Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Ima mnogo onih koji ovo tvrde, ja ih sve pitam:

Gde je Hrist ucio tako?

Pokazite mi to mesto.... zelim Hristove reci!
Nadam se da se slazemo da nije ziveo veci ucitelj od njega, niti neko ko bolje zna istinu nego On!

Stih po stih, pa da ga zajednicki analiziramo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne trebaju ljudi da analiziraju nista, vec je svima ucitelj Duh Sveti..

Isus kaze za sebe: ''Ja i Otac jedno smo'' ; ''Koji vide mene vide Oca''..
Ali Isus nikada za sebe nije smeo da kaze, da je on Bog(to je krio), vec su drugi za njega govorili -nakon njegove smrti...

A on je ljudima cak branio i da ga razglasuju, i govorio: ''Ne govorite o tome nikome''.
I ucenicima je ova ''tajna'' bila nepoznata, pa su tek nakon njegove smrti razumeli i Toma je izjavio: ''GOSPOD MOJ I BOG MOJ'' - ono sto mu je Sveti Duh i otkrio, a po obecanju Hristovom -da ce im on razjasniti sve..

Znamo da ucenici uopste nisu dobro razumevali duboke stvari, pa i ove njegove reci, nego tek nakon mnogo vremena oni to shvataju , pa ga i Jovan i Pavle kasnije nazivaju Bogom.

Zato svi ovi vasi zahtevi tipa: ''Gde je Isus za sebe rekao da je Bog'' -su nerazumni zahtevi, vi trazite nesto -sto on ''nije ni smeo da kaze'', jer bi ga u suprotnom da je rekao -zbog takvih stvari ubili...

Ali zato imate reci Apostola i Proroka, kojima ne verujete a koji kazu da je on Bog.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ovo su sve tvoji licni zakljuci!

Nisi me razumeo....

Gde Hrist uci da je on Jehova???

Gde Apostoli uce da je Hrist Jehova???

Smatram da je ovo daleko autoritativnije od mog i tvog misljenja!

Molim te samo jedan po jedan stih da ne zatrpavamo i da bi smo se razumeli.

Mire je već dao pojedina svedočanstva koja su izgovorili sam Isus i njegovi ucenici o Isusovoj prirodi i njegovoj jednakosti sa Ocem.

Takođe, ja sam priložio tekstove koji u kontekstu potvrđuju da je Isus Bog i da su svi atributi koji pripadaju Bogu - da su svojstveni i Ocu i Sinu.

- Bog Otac je Alfa i Omega - prvi i poslednji, to je takođe i Isus

- Bog je Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima - to je i Isus

- Bog Otac u starom zavetu kaže za sebe da su ga proboli i da će pogledati na njega koga probodoše i da će zaplakati za njim kada ga ugledaju.
Ovo je proročanstvo koje govori o Isusovom probadanju na krstu i njegovom dolasku kada će ga ugledati koji su ga proboli i zaplakaće za njim.

- Bog Otac u starom zavetu kaže za sebe da je on pastir, da hoga po talasima morskim, da je on stena večna, da će vojevati maćem protiv neprijatelja, da će on doći u Jerusalimski hram i da ljudi neće podneti njegov dolazak..itd.
Sve ovo se ispunilo u Hristovom životu i ovo su proročanstva vezana za njega.

- Na početku biblije vidimo Boga koji se otkriva u više ličnosti koje međusobno diskutuju u činu stvaranja čoveka po njihovom liku - liku više ličnosti a ne jedne.
Tu se Bog otkriva kao Elohim, izraz koji označava množinu.

Dakle, po principu biblijskog proučavanja u kontekstu - biblija govori da je Isus starozavetni Bog JHWH ili Jahve, odnosno jedna od Božanskih ličnosti koje su u starom zavetu delovale kao jedan Bog Jhwh Ili Elohim.

