Da li je bog pravedan i nepogrešiv? Ili je sve to ''ludilo i zezanje''

Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Da li je bog pravedan i nepogrešiv? Molim vas da svoje stavove obrazložite bez uobičajenog komentara ''He moves in mysterious ways'', odnosno ''Čudni su putevi godpodnji'', to ne pije vodu. Ja bih otpočeo sa komentarom da , možda nije pravedan ali je zato ''pogrešiv'' potpuno.
A evo i obrazloženja: Knjiga ''Izlazak'', kad je pobio sve prvorođene u Egiptu...pa dobro ako su ti faraon i njegova svita išli toliko na živce, što nisi lijepo pobio sve njih, jevreji bi odšetali u ''obećanu zemlju'' koja je jalova i bez nafte, a ne pobio nedužne ljude, posebno djecu...šta se ima dokazati ubijanjem beba? Milosrđe? Ljubav? Nepogršivost? Pravednost?...te bebe su sada u raju, je li? A kako kada nisu krštene?
Nešto novije: može li se holokaust smatrati božjom ''greškom''? Kazna za Jevreje, neko će reći...njega mi, drakonska je, nema šta...koliko je, opet sam dosadan, beba pobijeno po logorima?
Novije: Jasenovac i oni jezivi dokumentovani opisi ubijanja beba...možda vam je ovo bliže nego holkoaust....boli me i sada činjenica koliko je nljudi pobijeno u Jasenovcu, naravno najviše Srba..
Jel i nakon ovoga mislite da su ''čudni putevi gospodnji''? Pa stvarno su čudni, pomalo šizofreni, a najmanje bezgrešni i pravedni...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Da li je bog pravedan i nepogrešiv? Molim vas da svoje stavove obrazložite bez uobičajenog komentara ''He moves in mysterious ways'', odnosno ''Čudni su putevi godpodnji'', to ne pije vodu. Ja bih otpočeo sa komentarom da , možda nije pravedan ali je zato ''pogrešiv'' potpuno.
Da, bas tako, pravedan i nepogresiv.
A evo i obrazloženja: Knjiga ''Izlazak'', kad je pobio sve prvorođene u Egiptu...pa dobro ako su ti faraon i njegova svita išli toliko na živce, što nisi lijepo pobio sve njih, jevreji bi odšetali u ''obećanu zemlju'' koja je jalova i bez nafte, a ne pobio nedužne ljude, posebno djecu...šta se ima dokazati ubijanjem beba? Milosrđe? Ljubav? Nepogršivost? Pravednost?...te bebe su sada u raju, je li? A kako kada nisu krštene?
Tebi su ocigledno demoni isprali mozak!
Ta deca jos uvek nisu u raju, vec cekaju vaskrsenje....kada budu vaskrsnuta dobice pravi zivot, i ti se za njih ne sekiraj. I ne znam kakve veze krstenje ima sa svim ovim.
Nešto novije: može li se holokaust smatrati božjom ''greškom''? Kazna za Jevreje, neko će reći...njega mi, drakonska je, nema šta...koliko je, opet sam dosadan, beba pobijeno po logorima?
Novije: Jasenovac i oni jezivi dokumentovani opisi ubijanja beba...možda vam je ovo bliže nego holkoaust....boli me i sada činjenica koliko je nljudi pobijeno u Jasenovcu, naravno najviše Srba..
Jel i nakon ovoga mislite da su ''čudni putevi gospodnji''? Pa stvarno su čudni, pomalo šizofreni, a najmanje bezgrešni i pravedni...
Hajde molim te, reci mi kakve Bog ima veze sa ljudskim odlukama!!???
Da li ti imas slobodu razmisljanja??? Da li ti brani neko da uzmes noz i da izbodes neko dete na ulici???
Prestani bre da pricah gluposti i da svoju nesposobnost svaljujes na Boga!!!
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Gotovo sve nepravde i nesreće na planeti su učinjene u ime boga. Trebat će vremena da se shvati da je to upravo slično tvojoj izreci
"ludilo ili zezanje" (ipak više sofisticirano "ludilo"). Neko je negdje rekao "e moj bože bolje da te nema pa da dođeš, nego što te ima pa te nigdje nema". Osim toga skoro svako slobodno mišljenje suprotno religioznim, dočeka se "kompetentnim" izmišljanjima. "ludilo"
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Ne mogu da znam da li je pravedan posto prvo moramo da dokazemo da postoji(niko ga nije video ili osetio njegov duh-samo prica i nista vise).Kao drugo i ako postoji ne ide mi se kod njega jos bar 50-60 godina (jos sam u cvetu mladosti).On neka se drzi svoje strane a ja cu moje pa da nam se putevi sto manje srecu.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Peco dragi,
interesantan mi je tvoj potpis.Spominješ u njemu raj.Pa bih te molio da mi objasniš odnos tvog stava po gornjem pitanju i tvog potpisa.Kako ti se to uklapa?
