Da li je Isus andjeo?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti si Mire fenomen.
Negiraš i istoriju, a prikazuješ samo one segmente koji tebi idu u prilog.

Ja fenomen?

A kada ti negiras zvanicnu istoriju tvrdeci da je u 1. veku doslo do otpada u crkvi, sto ne podrzava niti jedan svetski istoricar? Pa jos tvrdis da je nazarenska sekta u stvari rana Hriscanska crkva?

Blagi uzas!

Znaci ti podrzavas zvanicnu istoriju samo kada ti odgovara, a meni kazes nesto?

Cinjenica je da se u skolama danas ne uci prava istorija, vec se uci istorija koja trenutno odgovara vladarima ovoga sveta. Dakle odgovara im da bibliju i religiju svedu pod mit.

Danas vlada sekularno drustvo i poducava se evolucija. Njima nije cilj da ljudi veruju! Oni su protivnici religije!
Hoce da je uniste!

Ovo sto ja pricam se stoga ne uci na fakultetu. Istoricari takvog tipa i obrazovanja - "nauci i ponavljaj" (papagaji), nisu ni merodavni. Ni za tebe, ni za mene. Vec se njihove izjave moraju analizirati pa tek kada su potkrepljene MATERIJALNIM DOKAZIMA onda se mogu prihvatiti!

Ti uopste ne proveravas dokaze, vec uzimas izjave zdravo za gotovo.

To tako ne moze!

Ja sam lepo rekao da oni nemaju niti jedan dokaz u prilog tvrdnji da je nasa pravoslavna crkva "preuzela paganske obicaje".

I NEMAJU!

Gde si ti nasao bilo koju izjavu od strane nase crkve (ne uzimajuci u obzir ove danasnje papagaje) koja kaze: "MI CRKVA SMO PREUZELI PAGANSKE OBICAJE"!!!

Nadji mi makar jednu izjavu od strane crkve, ili nekog zvanicnika iz tog perioda i ja smesta postajem adventista!

NEMA TAKVIH IZJAVA!

S druge strane ja sam od eminentnih istorijskih strucnjaka izneo dokaze da je proces isao u suprotnom smeru i da su nase obicaje, simbole i religioznu praksu (judeo - Hriscanstva) preuzimali pagani, i kao primer toga naveo sam mitraiste i masone , za sta imam dokaza.

Medjutim, ti ne trebas biti ni mnogo inteligentan da sam zakljucis kako je satana od samih pocetaka imitirao pravu veru i preuzimao nasu versku praksu.

Nikada Jevreji, a posebno prvi Hrišćani nisu praktikovali ono što danas praktikuju i veruju tradicionalne crkve.
SVE je u njima proizvod mešanja sa mnogoboštvom i mnogobožačkim filozofijama.

Ma nemoj!

Pa ja sam vec dokazao da je nasa crkva preuzimala praksu obicaje i simbole iz judaizma a ne od pagana!

Sve ove tvoje izjave sam pobio, i dokazao sam da nemaju veze sa paganskim vec sa jevrejskim simbolizmom i umetnoscu.

Cak je i pentagram.. da pentagram.. dragi moj kolega, judejski simbol, koji je predstavljao "petoknjizje" ili "Toru" (dakle veze sa paganizmom nema), a nasa crkva je od jevreja preuzela isti, i kod nas on pretstavlja "pet rana Hristovih"!

Masoni i satanisti su uzeli isti i izvrnuli ga da predstave rogove.. Sve izvrnu kao i krst sto su izvrnuli i prisvojili ga, a ti onda kazes da smo mi to uzeli od njih!

Pa to je najveca laz!

Krst je vekovima prisutan u egiptu, pa imas i Trijade , oltare, zrtveni sistem, kovceg , svetu planinu, andjele sa krilima, drvo zivota, potop, vavilonsku kulu, divove, prinasanje zrtava, rodjenje od device, dvanaest ucenika, vaskrsenje, vaznesenje itd..

