Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A da li je ona tvrdila da su sve reci striktno njene?
Ako to nije tvrdila, vec je govorila da se posluzila i drugim izvorima, onda tu i ne trebaju reference..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno.
Niko ne bi koristio javne publikacije koje čita sav poznati svet - a da tvrdi da su to njegove reči, posebno ako se radi o direktnim citatima.

U pitanju je samo Slapova nezaustavljiva želja da govori protiv drugih koji nemaju ista gledišta kao i on.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A da li je ona tvrdila da su sve reci striktno njene?

Tvrdila je da je svaku riječ koju je napisala dobila direktno od Boga.

Ako to nije tvrdila, vec je govorila da se posluzila i drugim izvorima, onda tu i ne trebaju reference..

Niti je govorila da se poslužila drugim izvorima, niti je u svojim spisima navodila druge izvore. Pa nije toliko bila mutava da kaže da je sve dobila direktno od Boga, a onda sama navede da je prepisivala od drugih. Naravno, to se kasnije adventistima obilo o glavu kada je njeno plagiranje razotkriveno.

Naravno.
Niko ne bi koristio javne publikacije koje čita sav poznati svet - a da tvrdi da su to njegove reči, posebno ako se radi o direktnim citatima.

:roll::roll::roll:Eto, Jelena je napravila baš ono što ti kažeš da ne bi nitko drugi. Koristila je tuđe radove, sumanuto iz njih prepisivala, i nikada nije navela ni jednu referencu na te tuđe radove. Rekao sam ti, najveća literarna kleptomanka.

U pitanju je samo Slapova nezaustavljiva želja da govori protiv drugih koji nemaju ista gledišta kao i on.

:roll::roll: Za razliku od tebe, ja imam i dokaz za svoju tvrdnju, i vidit ćeš ga kasnije. :mig:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, neumesno je da krajnje nepošten i neozbiljan čovek i uz to koji iznosi gnusne laži - govori o poštenju drugih i njihovoj istinoljubivosti.
Tvoja tendencija da nesvesno osudiš i samog Boga se već pokazala na forumu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

:mig: Nisi, nisi. Ove dodatke tiskate nakon što je pukla bruka, nakon što se razotkrilo Jelenino plagiranje. Evo ti original izdanja "Velike borbe" iz 1858. godine (tiskano nakon smrti Ellen White), i primjeti što piše u predgovoru:

THE

GREAT CONTROVERSY,

BETWEEN

CHRIST AND HIS ANGELS, AND SATAN

AND HIS ANGELS.


__________________

BY ELLEN G. WHITE.


BATTLE CREEK, MICH.

PUBLISHED BY JAMES WHITE.

1858​


Contents


Biographical Sketch

Foreword

Word List


Chapter

1 The Fall of Satan

2 The Fall of Man

3 The Plan of Salvation

4 The First Advent of Christ

5 The Ministry of Christ

6 The Transfiguration

7 The Betrayal of Christ
...........

Foreword (Predgovor)

Ellen White was given the "Great Controversy" vision in the spring of 1858 at Lovett's Grove, Ohio, U.S.A. Most of it she had seen in vision 11 years earlier, but this time she was instructed to write it out even though Satan would make strong efforts to hinder her. Some portions, especially chapter 30, were published in the 1847 "Little Flock", 1851 "Christian Experiences and Views", and 1854 "Supplement" book(let)s. It is all inspired by the Holy Spirit, penned by a frail, but Godly woman and first published in 1858.

There are those who question why there are so many problems in our world with wars, crime, unholy sex, and yes, even with religious beliefs. The basis for answers to these questions can be found in understanding the great controversy between Christ and Satan which has been going on since before any of us humans ever existed.

May the Lord bestow his best gifts upon you, Reader, as you "prove all things" which are written in this book by the Word of God - The Bible.



For your own free copy of this book, please download it at: http://www.earlysda.com. For questions or comments, email Daniel Winters at earlysda@hotmail.com (^-^).

*NOTE: The Biographical Sketch, Foreword, Word List and references at the end of each chapter were not written by Ellen White or in the original book.

Prijevod:

Ellen White je viziju o "Velikoj borbi" dobila u proljeće 1858 u Lovett's Grove, Ohio, USA. Većinu toga vidjela je u viziji 11 godina ranije, ali ovaj put joj je naloženo da to napiše, iako je sotona vršio snažne pritiske da je spriječi u tome. Neki dijelovi, posebno poglavlje 30, objavljeni su u 1847 u časopisu "Little Flock" 1851. "Kršćanska iskustva i mišljenja" iz 1854. su "dodatak" tome. Sve je nadahnuto Duhom Svetim i nježno napisano od pobožne žene, te prvi put objavljeno 1858. godine.

