Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Надам се да ово није била претња. А што се тиче душа, за ваше се више не секирам јер видим да се и даље борите за лажи и завођење наивних људи, којима се прво представите као јеванђелисти, па после иде оно што најбоље радите - обрада свести и ума.

А што се тиче проблема, не бринем ја ваше проблеме, већ вас видим као огроман проблем у хришћанској науци и велику јерес. Тако да са описивањем колики сте ви проблем, ја заправо исказујем бригу за душе оних који би можда били заведени са вашим причама. Овако бар постоји шанса да виде какви сте ви заправо као организација и дисциплинована ловачка дружина на душе.

А Милеров лоповлук уопште није његов, то све припада протестантима који су много пре вас видели многе ствари које ви држите да су ваша узданица. Све сте покупили од тачних делова, само као фасаду. А Милерова рачуница је обична глупост и лажно пророчанство које није било по Духу Светоме, већ по умишљају једног масона, и да би ту глупост оправдали ви заговарате следећу јерес (опет везану за 1844. годину). Дакле, Милера се нико није одрекао, јер су наравно и следећи ваши руководиоци били масони од главе до пете. То сам већ показао и доказао. Ево твојих "џепароша", за које ти рече да је био обичај да се тако слика са руком у оделу. Јесте обичај, али код господе масона, светлоноша. Зато и ви тврдите да сте светлоноше као и бог масона - Луцифер.

Pogledajte prilog 29666

Ево и где се Милерова слика налази у њеној "радној соби".


Adriane, zasto si toliko nedokazan.

Nije to MILEROVA slike, zar ne vidis da na slici ima desetak slicica i brojki.

To moze biti Milerova skica objasnjerna knjige proroka Danila, koju nije on izmislio,
nego su mnogi pre njega je objasnjavali.
Cak je i Isak Njutni tumavcio to prorocanstvo.
Proracun je ispravan, samo Miler je progresio u primeni toga racunanja.

Drugo, posto su mnoghi radili na tom prorocanstvu, tesko je odrediti koje je cije objasnjenje ukoliko se na istome ne nalzi potpis autora.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Упознао сам добро ваше преваре. Уместо да се призна грешка, ви све то замаскирате са другим заблудама, само да не признате да постоји неистина. Отуда да вам је све и даље базирано на Милеру. У радној соби Хелене Вајт је стално стојала Милерова слика Даниловог пророчанства на ком је он био реално доказан да је лажни пророк, јер је из своје главе и рачунањем пророковао, а не Духом Светим. Ви се на сва та лажна и људска измишљена тумачења ослањате да су од Духа, а очигледно је да грешите. Сви су слепи и не виде, само ви видите, само што вам је то што видите усађивано да видите, а не што сте сами видели. Ту је ваш проблем.


Adriane,
koliko puta ja tebi treba da odgovorim na isto pitanje?
Milerov obracun Danilovog prorocanstva je ispravan. To je i Isak Njutn proracunavao i mnogi drugi.
Samo primena tog prorocanstva nije bila ispravna. To svako zna i tu nema problema.

Adriqane izgleda d aje tvoj priblem sto ti sve verske zajednice gledas kro9z iste naocare kako gledas tu sektu
kojoj si pripadfao, a koja te je postavila na pogresan kolosek zato neporestano lutas po mraku neznanja.

Koliko su Adventisti ispravni u svom verovanju i ucenju to najbolje potvrdjuje istorija Adventisticke crkve.
Mora da postoji razloga zasto se Crkvi svakoga dana prikljucuje oko 3000 novih vernika.

Koloko ste truda ulozili da dokazete da Elen Vajt nije znala sta govori i pise.
Pripisali ste joj svega i svacega, a sto naravno nije istina.

Ali zasto nisi pokusao da ospores njene savete o zdravlju?
Zasto ne oboris cinjenicu sto Adventisti danas zive udobnije i duze od svojih suseda, samo zato sto zive u skladu sa
biblijskim uputstvima i slede savete Elene Vajt?

Adriane, rezultati govre. Istina sama sebi krci put ispred neprijateljstava i neznanja.