Celu bibliju onda mozes svesti pod mit bazirano na "slicnosti", bez ikakvih dokaza o "izvedbi verovanja", jer sve to imas kod pagana!

To je igra i fikcija tipa Den Braun!

Ne postoji nikakva masonska zavera da bi se to navodno prikazalo, već je to čista istorijska činjenica, i to svako može da vidi ko poznaje pismo, i istoriju mešanja ovih dveju realnosti, mnogoboštva i Hrišćanskih elemenata.

Ma nemoj! Samo se ti pozivaj na "istorijske cinjenice" a ni sam ih ne priznajes kada ti ne idu u prilog!

Ja to ne radim!

Ako hoces da ozbiljno razgovaramo, onda ces proveravati izjave istoricara da li su bazirane na dokazima!

Pa ako jesu, onda ces ih prihvatiti a ako nisu u skladu sa dokazima odbaciti!

Kao i ja!

Pitaj bilo kog istoričara, doktora filozofije, ili poštenog teologa bilo koje crkve, i svi će ti reći isto, sa varijacijama u tumačenju.

Vec jesam, imam par njih koji se slazu samnom. A te koje navodis nisu istrazivaci vec papagaji koji ponavljaju naucene fraze sa fakulteta!

To govori isto i Vladeta Jerotić, ali to pravda nužnim zlom radi postizanja dobrog, i uz to još kaže "NIJE SVE PAGANSKO LOŠE"

Covek ponavlja nauceno sa fakulteta. Pa on nije istrazivac i istoricar. Sto mi ga uopste pominjes?

Navedi mi izjave istoricara a onda mi navedi na cemu oni zasnivaju tvrdnje!

NAVEDI DOKAZE!

Ako taj istoricar nema nikakvih dokaza i ako sve svoje tvrdnje zasniva na "slicnosti", takav istoricar je lakrdijas koji ponavlja fraze sa fakulteta!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ću ti reći šta je u pitanju.

Upravo su masoni kreirali zvaničnu istoriju po svojim merilima, kako bi pogrešno prikazali istorijske tokove, posebno izbrisavši neke pojedinosti iz istorije crkve.
Ali hvala Bogu, nisu uspeli sve da sakriju, jer istorijskih podataka ima, a sačuvani su od poštenih istoričara i u izjavama crkvenih otaca onoga vremena.

Dakle, ceo svet je prevaren da sagledava istoriju na osnovu podataka koje se uče u osnovnoj školi.

Što se tiče otpada - sami apostoli govore o velikom otpadu unutar crkve, to bi trebao da znaš.

Nikada Jevreji pa ni prvi Hrišćani nisu imali obrednu praksu, niti verovanja koja danas postoje unutar tradicionalnih crkava, jer da su imali - sami bi pali u kontradiktornost u odnosu na Božju reč, jer Božja reč je u svemu suprotna onome što postoji u tradicionalnim crkvama.

Ti si moj Mire samo pokušao da opravdaš postojanje mnogobožačkih elemenata u tradicionalnim crkvama, ali to tako ne ide, već se sve meri rečju Božjom, i praksom koju je Bog uspostavio u starom zavetu, i verom novoga zaveta.

Ja sam dokaze već dao, a nalaze se na temi koju sam pokrenuo na ovom forumu, pod naslovom"Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo.

Tu je sve argumentovano.

Link teme: "http://serbianforum.org/threads/crk...jihovo-mnogobozacko-i-okultno-poreklo.572534/
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja ću ti reći šta je u pitanju.

Upravo su masoni kreirali zvaničnu istoriju po svojim merilima, kako bi pogrešno prikazali istorijske tokove, posebno izbrisavši neke pojedinosti iz istorije crkve.
Ali hvala Bogu, nisu uspeli sve da sakriju, jer istorijskih podataka ima, a sačuvani su od poštenih istoričara i u izjavama crkvenih otaca onoga vremena.