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
-------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
-----------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
-------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
--------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
---------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
---------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
---------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
-----------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
-----------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
-----------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
-----------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
-----------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO je Isusu dao Ime – Isus? - SAM SEBI?
TKO je Isusu pripravio tijelo? - SAM SEBI?
TKO je Isusa učinio Kristom? - SAM SEBE?
TKO je Isusa učinio Gospodinom? - SAM SEBE?
TKO je Isusa učinio spasiteljem? - SAM SEBE?
TKO je Isusa uskrsnuo kad je umro? - SAM SEBE?
TKO je Isusu dao da Mu sjedne ZDESNA? - SAM SEBI?

KOME se Isus klanja? - SAM SEBI?
KOME se Isus moli? - SAM SEBI?
ČIJE Ime Isus sveti? - SAM SVOJE?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
Tacno, isto tako ima izvestaj gde Bog govori sa Avramom, i pojavljuju se tri coveka koji sa njim govore.
Ali kada im se Avram obraca on ih oslovljava u jednini ''Bog''.
Zatim (to u tekstu nije vidljivo na prvi pogled) Avram nastavlja razgovor sa ''Bogom'', ali ljudi su ipak otisli!
Postavlja se pitanje sa kim je onda razgovarao?

U sledecem poglavlju dobijamo odgovor -vidimo da Lotu ''dolaze DVA coveka'', i javljaju mu se.
Dok je jedan covek ''treca osoba'' ostala sa Avramom i nastavila razgovor.
Ovo se desavalo istovremeno.
Ali nije vidljivo na prvi pogled..

Evo tekst:

''Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne.
Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje;
I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog....
Tada reče Gospod Avramu: Što se smeje Sara....
.............
Potom ustaše ljudi odande, i pođoše put Sodoma; a Avram pođe s njima da ih isprati.
.............
I ljudi okrenuvši se pođoše put Sodoma; ali Avram još stajaše pred Gospodom,
(ljudi su otisli!)
..............
I pristupiv Avram reče: Hoćeš li pogubiti i pravednog s nepravednim?
(tu se nastavlja razgovor Avramov sa Bogom)
....................
A uveče dođoše dva anđela u Sodom;a Lot seđaše na vratima sodomskim; i kad ih ugleda, ustade te ih srete, i pokloni se licem do zemlje...''
(1. Mojsijeva 18. i 19. poglavlje)

Odakle sada ''dva andjela'' -nisu li sva trojica otisli?
Tu se vidi da je jedna osoba Trojstva ostala sa Avramom, dok su druge dve otisle.
I neka mi neko sada kaze da Bog nije Trojstvo!?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Ne trebaju ljudi da analiziraju nista, vec je svima ucitelj Duh Sveti..
Isus kaze za sebe: ''Ja i Otac jedno smo'' ; ''Koji vide mene vide Oca''..
Ali Isus nikada za sebe nije smeo da kaze, da je on Bog(to je krio), vec su drugi za njega govorili -nakon njegove smrti...
A on je ljudima cak branio i da ga razglasuju, i govorio: ''Ne govorite o tome nikome''.
I ucenicima je ova ''tajna'' bila nepoznata, pa su tek nakon njegove smrti razumeli i Toma je izjavio: ''GOSPOD MOJ I BOG MOJ'' - ono sto mu je Sveti Duh i otkrio, a po obecanju Hristovom -da ce im on razjasniti sve..
Znamo da ucenici uopste nisu dobro razumevali duboke stvari, pa i ove njegove reci, nego tek nakon mnogo vremena oni to shvataju , pa ga i Jovan i Pavle kasnije nazivaju Bogom.
Zato svi ovi vasi zahtevi tipa: ''Gde je Isus za sebe rekao da je Bog'' -su nerazumni zahtevi, vi trazite nesto -sto on ''nije ni smeo da kaze'', jer bi ga u suprotnom da je rekao -zbog takvih stvari ubili...
Ali zato imate reci Apostola i Proroka, kojima ne verujete a koji kazu da je on Bog.
Postoje i losi duhovi zato moramo veoma temeljno analizirati Boziju rec da ne bi bili prevareni, na to nas uvek iznova podsticu apostoli. Al'ne bitno nije to tema. Ne volim da razvodnjavam.

