili samo vinogradarev sin???

Ali da vidimo u cemu je zabuna i ko pravi zabune...

Evo DK prevod istog stiha
12 Nisi li Ti od veka, Gospode Bože moj, Sveče moj? Necemo umreti; Ti si ga,Gospode, odredio za sud; i utvrdio si ga, Steno, za karanje.
Ovo sto je Vuk preveo ,preveli su i mnogi drugi prevodioci,ali hebrejski tekst ispod govori drugacije
WTT Habakkuk 1:12 הֲל֧וֹא אַתָּ֣ה מִקֶּ֗דֶם יְהוָ֧ה אֱלֹהַ֛י קְדֹשִׁ֖י לֹ֣א נָמ֑וּת יְהוָה֙ לְמִשְׁפָּ֣ט שַׂמְתּ֔וֹ וְצ֖וּר לְהוֹכִ֥יחַ יְסַדְתּֽוֹ׃
(Hab. 1:12 WTT)
A sad evo i logike ,sta ti mislis sta treba da bude "Ti koji ne umires" ili "necemo umreti" ,sta je ispravnije logicki,a prevod pokazuje.
Dakle sam Bog Otac Jehova kaze kako nam sluzi,kako nam daje i kisu i hranu i sve pa mu nije tesko jer nas voli,a isto tako i Sin Bozji ,pa onda cemu to da Isus zeli da Bog Otac bude njemu poslusan ,a ne on njemu???
Sta ima lose u tome sto je Sin sluga svome Ocu....,i naravno rec "sluga" kod mnogih isto kao i rec "poniznost" ima mnogo losiju konotaciju u danasnje vreme,jer ogromna vecina danas zeli da ponosito vlada nad drugima,i da svoje sluge koriste da im zadovolje sve potrebe... Ogromna je to razlika,Molim te,razmisli o tome,
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Brate Jovane,
Hajde neka bude po tvome,ali cega je onda Isus prvorodjeni ili kome je onda Isus prvorodjeni???ili prvenac???
Cemu te reci ako Isus nije ni prvenac ,ni prvorodjen nit rodjen???,cemu te reci???Jel to da nas Bog zbuni???


Ne da nas zbuni, naravno. Kološani kažu da je On "prvenac" tj. glavni ili upravnik SVEGA stvorenog. Verujem da ćeš se složiti u tome. Kološani govore u kontekstu odnosa Isus----stvoreno pa izarz "prototokos" nema konotaciju "bukvanog rođenja" već izraz koji u sebi ima koren reči "rođen" dobija onaj drugi smisao tj. Isusove nadređensoti nad stvorenim. Ako imamo na umu da Kološani upravo ukazuju dšta Isus nije tj. nije stvoren da li je onda sasvim logično da On takav bude nad stvorenim? Upravo to ima smisao.


Poniznost???
Nije li Bog prema nama Ponozan kad nas nesto moli???
Zar nisi nigde u Bibliji procitao kad nas Bog moli za nesto??? Zar je to ruzno da nas i njegov sin ne moli za nesto??? Zar je "poniznost nesto ruzno i to jos veoma ruzno???
Poslusnost???
Nije li Bog vise puta u proslosti poslusao naprimer Mojsija da ne zatre Izraelce???,Mojsijev savet???
Zar Isus Hrist nije pre zemaljskog zivota bio Poslusan svome Ocu??? Zar se ne secas onog stiha gde kaze,Evo mene,posalji mene.Zar ima neceg loseg sto isus prednjaci u poslusnosti svome Ocu???,ili je Isus sam sebe poslao na zemlju???
Da li su osobine kao Poniznost i Poslusnost mrske Bogu???

Ne, naravno. Samo one nisu kontekst Hristovog "uslovljenog" odnosa prema Bogu u svom prirodnom odnosu. On je to "POSTAO" ako si zapazio šta se kaže u Filibljnanima 2....On je postao "uslovljeno" poslušan i ponizan Ocu ali tek kada je uzeo ljudsko obličje. Upravo to Pavle i ističe u poslanici Filibljanima.

