Da li je Bog dobar?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svi, mi grešnici ovo znamo, a reagujemo kako "vidimo" i ne uvek po pravdi Boga, jer mislimo da smo na pravom putu i da "sve znamo"... Bog je taj koji meri a ne ljudi jer sto ljudi sto ćudi...

Da, to je problem:) Bog je jedan i jedna je ćud - pa, ljudi, uklapajte se kako znate i umijete!
 
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
57
NIšta..
Bog jeste prema ljudima milostiv, žalostiv, spor na gnev i obilan milosrđem i istinom ali ono što ti i ja "vidimo" je relativno, meni je nešto brzo a tebi sporo, nečeg ima malo a nečeg mnogo...Mi ljudi smo "izmislili" opisne pojmove jer nismo savršeni da nađemo pravu meru...
ovo nema veze sa onime sto si napisao a ja ti pokazao sta SAM Bog kaze kakav je.Mislim kakve veze sada ima sta i kako ja i ti dozivljavamo_Ovo NISU ljudi izmislili da opisu Boga,zapazi da ovo SAM Bog sebe opisuje kada ga je Mojsije pitao ko je,ako ne vrejus ti proveri sam nista ne boli
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Djina2004 je napisao(la):
ovo nema veze sa onime sto si napisao a ja ti pokazao sta SAM Bog kaze kakav je.Mislim kakve veze sada ima sta i kako ja i ti dozivljavamo_Ovo NISU ljudi izmislili da opisu Boga,zapazi da ovo SAM Bog sebe opisuje kada ga je Mojsije pitao ko je,ako ne vrejus ti proveri sam nista ne boli

Da li ti čitaš šta pišem ili opet ti mene tumačiš ?
Da, to je tako, a dalje nastavljam kako to sve tumače ljudi...
Da Gospod Bog nije spor na gnev, trenutno bi se razgnevio na mnoge postupke ljudi...
Takođe, obrati pažnju, da ja nigde ne određujem kada će Gospod Bog da se pojavi, niti to preračunavam, niti sunjam u to da će da se pojavi... Pogotovo ne tumačim šta Bog kaže...
Bog takođe kaže ne gledaj šta drugi o tebi pričaju i šta drugi o tebi misle a kod tebe je očito da to baš gledaš i baš na to reaguješ a sa druge strane ne smeš da kažeš da li slediš Boga sam ili u skladu sa načelima neke verske zajednice...
Skroz Hrišćanski sa tvoje strane, nema šta da se prigovori...

Jurivaka je napisao(la):
Bog je jedan i jedna je ćud - pa, ljudi, uklapajte se kako znate i umijete!
Prirodniji čin uklapanja nego uklapanje u sto ćudi...Da ne pominjem veći broj...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Prirodniji čin uklapanja nego uklapanje u sto ćudi...Da ne pominjem veći broj...

Prirodniji??? Kako li će se 6 milijardi ćudi uklopiti u jednu jedinu? To nije moguće ni po zakonu vjerovatnoće. Najbolji dokaz da sam u pravu, smo ja i ti. Da ne idem dalje. Cijeni se da danas u svijetu ima najmanje 50% ateista ili agnostika. Otkuda toliki broj onih koji ne vjeruju? Otuda što svoju ćud ne mogu da uklope u tu jednu jedinu, svemoguću, apsolutnu, neporecivu...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Prirodniji??? Kako li će se 6 milijardi ćudi uklopiti u jednu jedinu? To nije moguće ni po zakonu vjerovatnoće. Najbolji dokaz da sam u pravu, smo ja i ti. Da ne idem dalje. Cijeni se da danas u svijetu ima najmanje 50% ateista ili agnostika. Otkuda toliki broj onih koji ne vjeruju? Otuda što svoju ćud ne mogu da uklope u tu jednu jedinu, svemoguću, apsolutnu, neporecivu...

ne 6 milijardi u jednu, nego prema jednoj...i to je veća verovatnoća nego uklapanje 6 milijardi prema 6 milijardi...
ako gledaš samo mene i tebe,matematički uprošćeno, uklopljeni smo 50% prema jednoj ćudi, a ja i ti izolovano, jedna naspram druge ćudi, mnogo manje uklapanje imamo, u najboljem slučaju 25%...

a ceni se takodje, da ateista ima manje od 5% a agnostika više, pa nek bude da agnostika ima do dopune do 50%...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Čekaj, šta znači ovo: ...ne u jednoj ćudi nego prema jednoj?! Kako prema jednoj? Kritički? Neupitno? Radoznalo? Ravnodušno...?
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Čekaj, šta znači ovo: ...ne u jednoj ćudi nego prema jednoj?! Kako prema jednoj? Kritički? Neupitno? Radoznalo? Ravnodušno...?