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Budi dobar prema svima i dobrim ce ti se vratiti.Ono sto je pisano u zadnjem postu je moje zapazanje na tu temu,nisam imao bliski kontakt sa svevisnjim a nisam osetio ni njegov duh u poslednjih 20 godina na ovim prostorima(samo jad i cemer).Zar je moguce da smo toliko gresni? Jesmo li?Razmisli pa odgovori sam sebi ,ali posteno ni po babu ni po stricevima.
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
O, jevrejine!
Najlakše je reći da su ''meni demoni isprali mozak'' i onda je sve objašnjeno i dokazano, kao čarobnim štapićem! Eto, ja sam zombi, šetam gradom ispranog mozga, ustajem svako jutro u 6, radim, podižem dijete, pravim kuću, imam prijatelje, na žalost imam i svoje kritičko mišljenje.....nakon godina školovanja na egzaktnim naukama nije ni čudo što baš i nemam neko ''povoljno'' mišljenje...ali ne, lakše je reći da su mi demoni popili mozak i slično....To je problem sa svim ''vjernicima'', čim nema nekog prihvatljivog objašnjenja, ubaci demone u igru i sve je riješeno. Sreća pa nemamo inkviziciju, barem onu poput španaca nekada...Ja bih, kad bi se ti pitao, zog mojih ''demona'' završio na lomači odavno, zar ne? To je baš milosrdno i tolerantno, hahaha....Ali eto, nema inkvizicije, nema ni demona, nema ni boga...ima samo arbajt, porezi, životni ciklusi, izbori, godišnja doba, prirodna selekcija i još mnogo toga što ovaj život čini onim što jeste... Što se tiče djece pobijene u Egiptu za vreme egzodusa jevreja, pa baš su se načekali rajskih vrata... a gdje to oni čekaju da uđu u raj? Po pravoslvlju nema Limba, čistilišta, ima samo raj i pakao...Katolici su malo inventivniji, da bi zaradili koji dukat, izmislili su čistilište gdje manje grešni čekaju rajski ausvajz.....Meni samo nije jasno kako narod vjeruje u te gluposti...pa to nije ravno ni Hari Poteru ili Gospodarima prstena....više smisla ima ''Autostoperski vodič kroz galaksiju'' nego Biblija....
Opet, nisi mi odgovorio na pitanje da li je bog(ako ga ima, naravno) zaista tako ''pravedan'' i ''nepogrešiv''....pobi onolike ljude, pobi familiju onom Jovu(izvinjavam se ako sam pogrešio ime) samo radi opklade sa vragom, potopi zemlju...ma čudo jedno šta je sve uradio, a mi i dalje k'o omađijani ''on je pravedan, samo smo mi haglu-paglu pa ne kontamo''....ma meni su demoni isprali mozak, vidi se...a jesu li demoni naši, mislim pričaju srpski, ili su možda uvezeni jer nam je domaća proizvodnja jadna i vjerovatno ne može postići proizvodnju dovoljnog broja demona...
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
HA HA HA HA,dobar komentar.Neznam koliko imas godina i koliko si video zla u poslednjih 20 god..Mislis li da ispastamo neke grehe kroz svu ovu patnju? Prosetaj malo po bolnicama (vidi decu boziju-mislim bas decu)pa ce ti biti jasno o cemu pricam,cemu su ona kriva sto se BOG ne smiluje na ta nevina stvorenja ako je pravedan i ako deli pravdu po pravdi.Toliko ubijanja i zla u tako kratkom vremenu u ime Boga(BILO KOGA)i vere dali je vredno toga.Neko rece u prethodnim postovima da je sam put vere u Boga put rata i patnji.Pa kome treba to da gledas kako oko tebe umiru oni koje volis(molis se bogu da pomogne a ODGOVORA nema).Mislim da je ostalo suvisno reci....Svako ko misli drugacije neka ode na Onkologiju u Tirsovu u Institut Majka i dete da vidi onu malu decu kako se bore za svoji zivot i njihove roditelje koji mole Boga da im dodje spas(ali spasa uglavnom nema).
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Zaboravih na te stvari....spominjem konc logore, a ne treba ići tako daleko, samo do destinacija koje si naveo...užas...
 
Natrag
Top