Što se nas tiče i svega stvorenog..naravno..mi smo uslovljeni kao stovrenja da budemo ponizni i poslušni..naša priroda u odnosu na Božiju je u tom odnosu, prirodnom odnosu poslušnosti dok Hrstos je to "postao" uzevši obličje čoveka.

Takmicenje???
Eto u istoj glavi pise da je Bog taj koji je uzvisio Isusa iznad svih???Zasto bi to pisalo ako je Isus Bog Svemoguci???
Treba li Bog Otac da umre da bi se izjednacio sa Sinom Isusom???


Kao što rekoh Isus u svojoj ljudskoj prirodi je morao biti uzvišen..ta priroda koju je uzeo je morala biti postepeno uzvišavana dok ona pre dolaska to nije imala potrebu. Apostol govori upravo o toj prirodi.

Avakum 1:12 Nisi li od davnih vremena, Jahve, Bože moj, Sveče moj? Ti koji ne umireš!Ti si, Jahve podigao ovaj
narod radi pravde, postavio ga, Stijeno, da kažnjava. (Hab. 1:12 CRO)
Time sto je Isus umro,dal je time pokazao da je Bog,ili samo vinogradarev sin???

Da li smatraš da je za naše spasenje bilo dovoljno da se uloži samo od bića stvorenog? Pismo kaže da stvorenje ne može spasiti čoveka od smrti. Upravo naše spasenje je moglo biti ostvareno samo ako je smrtnu provaliju mogla osneiti Božanska snaga i Božanski život. Ali to je jedna vrlo zanimljiva tema..kako je čovek mogao biti spasen. Dakle, resursi Božanskog su morali biti dati da bi se smrt pobedila..jer nju ne može pobediti resurs ljudskog ili stvorenog..prosto...jer nema stvoreno život koji može uliti u večnu smrt i tako je eleminsati.

Ili smatraš da se večna smrt može pobediti ulaganjem života stvorenog bića koje umire a ni samo onda nema šta ponuditi jer mu je sve "pozajmljeno" tj. život. Misliš da to što nema može uložiti i tako spasiti ili je sasvim logično da položiti svoj život može samo neko ko ga ima sam po sebi?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne da nas zbuni, naravno. Kološani kažu da je On "prvenac" tj. glavni ili upravnik SVEGA stvorenog. Verujem da ćeš se složiti u tome. Kološani govore u kontekstu odnosa Isus----stvoreno pa izarz "prototokos" nema konotaciju "bukvanog rođenja" već izraz koji u sebi ima koren reči "rođen" dobija onaj drugi smisao tj. Isusove nadređensoti nad stvorenim. Ako imamo na umu da Kološani upravo ukazuju dšta Isus nije tj. nije stvoren da li je onda sasvim logično da On takav bude nad stvorenim? Upravo to ima smisao.




Ne, naravno. Samo one nisu kontekst Hristovog "uslovljenog" odnosa prema Bogu u svom prirodnom odnosu. On je to "POSTAO" ako si zapazio šta se kaže u Filibljnanima 2....On je postao "uslovljeno" poslušan i ponizan Ocu ali tek kada je uzeo ljudsko obličje. Upravo to Pavle i ističe u poslanici Filibljanima.

Što se nas tiče i svega stvorenog..naravno..mi smo uslovljeni kao stovrenja da budemo ponizni i poslušni..naša priroda u odnosu na Božiju je u tom odnosu, prirodnom odnosu poslušnosti dok Hrstos je to "postao" uzevši obličje čoveka.




Kao što rekoh Isus u svojoj ljudskoj prirodi je morao biti uzvišen..ta priroda koju je uzeo je morala biti postepeno uzvišavana dok ona pre dolaska to nije imala potrebu. Apostol govori upravo o toj prirodi.



