Da li je Isus andjeo?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dal mislite da stihovi u Polsnici Jevrejima dokazuju da je Isus stvoren,i da je bio jedan od Bozjih andjela?

Jevrejima 1:
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.
5 Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Kako se zove taj andjeo???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dal mislite da stihovi u Polsnici Jevrejima dokazuju da je Isus stvoren,i da je bio jedan od Bozjih andjela?

Jevrejima 1:
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.
5 Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Kako se zove taj andjeo???


Rise zbog cega si preskocio prve stihoove ovog poglavlja?
Smetasju ti zar ne?

Evo ja cu ih navesti:
"Bog koji je negda mnogo puta i raslicitijem nacinima, govorio ocima preko
proroka, govori i nama u posledak ovih dana preko Sina.

Kojega postsavi naslednikom svemu,KROZ KOJEGA I SVIJET STVORI.
KOJI BUDUCI SJAJNOSTI SLAVE I OBLICJE BICA NJEGOVA, I NOSECI SVE U RECI SLAVE SVOJE UCINIVSI SOBOM OCISCENJE GRIJEHA NASIH, SJEDE S DESNE STRANJE PRIJESTOLA VELICINE NA VISINI." Jevrejima 1,1-3

Rise, da li je ovim opisan nekakav andjeo?
Ko to ima OBLICJE BICA Njegova (Bozijega)?
Ko to NOSI SVE U RECI SLAVE SVOJE?
Ko je taj koji na nebu poseduje svoju slavu?

Ko je taj koji sjedi s desne strane na Bozijem prestolu?

Ako Ga i dalje nazivas nekim andjelom, cuvaj se da ne pohulios na ime onoga koji na nebu ima slavu svoju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jevrejima 1:
4 I toliko bolji posta od anđela koliko preslavnije ime od njihova dobi.

13 A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Zar to nije rekao Isusu ,koji sedi desno od Jehove Boga Oca???

Kao čovek da, nakon vaskrsenja, jer za ljude se kaže "DA SU STVORENI MALO MANJI OD ANĐELA" što znači "DA SU ANĐELI VEĆI, ILI VIŠA BIĆA OD LJUDI KOJI SE RAĐAJU NA ZEMLJI" a Isus je kao čovek koji se rodio na zemlji, nakon vaskrsenja postao vići od anđela.

Zato se može reći da je Isus jedino biće koje je rođeno u ljudskom telu kao čovek, a "POSTAO VEĆI OD ANĐELA" a kontekst govori - da je to upravo zbog smrti koju je podneo na krstu radi ljudskog spasenja.

Zaokret, šta misliš na one tekstove iz starog zaveta, koji i Boga Oca nazivaju anđelom?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Rise zbog cega si preskocio prve stihoove ovog poglavlja?
Smetasju ti zar ne?

Evo ja cu ih navesti:
"Bog koji je negda mnogo puta i raslicitijem nacinima, govorio ocima preko
proroka, govori i nama u posledak ovih dana preko Sina.

Kojega postsavi naslednikom svemu,KROZ KOJEGA I SVIJET STVORI.
KOJI BUDUCI SJAJNOSTI SLAVE I OBLICJE BICA NJEGOVA, I NOSECI SVE U RECI SLAVE SVOJE UCINIVSI SOBOM OCISCENJE GRIJEHA NASIH, SJEDE S DESNE STRANJE PRIJESTOLA VELICINE NA VISINI." Jevrejima 1,1-3

Rise, da li je ovim opisan nekakav andjeo?
Ko to ima OBLICJE BICA Njegova (Bozijega)?
Ko to NOSI SVE U RECI SLAVE SVOJE?
Ko je taj koji na nebu poseduje svoju slavu?

Ko je taj koji sjedi s desne strane na Bozijem prestolu?

Ako Ga i dalje nazivas nekim andjelom, cuvaj se da ne pohulios na ime onoga koji na nebu ima slavu svoju.