Kaze Hrist da su on i otac jedno, ali i kaze i ovo u Jovanu 17:21...

"Da svi jedno budu, kao ti, oče, što si u meni i ja u tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svijet vjeruje da si me ti poslao."

...ovo nije jedino mesto na kom to Hrist govori, al'ne bitno. Bitno je sta to znaci!
Jedno je sigurno da ovo mesto ne predstavlja Bozansku jednakost u svakom smislu te reci, vec jednakost izmedju Jehove i Hrista u nekom drugom pogledu! Sto je potpuno jasno kada se uzme u obzir da svi Mi mozemo biti "jedno" sa Jehovom i Hristom!
Da se ogradim,
ne tvrdim to ja vec najveci ucitelj Isus Hrist!

Druga stvar, stih... "ko vide mene vide Oca"..

U Potpunosti je jasno sta je Hrist mislio kada se ima u vidu:
Da Hrist ne moze ciniti nista sam od sebe, da Otac (Jehova) pokazuje Hristu sta sam cini, Otac daje Hristu zivot da ima u sebi, Otac daje vlast Hristu, Hrist ne trazi volju svoju nego volju Oca, Hrist ne svedoci za sebe vec za Oca, Hrist ne dolazi zato sto on tako hoce vec ga salje Otac, Hrist ne cini po volji svojoj vec po volji Oca, Hristova nauka nije njegova vec Oceva, Hrist nam ne govori ono sto on hoce vec ono sto ga je naucio Otac i govori ono sto mu je zapovedio Otac, itd...

Kada se sve ovo ima u vidu u potpunosti je jasno sta je Hrist sa ovim mislio "ko vide mene vide Oca".
Apostolima je u potpunosti bilo jasno da je Hrist nije Jehova!

1. Jovanova 4:12 Boga niko ne vidje nikad: ako imamo ljubav među sobom, Bog u nama stoji, i ljubav je njegova savršena u nama. 14. I mi vidjesmo i svjedočimo da otac posla sina da se spase svijet.

Tvoja izjava da je Hrist krio da je Bog je u potpunosti besmislena buduci da nema ni najmanju potvrdu od strane Biblije i kada se ima u vidu da je Hrist sve govorio javno pogotovo svojim ucenicima i da nista nije izostavio da im kaze.
Druga stvar...pogledaj u stihu iznad sta apostoli naucavaju. Boga nije video niko nikad! Ako je Hrist Bog, zasto ovo apstoli govore kada su videli Hrista?
Odgovor je jednostavan, apostoli Hrista ne smatraju Jehovom vec njegovim sinom i na takav nacin razdvajaju Jehovu i Hrista...sto ti ponovo stoji u gornjem stihu!

Ja bih voleo kada bi mi nasao samo jedno mesto gde to apostoli druge poucavaju da je Hrist Jehova! Za uzvrat cu ti ponuditi na stotine stihova gde prave jasnu razliku po autoritetu izmedju Jehove i Hrista!

Zato sada lepo otvori Bibliju pa mi pokazi gde to apostoli uce i govore da je Hrist Jehova!

Samo te molim jedan po jedan stih da ne zatrpavamo, imamo vremena na pretek.

.............................................................

Laodikeja
Zaista nemam ni vremena ni volje da odgovaram na ovako duge postove sa mnogo Biblijskih stihova. Previse je pretrpano i obuhvata mnogo toga. Da bih odgovorio onako kako mislim da je potrebno morao bih da ispisem previse dugacak tekst...a cemu to. Bolje stvar po stvar pa da analiziramo.
Zato sada sve molim, par stihova je sasvim dovoljno uz licni komentar!

Druga stvar,
Ja hocu da mi pokazes mesto gde je Hrist licno ucio da je on Jehova!?
Gde su Apostoli ucili na direktan nacin da je Hrist Jehova!?