Da li smatraš da je za naše spasenje bilo dovoljno da se uloži samo od bića stvorenog? Pismo kaže da stvorenje ne može spasiti čoveka od smrti. Upravo naše spasenje je moglo biti ostvareno samo ako je smrtnu provaliju mogla osneiti Božanska snaga i Božanski život. Ali to je jedna vrlo zanimljiva tema..kako je čovek mogao biti spasen. Dakle, resursi Božanskog su morali biti dati da bi se smrt pobedila..jer nju ne može pobediti resurs ljudskog ili stvorenog..prosto...jer nema stvoreno život koji može uliti u večnu smrt i tako je eleminsati.

Ili smatraš da se večna smrt može pobediti ulaganjem života stvorenog bića koje umire a ni samo onda nema šta ponuditi jer mu je sve "pozajmljeno" tj. život. Misliš da to što nema može uložiti i tako spasiti ili je sasvim logično da položiti svoj život može samo neko ko ga ima sam po sebi?

Брате Јоване,
Jovane,
Slazem se ja sa tobom da je Isus nad svima,jer je tu vlast dobio od svoga Boga i Oca prema
Filibljanima 2:9
Zato i Bog Njega povisi, i darova Mu ime koje je veće od svakog imena.10 Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;11 I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.

Ali pitanje je da li je Isus oduvek postojao ili NE?
Ako je oduvek postojao cemu onda da je prvorodjeni i jedinorodjeni sin Bozji ,a tih reci ima minimum 10 puta ,ako ne i vise desetine puta...Zasto se to onda ne bi primenjivalo i na Boga Oca??? Cemu to???

Ja necu da budem dosadan da stalno ponavljam kako je Bog Otac stvorio prvog andjela,pa tek posle ostale anjele,i kako se taj prvi andjeo zvao Mihailo,koji je pod imenom Isus dosao na zemlju i kako je isus jedini koga je Otac sam napravio ,jer su sve ostale pravili zajedno.,ali ajde neka bude po tvome....

Uslovno poslusan i Ponizan???
Dal to znaci da je to vazilo samo dok je bio na zemlji,a da je bio neposlusan i neponizan dok je bio na nebu,a i sada kada je na nebu???
E sad me jedno zanima,poslusnost,poniznost,a gde je tu ljubav??? Zar neko biva poslusan i ponizan samo iz koristi?? dal je i Isus bio takav iz koristi prao apostolima noge itd,iz koristi bio poslusan i ponizan Bogu Ocu???
I mi smo uslovljeni da budemo ponizni i poslusni???Nemamo izbora ili imamo izbora?? Jel Adam i Eva morase da budu Bogu ponizni i poslusni???Jel to Bog od njih trazio???ili mozda Isus Hrist sin Bozji trazio od apostola da budu poslusni i ponizni ili pak da iskazuju pravu ljubav jedni prema drugima???

Ali kad dodjosmo do takmicenja
Zasto je Isus jedini posrednik izmedju Boga i Ljudi ili da probamo da objasnimo stih iz 1.Tim 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Hocemo li to da priznamo ,ili cemo da filozofiramo kako to nije tako??? Ima li nekoga da ne moze da ovo protumaci drugacije nego sto pise???Hajde da damo 100 evra ,ma za 10 evra ima ljudi da napisu svoju teoriju da to nije tako vec da desetinama knjiga objasne kako Pavle to nije tako mislio itd itd...i sta je cilj toga?,znamo.
Ako je Isus pravi Bog,kako je to onda moguce da je i nakon odlaska Ocu na nebo ipak samo "POSREDNIK" izmedju Boga i ljudi.

Avakum 1:12 Nisi li od davnih vremena, Jahve, Bože moj, Sveče moj? Ti koji ne umireš!Ti si, Jahve podigao ovaj
narod radi pravde, postavio ga, Stijeno, da kažnjava. (Hab. 1:12 CRO)
Ja ne videh nigde u Bibliji da je Bog Otac umro,ali secas li se price o vinagradarevom sinu,koju nam je sam isus ispricao.Kako ce da reaguje vinogradar kad mu ubiju sina???