Moras da nauci pod broj JEDAN da razlikujes Boga Oca od Sina Bozjeg.
Ne plasim se ja stihova kao ti.Mozemo mi i stih po stih da raspravimo celo to 2 poglavlje Jevrejima.(ali ti si dao neke druge stihove jer ti ovi smetaju)
7 Umalio si ga malim nečim od anđela, slavom i časti venčao si ga, i postavio si ga nad delima ruku svojih:
8 Sve si pokorio pod noge Njegove. A kad Mu pokori sve, ništa ne ostavi Njemu nepokoreno; ali sad još ne vidimo da Mu je sve pokoreno.
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.

Cemu diskusija kad izvrces cinjenice koje ti se ne dopadaju...???

Imas li stihove u Bibliji gde pise Bog Isus????
Ako u Starom zavetu ima da pise Bog Jehova preko 7000 puta ,pitaj se na kolko mesta u celoj Bibliji pise Bog Isus,ako je zaista Isus Bog Svemoguci Otac.
A ako ne znas onda priznajte i ti i cela tvoja troicarska volumenta.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Moras da nauci pod broj JEDAN da razlikujes Boga Oca od Sina Bozjeg.

Apsloliutno ja znam razliku izmedju Boga Oca i Boga Sina.
Oba su od vesnosti jedno, kao sto je to Isus izjavio.
Ali ima i razlike, samo Bog Sina je postao i Sin Coveciji time sto je uzeo nasu prirodu, jer samo tako nam se mogao pribliziti. Vidis da zna.!


Ne plasim se ja stihova kao ti.Mozemo mi i stih
po stih da raspravimo celo to 2 poglavlje Jevrejima.(ali ti si dao neke druge stihove jer ti ovi smetaju)[/QUOTE]

Nije tako Rise, nego ti si izostavio temelj, a poceo si sa krova. Nebi bilo na odmet da obratis paznmju na kontekst.

7 Umalio si ga malim nečim od anđela, slavom i časti venčao si ga, i postavio si ga nad delima ruku svojih:
8 Sve si pokorio pod noge Njegove. A kad Mu pokori sve, ništa ne ostavi Njemu nepokoreno; ali sad još ne vidimo da Mu je sve pokoreno.
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.[/QUOTE]

Ovo sada ne razumem. Sta znace ti brojevi, to nisu stihovi prvog poglavlja.

Sta za tebe znaci ova izjava: "I da mu se poklone svi andjeli Boziji." jevrejima 1,6.

Kome se andjel;i klannaju osim Boga?

A sta znaci ovo: "A Sinu: Presto je tvoj BOZE va vek veka; ppalic aje pravde, palica carstva Tvojega." Stij 8. Koga to Sina Pavle naziva Bogom? Ko je taj koji ima carstvo svoje?

Cemu diskusija kad izvrces cinjenice koje ti se ne dopadaju...???[/QUOTE]

Izvini Rise, ali bvas nista ne izvrcem nego pokusavam da ti otvorim oci da jednom uvidis koji su te putem poveli Rasl i Rutherford.

Imas li stihove u Bibliji gde pise Bog Isus????[/QUOTE]


Odavno sam ti to dao. "U pocetku bese rec, Rec bese sa Bogom i Bog bese Rec... I Rec postade telo..." Jovan 1,1-14.
Za mene je to potpuno jasno, a za tebe?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Apsloliutno ja znam razliku izmedju Boga Oca i Boga Sina.
Oba su od vesnosti jedno, kao sto je to Isus izjavio.
Ali ima i razlike, samo Bog Sina je postao i Sin Coveciji time sto je uzeo nasu prirodu, jer samo tako nam se mogao pribliziti. Vidis da zna.!


Ne plasim se ja stihova kao ti.Mozemo mi i stih
po stih da raspravimo celo to 2 poglavlje Jevrejima.(ali ti si dao neke druge stihove jer ti ovi smetaju)

Nije tako Rise, nego ti si izostavio temelj, a poceo si sa krova. Nebi bilo na odmet da obratis paznmju na kontekst.

