Da li je bog pravedan i nepogrešiv? Ili je sve to ''ludilo i zezanje''

Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Dzaba se trvete i polemisete oko ovoga pitanja,jasno je da nije bog nista od gore navedenog (ni dobar ni los)jednostavno on je samo neutralni posmatrac naseg dodvoravanja(slihtanja)i cinjenja svakakvih gluposti u njegovo ime.Za nekih 50 -100 godina verovatno ce postojati samo JEDNA vera(na to se ide)ciji ce bog onda pobediti da njegovo ime bude prvozvano,cija ce onda vera biti jaca......I tako opet dodjemo do ovdasnje ljudske gluposti da opet vrtimo pricu u krug.....
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Dzaba se trvete i polemisete oko ovoga pitanja,jasno je da nije bog nista od gore navedenog (ni dobar ni los)jednostavno on je samo neutralni posmatrac naseg dodvoravanja(slihtanja)i cinjenja svakakvih gluposti u njegovo ime.Za nekih 50 -100 godina verovatno ce postojati samo JEDNA vera(na to se ide)ciji ce bog onda pobediti da njegovo ime bude prvozvano,cija ce onda vera biti jaca......I tako opet dodjemo do ovdasnje ljudske gluposti da opet vrtimo pricu u krug.....

Nije džaba peca29. Iako se vrte u krug (oni koji se vrte) otme im se pogled malo van kruga. Vrijeme u ovom smjeru pokazuje da da bog (pod uslovom da postoji) nije ni pravedan , ni nepogrešiv. Ljudska glupost (ovdašnja) bi bila ovdje off. Pa je se neću doticati. Inače ludilo.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Obasjaj me svetloscu i prosvetli me na kraju puta u mome neznanju ??????
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2010
Poruka
50
Milostivi Bog je pravedan i nepogrijesiv, sve vidi i sve zna. Nista mu promaci ne moze.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Milostivi Bog je pravedan i nepogrijesiv, sve vidi i sve zna. Nista mu promaci ne moze.

Promakne,promakne...mu min. Kad su bombe padale na Beograd u više ratova. Hirošima i Nagasaki. Dresden. Jasenovac. Verdun. Blizanci. Kartaga. Sječa knezova. i ohohooooo...... Pravedni i nepogrešivi i milostivi i,,....malo se uspavao ( dvije do tri hiljade godina i još nešto)
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Pročitaj ponovo ovo što si napisao. Pogledaj koliko si etiketiranja upotrebio. a ne poznaješ me. Tvoje dogmatsko razmišljanje ne dozvoljava ti da razumiješ smisao onog što sam htio reći. Takvo utjerivanje straha možeš zajedno sa svojim gospodarem vršiti prema svojim ovčicama. Da bi ti bilo malo jasnije: Postavljao sam pitanja ,, kao što je i autor topica postavio: Da li je bog pravedan i nepogrešiv? Ili je sve to ludilo...amo iznosim svoje mišljenje,ako mi dozvoliš. Da se ti pitaš vjerovatno bih morao misliti kao ti ili bar slično. Pored tebe ja ne bih morao ništa misliti, ti sve znaš o meni i ko mi je gospodar i ko sam i td...
U pravu si, ne poznajem te. Ali ovo o cemu govoris dovoljno poznajem, i mogu ti skrenuti paznju. Ti svakako imas slobodnu volju, i niko te ne tera da mi verujes.

Hvala ti na potvrdi onoga što dotaknuh u pitanjima razmišljanja. A tvoj post odiše začinjenim izmišljotinama i pritajenom mržnjom prema mogućnosti da ti nisi u pravu. Meni je jasno da ti nećeš još dugo moći razumjeti svijet van tvojih dogmi. Zato ti šaljem energiju začinjenu pozitivnim vibracijama i moje razumijevanje za tvoje isčitavanje nepostojeceg.
Znam da bi ti odgovaralo da je sve sto sam napisao velika izmisljotina, ali ja tom izmisljotinom nebih nista dobio. Znam da je tesko poverovati u tu realnost, ali valjda ce biti vremena da se i tebi otvore oci.
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Nego, gospodo vjernici, recite mi primjere u našem životu, skorijem(zadnjih 200-300 godina) primjere božjeg ''milosrđa'', ''pravednosti'' i ''nepogrešivosti''..i nemojte se uhvatiti u zamku npr. ...Pa dopustio je smrt 1000000000000000 nedužnih u ratovima ali je zato ''poštedio'' drugih 100000000000000..mislim da nema smisla....pa što nas je stvarao kad je dopustio da mu neko izmasakrira stado? Ah, da, stado će u raj, a zločinci na muke...ma dajte.....što reče jedan u postovima...Hirošima?Nagasaki? jel i to dio ''pravednog&nepogrešivog'' plana? Zločinačka USA je sve to kriva...Pa što je ne spreči? Što ne sruši bombarder? Onamo je ''otvorio'' Crveno more da izađe šaka jada Jevreja, a ovamo nije mogao aviončić neki oboriti...cccccc......pa ja ne znam kako bi mogli vi dokazati bilo koju od vaših tvrdnji bez ''slijepe'' vjere......ali sa ''vjerom'', sve je lakše..sve je dio plana i proviđenja....izem ti scenaristu i planera.....ne ide mu baš najbolje sa planiranjem ljudskih resursa....
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Znam da bi ti odgovaralo da je sve sto sam napisao velika izmisljotina, ali ja tom izmisljotinom nebih nista dobio. Znam da je tesko poverovati u tu realnost, ali valjda ce biti vremena da se i tebi otvore oci.

Evo, otvaram oči. Što mi to vredi kad su tvoje zatvorene. Ne čitaš ono što pišem. Prevodiš onako kako želiš. Možeš zamislit mase neobrazovanih koji nijemo stoje i slijepo slušaju što im neko propovijeda. Koliko su oni smjeli razmišljat? Da li su i smjeli? A tek postavit pitanje. Sumnju u ono sto im se servira,-"ne daj bože". Kakav bi im bio grozan kraj. Sreća je da mi možemo postavljat pitanja o božjoj prirodi. Nada je da će razum ipak pobijedit "silno zatvorene oči". Razvitak čovječanstva ipak ide ka obrazovanju ćovjeka do te mjere da ukupnost ljudskog znanja će zahvatiti i vaše otvaranje očiju. Oprosti mi što sam pokušao da ti otvorim pogled da "bog" nije pravedan, nije nepogrešiv,. Možda je i bolje da živite u iluziji svojih kombinacija azotnih kiselina. Takva neka kombinacija u ovom dijelu svemira smo. Dobar neki "kemičar" je on.
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
53
Ako bi Bog bio pravedan i nepogrešiv, onda više ne bi bio Bog, nego čovek. Ne mogu se karakteristike ljudi pripisivati Bogu niti na Boga odnositi, zato što Bog nije čovek. Najlakše je reći da Bog snosi odgovornost za sve što se u svetu dešava...
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Gospod je pravedan i nepogresiv i svako ko kaze drugacije mora da zna da ce snositi posledice.Nece Gospod nikoga ubiti ni osuditi sto je neko protiv njega nesto rekao vec ce taj covek sam sebe osuditi time sto ce Bozija blagodat da se povuce od njega a prilazi mu ona druga strana.A znamo koja je druga strana da vas ne davim time i da jos nesto dodam kada se jednom od coveka udalji blagodat Gospoda ona se tesko vraca i to samo kroz iskrene suze pokajanja,posta i umnosrdacne molitve.
 
Natrag
Top