Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tko je tvoj Spasitelj? Bog ili čovjek?

I? Da li ti je odgovorio?

Ne, jer kako i uvek, igra Milertisku igru, umesto odgovora na jasno i glasno, jednostavno pitanje, on postavlja podpitanje. Klasično izbegavanje odgovora.

Stidiš se imenovati svoga Spasitelja!?!?!? Strašno.

Ne, ne stidi se. Zar ne shvataš, njemu i njemu sličnima Isus nije spasitelj. ONI I DALJE ČEKAJU, o čemu govori i održavanje, insisistiranje na judejskim obezanjima, mlađacima, shabatima.... (pogfledaj drugu temu, onu o Sv. Apostolu Pavlu i "ukidanju shabata", na kojoj je upravo Jovan branio održavanje judejskih mlađaka, obrezanja, shabata....

Ujedno te navodi da mu odgovoriš šta je Isus za tebe, pa ako odgovoriš Bog, onda on nastavlja sa svojim "nije Isus Bog", a ako odgovoriš čovek, onda padaš u zamku, jer pod jedan čovek čoveka ne može spasiti, pokazujući time da je on, i njegova "teologija" u pravu.

Igra sotonsku igru, tako dragu Mileritima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
I? Da li ti je odgovorio?

Pet puta sam mu postavio pitanje - Tko je tvoj Spasitelj, i nije dao odgovor. Ne znam što je pogubnije za čovjeka, stiditi se Isusa kao Spasitelja, ili odbaciti Isusa kao Spasitelja. Neću nagađati što je od ovo dvoje u Jovanovom slučaju.

Ujedno te navodi da mu odgovoriš šta je Isus za tebe, pa ako odgovoriš Bog, onda on nastavlja sa svojim "nije Isus Bog", a ako odgovoriš čovek, onda padaš u zamku, jer pod jedan čovek čoveka ne može spasiti, pokazujući time da je on, i njegova "teologija" u pravu.

Ja sam to desetine puta najjasnije izrekao. Bogočovjek Isus za mene je Bog i Spasitelj.

Sad je Jovan na redu odgovoriti na moje pitanje - Tko je njegov Spasitelj, Bog ili čovjek? - inače je svaki daljnji razgovor besmislen.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Stidiš se imenovati svoga Spasitelja!?!?!? Strašno.

Dakle, tko je tvoj Spasitelj? Bog ili čovjek?
I? Da li ti je odgovorio?

Ne, jer kako i uvek, igra Milertisku igru, umesto odgovora na jasno i glasno, jednostavno pitanje, on postavlja podpitanje. Klasično izbegavanje odgovora.



Ne, ne stidi se. Zar ne shvataš, njemu i njemu sličnima Isus nije spasitelj. ONI I DALJE ČEKAJU, o čemu govori i održavanje, insisistiranje na judejskim obezanjima, mlađacima, shabatima.... (pogfledaj drugu temu, onu o Sv. Apostolu Pavlu i "ukidanju shabata", na kojoj je upravo Jovan branio održavanje judejskih mlađaka, obrezanja, shabata....

Ujedno te navodi da mu odgovoriš šta je Isus za tebe, pa ako odgovoriš Bog, onda on nastavlja sa svojim "nije Isus Bog", a ako odgovoriš čovek, onda padaš u zamku, jer pod jedan čovek čoveka ne može spasiti, pokazujući time da je on, i njegova "teologija" u pravu.

Igra sotonsku igru, tako dragu Mileritima.
Polako Darth...kud se zalećeš...baš izopačen manir. Kud u nečije ime govoriš...sačekaj malo da sagovornik odgovori prvo...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pet puta sam mu postavio pitanje - Tko je tvoj Spasitelj, i nije dao odgovor. Ne znam što je pogubnije za čovjeka, stiditi se Isusa kao Spasitelja, ili odbaciti Isusa kao Spasitelja. Neću nagađati što je od ovo dvoje u Jovanovom slučaju.

I naravno odgovorio nije, a mene je nazvao izopačenim, iako nisam odgovarao u njegovo ime, nego iznosio konstataciju, koja se pokazala kao tačna.

Jovan Prezviter wrote:

"Polako Darth...kud se zalećeš...baš izopačen manir. Kud u nečije ime govoriš...sačekaj malo da sagovornik odgovori prvo..."


Ja sam to desetine puta najjasnije izrekao. Bogočovjek Isus za mene je Bog i Spasitelj.

Upravo tako.

Kao i ti, i ja sam izreako mnogo puta jasno i glasno: Bogočovek Isus je za mene Bog, Spasitelj i Otkupitelj. Uostalom, ja i verujem u ovo:

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega.

Rođenog od Oca prije svih vjekova.

Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga.


Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno.


Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom.

Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu.

I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka.

Amen.