7 Umalio si ga malim nečim od anđela, slavom i časti venčao si ga, i postavio si ga nad delima ruku svojih:
8 Sve si pokorio pod noge Njegove. A kad Mu pokori sve, ništa ne ostavi Njemu nepokoreno; ali sad još ne vidimo da Mu je sve pokoreno.
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.[/QUOTE]

Ovo sada ne razumem. Sta znace ti brojevi, to nisu stihovi prvog poglavlja.

Sta za tebe znaci ova izjava: "I da mu se poklone svi andjeli Boziji." jevrejima 1,6.

Kome se andjel;i klannaju osim Boga?

A sta znaci ovo: "A Sinu: Presto je tvoj BOZE va vek veka; ppalic aje pravde, palica carstva Tvojega." Stij 8. Koga to Sina Pavle naziva Bogom? Ko je taj koji ima carstvo svoje?

Cemu diskusija kad izvrces cinjenice koje ti se ne dopadaju...???[/QUOTE]

Izvini Rise, ali bvas nista ne izvrcem nego pokusavam da ti otvorim oci da jednom uvidis koji su te putem poveli Rasl i Rutherford.

Imas li stihove u Bibliji gde pise Bog Isus????[/QUOTE]


Odavno sam ti to dao. "U pocetku bese rec, Rec bese sa Bogom i Bog bese Rec... I Rec postade telo..." Jovan 1,1-14.
Za mene je to potpuno jasno, a za tebe?[/QUOTE]



Sta ne razumes
Jevrejima 2:
7 Umalio si ga malim nečim od anđela, slavom i časti venčao si ga, i postavio si ga nad delima ruku svojih:
8 Sve si pokorio pod noge Njegove. A kad Mu pokori sve, ništa ne ostavi Njemu nepokoreno; ali sad još ne vidimo da Mu je sve pokoreno.
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.[/QUOTE]

Odavde se ko dan vidi da je isus bio andjeo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nikada Isus nije bio Anđeo kao anđeoska stvorena bića.
Vi vadite iz konteksta pojedinačne tekstove, i prikazujete ih u pogrešnom svetlu.

Dakle, za čoveka se u bibliji kaže da je stvoren malo manji od anđela.

"Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga" ( psalam 8. 4 - 5 )

Dakle, kada za Isusa stoji "da je on umanjen malo manjim od anđela" tu se misli na njegovo rođenje u telu kao čovek, prilikom koga je on bio načinjen kao manji od anđela, jer se za ljude koji se rađaju na zemlji kaže "da su načinjeni manji od anđela" pa tako je i Isus u svom ljudskom obličju bio manji od anđela.

--------------------------------------

To je problem JS, što ne sagledavaju ceo kontekst, i ne upoređuju tekstove, prilikom čega istina postaje kristalno jasna.

Ovo što sam priložio su uporedni tekstovi koji potvrđuju da je Isus Bog.

I još:

VERNI SE POKLANJAJU BOGU ISUSU KOJI JE PRIMIO SILU I SLAVU I CARSTVO SVOJIM VASKRSENJEM I VAZNESENJEM

" dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
Govoreći: hvalimo te, Gospode Bože svedržitelju, koji jesi, i bješe, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

"Vidjeh u utvarama noćnijem, i gle, kao sin čovječji iđaše s oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred njim.
I dade mu se vlast i slava i carstvo da mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je njegova vlast vječna, koja neće proći, i carstvo se njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 18 )

" pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji" ( Matej 28. 18 )

ISUS JE VEČNI BOG KOJI ĆE PONOVO DOĆI

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 8 )

"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 - 31 )

Ovde se jasno vide sledeće naznake:

- BOG JE PRIMIO SILU I CARUJE
- ISUS JE PRIMIO TO ISTO

----------------------
- BOG SVEDRŽITELJ ĆE DOĆI
- ISUS ĆE DOĆI U SLAVI
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nikada Isus nije bio Anđeo kao anđeoska stvorena bića.
Vi vadite iz konteksta pojedinačne tekstove, i prikazujete ih u pogrešnom svetlu.

Dakle, za čoveka se u bibliji kaže da je stvoren malo manji od anđela.

"Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga" ( psalam 8. 4 - 5 )

Dakle, kada za Isusa stoji "da je on umanjen malo manjim od anđela" tu se misli na njegovo rođenje u telu kao čovek, prilikom koga je on bio načinjen kao manji od anđela, jer se za ljude koji se rađaju na zemlji kaže "da su načinjeni manji od anđela" pa tako je i Isus u svom ljudskom obličju bio manji od anđela.

--------------------------------------

To je problem JS, što ne sagledavaju ceo kontekst, i ne upoređuju tekstove, prilikom čega istina postaje kristalno jasna.

Ovo što sam priložio su uporedni tekstovi koji potvrđuju da je Isus Bog.

I još:

VERNI SE POKLANJAJU BOGU ISUSU KOJI JE PRIMIO SILU I SLAVU I CARSTVO SVOJIM VASKRSENJEM I VAZNESENJEM

" dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
Govoreći: hvalimo te, Gospode Bože svedržitelju, koji jesi, i bješe, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

"Vidjeh u utvarama noćnijem, i gle, kao sin čovječji iđaše s oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred njim.
I dade mu se vlast i slava i carstvo da mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je njegova vlast vječna, koja neće proći, i carstvo se njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 18 )

" pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji" ( Matej 28. 18 )

ISUS JE VEČNI BOG KOJI ĆE PONOVO DOĆI

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 8 )

"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 - 31 )

Ovde se jasno vide sledeće naznake:

- BOG JE PRIMIO SILU I CARUJE
- ISUS JE PRIMIO TO ISTO

----------------------
- BOG SVEDRŽITELJ ĆE DOĆI
- ISUS ĆE DOĆI U SLAVI

Laodikejac,
sto bi rekao nas narod...bezis ko djavo od krsta...
Odgovori kako razumes Jevrejima 2:9
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt
Ali daj mi stih gde pise zajedno ISUS Bog ???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zamolio bih te da poštujemo statut foruma, i da diskutujemo o ovome samo na ovoj temi.

Dakle, odgovor je sledeći:

Ne, tu ne kaže da je Isus bio anđeo, to je tvoja interpretacija koja nije u skladu sa kontekstom pisma.

Biblija uči sasvim suprotno.

Isus je bio Bog večni ali je postao čovek, i tim svojim rođenjem u telu čoveka - postao je manji i od anđela, jer se za ljude kaže da su načinjeni manji od anđela, pa je i Isus svojim utelovljenjem načinjen manjim od anđela.

"Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga"
( psalam 8. 4 - 5 )

Dakle, učinio je Isusa kao čoveka manjim od anđela, a ne Isusa kao anđela na nebu manjim od sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zamolio bih te da poštujemo statut foruma, i da diskutujemo o ovome samo na ovoj temi.

Dakle, odgovor je sledeći:

Ne, tu ne kaže da je Isus bio anđeo, to je tvoja interpretacija koja nije u skladu sa kontekstom pisma.

Biblija uči sasvim suprotno.

Isus je bio Bog večni ali je postao čovek, i tim svojim rođenjem u telu čoveka - postao je manji i od anđela, jer se za ljude kaže da su načinjeni manji od anđela, pa je i Isus svojim utelovljenjem načinjen manjim od anđela.

"Šta je čovjek, te ga se opominješ, ili sin čovječji, te ga polaziš?
Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga" ( psalam 8. 4 - 5 )

Dakle, učinio je Isusa kao čoveka manjim od anđela, a ne Isusa kao anđela na nebu manjim od sebe.

Izvini,al gde si u Bibliji nasao da pise zajedno Bog Isus???
Nadji mi te dve reci zajedno,
pa pogledaj kolko pise zajedno Bog Jehova.
Ako je Isus zaista pravi Svemoguci Bog Stvoritelj zasto to nigde ne pise u Bibliji???
A zasto pise u Jevrejima mnogo toga da je isus andjeo...Jevrejima 2:9
....čim od anđela vidimo Isusa.....
Zasto ne pise cim od Boga vidimo Isusa????
 
Natrag
Top