Meni je samo to merodavno da bih dobio odgovor na ovo pitanje!
Valjda ne temeljis svoje versko ubedjenje na onome sto cu ti ja reci, vec na onome sto je Hrist govorio! Zato meni po ovom pitanju tvoje reci ne znace nista, vec Hristove pa i reci apostola!
Ako je Hrist Jehova, pokazi mi mesto gde su to apostoli rekli!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kaze Hrist da su on i otac jedno, ali i kaze i ovo u Jovanu 17:21...
"Da svi jedno budu, kao ti, oče, što si u meni i ja u tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svijet vjeruje da si me ti poslao."

Da malo popravimo ovaj stih, u originalnom grckom pise:
"Da svi budu jedno, kao ti, Oče, što si u meni i ja u tebi; da svi oni budu savrseno ujedinjeni, i da svijet vjeruje da si me ti poslao."

Ne kaze se da ''budu u Bogu ujedinjeni'' kao da mogu biti sastavni deo Bozjeg bica, vec ''da budu medju sobom ujedinjeni'' kao sto su ujedinjeni ''Hristos i Bog u istom pravcu misli delovanja i cilja''. Ovde se samo poredi, ali NE ZNACI DA JE PRINCIP ISTI.
Hristos i Bog su ujedinjeni na mnogo uzvisenijem nivou, ali ovde se Hristos koncentrise na ''duhovno jedinstvo koje on i Otac imaju'', pa moli da i ucenici imaju ''isto takvo duhovno jedinstvo''.
Znaci ovim recima se ne moze osporiti ''Hristovo jedinstvo sa Bogom u visem smislu''..


Jedno je sigurno da ovo mesto ne predstavlja Bozansku jednakost u svakom smislu te reci, vec jednakost izmedju Jehove i Hrista u nekom drugom pogledu!

To si zakljucio poredjenjem sa tekstom koji upucuje na ''duhovno jedinstvo medju ljudima'' , ali to ne znaci da ''da on i Bog nisu ujedinjeni na mnogo visem nivou'' - on se ovde samo koncentrise na ''duhovno jedinstvo izmedju njega i Oca'' - i to uporedjuje sa ''duhovnim jedinstvom medju ljudima''.
Ja sam posten pa kazem: ''OVO NE DOKAZUJE TROJSTVO, ALI GA NITI NE OSPORAVA".

Svi Mi mozemo biti "jedno" sa Jehovom i Hristom!

Ne, ne. To se ovim stihom ne tvrdi, pogledaj grcki..
Nije Hriscanstvo budizam i hinduizam pa da naucava ''utapanje u bozanstvo''.
Ovo ne obara Trojstvo, bar ne na nacin kako vi zelite da uradite, vec pre upucuje na njega..


Druga stvar, stih... "ko vide mene vide Oca"..

U Potpunosti je jasno sta je Hrist mislio kada se ima u vidu:
Da Hrist ne moze ciniti nista sam od sebe, da Otac (Jehova) pokazuje Hristu sta sam cini, Otac daje Hristu zivot da ima u sebi, Otac daje vlast Hristu, Hrist ne trazi volju svoju nego volju Oca, Hrist ne svedoci za sebe vec za Oca, Hrist ne dolazi zato sto on tako hoce vec ga salje Otac, Hrist ne cini po volji svojoj vec po volji Oca, Hristova nauka nije njegova vec Oceva, Hrist nam ne govori ono sto on hoce vec ono sto ga je naucio Otac i govori ono sto mu je zapovedio Otac, itd...

Sve ovo sto si naveo da bi oborio ovaj stih, se odnosi na njegovu ljudsku prirodu, , jer on kao covek u telu nije mogao drugacije da govori.
Sad necu da obaram jednu po jednu stavku i da oduzimam sebi vreme..
Sta vise oni stihovi koji pokazuju da je Hristos i nakon vaskrsenja podredjen Ocu, samo pokazuju kako Bozanske osobe jedna drugu cine vecom: npr. kada Isus kaze ''Moj Bog'' , Ali onda i Jehova kaze: ''pomaza te Boze Bog Tvoj'' -sto pokazuje da i Otac smatra sina ''Svojim Bogom''. Tako osobe Trojstva uzdizu jedna drugu u medjusobnoj ljubavi i postovanju, oni cine jedna drugom vecom od sebe, sto ne znaci da je ijedna veca!

