Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tko niječe Sina nema ni Oca.

Tog Oca zaista i nema. Onog koji je "izrodio" Fariseje, koji je šaputao Ellen Gould Harmon White, a pre toga davio Muhameda Bin Abdulaha predstavljajući se kao anđeo Gabriel, e tog "oca" imaju.

Taj i takav "otac" im govori da "racionalizuju" taj i takav "otac" im puni nepostojeće i "uspavane" duše da ništa van onoga što im oči vide, što mogu da ručicama opipaju, NE POSTOJI.


A ja sam tebe razumeo

Ne brini, i Slap i ja smo takođe dobro razumeli tebe.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ne brini, i Slap i ja smo takođe dobro razumeli tebe.

Darth, razumeli smo su u jednom.

Stvar je prosta. Veruje se da Hristos nije umro(delovi preživeli) a ja da je umro(nema delova koji su preživeli-integralno umro). Ovo je važno razumeti i zbog nove teme koju sam pokrenuo...

Ali pre svega Isusova smrt koja je stvarna, doslovna, i koja je onda i zaista delotvorna našeg spasenja radi.

Inače nepostoji smrt koja zapravo nije smrt ili život koji zapravo nije život. Postoji samo život i postoji zaista samo smrt.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Samo bezbožnici i vi EGWisti vjerujete ovako kao ti.

Upravo tako.

Naime, čak i oni kojima bi navodno da približi Isusa, veruju u zagrobni život. Za muhamedance je blasfemija reći da mrtvi spavaju i da duša ne postoji. Ujedno, oni iako negiraju Isusovo Božanstvo, ne prihvataju da je On uopšte i mogao biti razapet. (Na stranu to što njihov Issa i Isus nisu ista ličnost).

No, ostavimo sada muhamedance po strani, koji iako materijalisti, ipak to nisu u meri u kojoj su to subotari, kojima je kao i svim američkim "produktima" sve opipljivo, sve očigledno, i sve mora biti "jednostavno" i "racionalno". O čemu govori i njihova opsesija "zdravljem" i "obrazovanjem" (jadno li je to zdravlje, i još jadnije obrazovanje).


Dakle, da bi smo razumeli sa kakvim umovima imamo posla, trebamo samo da shvatimo sledeće:

1. Njima je osoba jednaka telu.

2. Duša kao odvojeni "entitet" ne postoji, telo je (kod braće im po MIleru krv) "duša".

3. Njima Bog, tačnije "Bog" ima telo (ne radi se tu o utelotvorenju, nego se radi o tome da Bog po njima zaista ima telo, o čemu govori i Laodikejino ponavljanje o šest glava i tri para ruku.

4. Biblija nije inspirisana, nego lično rukom božijom pisana.


5. Kraljevstvo Nebesko im je materijalno kraljevstvo...

Jednom rečju, apsolutni materijalisti su. Otuda im i one debilnosti o Bogu negde oko Oriona, o čišćenju "svetinje"... Doslovno, nema duhovnosti.

Uostalom, kakva je to duhovnost, ako se ista može iskazati vegaizmom, apstinencijom.... ?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Kršćani imaju samo jednog Spasitelja, i vrlo dobro znaju tko je to i od čega ih je spasio.

Pitam ozbiljno..da li razumeš od čega te je Gospod spasio tačno? Mani se prozivanja..to ti je u krvi..vodi diskusiju ozbiljno..neozbiljan si previše...

Hajdemo ozbiljno...znaš li kada pominješ izbavljenje..od čega si izbavljen tačno?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Pitam ozbiljno..da li razumeš od čega te je Gospod spasio tačno? Mani se prozivanja..to ti je u krvi..vodi diskusiju ozbiljno..neozbiljan si previše...

Hajdemo ozbiljno...znaš li kada pominješ izbavljenje..od čega si izbavljen tačno?

Stidiš se imenovati svoga Spasitelja!?!?!? Strašno.

Dakle, tko je tvoj Spasitelj? Bog ili čovjek?
 
Natrag
Top