Da li je Bog dobar?

Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Milankovicu u zivotu nisam sreo poganije stvorenje od tebe.Zao mi je ljudi koji te okruzuju jer ces ih svojim poganim jezikom sve iskvariti.Slobodno ti meni govori sta god hoces ja sam gresnik niko i nista ali si svojim pisanjem na ovom forumu uvrijedio Gospoda koji ce znati sta da radi sa tebe.

Vidiš koliko daleko ide (Milankoviću), ‚‚uvredio Gospoda" Bog se ne može uvrediti, Bog je apsolutna Ljubav. Uvreda je ovozemaljska manifestacija. Na Boga gledati ovozemaljskim očima i prepisivati mu ovozemaljske emocije, je ništa drugo do običnog gubljenja vremena. I kada kažem da je Apsloutna LJUBAV treba proći još vremena da istinski shvatim, totalno da se prepustim. I da neprepisujem tome emocije, ali za to je potrebno dosta vremena. Jer Bog se neshvata sa strahom od Njega i njegovog suda.

Govoriti da je neko pogan, to ne da nije hrišćanski, to neodgovara čak ni paganima.

Ja poštujem tvoje delanje ali mi je žao što si mnogo, mnogo isključiv. U Božjim očima ne postoji ražlika između dobrih i loših ljudi, samo između onih koji nisu svesni Ljubavi Njegove (iliti ‚‚loši") i onih koji je prihvataju kao najveći dar na Zemlji (iliti ‚‚dobri").

Vidiš, iz tvojih postova se naslućuje da ti mene mrziš. Ne znaš ni ko sam, vidiš sliku avatara, vidiš potips i po automatizmu zaključuješ samo naj lošije o meni (ili o svakome) a ni sam ne znaš šta znači bilo šta što nije napisano u svetom pismu. Pogledaj malo dublje kazivanje Isusa, nigde isključivosti i negiranje samo UTOČIŠTE. On nikada nije osuđivao mnogobošce, čak ni kada su ga napadali, mučili i naposletku na Krst raspeli. Čak je rekao nešto što više niko neće moći da čistotom duše uradi: ‚‚Oče oprosti im jer ne znaju šta čine". Koliko tu nema osude, koliko tu nema mržnje prema ‚‚neprijateljima", tu je totalno prihvatanje a ne odbacivanje.

Pošto znam šta ćeš i kako ćeš odgovoriti, molim te (ali znam da ni to nećeš hteti) razumi, ja tebe neosuđujem, samo mi je žao što si toliko neprijateljski nastrojen prma nekom ko drugačije razmišlja. Iz tvojih osuda stoji kako ce Bog suditi i kako će znati šta sa kim da uradi, kako će nekog snaći gnev božji.
I totalno si pogrešno shvatio moje postove. Ti si već sada stvorio sliku o neprijatelju...
Ali veselo, samo bez straha, Bog je večita Radost, i to nijedan čovek ne može da poremeti :):):) Ja prihvatam tvoj način kao jedan od puteva. Ja mogu da prihvatim :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Milankovicu u zivotu nisam sreo poganije stvorenje od tebe.Zao mi je ljudi koji te okruzuju jer ces ih svojim poganim jezikom sve iskvariti.Slobodno ti meni govori sta god hoces ja sam gresnik niko i nista ali si svojim pisanjem na ovom forumu uvrijedio Gospoda koji ce znati sta da radi sa tebe.

Ako sam ja najpoganije stvorenje koje si sreo u životu, bilo je i vreme da sretneš nekog poganijeg od sebe. Ako ne računamo tvog gazdu Svetlonosca. Ubacio te je u trip da si ti neki vernik, pa ćeš da opasuljiš nevernike. Ne vidiš da si obična marioneta i najveća antipropaganda te vere iza koje se sakrivaš i koju bi totalno da upropastiš. No jači su i pravoslavlje i Sveti Sava od tebe sluge onoga kome ni ime neću da kažem.

I nemoj odmah da uzimaš u usta Gospoda, ja ovako sitan i nevažan ne mogu njega da uvredim, da te taj isti Gospod ne bi "nagradio" kako zaslužuješ. Tačnije, ti jesi već nagrađen, to jest nošen, pa ispušten. Eto i sam priznaješ da si grešnik. Pa okajavaj onda, ali ne tako što ćeš svakome ovde pretiti i nazivati ga sotoninim slugom i ostalim pogrdnim nazivima, u stilu ko prvi onog drugog nazove đavolom taj je sebe obezbedio da i njega ne optuže da je njegov sluga. E tako, vidi ti jado sa tvojim gazdom šta ćeš i kako ćeš, a nas ovde ostavi na miru.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
35
terminusu pogledaj molim te koliko si ti pismen, a govoris nekom da je nepismen.
18 gresaka si napravio u odgovoru crazy-u, a ti nekom nesto pricas!
Ti to ozbiljno?Kada to vaše amebe prebrojaše?(tvoje i tvojih za(h)valitelja).Umeju da računaju do 18??!!Gde si bio u zabavištu?Ovo više nije ni smešno.
 
Natrag
Top