1. Jovanova 4:12 Boga niko ne vidje nikad: ako imamo ljubav među sobom, Bog u nama stoji, i ljubav je njegova savršena u nama. 14. I mi vidjesmo i svjedočimo da otac posla sina da se spase svijet.

Vec smo oborili ovaj stih, i pokazali da se i za Hrista Isusa kaze da ga niko od ljudi nije video nikad. Sto pokazuje da je i on Bog, ako vec dokazujete to ovim stihom onda to dokazuje i da je Isus Bog.


Tvoja izjava da je Hrist krio da je Bog je u potpunosti besmislena buduci da nema ni najmanju potvrdu od strane Biblije i kada se ima u vidu da je Hrist sve govorio javno pogotovo svojim ucenicima i da nista nije izostavio da im kaze.

Moja tvrdnja je u potpunosti biblijska..
Hristos je narodu ''govorio u pricama'' -''da usima slusaju, i ocima gledaju i ne razumeju''.
On nije smeo javno da govori da je Bog, da ga ne bi ubili.
A vidimo sta su fariseji hteli da mu urade kada su razumeli tvrdnju da je Bog..

Hristos jeste govorio ucenicima sve nasamo, ali nije smeo sve da im otkriva odmah..
Npr. na ''goru preobrazenja'' je poveo samo odredjene Apostole(nije se svima otkrio) , a upravo ovaj dogadjaj otkriva njegovo jedinstvo sa Bogom i pravu prirodu(Pravoslavni uce da je ovaj dogadjaj otkrivenje Trojstva).
Dakle on je svoju pravu prirodu krio od ucenika i nije im govorio bas sve, jer bilo je onih koji su to mogli da prime(duhovno jaci) i oni koji nisu mogli(duhovno slabiji).
Zato kao najblizi Hristu samo Apostol Jovan(razumevajuci istinu) u svom jevandjelju pise da je Hristos Bog. I kada im se kao Bog otkriva? Tek na kraju nakon vaskrsenja, svim ucenicima, ne pre..

Ja bih voleo kada bi mi nasao samo jedno mesto gde to apostoli druge poucavaju da je Hrist Jehova! Za uzvrat cu ti ponuditi na stotine stihova gde prave jasnu razliku po autoritetu izmedju Jehove i Hrista!

Gomile stihova smo mi ovde izneli gde Apostoli kazu za njega da je Bog.
A tog imena Jehova , nemas u tekstu(zaista cudno da Bog cuvajuci svoju rec nije sacuvao i ono najvaznije ''svoje ime'')..
A te stotine stihova koje ti nudis se odnose na njegovo bivstvovanje dok je bio covek na zemlji, dakle na njegovu ljudsku prirodu i tome slicno.

Zato sada lepo otvori Bibliju pa mi pokazi gde to apostoli uce i govore da je Hrist Jehova!

Eto iznece ti drugi, ja iznesoh to isto na drugoj temi pre par dana..
Necu da se ponavljam..
A mislim da nece vredeti, vec smo ovde ja i ti razovarali na forumu, pa nisi nista uvazio..

*Sta mislis o 1. mojsijevoj 18. i 19. poglavlju, citao li si to?
Nikada mi nece biti jasno kako ne sagledavate citav kontekst biblije, vec vadite citate iz konteksta celokupnog otkrivenja..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja
Zaista nemam ni vremena ni volje da odgovaram na ovako duge postove sa mnogo Biblijskih stihova. Previse je pretrpano i obuhvata mnogo toga. Da bih odgovorio onako kako mislim da je potrebno morao bih da ispisem previse dugacak tekst...a cemu to. Bolje stvar po stvar pa da analiziramo.
Zato sada sve molim, par stihova je sasvim dovoljno uz licni komentar!

Druga stvar,
Ja hocu da mi pokazes mesto gde je Hrist licno ucio da je on Jehova!?
Gde su Apostoli ucili na direktan nacin da je Hrist Jehova!?

