Da li i koliko vezbate?

Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
Ajde dalibore procitaj ponovo moj post (pazljivo!) koji ti je zasmetao i videces da smo na istoj strani...

Ja sam apsolutni protivnih svakodnevnog treniranja i treniranja bilo koje misicne grupe vise od jednom nedeljno (ja radim 3x nedeljno)... A ako radis svaki dan po jednu grupu misica onda ispunjavas uslov da jednu grupu radis jednom nedeljno... sta je tu toliko kopmlikovano da se skonta?

Dakle moze svaki dan JEDINO ako se svaki dan radi druga grupa misica

Po zelji evo i programa:
pon- biceps
uto- triceps
sre- ramena
cet- ledja
pet- grudi
sub- noge
ned- spavkanje ;)

A lepo sam rekao ali i ponovicu, da kod nas cesto ljudi rade:
pon-grudi+ triceps
uto-ledja+ biceps
sre- noge +ramena
cet- grudi+ triceps
pet- ledja+ biceps
sub- noge +ramena
ned- listovi + podlaktice itd.
E to ne valja!

Ja licno ne preferiram ni jedan ni drugi, samo navodim primere...

Jel vidis da zapravo mislimo isto, samo si me pogresno razumeo (al ne znam kako)... :dance2:

peace
pozz
 
Član
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
24
kao prvo biceps i triceps su mali misici kojima treba malo da se pogode
ZASTO BICEPS I TRICEPS RADITI U ODVOJENIM DANIMA ??
to je jako malo za jedan trening
 
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
Ja se slazem s tobom... ovo sam samo napisao kao mogucnost...

Meni je zapravo najidealniji split od 5 dana, ali ja zbog vremena ne mogu po njemu da treniram

pon- ruke
uto- ledja
sre- grudi
cet- odmor
pet- ramena
subota- noge
nedelja- odmor

redosled partija po danima moze da bude i drugaciji, kako kome odgovara...

Kao sto rekoh vreme mi ne dozvoljava ovaj split tako da sam trenutno u staroj dobroj "klasici"

pon- grudi+ bic
sre- ledja + tric
pet- noge+ ramena

Nakon par meseci promenim split tako da radim grudi sa tricepsom a ledja sa bicepsom i sve tako u krug ;)
 
Član
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
24
Ja se slazem s tobom... ovo sam samo napisao kao mogucnost...

Meni je zapravo najidealniji split od 5 dana, ali ja zbog vremena ne mogu po njemu da treniram

pon- ruke
uto- ledja
sre- grudi
cet- odmor
pet- ramena
subota- noge
nedelja- odmor

redosled partija po danima moze da bude i drugaciji, kako kome odgovara...

Kao sto rekoh vreme mi ne dozvoljava ovaj split tako da sam trenutno u staroj dobroj "klasici"

pon- grudi+ bic
sre- ledja + tric
pet- noge+ ramena

Nakon par meseci promenim split tako da radim grudi sa tricepsom a ledja sa bicepsom i sve tako u krug ;)

fora je u tome da su ramena i noge velike misicne partije za koje treba odvojiti posebne treninge tako da ti savetovao da neradis zajedno
najbolje je raditi za jedan trening jedan veliki i jedan mali misic
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Ja vezbam 15 puta mesecno, tj svaki drugi dan idem u teretanu, kombinujem sprave sa kardio trenizima...Naravno, ishrana je bitna kao i da se ne preteruje... Ja se nisam nikada bolje osecala nego od kako treniram, narucito sto sam na poslu u sedecem polozaju non stop, stalno idem kolima i da nema vezbanja:vorred:... A za misic je vrlo bitno istezanje posle treninga!!!!! To mu je jako potrebno!!!
 
Učlanjen(a)
21.05.2009
Poruka
302
Ja vezbam 15 puta mesecno, tj svaki drugi dan idem u teretanu, kombinujem sprave sa kardio trenizima...Naravno, ishrana je bitna kao i da se ne preteruje... Ja se nisam nikada bolje osecala nego od kako treniram, narucito sto sam na poslu u sedecem polozaju non stop, stalno idem kolima i da nema vezbanja:vorred:... A za misic je vrlo bitno istezanje posle treninga!!!!! To mu je jako potrebno!!!

Bitno je istezanje na kraju....i ne bas preterivanja kad si zagrejan jel tad mozes lakse da se povredis nego kad nisi...
 
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
Noge ne treba raditi ni sa jednom misicnom grupom! I one zasluzuju poseban trening u svakom slucaju... mada, ovde govorimo o rekreativnom vezbanju, ne o pripremama za takmicenje u fitnesu ;)
Zapravo ako dobro odradite noge, tesko da cete imati snage za bilo sta drugo ;)

Ramena nisu velika misicna grupa...
 
Član
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
24
Noge ne treba raditi ni sa jednom misicnom grupom! I one zasluzuju poseban trening u svakom slucaju... mada, ovde govorimo o rekreativnom vezbanju, ne o pripremama za takmicenje u fitnesu ;)
Zapravo ako dobro odradite noge, tesko da cete imati snage za bilo sta drugo ;)

Ramena nisu velika misicna grupa...

negovorimo o pripremama u bodybuildingu ali govorimo o tome kako treba raditi da bi se napredovalo
ako se napredak nevidi kakva je svrha ici bzv...
 
Natrag
Top