Dakle, ceo svet je prevaren da sagledava istoriju na osnovu podataka koje se uče u osnovnoj školi.

Što se tiče otpada - sami apostoli govore o velikom otpadu unutar crkve, to bi trebao da znaš.

Nikada Jevreji pa ni prvi Hrišćani nisu imali obrednu praksu, niti verovanja koja danas postoje unutar tradicionalnih crkava, jer da su imali - sami bi pali u kontradiktornost u odnosu na Božju reč, jer Božja reč je u svemu suprotna onome što postoji u tradicionalnim crkvama.

Ti si moj Mire samo pokušao da opravdaš postojanje mnogobožačkih elemenata u tradicionalnim crkvama, ali to tako ne ide, već se sve meri rečju Božjom, i praksom koju je Bog uspostavio u starom zavetu, i verom novoga zaveta.

Ja sam dokaze već dao, a nalaze se na temi koju sam pokrenuo na ovom forumu, pod naslovom"Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo.

Tu je sve argumentovano.

Link teme: "http://serbianforum.org/threads/crk...jihovo-mnogobozacko-i-okultno-poreklo.572534/

Hmm, ovo me podseti na jednu prijateljicu moje pokojne majke, Bog da joj dušu prosti okupljala je oko sebe čudne likove. Jedna od njih je bila Džeohvin Svedok, dobar čovek, ali nažalost umrla je u kandžama Raselovog kulta, a druga je valjda još živa, ne znam, odavno je to bilo. Elem, ta druga prijateljica moje pok. mame bila je pripadnik Adventista. Još mi je u sećanju kada je pokušavala da evangelizira krštene u mojoj kući. Još kako ju je oduševljavalo to što ja tada zbog držanja dijete nisam hteo da jedem svinjetinu. Nego da se vratim na temu. Ona je isto kao što i ti pokušavaš navodeći ove izvore i temu koju sam sa zadovoljstvom pročitao, ubila se pokušavajući da "biblijski" dokaže da je Antihrist iz Otkrovenja niko drugi do papa Rimski. Koristeći pri tome Latinsku numeraciju jedne od titula Petrovog naslednika. Bio sam zapanjen ne znanjem osnovnih činjenica od tekstu Otkrovenja, da ne kažem zblanut. Tekst je naime pisan na aramejskom u manjoj meri, i Koine u većoj. A ta dva jezika nigde ne koriste numerološke vrednosti slova za brojeve. Uz to NUMEROLOGIJA je paganski vid divinacije ili predviđanja budućnosti. Ako je to stub Sola Scriptura, ako na toj osnovi napadate tradicionalne Crkve/Crkvu, onda vaša tvrdnja da ste jedini čuvari pravog "svetog pisma" pada u vodu.

O tome da tema o papganskim elementima u tradicionalnom Hrišćanstvu vrca od floskula i pronalaženja nečega čega nema. Mislim korititi se istim argumentima kao i Raselovski Džehovisti, a istovremeno ih napadati da su u zabludama, ili čak jeretici je degutantna arogancija koja ne priliči Hrišćanima.