Sve njabolje
 
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
30
Crkva i sekte

Ako si Luteran, tvoju religiju je osnovao Martin Luter, bivši monah katoličke crkve, 1517. godine.

-Ako si pripadnik Engleske crkve (Anglikanske), tvoju religiju je osnovao Kralj Henri 8., 1534.g. jer mu papa nije dozvolio da se razvede i ponovo oženi.

-Ako si Prezbiterijanac, tvoju religiju osnovao je Džon Noks u Škotskoj, 1560.g.

-Ako si Kongreacionalista, tvoja religija potiče od Braun Roberta iz Holandije, od 1582.g.

-Ako si Protestant Episkopilijanac, tvoja religija je ogranak Anglikanske crkve, koju je osnovao Samjuel Senburi u Američkim kolonijama u 17.vijeku.

-Ako si Baptist, duguješ zahvalnost Smit Džonu, koji ju je osnovao u Amsterdamu 1606.g.

-Ako si pripadnik Holandske reformatorske crkve, znaš da je Majkl Džons osnovao tvoju religiju u Njujorku 1628.g.

-Ako si Metodista, tvoju religiju su osnovali Džon i Čarls Vesli u Engleskoj 1774.g.

-Ako si Mormon (Latter day Saints – crkva svetaca posljednjih dana), Džozef Smit je započeo tvoju religiju u Palmiri, država Njujork, 1829.g.

-Ako upražnjavaš religiju uz Armiju spasa, tvoja sekta je osnovana od strane Vilijama Bota u Londonu 1865.g.

-Ako si Hrišćanski Sajentist (naučnik), možeš reći da je tvoja religija nastala 1879. i da ju je stvorila Meri Bejker Edi.

-Ako pripadaš nekoj od religioznih organizacija poznatih kao ''Nazarenska crkva, Pentakostalna crkva, Crkva svetosti, Jehovini svedoci'', tvoja religija je jedna od stotine novih sekti osnovanih od strane čovjeka u proteklih stotinak godina.

-Ako si rimokatolik, tvoja crkva je djelila isto bogato apostolsko i doktrinarno nasljeđe sa Pravoslavnom Crkvom, za prvih hiljadu godina svoje istorije, jer su tokom prvog milenijuma bili jedna i jedinstvena Crkva. Nažalost, 1054.g., rimski papa je riješio da se odvoji od preostale četiri Apostolske Patrijaršije (Carigradska, Aleksandrijska, Antiohijska i Jerusalimska), mijenjajući osnovnu doktrinu (dogmu) Crkve i smatrajući sebe nepogrešivim. Stoga je tvoja crkva stara hiljadu godina.

-Ako si Pravoslavni Hrišćanin, tvoju religiju je osnovao Isus Hristos, Sin Božiji, 33. godine. Ona se nije menjala od tada. Naša Crkva je sada skoro 2000 godina stara i stoga se baš Pravoslavlje, Crkva Svetih Apostola i Svetih Otaca, smatra istinitom ''jednom Svetom i Apostolskom Crkvom''.

Ovo je najveće blago koje mi možemo da prenesemo mladim ljudima novog milenijuma.

Napisao
Sveštenik,. Dr. Miltiades Efthimiou
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
aaaaaaahahahahahaha sad si ovo lupio za pravoslavnu crkvu, osnovao isus hrist aaaaaaaahahahahhahahahaha
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Samo bih pomenuo jedno zapazanje
Slucajno sam pogledao vreme u koliko casova je pokrenuta ova tema CRKVA, a zabelezeno je na pocetku ove teme, i iznenadio sam se kada sam video da je to bilo tacno u 18:44 casova.
Pocetci Adventisticke crkve su vezani upravo za 1844 godinu.
Hvala Bogu sto progovara i na ovaj nacin nedvosmislenim znakovima i na taj nacin ukazujuci na Adventnu crkvu kao jedinu i pravu Bozju crkvu u ovom svetu...Amin!

