Da li će Alah pomilovat đavla?

Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
vidite razumjevanje poslanje kerubima Lucifera Sotone Đavla Zmije sa Drveta znanja Oca Laži, je izuzetno bitno za cjelokupnu poznaju Riječi, onje predivan Poglavar jedne Trećine anđeoske svite, Izgrađen od Opala i rubija, Zaklanjač carskog Prijestolja, Sijed Lijepa i Smirena lica, smeđih očiju, Osjenjen svjetlošću vanvremenog,
božijim Naumom on jeposlan da zavadi Evu sa sinom njenim Adamom, od tada se grijeh nasljeđuje kroz koljena i uvijek zatvara smrtonosni Krug, Dozove smrt1
˝neće vidjeti lica moga samo ako li umrije˝,
dakle hoće li ga opravdati, ali sagledajte i ovu činjenicu, Bog poklanja sotoni najaču zvijezdu Peticu, ona u svom unutrašnjem Pentagonu(Kamen Znanja) sadrži 25-icu tj. 7 Sveti Broj.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Allah tvrdi u Njegovim Knjigama koje su dostupne svakome covjeku: Djavo i ljudi koji ga budu slijedili bice stanovnici Pakla, vatre uzarene gdje ce jest bodljikavo drvo, piti kljucalu vodu i gdje ce im opecene koze biti zamjenivane novim da osjete ono cime im se prijetilo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Allah tvrdi u Njegovim Knjigama koje su dostupne svakome covjeku: Djavo i ljudi koji ga budu slijedili bice stanovnici Pakla, vatre uzarene gdje ce jest bodljikavo drvo, piti kljucalu vodu i gdje ce im opecene koze biti zamjenivane novim da osjete ono cime im se prijetilo.


Ovakav identican opis paklenih muka postoje u nekim istocnjackim filozofijama...
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Istocnjacke filozofije su takodje judaizma i krscanstvo. I oni govore o tom. Ko ne vjeruje ima pravo da ne vjeruje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istocnjacke filozofije su takodje judaizma i krscanstvo. I oni govore o tom. Ko ne vjeruje ima pravo da ne vjeruje.


Mislio sam na Budizam, Hinduizam, i srodne religije, koje i danas slave mnogobozacke Bogove.

Konkretno, ovakav opis paklenih muka sam pronasao u Hinduizmu...

Biblija nema veze sa time.
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Mislio sam na Budizam, Hinduizam, i srodne religije, koje i danas slave mnogobozacke Bogove.

Konkretno, ovakav opis paklenih muka sam pronasao u Hinduizmu...

Biblija nema veze sa time.
Laodikeja, Budizam je veoma kompleksan, centralna ličnost je svakako buda, ali šta je to što je to što karakteriše i toliko izdvaja budu? Buda je ostvario prosvjetljenje koje prevazilazi svako profano promišljanje. Kada je vidio da će Buda postići oslobođenje od zakomitosti uzroka i posljedice, tj. Karme, i time uvesti novi zakon za živa bića; zakon kojim su prevaziđene uzajamne opstruktivnosti i suprotnosti neizbježne Maje (ona označava iluziju ili obmanjujuću interakciju materije koja dominira uskraćenim Duhom), on tj. Maru (ili Zlo Biće), šalje budi u susret svoje opsesivne sluškinje nebi li ga zavele posesivnom ljepotom i pozivom na rajske slasti! Buda bijući determinisan na svom putu dubljom unutrašnjom pobudom lako odbija ovu za svakog čovjeka teško premostivu instancu. Sada osim svoga Ega praktično nema ničeg drugog na putu ka autentičnom ostvarenju. Utonuvši u potpunu mentalnu tišinu i budnost ne iščekujući ništa susreće se sa Marom. Mara mu se ovog puta pojavljuje u liku potpung i prelijepog ostvarenog bića, tj. kao sam Buda, tj. supstanca samog budinog biće. Na ovom stupnju buda prepoznaje da je samoodraz ili samoprepoznavanje i samom sebi neprestano obraćanje neizbježna refleksija misaonog toka ali ne i krajnja realnost duha kojim smo svi obdareni manje ili više već samo njegova ograničena(samim tim narcisoidna)refleksija.
Dalje, Budizam i Hinduizam izbavljenje iz Točka Života, onako kako se spasio Buda, smatraju jedinim izlazom iz neprekidnosti bivanja u svijetu punom boli, neizvjesnosti, patnje i uzaludnosti. Biblija i Kuran vid istočnjačkog učenja o paklu realiziraju mnogo pogubnije. Naime dok u ovom našem modernom paklu života mi upoznajemo i trenutke radosti, u biblijskom paklu osim neprekidne i što je najdramatičnije neprestalne patnje nema ničeg drugoga. Za razliku od ovih kažnjenih na takvu kaznu, oni koje sam Gospod prihvata žive sa njim u krajnjoj i zaista istinskoj stvarnosti neizmjernog duhovnog bogatstva i radosti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ucenje o paklu je krajnje nehumano.