I dodjosmo do otkupnine ,a to je vec druga tema.

Ako smo se slozili da je Isus bio Bozji sluga dok je bio na zemlji,hajde da vidimo da li je bio Bozji sluga i pre nego je dosao na zemlju,i sada,kada je nakon 40 dana po uskrsenju otisao kod Oca na nebo,ako se slazes?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ali pitanje je da li je Isus oduvek postojao ili NE?
Ako je oduvek postojao cemu onda da je prvorodjeni i jedinorodjeni sin Bozji ,a tih reci ima minimum 10 puta ,ako ne i vise desetine puta...Zasto se to onda ne bi primenjivalo i na Boga Oca??? Cemu to???


Pričamo za Kološanima 1,15-17. Tu je izraz "protokos" u drugom kontesktu kao što objasnih. Jer nije opisan odnos Isusa prema Ocu...nego odnos Isus-stvoreno. Zato je ovde u startu neprimenjivo ono osnovno značenje izraza "protokos" ili prvenac jer ne opsiuju odnos Oca i Sina već odnos Isus-stvoreno.

E zato se ovde izraz "prvenac" prevodi u onom drugom smislu..prvi..nad..iznad...ali tu se jasno Isus odvaja od stvorenog kao što smo videli.

a necu da budem dosadan da stalno ponavljam kako je Bog Otac stvorio prvog andjela,pa tek posle ostale anjele,i kako se taj prvi andjeo zvao Mihailo,koji je pod imenom Isus dosao na zemlju i kako je isus jedini koga je Otac sam napravio ,jer su sve ostale pravili zajedno.,ali ajde neka bude po tvome....

Dragi, Zaokret, ja u Pismu ne nalazim da je Mihajlo prvi stvoren od anđela pa da je posle Mihajla i preko njega stvoreno sve ostalo...takvog stiha u Pismu nema.

Uslovno poslusan i Ponizan???
Dal to znaci da je to vazilo samo dok je bio na zemlji,a da je bio neposlusan i neponizan dok je bio na nebu,a i sada kada je na nebu???


He, pa znaš da to ne znači. Naravno ako baš bude trebalo reći ću više..nego kada je neko recimo ravnopravan...razmisli. Tada on nije prirodno. Za razliku od nas. U tome je razumevanje ovoga.


I mi smo uslovljeni da budemo ponizni i poslusni???Nemamo izbora ili imamo izbora?? Jel Adam i Eva morase da budu Bogu ponizni i poslusni???Jel to Bog od njih trazio???ili mozda Isus Hrist sin Bozji trazio od apostola da budu poslusni i ponizni ili pak da iskazuju pravu ljubav jedni prema drugima???

Naša priroda je "potčinjana" jer je niža od Božanske..naravno imamo slobodnu volju ali mi nismo ravnopravni...dakle naša priroda je logično "potčinjena" Božasnkoj jer je zavisna od Boga.

Ali kad dodjosmo do takmicenja
Zasto je Isus jedini posrednik izmedju Boga i Ljudi ili da probamo da objasnimo stih iz 1.Tim 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,


Jesi li pročitao stih..ko je potčinjen? ČOVEK Hristos Isus...

Je li Hristos oduvek bio ČOVEK? Šta misliš?

Ali vidiš On je posrednik "kao ČOVEK". :).


Hocemo li to da priznamo ,ili cemo da filozofiramo kako to nije tako??? Ima li nekoga da ne moze da ovo protumaci drugacije nego sto pise???

Upravo čitamo kao što piše...posrednik je ČOVEK Isus Hristos...On kao Čovek jeste "posrednik". Ali onda moramo prihvatiti da je Isus oduvek ČOVEK i onda je logično to što hoćeš reći tj. da je Isus nešto drugo a Otac je Bog. Ali jel Isus ČOVEK?