Bog nema hiljadu ćudi ima jednu jedninu....
I ko što zaključismo, veća je verovatnoća da se uklopiš ti u Boga, matematički 50% verovatnoća, nego ti u 10 i 10 u tebe...Mnogo mala verovatnoća uklapanja, nivo matematičke greške, da samo računamo ekstremne vrednosti uklopljen/neukljopljen za slučaj ti 10 ćudi i deset ćudi u tebe 0,000977 %....milijarde nebi da preračunavamo bezpredmetno je...
Na tebi je da se uklopiš ili ne...
Nije ti zabranjeno ništa sam biraš kako i da li se uklapaš...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bog nema hiljadu ćudi ima jednu jedninu....
I ko što zaključismo, veća je verovatnoća da se uklopiš ti u Boga, matematički 50% verovatnoća, nego ti u 10 i 10 u tebe...Mnogo mala verovatnoća uklapanja, nivo matematičke greške, da samo računamo ekstremne vrednosti uklopljen/neukljopljen za slučaj ti 10 ćudi i deset ćudi u tebe 0,000977 %....milijarde nebi da preračunavamo bezpredmetno je...
Na tebi je da se uklopiš ili ne...
Nije ti zabranjeno ništa sam biraš kako i da li se uklapaš...

Prva rečenica ti je suvišna. Niko nije tvrdio da Bog ima hiljadu ćudi. E, sad, po tebi, veća je vjerovatnoća da se uklopim u jednu (Božiju) ćud, nego u 10 drugih. Da li je baš veća? Misliš da je vjerovatnije da moja ćud nađe sebi pandan u jednoj drugoj, nego u deset drugih. Ne zvuči baš logično.
 
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
57
Da li ti čitaš šta pišem ili opet ti mene tumačiš ?
Da, to je tako, a dalje nastavljam kako to sve tumače ljudi...
Da Gospod Bog nije spor na gnev, trenutno bi se razgnevio na mnoge postupke ljudi...
Takođe, obrati pažnju, da ja nigde ne određujem kada će Gospod Bog da se pojavi, niti to preračunavam, niti sunjam u to da će da se pojavi... Pogotovo ne tumačim šta Bog kaže...
Bog takođe kaže ne gledaj šta drugi o tebi pričaju i šta drugi o tebi misle a kod tebe je očito da to baš gledaš i baš na to reaguješ a sa druge strane ne smeš da kažeš da li slediš Boga sam ili u skladu sa načelima neke verske zajednice...
Skroz Hrišćanski sa tvoje strane, nema šta da se prigovori...

..
To je kvalifikacija, a ne argument.O kakvom tumacenju ti ovde govoris,o kavom oderdjivanju kakvog pojavljivanja.Koji to Bog kaze sto navodis?Daj citat.Sa druge strane procitaj ko koga ovde kavilifikuje ja tebe ili ti mene?Vidm da te jako zulja sto ne znas da li i kome pripadam.Ja sledim Isusa Hrista i Njegovu Rec, a ti?
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
To je kvalifikacija, a ne argument.O kakvom tumacenju ti ovde govoris,o kavom oderdjivanju kakvog pojavljivanja.Koji to Bog kaze sto navodis?Daj citat.Sa druge strane procitaj ko koga ovde kavilifikuje ja tebe ili ti mene?Vidm da te jako zulja sto ne znas da li i kome pripadam.Ja sledim Isusa Hrista i Njegovu Rec, a ti?

Govorim o tvom tumačenju...
Ti misliš da slediš Isusa Hrista i to je jedino dobro vezano za tebe ako je to istina...
Što se kvalifikacija tiče istako/la si se na forunmu u tome i nema potrebe da ti pojašnjavam...
Ti ***** ne izgovaraš istinu ili ako ti je draže ****** prećutkuješ istinu....Al suštinski to je isto...
Sad te jesam kvalifikovao...

Jurivaka je napisao(la):
E, sad, po tebi, veća je vjerovatnoća da se uklopim u jednu (Božiju) ćud, nego u 10 drugih. Da li je baš veća? Misliš da je vjerovatnije da moja ćud nađe sebi pandan u jednoj drugoj, nego u deset drugih. Ne zvuči baš logično.

Nije po meni nego po matematici...
Verovatnoća da se ti kao jedan uklopiš u Božiju ćud je 50%...
Verovatnoća da se ti jedan uklopiš sa deset drugih ćudi je 1,..%
A da se ti jedan uklopiš sa 10 i svih deset sa tobom je 0,000..%
Računica je samo na bazi uklopljen/neuklopljen...Nema međuvarijanti tipa polu, frtalj ukljopljen...
Sad to stavi u ravan matematike sa brojkom od 6 milijardi i videćeš da ne postoji verovatnoća koja će uklopiti ljudske ćudi sa njima samima...
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top