Kad sam bio dijete, govorio sam kao dijete, ali kad sam postao odrastao covjek, odbacio sam ono djetinje.
Ja napamet citiram sv. Pismo, ali ti ces jako dobro prepoznati rijeci sv. Pavla. To, Laodikeja, znaci, da je jako djetinjasto izvoditi ovakve zakljucke na temelju datuma postavljanja teme i godine osnutka tvoje crkve. Svi, manje-vise znamo, kako su nastali Adventisti i da vam je nauka bazirana na privatnim objavama, a to sto ti vjerujes da je to prava crkva, to je samo tvoje misljenje. Ako mislis da si nasao pravo mjesto, ako imas mir medju adventistima, hvali Boga i - snosi posljedice. Neki razlog je morao postojati zasto si napustio svoju prvu ljubav, pretpostavljam Pravoslavnu crkvu, ali to je tvoj put. Nitko drugi tim putem ne zeli ici bez vlastitog uvjerenja.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kad sam bio dijete, govorio sam kao dijete, ali kad sam postao odrastao covjek, odbacio sam ono djetinje.
Ja napamet citiram sv. Pismo, ali ti ces jako dobro prepoznati rijeci sv. Pavla. To, Laodikeja, znaci, da je jako djetinjasto izvoditi ovakve zakljucke na temelju datuma postavljanja teme i godine osnutka tvoje crkve. Svi, manje-vise znamo, kako su nastali Adventisti i da vam je nauka bazirana na privatnim objavama, a to sto ti vjerujes da je to prava crkva, to je samo tvoje misljenje. Ako mislis da si nasao pravo mjesto, ako imas mir medju adventistima, hvali Boga i - snosi posljedice. Neki razlog je morao postojati zasto si napustio svoju prvu ljubav, pretpostavljam Pravoslavnu crkvu, ali to je tvoj put. Nitko drugi tim putem ne zeli ici bez vlastitog uvjerenja.


Bog se otkriva i kroz znakove.
Toliko o 1844 godini.

Ja sam prvu ljubav i poslednju doziveo u Adventizmu, u pravoslavlju je nisam doziveo, i upravo okolnosti u mom zivotu kako me je Bog vodio i kako mi se otkrivao govore za sebe da me je on vodio ka poznanju istine i crkve koja je objavljuje, jer istina je Bog, a crkva i biblija su samo sredstva u kojima je otkrivena spasonosna istina, pod uslovom da ta crkva ima potpunu biblijsku istinu kao temelj svoje vere.

Dakle nas pocetak traganja treba da pocne trazenjem Boga u licnom zivotu, nase prvo pitanje treba da bude `Sta je istina? I da tu istinu trazimo od njega, sa spremnoscu da napustimo i crkvu u kojoj smo ako je ta istina u suprotnosti sa ucenjem te crkve.

Nazalost, danas mnogi ne krecu u traganju za istinom tim pitanjem `Sta je istina? Vec sprecavaju Boga da im tu istinu otkrije svojim predubedjenjem izrazenim u pocetnom stavu `Moja crkva je prava.. ili Ja imam istinu.. i ako u sustini nikada nisu stvarno bili osvedoceni od Boga da je to istina...

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja sam prvu ljubav i poslednju doziveo u Adventizmu, u pravoslavlju je nisam doziveo, i upravo okolnosti u mom zivotu kako me je Bog vodio i kako mi se otkrivao govore za sebe da me je on vodio ka poznanju istine i crkve koja je objavljuje, jer istina je Bog, a crkva i biblija su samo sredstva u kojima je otkrivena spasonosna istina, pod uslovom da ta crkva ima potpunu biblijsku istinu kao temelj svoje vere.

Pa to je u redu i sasvim te razumijem. Susreo si se s Kristom u Adventistickoj crkvi, po ovome sto pises moze se zakljuciti da je to bio snazan susret, ("krstenje u Duhu"?) a to se ne zaboravlja. Ali, opet kazem, to je tvoj put. Tocno, Bog je Istina i svi mi, ako zivimo u Bogu, zivimo i po istini i tako svakom njegova crkva postaje prava.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adriane,
koliko puta ja tebi treba da odgovorim na isto pitanje?
Milerov obracun Danilovog prorocanstva je ispravan. To je i Isak Njutn proracunavao i mnogi drugi.
Samo primena tog prorocanstva nije bila ispravna. To svako zna i tu nema problema.