Bog je ljubav i on nikako ne bi mucio bilo koga kroz citavu vecnost.

Osim toga, zlo na ovom svetu i u kosmosu ima svoj pocetak, ima i svoj kraj.
Ako na jednom kraju svemira bude postojao raj, a na drugom vecni pakao, kakav ce to svemir biti, onda je zlo vecni entitet i nastavlja se kroz citavu vecnost pod izgovorom Bozje pravde.

Bog nece kroz citavu vecnost nekome nanositi bol, zamislite samo situaciju da ste vi u raju, a da se na drugom kraju svemira neko od vasih bliznjih muce u ognju, za mene takav raj ne bi bio raj, jer bi ja kroz citavu vecnost bio nosen mislju da moja majka ili otac prezivljavaju muke u ognjenom paklu negde miljama daleko, njihov bol bi tada bio i moj...

Nemojte verovati u takve budalastine, to je krajnje nehumano i nemoralno, jer niko ko je gresio bilo kakvim grehom u svom zivotu od 70 80 godina nije zasluzio da se muci vecno.
Bog je ljubav, i hvala mu na tome...Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Mislim da bi Buda mogao biti jedan od Bozjih poslanika, kao i sokrat, Konfucije, ali su ljudi iz njihovih ucenja nacinili zestoki matrijalizam proglasvajauci neke od njih bogovima samim (Buda, Konfucije, japasnki car itd) potom izmisljajuci cijelu seriju bogova i bozica koje su kao navodno sa slikama i kipovoima osobine Boga, diljelovi kojima se navodno treba kanjati i sluziti im. Naciniti ih, naciniti prostor ua njih, odrzavati ih, prinositi im zrtve, moliti se njima... sto je poznato je, smrtni grijeh!
Ja to cvrsto vjerujem i ne zanimaju me nicija opravdanja, ni jedne religije: ni katolika ni ortodoxa ni muslimana ni budista...

jednu istinu treba imati na umu:

Ko vjeruje bez ubjedjenja gubi i ovaj i onaj svijet. - Kur'an.

Treba se pojasniti posto ima ljudi koji ne podnose istinu:
ako vjerujes bez uvbjedjenja uskracujes si neka(mnoga) ovosvjetska zadovoljstva - dakle izgubio si na ovom svijetu.
Ako ne vjerujes iskreno to ce na Onom svijetu biti jasno vidljivo, i bit ces kaznjen: izgubio si i Onaj svijet (Raj Obecani).

Po Kur'anu nije vjernik onaj koji ne vjeruje u Raj i Pakao, koji ne vjeruje u ozivljenje tijela (vaskrsenje).

Kur'an kaze: ukoliko smatrate da postoji samo Raj, zasto ne pozelite da odmah umrete?

Osim toga Laodikeja, ti znas koliko je zlocinaca boravilo i boravi i boravice na Svijetu i onih koji jezikom priznaju Isusa (dajkle: bez ubjedjenja jer ne bi cinili to sto cine!) i kojima ce Isus reci: Odlazite zlikovci!
Zamisli da ta cijela rulja udje u Raj za koliko dugo bi s njihovim mozgovima potrajalo blazenstvo?


Laodikeja, pogledaj Lk 12:5, Mk 9:43. Mk:0:45 Mk 0:47 Mt 5:29 Mt 5:30 Mt 18:9...... i uostalom pronadji na gooogle -Biblija na koliko s emejsta spominje Pakao, kao i vatra u neugasiva i slicno.

Pa ako ne vjerujes u Bibliju (a ociti ne vjerujes) , koja je knjiga, naslov, za koju smatras da je Bozja i uzimas je kao temelj svoga vjerovanja? Odnosno: koja je tvoja religija?


Primjecujem da ljudi ne razlikuju da se radjaju od mesa, da roditelji rodwe tijelo, ali duh (dusu) roditelji ne radjaju! Svaka osoba pripada Jedino Bogu! Svaka posebno.
Prema tome, ne treba mijesati roditelje kao duhovne roditelje ili bracu i sestre. Nece te zanimati u Raju u kojem ce ti istinski svi biti najblizi. O Paklu nece niko ni pomisliti, bice sasvim sretan sto se nalazi tamo gdje tezi svako normalno bice.