Meni je samo to merodavno da bih dobio odgovor na ovo pitanje!
Valjda ne temeljis svoje versko ubedjenje na onome sto cu ti ja reci, vec na onome sto je Hrist govorio! Zato meni po ovom pitanju tvoje reci ne znace nista, vec Hristove pa i reci apostola!
Ako je Hrist Jehova, pokazi mi mesto gde su to apostoli rekli!

Biblija je sasvim dovoljna kada govori o prirodi Isusa Hrista, tu nisu potrebne naše interpretacije i tumačenja.

Tekstovi koje sam postavio sami za sebe govore u konteksttu uporednih tekstova.

Još nešto.
Kada se govori o prirodi Gospoda Isusa Hrista - moraju se uzeti u obzir okolnosti i njegova uloga koja je dovela do toga da on promeni svoj status koji je imao na nebu i da se ponaša tako kako se ponašao - naizgled govoreći o sebi kao onome koji je podređen Ocu.

Jedan biblijski stih iz Filibljanima poslanice 2 poglavlja - daje odgovor na sve moguće primere koji prikazuju ovu sliku Isusove podređenosti i poniznosti u odnosu na Oca.

"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove"
( Filibljanima 2. 5 - 8 )

Dakle, ovo je odgovor zašto je Isus koji je bio Bog ( kao što tekst kaže ), bio podređen Ocu i pokazao poniznost u odnosu na Oca, zato što njegova uloga u planu spasenja nije bila da pokazuje sebe kao Boga, već suprotno - da se ponizi i postane sluga i kao onaj koji je podređen Bogu Ocu i zavistan od njega, da bi prošao sva iskušenja kojima je čovek izložen, da svojim primerom pokaže da ljudi mogu da žive u skladu sa Božjom voljom, i da na kraju umre za ljudske grehe.

Bilo je potrebno da se Isus ponizi i prikaže sebe u maksimalno podređenom stanju u odnosu na Oca - kao što smo mi, jer da je drugačije - da je on veličao i govorio o sebi kao Bogu, to ne bi bio pravi primer koji bi on dao, već je upravo ponizio sebe i predstavio kao onoga koji je podređen Ocu iz gore opisanih razloga.

Ipak, svi tekstovi koje sam priložio - sa druge strane potvrđuju biblijsko učenje da je Isus Bog jednak Ocu, i ako to naizgled nije stavljeno u prvi plan kao uslov spasenja, već prihvatanje Isusa kao spasitelja i Gospoda.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Da malo popravimo ovaj stih, u originalnom grckom pise:
"Da svi budu jedno, kao ti, Oče, što si u meni i ja u tebi; da svi oni budu savrseno ujedinjeni, i da svijet vjeruje da si me ti poslao."
Hajde mi nadji samo jedan prevod na nasem jeziku koji prevodi ovako kao sto si ti postavio.
A te stotine stihova koje ti nudis se odnose na njegovo bivstvovanje dok je bio covek na zemlji, dakle na njegovu ljudsku prirodu i tome slicno.
Bas suprotno, odnose se na period posle Hristovog vaznesenja. Evo ti jedan primer:

Dela 9:3-6
A kad bješe na putu i dođe blizu Damaska, ujedanput obasja ga svjetlost s neba, I padnuvši na zemlju ču glas gdje mu govori: Savle! Savle! zašto me goniš? A on reče: ko si ti, Gospode? A Gospod reče: ja sam Isus, kojega ti goniš: teško ti je protivu bodila praćati se. A on drkćući od straha reče: Gospode! šta hoćeš da činim? I Gospod mu reče: ustani i uđi u grad, pa će ti se kazati šta ti treba činiti.

Dela 9:17-20
I pođe Ananija, i uđe u kuću, i metnuvši ruke na nj reče: Savle, brate! Gospod Isus, koji ti se javi na putu kojijem si išao, posla me da progledaš i da se napuniš Duha svetoga. I odmah otpade od očiju njegovijeh kao krljušt, i odmah progleda, i ustavši krsti se. I pošto pojede okrijepi se; i bi Savle nekoliko dana s učenicima koji bijahu u Damasku. I odmah po zbornicama propovijedaše Isusa da je on sin Božij.