Ako vam je već toliko stalo da Pismo podignete na nivo obožavanja, šta onda kažete na dokazane paralele između Velike Himne Atona i Psalma 104? Da ne govorim na sličnosti eshatologije Judaizma i Atonizma, posebno po pitanju odnosa prema zagrobnom životu, gde su oba negirala bilo kakvu egzistenciju mrtvih osim večnog sna do dana uskrsnuća? A to isto tvrde i Raselovci. Pa onda obrezivanje kao obred inicijacije i čistoće, koga imamo i u Egiptu i u Judaizmu, ali ne iu Mesopotamiji odakle je Abraam na poziv Boga otišao da gradski život zameni nomadskim, pa profesionalna kasta sveštenika naslednika Aronovih, koji se u stvari zvao Anharon, pa kovčeg zaveta, pa pominjane deset zaposvesti, u skoro identičnom obliku u takozvanoj negativnoj ispovesti u knjizi čiji je naziv bio Pert Em Heru, ili O suočavanju sa licem božijim, poynatijom kao Knjiga Mrtvih, vekovima pre nego što će u nekom nepoynatom trenutku ljudskog vreemena Mojsije primiti zapovesti od Boga. Kad smo već kod Mojsija. šta ćemo sa njim, sa onim čije ime ne znači iz vode izvađen, nego rođen od, a čiji su prvi deo imena pisari koji zapisaše oralnu tradiciju namerno izbrisali! Zašto su ga izbrisali? Pa možda zato što je ime zakonodavca i oslobodico u stvari bilo YAHMOSE.
Ako otvorimo pandorinu kutiju pronalaženja "paganštine" u tradicionlanim Crkvama, onda otvaramo i kutiju koja sadrži nezgodna pitanja u vezi SZ. A onda dobijamo ovo.

Da li su tradicionalni Hrišćani dobri ljudi? Da li su primili evanđelje? Da li ga žive? Veliki broj njih da. Da li to znači da ih treba evangelizirati prema Luterovom ključu? Da li to znači da im treba na nos nabijati teologije iznikle iz bukvalnog čitanja prevodenog prevoda prevedene knjige? Da li to znači da sada treba otići u Egipat i Koptima, koji pored toga što su krvni naslednici Starih Egipćana, primiše Evanđelje preko Marka Evanđeliste i ubeđivati ih da oni greše i da su pagani jer se ne klanjaju pismu? Da ga ne poštuju dovoljno?! Uzeo sam Kopte kao primer jer je već izvikana činjenica na koji način se protestanti odnose prema Katolicima i Pravoslavcima. O čemu dovoljno govori da u SAD, samo Protestante nazivaju Hrišćanima, dok su po tom ključu Pravoslavci i Katolici šta? Otpadnici možda? A jedini pravi Hrišćani su samo oni koji se klanjaju pismu, Sola Scriptura i Sola Fide? Pa slobodno recite to, nemojte uvijati u novogovor. Da barem znamo kakvima nas smatrate. Šta je to što ste kako je lepo rekao mire000 prisvojili Bibliju, i kojoj ste izbacili pojedine knjige, dobro radi se o SZ, a čije samo postojanje kao kanonske dugujete Crkvi! "Vavilonskoj bludnici!, kako je nazivate.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Problem tradicionalnih Hrišćana je taj što ne veruju Bogu ni bibliji, već ljudskim autoritetima, njihovim ljudskim tvrdnjama, i lažnim pripisivanjima svega i svačega drugima da bi sačuvali svoj autoritet u narodu, i zato i proističu ovakve i slične izjave.

Kao prvo - što se tiče papskih titula, biblija starog zaveta je pisana na Hebrejskom, a stari zavet na Grčkom jeziku, ali to nema veze sa tekstom iz otkrivenja u kome Bog savetuje da se izračuna broj zveri i imena njezina.

Vašom tvrdnjom da je "numerologija isključivo paganski vid divinacije ili predviđanja budućnosti" prikazujete Boga kao paganina koji navodi ljude na paganstvo, jer on sam u ovom tekstu savetuje "da se izračuna numerička - brojčana vrednost imena zveri"

Dakle, ako sam Bog to savetuje, to je onda izraz njegove volje.

Kao drugo.
Izračunavanjem numeričke vrednosti imena zveri - otkriva se ime ili titula koju su toj zveri dali autoriteti te institucije, tako da se uzima jezik naroda kome ta zver ili institucija pripada, a to je u ovom slučaju Latinski jezik, jer je u pitanju Rimski papa, i titula "VICARIVS FILII DEI" napisana na Latinskom jeziku koji je oficijalni jezik u Rimokatolicizmu.