Svi pripadamo Bogu i Njemu se vracamo (htjeli ili ne htjeli). - Kur'an
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da bi Buda mogao biti jedan od Bozjih poslanika, kao i sokrat, Konfucije, ali su ljudi iz njihovih ucenja nacinili zestoki matrijalizam proglasvajauci neke od njih bogovima samim (Buda, Konfucije, japasnki car itd) potom izmisljajuci cijelu seriju bogova i bozica koje su kao navodno sa slikama i kipovoima osobine Boga, diljelovi kojima se navodno treba kanjati i sluziti im. Naciniti ih, naciniti prostor ua njih, odrzavati ih, prinositi im zrtve, moliti se njima... sto je poznato je, smrtni grijeh!
Ja to cvrsto vjerujem i ne zanimaju me nicija opravdanja, ni jedne religije: ni katolika ni ortodoxa ni muslimana ni budista...

jednu istinu treba imati na umu:

Ko vjeruje bez ubjedjenja gubi i ovaj i onaj svijet. - Kur'an.

Treba se pojasniti posto ima ljudi koji ne podnose istinu:
ako vjerujes bez uvbjedjenja uskracujes si neka(mnoga) ovosvjetska zadovoljstva - dakle izgubio si na ovom svijetu.
Ako ne vjerujes iskreno to ce na Onom svijetu biti jasno vidljivo, i bit ces kaznjen: izgubio si i Onaj svijet (Raj Obecani).

Po Kur'anu nije vjernik onaj koji ne vjeruje u Raj i Pakao, koji ne vjeruje u ozivljenje tijela (vaskrsenje).

Kur'an kaze: ukoliko smatrate da postoji samo Raj, zasto ne pozelite da odmah umrete?

Osim toga Laodikeja, ti znas koliko je zlocinaca boravilo i boravi i boravice na Svijetu i onih koji jezikom priznaju Isusa (dajkle: bez ubjedjenja jer ne bi cinili to sto cine!) i kojima ce Isus reci: Odlazite zlikovci!
Zamisli da ta cijela rulja udje u Raj za koliko dugo bi s njihovim mozgovima potrajalo blazenstvo?


Laodikeja, pogledaj Lk 12:5, Mk 9:43. Mk:0:45 Mk 0:47 Mt 5:29 Mt 5:30 Mt 18:9...... i uostalom pronadji na gooogle -Biblija na koliko s emejsta spominje Pakao, kao i vatra u neugasiva i slicno.

Pa ako ne vjerujes u Bibliju (a ociti ne vjerujes) , koja je knjiga, naslov, za koju smatras da je Bozja i uzimas je kao temelj svoga vjerovanja? Odnosno: koja je tvoja religija?


Primjecujem da ljudi ne razlikuju da se radjaju od mesa, da roditelji rodwe tijelo, ali duh (dusu) roditelji ne radjaju! Svaka osoba pripada Jedino Bogu! Svaka posebno.
Prema tome, ne treba mijesati roditelje kao duhovne roditelje ili bracu i sestre. Nece te zanimati u Raju u kojem ce ti istinski svi biti najblizi. O Paklu nece niko ni pomisliti, bice sasvim sretan sto se nalazi tamo gdje tezi svako normalno bice.

Svi pripadamo Bogu i Njemu se vracamo (htjeli ili ne htjeli). - Kur'an

To je filozofija, naravno da postoji vaskrsenje, ali tom prilikom jedni ce otici sa Hristom u raj, dok ce drugi, nakon drugog vaskrsenja biti unisteni vatrom sa neba koja ce ih odvesti u vecno nepostojanje, a ne u vecne muke...
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Nekome je filozofija, nekome vjera. I obrnuto, vjerovanje i nevjerovanje je slobodno, i stvar izbora pojedinca.

Vaskrsenje ce biti tjelesno, a gdje ce ta tjelesa boraviti naziva se Raj i Pakao, po zasluzi i po Milosti Bozjoj. Treca prostorna dimenzija u cetvorodimenzionalnom prostoru je beskonacno mala, jednako kao i druga u trodimenzionalnom. Znaci da je moguce da predjemo u novi trodimenzionalni svijet ili dalje, a o tome zna jedino Allah. (I Isus je tako rekao: O tome zna samo Otac(Bog).

Ukoliko Boga zamisjlas kao beztjelesnog, da? Vjerovatno onda iz tog zamisljanja izlaze nevjerovatne fantazije.

Vjecne muke su zapisane i u Bibliji, dok ih Kur'an jasno opisuje.
 
Natrag
Top