Ako je Isus pravi Bog,kako je to onda moguce da je i nakon odlaska Ocu na nebo ipak samo "POSREDNIK" izmedju Boga i ljudi.


Je li On oduvek ČOVEK?

Ako smo se slozili da je Isus bio Bozji sluga dok je bio na zemlji,hajde da vidimo da li je bio Bozji sluga i pre nego je dosao na zemlju,i sada,kada je nakon 40 dana po uskrsenju otisao kod Oca na nebo,ako se slazes?

Hajde, naravno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Brate Jovane,
lep je ovaj dijalog sa tome.lepo je iznositi svoje argumente sa dokazima iz Biblije....

Da li igde pise da je Bog Otac rodjen?A zasto ne pise?
Da je Bog Otac prvenac,prvorodjeni ili jedinorodjeni???
To sto pise za isusa da je prvenac bilo bi suvisno i nepotrebno da je Isus postojao oduvek,al ajde ...
Kako bi ti napisao ovaj stih da si na mestu pisca Biblije?
Da li bi izostavio rec prvenac ili bi je namerno stavio da se vidi kako je isus prvenac???

Drugi smisao??? Prvi nad svime sto je stvoreno??? Zar nije logicnije napisati naprimer Jedini,ili Veci itd...,zasto Prvi???prvenac??
A ko bi onda bio Drugi nad svime sto je stvoreno,ili treci??? Nema logike za tvoje objasnjenje.
Cak sta vise sa tvojim objasnjenjem se izbacuje Bog Otac koji se ovde ne spominje,ali to je vec stvar tvog ubedjenja...

U temi o andjelu Mihailu mozemo da pricamo kako je Isus bio Bozji andjeo Mihailo,i da se vratio na to mesto gde je dobio titulu Arhandjeo ili prvi andjeo,dakle opet Bozji sluga. A sta ima lose u tome biti Bozji sluga???


Poslusnost i Poniznost
Kod Boga vlada drugi rezim i on nije kao kod zemaljskih vlasti.Ravnopravnost itd???
Ljudi prvo treba da izvrsavaju svoje obaveze a to je "Ljubi svog Boga svom dusom svojom i ljubi drugoga kao sto ljubis samog sebe" pa tek onda da se pozivaju na svoja prava.

To sto kazes da je nasa priroda "potcinjena",zasto tako mislis??? Nije li nas Bog napravio po svome oblicju???,napravio je savrsenoga Adama i Evu.ili se ne slazes sa time??? Da nije mozda pogresio sto nas nije stvorio kao andjele??? Hocemo li da mu prigovaramo za to? Ili sto nas nije napravio kao zivotinje??? Ko smo mi da kazemo Bogu hej sto si nas ovako napravio???Sta nam to fali??? Jel Adamu i Evi nesto falilo? jesu li bili potcinjeni???

1.Tim 2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Dal znas kad ju je i ko napisao i gde je Isus tada bio???
Verovatno znas da je je napisao Pavle Timoteju dvadesetak godina nakon Isusove smrti (manje ili vise godina nebitno).
Dal to treba da znaci da je Pavle rekao Timoteju da pravi sliku ili kip Isusa pred kojim ce se moliti??? Ne.
To znaci kad upucujemo molbe Jehovi Bogu Oca na kraju kazemo molimo te preko tvoga sina,a naseg kralja i otkupitelja Isusa Hrista,Amen
Naravno molimo se duhom i istinom a ne preko kipova i slika itd.
Eto,Molim te razmisli zasto je ap.Pavle bas ovako pisao Timoteju dok je Isus bio na nebu...
Time sto je kao COVEK dao svoj zivot za otkup nasih greha on je postao nas otkupitelj,i to je Pavle imao na umu kad je napisao doticni stih.