Treće, crkva se prepoznaje po istini zapisanoj u pismu, i Duhu Svetome koji kao privlačujuća sila deluje u crkvi, i svakog iskrenog čoveka koji ovu istinu primi nanovo stvara i duhovno preporađa.

Ništa drugo se ne može uzeti kao merilo prave crkve, ni brojčano stanje vernika, ni državni autoritet i legitimitet, niti veličina i raširenost područja delovanja, niti bilo šta drugo.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam dokaze već dao, a nalaze se na temi koju sam pokrenuo na ovom forumu, pod naslovom"Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo.

Tu je sve argumentovano.

Link teme: "http://serbianforum.org/threads/crk...jihovo-mnogobozacko-i-okultno-poreklo.572534/

Nisi dao nista!

To sto si ti postavio se temelji na "slicnostima" a ja sam to sve pobio na drugoj temi (na ovoj nisam bio prisutan). To su sve nevidjene gluposti sto pises. Prosto je smesno sta postavljas. To nisu nikakvi dokazi!

Dokazi se sastoje iz izjava onih koji su ucestvovali u "pretvaranju paganskih obicaja u Hriscanske" ili onih koji su tome prisustvovali i licno videli da se to desavalo. Dokazi su svedoci, koji mogu da posvedoce da se u prva tri veka Hriscanstva to desavalo!

Ti sa ovim glupostima ne bi dobio sud, jer nemas izjave svedoka, nemas aktere dogadjaja, nemas - ko - gde - kada i zasto? Nemas radnju, nemas slucaj!

Navedi mi izjavu bilo kog istoricara iz 1. 2. ili 3. veka da tvrdi: "CRKVA JE PREUZELA PAGANSKE OBICAJE"!

Jevreji bi jedva docekali da optuze Hriscane da su prikriveni satanisti i pagani! Imas li bar jednog jevrejskog istoricara da to tvrdi??? Kako objasnjavas niihovo cutanje?

Ako mi to nadjes ja odmah postajem adventista!

Ali ako to nemas , dragi moj Laodikeja ti onda prodajes maglu!

Ta istorija koju ti zastupas a koju ti poturaju neki navodno obrazovani istoricari danas, je obicna fikcija!

Problem tradicionalnih Hrišćana je taj što ne veruju Bogu ni bibliji, već ljudskim autoritetima, njihovim ljudskim tvrdnjama, i lažnim pripisivanjima svega i svačega drugima da bi sačuvali svoj autoritet u narodu, i zato i proističu ovakve i slične izjave.

Kao prvo - što se tiče papskih titula, biblija starog zaveta je pisana na Hebrejskom, a stari zavet na Grčkom jeziku, ali to nema veze sa tekstom iz otkrivenja u kome Bog savetuje da se izračuna broj zveri i imena njezina.

Vašom tvrdnjom da je "numerologija isključivo paganski vid divinacije ili predviđanja budućnosti" prikazujete Boga kao paganina koji navodi ljude na paganstvo, jer on sam u ovom tekstu savetuje "da se izračuna numerička - brojčana vrednost imena zveri"

Dakle, ako sam Bog to savetuje, to je onda izraz njegove volje.

Kao drugo.
Izračunavanjem numeričke vrednosti imena zveri - otkriva se ime ili titula koju su toj zveri dali autoriteti te institucije, tako da se uzima jezik naroda kome ta zver ili institucija pripada, a to je u ovom slučaju Latinski jezik, jer je u pitanju Rimski papa, i titula "VICARIVS FILII DEI" napisana na Latinskom jeziku koji je oficijalni jezik u Rimokatolicizmu.

Treće, crkva se prepoznaje po istini zapisanoj u pismu, i Duhu Svetome koji kao privlačujuća sila deluje u crkvi, i svakog iskrenog čoveka koji ovu istinu primi nanovo stvara i duhovno preporađa.