Samo jedan primer od mnogih da je Pavle druge dovodeci u istinu ucio da je Hrist sin Boziji! Ne postoji ni jedno mesto gde Pavle ili bilo ko od apostola druge poucava da je Hrist Bog! NE POSTOJI!!!

Zapazi dobro: Hrist se Pavlu javlja u velikoj svetlosti sa neba a Pavle posle tog dogadjaja, druge dovodeci u istinu, poucava da je Hrist sin Boziji!

Da ne pricam o tome da niko nikad od apostola nije spomenuo ni malim slovom, vasu sumanutu tvrdnju, da je Hrist Jehova!!!

Ako je bilo ko od apostola naucavao tako nesto, pokazi mi to mesto!!!

Rekao sam da mogu na hiljadu mesta pokazati iz poslanica gde se pravi vise nego jasna razlika po autoritetu izmedju Jehove i Hrista!

Cekam odgovor i dalje:

Gde je Hrist ucio da je on Jehova???

Gde su Apostoli ucili da je Hrist Jehova???

A mislim da nece vredeti, vec smo ovde ja i ti razovarali na forumu, pa nisi nista uvazio..
Sta nisam uvazio?
Tvoje licno misljenje, gde si tvrdio jedno a malo kasnije nesto sasvim drugo.

Sve sto mi pokazes iz Biblije ja cu celim srcem uvaziti, odmah! Ali izvini tvoje licno misljenje ne mogu!
Pokazi mi kom se Bogu Pavle molio, kog Boga je obozavao prema prvoj i najvecoj zapovesti! Tom istom Bogu ja zelim da sluzim i ni jednom drugom! To je moj princip i moje pravo!
Da li mogu pogresiti na takav nacin? Hocu li dobiti osudu od Svevisnjeg Boga zato sto tako radim?
Tesko Mire, tesko!
*Sta mislis o 1. mojsijevoj 18. i 19. poglavlju, citao li si to?
Nikada mi nece biti jasno kako ne sagledavate citav kontekst biblije, vec vadite citate iz konteksta celokupnog otkrivenja..
Naravno da sagledavam ceo kontekst Biblije.
Samo sto je meni u Bibliji najbitnije ono sto je direktno receno a ne ono sto Vi citate izmedju redova.
Imaj u vidu da je Hrist duzan da nas nauci istini, zato se i rodio! Apostoli takodje imaju duznost i obavezu da nam prenesu tu istini. Oni to uvek rade i to na potpuno razumljiv nacin da svako moze da shvati, bez obzira na stepen inteligencije! U pitanju je zivot svakog od nas na planeti i sa tim nema igranja! Lepo stoji da nam zivot zavisi od spoznanja Boga i Hrista!
Ako imas te cinjenice u vidu, potpuno je jasno da se Bog morao otkriti sasvim dovoljno da bi smo mogli znati KO JE ON! Hrist se morao potpuno jasno predstaviti, jer od toga nam zavisi zivot!

Dakle,
Imamo Hristovo ucenje iz prve ruke gde uvek sebe predstavlj Bozijim sinom!!!
Imamo Apostolsko ucenje gde uvek Boga Oca uzdizu iznad Hrista i za njega uce da je Boziji sin!!!

Objasni ti meni sad zasto bih ja drugacije mislio?! Ko je taj ko izvrce ovu nebesku nauku!?

Tebi i ostalim trojicarima je bitno sta pise izmedju redova i ko su tri coveka sto su dosla Avramu, u svemu trazite simboliku kako bi opravdali teoriju koju ni jedan apostol nije nikada spomenuo i koja nikakve veze nema sa Hristovim ucenjem. Naprotiv, Hrist je sve ucio suprotno.

Meni su pre svega bitne Hristove reci. Onako kako se predstavio, ja ga tako i prihvatam. I tu filozofije nema.
 
Natrag
Top