Da li će Alah pomilovat đavla?

Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Prvobitno napisao Letron
Jedno pitanje za Jurivaku "Da li ce Bog pomilovati BOGA ovoga sveta"?

Zašto misliš da bi ti Jurivaka mogao odgovoriti na to pitanje? Teško. Jurtivaka nije u bogzna kakvim odnosima sa Bogom. Ima ih ovdje koji se stalno "druže" sa njim, pa vjerovatno mnogo bolje od Jurivake, znaju Božije namjere.


Ne nisam mislio da bi ti mogao, ja znam da nemozes odgovoriti posto nisi u dobrim odnosima sa Bogom ti neznas da Alah je isto sto i Bog a djavo jeste taj BOG ovoga sveta.
Pitao sam te zato sto ti prigovor da se ne drzimo teme nije na mesto.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne nisam mislio da bi ti mogao, ja znam da nemozes odgovoriti posto nisi u dobrim odnosima sa Bogom ti neznas da Alah je isto sto i Bog a djavo jeste taj BOG ovoga sveta.
Pitao sam te zato sto ti prigovor da se ne drzimo teme nije na mesto.
Ma, šta kažeš..., ne znam da je Alah isto što i Bog? Znaš, iako nemam telefonsku vezu ni sa jednim od njih, toliko znam - da su i jedan i drugi Bogovi. Nego, reci ti meni, Ako ni Alah ni Bog nisu aktuelni Bogovi na Zemlji, to je, jelda trenutno Đavo, kome su onda njih dvojica Bogovi, pošto sada nemajua mandat za Zemlju?

Ps. Upozorenje da se držite teme uvijek je na mjestu, čak i onda kada se držite teme!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Mislim da si bio nepazljiv, i nesto ti je promaklo u ovom tekstu.2.Kor.*4,4. U kojima Bog svijeta ovoga oslijepi razume nevjernika, da im ne zasvijetli vidjelo JEVANDJELJA SLAVE HRISTOVE, koji je obličje Boga, koji se ne vidi.Ovde ne kaze VIDJELO KURANA SLAVE MUHAMEDOVE, vec kako je gore i navedeno.U bibliji se nigde ne ukazuje na Kuran kao novu objavu, i na Muhameda kao novog prroka koji ce tu objavu objaviti..

Jurivaki

Kazem da si tvojim upozorenjem uplasio tvog brata i ne odgovori na postavljeno pitanje iako sam formulisao Pavla.

Laodikeji

Laodikeja budi pazljiviji prema drugima, ako znas odgovor postiraj ga, ako neznas nikomnista,
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
To "mucenje" sotone je u stvari simbolicno,zato jer ce biti unisten,svi ce znati kako je zavrsio,i to mu je mucenje,jer je potpuno promasio.
A da je mucenje sotone simbolicno govori i stih koji kaze da ce u to isto jezero ognjeno biti baceni i smrt i grob(pakao),oni se sigurno ne mogu nigde baciti doslovno,a kamoli muciti...
Otkrivenje 20:1-10,14
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Laodikeja:
U bibliji se nigde ne ukazuje na Kuran kao novu objavu, i na Muhameda kao novog prroka koji ce tu objavu objaviti..
Ne bih se zakleo, pokazano je da ima. Sto ti ne vjerujes, to je nesto drugo.

RISBG
To "mucenje" sotone je u stvari simbolicno,zato jer ce biti unisten,svi ce znati kako je zavrsio,i to mu je mucenje,jer je potpuno promasio.
Ja ne znam, ja vjerujem da hoce, i Isus o tom kazuje. Bilo bi vrlo jednostavno da covjek samo umre i nestane. Sotoni bi to isto bilo vrlo jednostavno: prozivi sad, i bas ga briga.
Ali nije tako, sigurno nije tako. Ti to znas, ali ne vjerujes.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hari
ako procitas taj citat ,razmisli malo da li se moze smrt baciti u jezero ognjeno?
U bibliji se na vise mesta ukazuje na "mucenje"ali se kasnije vidi da je to samo simbolicno mucenje,jer ne moze nista da se uradi...,ima tu i neki bolji strucniji izraz za objasnjenje,ali ne mogu da ga se setim .....
Poenta je da Bogu nikada ni na pamet nije palo da nekoga muci ,naprimer u vatri,a kamoli da tako nesto zapovedi.
Tu izjavu je Bog dao kad mu se zgadilo kako su Judejski kraljevi poprimili gore obicaje nego okolni narodi,jer su spaljivali svoje sinove na zrtvu Bogu Molohu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
ako procitas taj citat ,razmisli malo da li se moze smrt baciti u jezero ognjeno?
Nesto neshvatljivo, nemoguce i neistinito, kao bajka.
U ognjeno jezero ili bilo gdje moze se baciti stvorenje (predmet, bice, materija...) a nikako smrt.
Sta je smrt?
Smrt je imenica kojom se oznacava bioloski kraj zivog bica, gasenje njegove reciklirajuce sposobnosti i povratak u nezivu materiju: svijet atoma molekula i ostataka raznih tkiva od kojih neka budu sacuvana.

To je kao da kazes: umor ce biti bacen u ognjeno jezero. U podrucju simbola je moguce, otuda se pojavljuju razliciti netacni zakljucci kada se prenesu na realni svijet, i u tome je opasnost od religija.

Bog je zapovijedio Potop, i mnoga druga stradanja mnogih, pa ne vidim razloga da ne zapovijedi da se olos muci vjecno, jer je i nagrada dobrima vjecno. Zasto bi oni bili uskraceni?

Osim toga ima mnogo onih koji govore u Bozje Ime, a to nije primjereno, i nema smisla.

Bog hoce ili nece od nas, Bog misli ovako ili onako, Bog zeli ovo ili ono ili ne zeli, ljubi ili ne ljubi..... stvarno ljudi postaju vrlo zakukuljeni.
Zar Sotona ne navodi ljude da govore o Bogu ono sto ne znaju? Valjda mu je to najveci uspjeh?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Nesto neshvatljivo?kao bajka?
Tema je Hoce li Alah pomilovati(oprostiti) djavolu,zar ne?
Kao sto znas Kuran se u mnogo slucajeva poziva na Bibliju,i zato sam ti ja dao taj citat iz Biblije.
Otkrivenje 20:14
I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt.
Lepo si rekao da je nemoguce doslovno baciti smrt i grob u jezero ognjeno.Slazes li se da je misljeno simbolicki?
Ako je jezero ognjeno simbolicko,zar nisu simbolicne i "muke",onih koji se u njemu nadju?
Sad jedno drugo pitanje za tebe.Zasto mislis da je za Boga nemoguce da unisti satanu,bolest i smrt?
 
Natrag
Top