Ali stigosmo i do teme sta Isus radi nakon svoga povratka Ocu.
Sta Biblija kaze ? Jel ne pise "Sedi meni sa desne strane dok ne polozim tvoje neprijatelje za podnozje nogama tvoji. Rece Gospod ,Gospodu mojemu??? Kako to pise na jevrejskom ?Rece Jehova ,Gospodu mojemu...a drugi Gospod jeste njegov sin,Isus Hrist.
Zar to nije lepa vest??? Imamo uz sebe dve najvece osobe u svemiru??? Pa cemu onda da su ravnopravne???
Za koga Pismo kaze da je Vecni svestenik po redu Melhisedeka??? i to kome? Kome je Melhisedek bio svestenik??? Eto to vec pocinjemo drugu temu,da li je Isus i nadalje Bozji sluga ili slusa svoga Boga i Oca???
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To sto pise za isusa da je prvenac bilo bi suvisno i nepotrebno da je Isus postojao oduvek,al ajde ...
Kako bi ti napisao ovaj stih da si na mestu pisca Biblije?
Da li bi izostavio rec prvenac ili bi je namerno stavio da se vidi kako je isus prvenac???

Nema potrebe, jer u Bibliji postoje primeri sa izraz prvenac koji se ne odnose na bukvalno rođenje već se želi ukazati na poredak stvari ili priodritet u odnosu na nešto drugo sa čime se poredi...A Isus se u Kološanima poredi sa stvorenim.

Ako treba možemo navesti te citate iz Pisma gde se izrazom prvenac izražava nešto drugo a ne bukvalno rođenje.

No, da je Pavle želeo da ukaže da je Isus stvoren mogao je za Isusa iskoristiti isti izraz za "nastanak" kao što koristi za izraz SVE tj. tvar pa bi Isus bio "prvostvoren" a ne "prvenac" od stvorenog. Dakle, izraz "prvostvoren" bi bio prikladniji. Ovde se dakle ne želi istaći Hristov postanak puuterm "stvaranja" koji se koristi za stvari tj. SVE već drugi izraz koji samim tim ukazuje na nešto drugo. Niti ukazuje na "stvaranje" niti na bukvalno "rođenje" Isusa.

Da bi izraz upućivao na Hristovo bukvalno "rođenje" moralo bi se najpre za stvari reći da su "rođene" pa bi Isus bio onda logično "prvorođeni". Jer poredbeno u ovom rečeničnom izrazu bi bilo da je Isus "prvorođeni" kome? Pa onome što je rođeno. Ali SVE nije rođeno pa se ne može povezivati izrazi za Isusa i izrazi za stvari oko nastanka jer nisu isti.

Da bi pak izraz stvoren mogao da se primeni na Isusa onda bi se morao koristiti izraz prvostvoren za Isusa pa bi time bio povezan sa stvarima koje su stvorene posle Isusa.

Ali da bismo zabunu rešili postoji drugo ili "alternativno" razumevanje ovog izraza "prvenac" a to znači "nad" ili "iznad" ili "nadređeni". Mislim da je to sasvim jasno da je Isus naređen svim stvarima, mislim da i ti možeš to prihvatiti.


Drugi smisao??? Prvi nad svime sto je stvoreno??? Zar nije logicnije napisati naprimer Jedini,ili Veci itd...,zasto Prvi???prvenac??
A ko bi onda bio Drugi nad svime sto je stvoreno,ili treci??? Nema logike za tvoje objasnjenje.
Cak sta vise sa tvojim objasnjenjem se izbacuje Bog Otac koji se ovde ne spominje,ali to je vec stvar tvog ubedjenja...


Upravo postoji alternativno značenje ovog izraza u Bibliji pa to sasvim objašnjava ovu situaciju. Nije ovo razumevanje zasnovano van Biblije. Ne, nego na Bibliji.


To sto kazes da je nasa priroda "potcinjena",zasto tako mislis??? Nije li nas Bog napravio po svome oblicju???,napravio je savrsenoga Adama i Evu.ili se ne slazes sa time???