Ništa drugo se ne može uzeti kao merilo prave crkve, ni brojčano stanje vernika, ni državni autoritet i legitimitet, niti veličina i raširenost područja delovanja, niti bilo šta drugo.

Mani se tih racunanja, ja ti mogu dokazati i da ime EGW iznosi 666. To su nevidjene gluposti sto pisete, prvenstveno zato sto Papa nikad nije imao krunu na kojoj pise "vicarivs fili deii".

Odgovori mi na pitanje, imas li ili nemas izjavu bilo koga iz prva tri veka da je rekao da je crkva "preuzela paganske obicaje"!?

Ako to nemas, onda je sve sto ti i tebi slicni pisete fiktivna prica sracunata da se unisti crkva Hristova.

I ne samo to, nego to rusi kredibilitet svih istoricara koje si ovde pomenuo a koji su davali takve i slicne izjave utemeljene ni na cem!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisi dao nista!

To sto si ti postavio se temelji na "slicnostima" a ja sam to sve pobio na drugoj temi (na ovoj nisam bio prisutan). To su sve nevidjene gluposti sto pises. Prosto je smesno sta postavljas. To nisu nikakvi dokazi!

Dokazi se sastoje iz izjava onih koji su ucestvovali u "pretvaranju paganskih obicaja u Hriscanske" ili onih koji su tome prisustvovali i licno videli da se to desavalo. Dokazi su svedoci, koji mogu da posvedoce da se u prva tri veka Hriscanstva to desavalo!

Ti sa ovim glupostima ne bi dobio sud, jer nemas izjave svedoka, nemas aktere dogadjaja, nemas - ko - gde - kada i zasto? Nemas radnju, nemas slucaj!

Navedi mi izjavu bilo kog istoricara iz 1. 2. ili 3. veka da tvrdi: "CRKVA JE PREUZELA PAGANSKE OBICAJE"!

Jevreji bi jedva docekali da optuze Hriscane da su prikriveni satanisti i pagani! Imas li bar jednog jevrejskog istoricara da to tvrdi??? Kako objasnjavas niihovo cutanje?

Ako mi to nadjes ja odmah postajem adventista!

Ali ako to nemas , dragi moj Laodikeja ti onda prodajes maglu!

Ta istorija koju ti zastupas a koju ti poturaju neki navodno obrazovani istoricari danas, je obicna fikcija!



Mani se tih racunanja, ja ti mogu dokazati i da ime EGW iznosi 666. To su nevidjene gluposti sto pisete, prvenstveno zato sto Papa nikad nije imao krunu na kojoj pise "vicarivs fili deii".

Odgovori mi na pitanje, imas li ili nemas izjavu bilo koga iz prva tri veka da je rekao da je crkva "preuzela paganske obicaje"!?

Ako to nemas, onda je sve sto ti i tebi slicni pisete fiktivna prica sracunata da se unisti crkva Hristova.

I ne samo to, nego to rusi kredibilitet svih istoricara koje si ovde pomenuo a koji su davali takve i slicne izjave utemeljene ni na cem!

Mire000, zar misliš da su Adventisti, ili bilo koji od protestanata u pravu? Arogancija u odbrani sola scriptura, napadi na tradicionalnu Crkvu, nažalost podeljenu, isključivost, ovakva argumentacija i tvrdnje isključuju mogučnost da su u pravu. Bog ne radi na taj način. Njihova nauka je ljudska nauka, koja ne vidi dubinu poruke od šume slova koja tretiraju kao da ih je Bog lično pisao. Pa ako je tako, čemu onda UTELOTVORENJE LOGOSA? Čemu onda SILAZAK DUHA SVETOGA na apostole? Kad je sve kako Sola Scriptura tvrde dato odštampano, dobro napisano da se prati kao recept za kolače. Pa da je i tako, a nije, čemu onda ZAKONI PONOVLJENI? Čemu knjiga koja je mlađa od I Knjige Mojsijeve i to kako hronološki tako i realno?