Postoje ljudi, čak i religiozni, koji se pitaju zašto ima toliko problema u našem svijetu, ratovi, kriminal, seksualne perverzije. Temelji za odgovore na ova pitanja mogu se naći u razumijevanju velike borbe između Krista i sotone koja traje već od prije postanka čovjeka.

Neka Gospodin izlije svoje najbolje darove na vas čitatelje, kao dokaz da su sve riječi napisane u ovoj knjizi Božje riječi - Biblijske.

Preuzmite besplatni primjerak ove knjige na: http://www.earlysda.com. Za pitanja ili komentare, e-mail Daniel Winters na earlysda@hotmail.com

* NAPOMENA: biografske crtice, Predgovor, popis riječi i reference na kraju svakog poglavlja nije napisala Ellen White u originalnom izdanju knjige.

Evo ti i print screen sa stranice na koju autor upućuje. Primjeti onu prvu rečenicu: *NOTE - The Biographical Sketch, Foreword, Word List and references at the end of each chapter were not written by Ellen White.

upload_2014-12-23_15-26-2.png

Dakle, plagira je, plagira bezočno i sumanuto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, nije Ellen White morala da ubacuje reference odakle je uzimala pojedine citate prilikom pisanja velike borbe , ako ih je uzimala to je logično da je bilo iz knjiga ili izvora koje su postojale u to vreme, i ona to nije činila iz razloga da bi stvarala plagijat, već da bi iznela istoriju crkve.

Ti si sam sebe proglasio za sveznajućeg, jer ulaziš u same pobude iz kojih neko nešto čini, i to predstavljaš u negativnom svetlu.

Dakle, nije u pitanju Ellen White - jer kod nje je sve čisto, već je problem u tebi - što i tamo gde je belo - ti stvaraš kao da je crno.
To pokazuje tvoju ličnost, da si ti jedna vrlo negativna osoba, sa različitim fobijama i kompleksima i uz to paranojama.
Ovo ne kažem da bih uputio uvredu, već zato što ti već duže vreme pokazuješ na forumu.

Pitanje je da li se uopšte moliš Bogu, i kakva je u opšte ta molitva, sigurno u kontekstu "Bože, daj mi da danas ocrnim, izvrgnem ruglu i izgovorim što više laži - da bi disreditovao druge.." itd..itd.

Ne valja ti posao.

Ja imam savršeni mir i želju da se izvučeš iz tog stanja..a šta bi drugo i mogao poželeti, osim da svi ljudi upoznaju istinu i da se spasu..
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U što vi pretvarate ovu temu? U temu o Elen Vajt? Tema glasi: "Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prijatelju, nije Ellen White morala da ubacuje reference odakle je uzimala pojedine citate prilikom pisanja velike borbe ,

:bfghb::bfghb: Znači, priznaješ da si lagao! Pa ljudi, je li to moguće.

ako ih je uzimala to je logično da je bilo iz knjiga ili izvora koje su postojale u to vreme, i ona to nije činila iz razloga da bi stvarala plagijat, već da bi iznela istoriju crkve.

:roll::roll: Krala je iz tuđih radova da namlati novce.

Ti si sam sebe proglasio za sveznajućeg, jer ulaziš u same pobude iz kojih neko nešto čini, i to predstavljaš u negativnom svetlu.

Nisam ja sveznajući. Ja se samo, za razliku od tebe, informiram o onome o čemu bi htio diskutirati.:mig:

Dakle, nije u pitanju Ellen White - jer kod nje je sve čisto, već je problem u tebi - što i tamo gde je belo - ti stvaraš kao da je crno.

Ti si još dobar u odnosu na Jelenu. Ti mene optužuješ zbog toga što je Jelena krala i plagirala, a Jelena je Boga optužila za Millerov promašaj datuma Isusova dolaska na Zemlju. :roll::roll:

To pokazuje tvoju ličnost, da si ti jedna vrlo negativna osoba, sa različitim fobijama i kompleksima i uz to paranojama.
Ovo ne kažem da bih uputio uvredu, već zato što ti već duže vreme pokazuješ na forumu.

Samo neka nisam kleptoman, kao Jelena. :roll:

Pitanje je da li se uopšte moliš Bogu, i kakva je u opšte ta molitva, sigurno u kontekstu "Bože, daj mi da danas ocrnim, izvrgnem ruglu i izgovorim što više laži - da bi disreditovao druge.." itd..itd.

Ako bih se molio Bogu kao što se molila Jelena, bi li Bog i od mene napravio kleptomana?

Ne valja ti posao.

Ja imam savršeni mir i želju da se izvučeš iz tog stanja..a šta bi drugo i mogao poželeti, osim da svi ljudi upoznaju istinu i da se spasu..

Kako se spasiti, krađom?

U što vi pretvarate ovu temu? U temu o Elen Vajt? Tema glasi: "Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo".

Kako je izbjeći kad većina argumenata sektaša vodi ravno do nje?
 
Natrag
Top