Prosto, jer naša priroda nije Božanska. Mi ne možemo biti kao Bog. Mi nismo besmrtni, svemoćni..shvataš? To je samo Bog. Mi zavisimo od Boga a ne On od nas. Adam u savršenom stanju niti je bio svemoćan niti je imao besmrtnost sam po sebi.

Nadam se da se slažeš i da se razumemo u kom smislu je naša priroda niža od Božiije. Nije nikakav problem za razumevanje ovoga..slažeš li se?

Jel Adamu i Evi nesto falilo? jesu li bili potcinjeni???

Mislim da smo gore razjasnili...ne treba porediti Adamovo savršenstvo sa Božijim. Jer Adam nije sam sebe stvori, ema život sam po sebi, nije večno postojao, nije svemoćan...


1.Tim 2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Dal znas kad ju je i ko napisao i gde je Isus tada bio???
Verovatno znas da je je napisao Pavle Timoteju dvadesetak godina nakon Isusove smrti (manje ili vise godina nebitno).
Dal to treba da znaci da je Pavle rekao Timoteju da pravi sliku ili kip Isusa pred kojim ce se moliti??? Ne.
To znaci kad upucujemo molbe Jehovi Bogu Oca na kraju kazemo molimo te preko tvoga sina,a naseg kralja i otkupitelja Isusa Hrista,Amen
Naravno molimo se duhom i istinom a ne preko kipova i slika itd.
Eto,Molim te razmisli zasto je ap.Pavle bas ovako pisao Timoteju dok je Isus bio na nebu...
Time sto je kao COVEK dao svoj zivot za otkup nasih greha on je postao nas otkupitelj,i to je Pavle imao na umu kad je napisao doticni stih.


Svo razumevanje je da se radi o "ČOVEKU" Isusu Hristu..kao Čovek...



Ali stigosmo i do teme sta Isus radi nakon svoga povratka Ocu.
Sta Biblija kaze ? Jel ne pise "Sedi meni sa desne strane dok ne polozim tvoje neprijatelje za podnozje nogama tvoji. Rece Gospod ,Gospodu mojemu??? Kako to pise na jevrejskom ?Rece Jehova ,Gospodu mojemu...a drugi Gospod jeste njegov sin,Isus Hrist.


Isus kao "Čovek" uvek je podređen Bogu. Čovek je postao nas radi, nešeg otkupa radi i našeg posinjena u Njemu radi. Drugog načina nije moglo biti. Zato je Isus i nakon odlaska Ocu u telu Čoveka zaista potčinjen i Otac Ga postavlja sebi s desne strane.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nema potrebe, jer u Bibliji postoje primeri sa izraz prvenac koji se ne odnose na bukvalno rođenje već se želi ukazati na poredak stvari ili priodritet u odnosu na nešto drugo sa čime se poredi...A Isus se u Kološanima poredi sa stvorenim.

Ako treba možemo navesti te citate iz Pisma gde se izrazom prvenac izražava nešto drugo a ne bukvalno rođenje.
Brate Jovane, pa da li bi ti da si pisac ubacio tu zbunjujucu rec prvenac na ovo mesto? Jel Pavle nije imao potrebe da je stavi?

No, da je Pavle želeo da ukaže da je Isus stvoren mogao je za Isusa iskoristiti isti izraz za "nastanak" kao što koristi za izraz SVE tj. tvar pa bi Isus bio "prvostvoren" a ne "prvenac" od stvorenog. Dakle, izraz "prvostvoren" bi bio prikladniji. Ovde se dakle ne želi istaći Hristov postanak puuterm "stvaranja" koji se koristi za stvari tj. SVE već drugi izraz koji samim tim ukazuje na nešto drugo. Niti ukazuje na "stvaranje" niti na bukvalno "rođenje" Isusa.
Pa ta rec "stvoren" se koristi za Isusa na drugom mestu
Jevrejima 3:2 Koji je veran Onome koji ga stvori, kao i Mojsije u svemu domu njegovom


Da bi izraz upućivao na Hristovo bukvalno "rođenje" moralo bi se najpre za stvari reći da su "rođene" pa bi Isus bio onda logično "prvorođeni". Jer poredbeno u ovom rečeničnom izrazu bi bilo da je Isus "prvorođeni" kome? Pa onome što je rođeno. Ali SVE nije rođeno pa se ne može povezivati izrazi za Isusa i izrazi za stvari oko nastanka jer nisu isti.