Lepo sam ranije rekao, ako i nisam, reći ću: Hrišćanstvo bez tradicije, svedeno samo na veru, koja je da ne bude zabune osetljiva biljka, da tako kažem, svedeno samo na pismo LJUDSKA TVOREVINA i to nepotpuna. A to ono nije. Bog ga je uspostavio kao novi IS RA EL žrtvom druge osobe PRESVETOG TROJSTVA na KRSTU, koji je takođe napadnut kao paganski od strane Sola Scriptura, a oni u svojoj aroganciji ne znaju, ne žele da prihvate istinu da je KRST u najstarijem obluku Hebrejskog pisma (protosinaitiku) bio PEČAT IMENA BOGA ŽIVOGA, ne znaju ili ne vide da ako spoje krvlju označene dovratke i pragove kuća sinova Izraelovih u noći prve PASHE da dobijaju šta? KRST! Da je pomayanje na čelima nakon žrtve paljenice bilo u obliku čega? KRSTA! Toliko o "paganskom" "sredstvu mučenja". Zar nisu ikada pomislili da je Bog tako odredio da Njegov SIN, njegovo JA, otelotvoren, umre za ljudske GREHE baš na KRSTU?! Jer, znamo iz Evanđelja da su Jevreji, oni koji su u sojoj slepoći arogancije želeli da ga ubiju, čak su hteli da ga kamenuju (što je inače bila kazna propisana za blasfemiju). Ili svi apologeti Sola Scriptura misle da oni znaju bolje i da je sve što se dogodilo 33. godine plod slučaja?

O tome da bulazne o starosti sveta negirajući naučne dokaze i tretirajući Biblijski opis stvaranja kao doslovan neću ni da trošim reči. Jer čak ni oni koji su nakon nebrojeno milenijuma zapisali tekst GENESISA nisu mogli da razumeju šta su napisali. Nije im naime bilo ni potrebno da razumeju. Više im je bilo stalo da URADE ONAKO KAKO IM JE DUH govorio da urade, svesni sovje odgovornosti, ali i nesavršenosti. A ni sanjali nisu da će milenijumima kasnije doći neko ko će teskt koji ponavljam ni sami nisu razumeli da tumači bukvalno i da deli Božiji narod po tome da li se tekst shvata doslovno ili da li je sam tekst dovoljan, postavljajući sebe iznad Boga, koji, kako sam već rekao ako bi se koristila logika Sola Scriptura, nije ni morao da se Otelotvori, niti da izliva Duha. Mogao je samo da odštampa tekst pisma, kopiju zadrži za sebe u sefu, a ljudima podeli kopije i drekne im ČITAJ! Naravno ne lično, jer po takvoj teologiji bog nema vremena da siđe sa trona, niti da šalje SINA, nego preko anđela. A ovo, i tvrde produkti gnostika i jeretika sakupljenih oko trgovca kamilama kao i Raselovci. I po istima takođe nije bilo USKRSNUĆA - VASKRNSUĆA, to je bio po njima samo privid, prevario ih bog da pomisle tako.... Prevariti više stotina ljudi, koji eto nisu imali preča posla nego da imaju vizije, prevariti Savla, prevariti Stefana, prevariti desetine milona koji su pali mučeničkom smrću! Baš lepa slika koju oni imaju o onome koji je PUT ISTINA I ŽIVOT. Svim ovim se oni RUGAJU BOGU, stavljajući ljudski razum iznad Božijeg.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nisi ti ništa pobio, već si samo pokušao da opravdaš.
Ja sam reference istorijskih podataka dao na kraju tog teksta.

Ellen White iznosi 666 ali samo kada vi dodate određena slova koja se u imenu ne računaju kao broj.