Sad je Jovan na redu odgovoriti na moje pitanje - Tko je njegov Spasitelj, Bog ili čovjek? - inače je svaki daljnji razgovor besmislen.

Upravo tako.

Neka se izjasni, jasno i glasno, bez uvijanja, okolišanja.



 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
I naravno odgovorio nije, a mene je nazvao izopačenim, iako nisam odgovarao u njegovo ime, nego iznosio konstataciju, koja se pokazala kao tačna.

Jovan Prezviter wrote:

"Polako Darth...kud se zalećeš...baš izopačen manir. Kud u nečije ime govoriš...sačekaj malo da sagovornik odgovori prvo..."




Upravo tako.

Kao i ti, i ja sam izreako mnogo puta jasno i glasno: Bogočovek Isus je za mene Bog, Spasitelj i Otkupitelj. Uostalom, ja i verujem u ovo:

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega.

Rođenog od Oca prije svih vjekova.

Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga.


Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno.

Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom.

Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu.

I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka.

Amen.




Upravo tako.

Neka se izjasni, jasno i glasno, bez uvijanja, okolišanja.
Darth, ti ne vidiš ili nećeš namerno da vidiš da sam Slapu i sinoć i danas odgovorio. Šta je sa tobom Darth?
Na žalost jeste tvoj način rezonovanja takav..jer ponavljam...Slap je dobio odgovor..čemu dakle sada netačna konstatacija?

Eno pogledaj post broj 3,5,7 na temi "Od čega nas je Gospod izbavio".

Molim te zato ne pričaj napamet...molim te.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, ti ne vidiš ili nećeš namerno da vidiš da sam Slapu i sinoć i danas odgovorio. Šta je sa tobom Darth?
Na žalost jeste tvoj način rezonovanja takav..jer ponavljam...Slap je dobio odgovor..čemu dakle sada netačna konstatacija?

Ovde nije dobio odgovor. Jer da jeste, ne bi ponavljao pitanje.

Ovako, diskusija postaje bespredmetna i besmislena.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ovde nije dobio odgovor. Jer da jeste, ne bi ponavljao pitanje.

Ovako, diskusija postaje bespredmetna i besmislena.

Jesi li pogledao na onoj temi Darth? Evo sve postavih ti..i gde tačno..a video si još nešto. Slap je moj odgovor dobio tri puta a on nije ni jednom odgovorio na moje pitanje. Tako da vidiš i sam ako hoćeš da vidiš...

A odgovor je tamo gde treba da bude. Zato sam i otvorio novu temu sa preciziranim sadržajem.

I nema ništa da je bespredmetno. Ili imaš odgovor ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Evo ovde ćemo o temi Hristovog Božanstva na zemlji.

Dakle Jovan 1 kada govori o Reči koja je postala telo da li time implicira Božasntvo tela? Biblijski pisci Hrista nigde ne zovu sa Theos-Bog. Obraćaju Mu se sa Gospod(ar)-Kirios i samim tim pokazuju kako zamišljaju Hristovu prirodu. Takođe kada se osvrću kasnije na zemaljski život hristov nigde ne kažu Bog već Čovek...dakle to TELO nije Božanske prirode. I apostol Pavle kaže da je Hristos imao prirodu sluge i čoveka -Filibljanima 2,6-8 a ne prirodu Boga na zemlji. Ovde Pavle konkretno ukazuje na prirodu Hristovu tj. prirodu čoveka u svom zemaljskom životu.

Zato dakle kada Jovan kaže REČ POSTADE TELO on govori isto što i Pavle a to je da Reč postala nešto što nije bila...isto što i Pavle kaže da je Hristos POSTAO KAO I DRUGI LJUDI..On nije bio nešto posebno već isto što i drtugi ljudi a ljudi nemaju dve već jednu prirodu tj. ljudsku. Ako bi Hristos imao dve prirode onda ne bi bio kao i drugi ljudi. Dakle REČ POSTADE TELO ili POSTAVŠI KAO I DRUGI LJUDI...

Hristos dakle nije imao i Božansku prirodu već kao i drugi ljudi samo jednu...
Isus je ziveo na nebu kod Boga kao Bozji andjeo,Nakon 33,5 godine na zemlji vratio se kod svoga oca na nebo i dobio titulu Prvi ili ArhAndjeo.Ime mu je na nebu bilo Mihailo., i ostalo,ali za nas ,mi ga vise nazivamo Isus Hrist.On je DRUGA osoba u celome svemiru po ljubavi,,znanju ,moci i svemu ostalome.,odmah iza svoga Svemoguceg Boga i Oca Jehove. Pa ako je za Adama zapisano da je sin Bozji ,dakle ima bozanskog oblicja ,ljubavi itd...isto vazi i za sve ostale.
 
Natrag
Top