Da li i koliko vezbate?

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Decki,ajde malo citajte literature,iskustva,po vasim postovima se vidi da nemate nekog zavidnog poznavanja ni iskustva u teretani.Nemoj da mislite da vam ja zameram na tome sve ce doci vremenom ali neke stvari koje neznate ipak nemojte da pisete jer nisu tacne.Najveca greska svih sa mnje iskustva u teretani je pocetak nedelje grudi,a kraj nedelje noge.Momci noge su vam pola tela,najvecna misicna partija u telu,umesto da posle odmora vikenda krenete sa nejvecom partijom vi njavecu pariju ostavljate za karj nedelje kada mozete da izvucete minimum iz nje.Drugo neko je napisao da su ramena-deltoidi velika misicna partija:).Ako su oni velika sta su noge i ledja pitam se ja.Drugo mora se znati odnos vebi i serija koliki je maximum za koju misicnu partiju,sto vecina ne koristi nego koliko grudi,toliko i ramena,noge,ledja.A o ishrani,suplementaciji,streridima,odmoru da ne govorim,to je jedna sasvim nova tema
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruka
436
Nishta aktivno. rekreativno i sezonski vezbam jer sam i ovako gradjen da ne mogu da se ugojim pa to je... Ali volim biciklu najvishe od svih sportova,a zatim i plivanje. Zato kazem sezonski, bicikla nocu 4-5 sati, preko dana 1 sat plivanja, i to je to... Naravno preko leta kada su vrucine, a ostalo vreme.... Jednostavno nemam kada, i stalno putujem, svake nedelje (a nije ujednichajeno), tako da Bicikla i Plivanje, i osecam se super. Shto se tiche teretane... Nije za mene, mrshavim josh vishe, trenirao duze vreme (godinu dana) naravno bez ikakvih hemijskih dodataka i samo gubim masu a dobijam misice gde sam, ko zna, josh lakshi. (misicu su laksi od mase :D)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
24
Decki,ajde malo citajte literature,iskustva,po vasim postovima se vidi da nemate nekog zavidnog poznavanja ni iskustva u teretani.Nemoj da mislite da vam ja zameram na tome sve ce doci vremenom ali neke stvari koje neznate ipak nemojte da pisete jer nisu tacne.Najveca greska svih sa mnje iskustva u teretani je pocetak nedelje grudi,a kraj nedelje noge.Momci noge su vam pola tela,najvecna misicna partija u telu,umesto da posle odmora vikenda krenete sa nejvecom partijom vi njavecu pariju ostavljate za karj nedelje kada mozete da izvucete minimum iz nje.Drugo neko je napisao da su ramena-deltoidi velika misicna partija:).Ako su oni velika sta su noge i ledja pitam se ja.Drugo mora se znati odnos vebi i serija koliki je maximum za koju misicnu partiju,sto vecina ne koristi nego koliko grudi,toliko i ramena,noge,ledja.A o ishrani,suplementaciji,streridima,odmoru da ne govorim,to je jedna sasvim nova tema
za ramena sam ja pogresio ali ZAR NIJE BOLJE RADITI NA POCETKU NEDELJE SKUPINU MISICA KOJI TI ZAOSTAJE npr ja radim ledja ponedeljkom jer mislim da su najslabije napredovala a noge u utorak
 
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
gubim masu a dobijam misice gde sam, ko zna, josh lakshi. (misicu su laksi od mase )

kuku tebi kad cobi vidi ovaj post :)

Cekaj, meni nije jasno... smeta ti sto dobijas misice u teretani? I sto gubis "masu" (pretpostavljam da ovde mislis na salo)?

@cobi- jbg. tacno je to sto kazes... mada ja polazim od toga da su ljudi skroz pocetnici pa kao nema toliko frke s obzirom da ionako sve vezbe rade s malim tezinama i ne umaraju se previse... kasnije mozemo da pricamo o "uozbiljavanju" treninga i o tome sta ide prvo sta je veliki a sta mali misic ;)

Mada ja i danas noge radim na kraju zbog toga sto posle mogu ceo vikend da se oporavljam na miru ;)
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruka
436
Ja shta da radim... Takav mi je organizam... Plus, nervozniji sam po prirodi, imao chir, na nervnoj bazi, plus kad vezbam gubim masu... samo se zatezem, al ne dobijam kilazu iako jedem vishe... gubim je... ma sve mi kontra... Bio sam kod bezbroj nutricionista i po bg-u i po zajecaru... i svi mi kazu... shetnja... vazduh... :vorred::???:
 
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
ja i dalje ne kapiram na sta mislis kad kazes "masa"...
Uglavnom se misli na misice kad se kaze masa, ali ti kazes da ti misici rastu ali masa smanjuje... skroz si me zbunio sad...

Jel masa salo?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
J. Bio sam kod bezbroj nutricionista i po bg-u i po zajecaru... i svi mi kazu... shetnja... vazduh... :vorred::???:

Ako su to nutricionisti ja sam bezi gonzalez:)Kazi im da ti vrate pare,blage veze oni sa zivotom nemaju.KOliko puta dnevno jdes?Koliko vode dnevno pijes?pa cemo onda dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruka
436
Nisam dao ni dinar :D Bio sam sve preko knjizice, zbog cira, slali su me svuda... Jedem 4 puta dnevno, a pijem litar vode odprilike i litar coca cole dnevno (smiruje mi stomak gazirano, zbog masne hrane) A jedem, shta sve moze kalorichno, i zdravo i nezdravo... Zavisi kako kada... Slatko ponekad pa ponekad, jer iako slatko goji, chokolada zatvara stomak :(

Ae sad da te vidim cobi :D Ovaj rebus ako resis imash gajbu pivo od mene( e da, alkohol veoma slabo) :D
 
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
hehe ko sebe da slusam pre desetak godina...

Druze... ja sam visok 186cm i bio tezak 60kg... kontas odnos...?
i moj pristup gojenju je bio ko tvoj... daj da jedem sve zivo u velikim kolicinama... al cvrc kolko god da sam jeo i ne pazio sta jedem i dalje sam bio zgoljav ko motka...

Sta se onda desilo? Poceo sam da idem u teretanu i da jedem kako treba... metabolizam mi je samo reko "hvala ti najlepse" i stvari su lagano dosle na svoje mesto. Danas imam ponosnih 85kg... nije puno, al za mene je fenomenalno jer vise nisam anoreksicni zgoljavac koji non stop izgleda ko da je bolestan, daleko bilo :)

Ce li mi objasnis ono za masu i misice?
 
Član
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
24
hehe ko sebe da slusam pre desetak godina...

Druze... ja sam visok 186cm i bio tezak 60kg... kontas odnos...?
i moj pristup gojenju je bio ko tvoj... daj da jedem sve zivo u velikim kolicinama... al cvrc kolko god da sam jeo i ne pazio sta jedem i dalje sam bio zgoljav ko motka...

Sta se onda desilo? Poceo sam da idem u teretanu i da jedem kako treba... metabolizam mi je samo reko "hvala ti najlepse" i stvari su lagano dosle na svoje mesto. Danas imam ponosnih 85kg... nije puno, al za mene je fenomenalno jer vise nisam anoreksicni zgoljavac koji non stop izgleda ko da je bolestan, daleko bilo :)

Ce li mi objasnis ono za masu i misice?

apsolutno tacno
ja sam vison oko 178mozda koji cm gore i imao sam 60.6 kg kada sam prvi put stao na vagu u teretani sad imam 78.5 kg :)
jedi 6-7 puta dnevno koliko mozes
 
Natrag
Top