Da bi pak izraz stvoren mogao da se primeni na Isusa onda bi se morao koristiti izraz prvostvoren za Isusa pa bi time bio povezan sa stvarima koje su stvorene posle Isusa.

Ali da bismo zabunu rešili postoji drugo ili "alternativno" razumevanje ovog izraza "prvenac" a to znači "nad" ili "iznad" ili "nadređeni". Mislim da je to sasvim jasno da je Isus naređen svim stvarima, mislim da i ti možeš to prihvatiti.
Zivot nas uci da se rec Otac mnogo primenjuje kod nas ljudi,ali i za stvari,pa cak i gradove,kao naprimer Gradski Oci,a zatim Otac Istorije ,pa Otac Biologije itd itd...
Kako smo mi Bozji Sinovi ako nas je Bog napravio preko Adama i Eve od blata???
Jel Adam rodjen ili je stvoren??? Ima li tu neke razlike??? Nije li Adam nazvan sinom Bozjim??? Nisu li i svi andjeli nazvani sinovima Bozjim???Nije li isus prvenac od svih tih ostalih andjela??? Jesu li andjeli stvari ili stvorenja???
Nad,pod,iznad,ispod ,ko,koga sve se onda da lako razumeti.
Nadalje nije li Isus bio cak i Marijin prvenac,a posle je imala jos sinova i kceri?
To je sto se tice reci Prvenac,prvorodjen.




Upravo postoji alternativno značenje ovog izraza u Bibliji pa to sasvim objašnjava ovu situaciju. Nije ovo razumevanje zasnovano van Biblije. Ne, nego na Bibliji.
Prosto, jer naša priroda nije Božanska. Mi ne možemo biti kao Bog. Mi nismo besmrtni, svemoćni..shvataš? To je samo Bog. Mi zavisimo od Boga a ne On od nas. Adam u savršenom stanju niti je bio svemoćan niti je imao besmrtnost sam po sebi.
Nadam se da se slažeš i da se razumemo u kom smislu je naša priroda niža od Božiije. Nije nikakav problem za razumevanje ovoga..slažeš li se?
Ne moze niko biti Bog ,sem jednog Boga Oca Svemoguceg.
Sto se tice besmrtnosti ,samo Bog Otac je veoma dugo bio jedino besmrtan. Taj dar besmrtnosti poklonio je svom sinu isus Hristu nakon njegove otkupnine,ali ne samo njemu vec i 144.000 osoba otkupljenih sa zemlje... Ovo je vec druga tema,to je sok odgovor.


Mislim da smo gore razjasnili...ne treba porediti Adamovo savršenstvo sa Božijim. Jer Adam nije sam sebe stvori, ema život sam po sebi, nije večno postojao, nije svemoćan...
Svo razumevanje je da se radi o "ČOVEKU" Isusu Hristu..kao Čovek...
Isus kao "Čovek" uvek je podređen Bogu. Čovek je postao nas radi, nešeg otkupa radi i našeg posinjena u Njemu radi. Drugog načina nije moglo biti. Zato je Isus i nakon odlaska Ocu u telu Čoveka zaista potčinjen i Otac Ga postavlja sebi s desne strane.
Sto se tice Adama,stvoren je kao savrsena osoba da zivi vecnim zivotom u raju na zemlji.Jel se slazemo ? Da Adam i Eva nisu jeli plod sa drveta spoznanja dobra i zla nikada ne bi umrli niti starili niti se razboljevali... To je ta razlika izmedju vecnog i besmrtnog ....za besmrtnog nema nikakvog uslovljavanja nicime....
 
Natrag
Top