Papa jeste imao krunu na kojoj piše VICARIUS DILII DEI, i to sa dijamantima ispod kojih su zapisane titule, i tu sliku sam već postavio u ranijim diskusijama.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, nisi ti ništa pobio, već si samo pokušao da opravdaš.
Ja sam reference istorijskih podataka dao na kraju tog teksta.

Ellen White iznosi 666 ali samo kada vi dodate određena slova koja se u imenu ne računaju kao broj.

Papa jeste imao krunu na kojoj piše VICARIUS DILII DEI, i to sa dijamantima ispod kojih su zapisane titule, i tu sliku sam već postavio u ranijim diskusijama.

Tekst Vicarivs Fili Dei, ni u kom obliku ne postoji ni na jednoj od sa;uvanih papskih tijara. Pominje se u tekstu falsifikata nayvanog Donnatio Constanini. Što će kasnije iskoristiti Protestanti i anti papisti za svoje teorije. Uzgred budi rečeno, da je taj tekst i napisan, bio bi po Latinskoj gramatici napisan sa slovom v umesto u. Drugo, titula pape nije ta famozna formula, nego Vicarivs Christi. Koja nažalost mnogih nema numerološku vrednost 666 nego 214. Sa druge strane:

E = 0 G = 0 W = 10
L = 50 O = 0 H = 0
L = 50 U = 5 I = 1
E = 0 L = 50 T = 0
N = 0 D = 500 E = 0


100 + 555 + 11 = 666

Ellen=100, Gould=555, White=11.


Zar nije glupo? I to iz prostog razloga što da bi se neko mogao nazvati zver (666) mora da ispunjava sledeće uslove:


  1. Negira da je Isus Mesija (1 Jov 2:22)
  2. Negira da je Isus Bog (od Boga) (1 Jov 4:3), i
  3. Negira da je Isus došao u Telu (2 Jov 1:7)
Taj ko zadovoljava sve ove uslove je zver. A ne neko kome se eto potrefilo da mu zbir slova imena ili fiktivne titule daje famoznu brojku 666.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nisi ti ništa pobio, već si samo pokušao da opravdaš.
Ja sam reference istorijskih podataka dao na kraju tog teksta.

Ellen White iznosi 666 ali samo kada vi dodate određena slova koja se u imenu ne računaju kao broj.

Papa jeste imao krunu na kojoj piše VICARIUS DILII DEI, i to sa dijamantima ispod kojih su zapisane titule, i tu sliku sam već postavio u ranijim diskusijama.
Da postoji dugme "ne svidja mi se" odmah bi pritisnuo, jer nista nisi rekao istinito.

Predlazem da se i to uvede..

Vratimo se temi..

Neki crkveni oci smatraju da se Bog pojavljuje kao andjeo u SZ , ali daleko od toga da on to jeste. Bog se u bibliji koristi razlicitim ulogama - on je kralj, sudija i zakonodavac, pastir, ratnik, mladozenja, Sin, jagnje, prvorodjenac itd.. Dok je crkva nevesta i zena, a Bog njen muz, andjeli su "Sinovi Bozji" iako nisu nastali radjanjem.. Zato su to antropomorfizmi koji nemaju doslovno znacenje, i sluze da nam docaraju odnose i uloge koje postoje na nebu i na zemlji..

To su figurativni opisi..

Stoga, nista od ovoga nije doslovno, pa cak i da postoji izraz "andjeo" za Isusa, a ne postoji, to ne bi znacilo da on to jeste!

Andjeli nisu "sinovi" jer ne nastaju radjanjem, Isus nije "prvorodjeni" jer ne nastaje radjanjem, crkva nije zena jer nije osoba, Bog nije vinogradar a mi nismo njegovi radnici, Bog nije mladozenja jer se ne zeni, Isus nije pastir a mi nismo ovce i stoka, Bog nije Otac, a Isus nije Sin...

Ovo je uzaludan pokusaj Jehovinih Svedoka. I mislim da svako ko je citao bibliju, zna da Bog uzima razlicite uloge...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top