Adriqane izgleda d aje tvoj priblem sto ti sve verske zajednice gledas kro9z iste naocare kako gledas tu sektu
kojoj si pripadfao, a koja te je postavila na pogresan kolosek zato neporestano lutas po mraku neznanja.

Koliko su Adventisti ispravni u svom verovanju i ucenju to najbolje potvrdjuje istorija Adventisticke crkve.
Mora da postoji razloga zasto se Crkvi svakoga dana prikljucuje oko 3000 novih vernika.

Koloko ste truda ulozili da dokazete da Elen Vajt nije znala sta govori i pise.
Pripisali ste joj svega i svacega, a sto naravno nije istina.

Ali zasto nisi pokusao da ospores njene savete o zdravlju?
Zasto ne oboris cinjenicu sto Adventisti danas zive udobnije i duze od svojih suseda, samo zato sto zive u skladu sa
biblijskim uputstvima i slede savete Elene Vajt?

Adriane, rezultati govre. Istina sama sebi krci put ispred neprijateljstava i neznanja.

Sve njabolje

Ја према вама немам апсолутно никакво непријатељство, чак напротив. Непријатељство имам са преварама и заблудама. Пошто говорите да су сви православци, католици, протестанти итд. у "Вавилону" и имају жиг звери, да су у заблуди и незнању, ја сам доказао да сте ви у великим заблудама. Заносите се некаквом "здравственом реформом" и суботарењем, а потпуно заборављате које су заповести Христове, а оне су све о љубави, вери и нади. Никакви телесни закони нису укључени, све се базира на срцу.

Ако се осећате прогоњенима од моје стране, погледајте моје прве постове. Од самога почетка говорим да су Христови следбеници (моја браћа и сестре) у скоро свим деноминацијама. Ту не рачунам неке деноминације које оспоравају Сина Божијег, али увек има наде да ће неки верник у своме срцу веровати да је Исус Син Божији иако га другачије уче.

Ја сам показивао манипулације ИНСТИТУЦИЈА и злоупотребе нас хришћана који припадамо тим деноминацијама. Нападао сам јеретичка учења и занемаривање љубави, а придавање значају безначајним стварима. Ја нисам слаткоречиви фолирант да се умиљавам свима да би ме хвалили како сам ја велики хришћанин. На мени је само да сведочим и да се молим да ће свако од нас бити са Господом када дође.


Adriqane izgleda d aje tvoj priblem sto ti sve verske zajednice gledas kro9z iste naocare kako gledas tu sektu
kojoj si pripadfao
, a koja te je postavila na pogresan kolosek zato neporestano lutas po mraku neznanja.

Секта којој сам припадао и даље припадам је стара 2000 година и нема "пророке" као што ви имате. Када сам видео отпадништво и прилазак екуменизму неких свештеника који су се заплели у материјализам и продали веру за вечеру, ја сам урадио једино што могу да урадим: дигао сам свој глас против тога. А шта нисам урадио? Нисам се одрекао Господа и нисам одмах полетео у неку секту или култ. Остао сам забезекнут и мало уплашен куда све ово води. Где год се окренеш све неки секташи и преваранти. Владике одступиле од јеванђеља, народ у апатији и безбожништву, све горе од горег. Срећом па ми вера није нестала, већ се утврдила.

А када спомињеш моју секту, захваљујући њој ти и егзистираш, а забадаш јој нож у леђа као да ти је нешто зло учинила. Лажеш по форуму и вернике који вам припадају. Уместо да се бориш за истину, ти си полетео у неки амерички култ и држиш предавање православцима, католицима и протестантима. Да није тужно, било би смешно.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa to je u redu i sasvim te razumijem. Susreo si se s Kristom u Adventistickoj crkvi, po ovome sto pises moze se zakljuciti da je to bio snazan susret, ("krstenje u Duhu"?) a to se ne zaboravlja. Ali, opet kazem, to je tvoj put. Tocno, Bog je Istina i svi mi, ako zivimo u Bogu, zivimo i po istini i tako svakom njegova crkva postaje prava.


Ja na osnovu biblije i svog licnog iskustva mogu da posvedcim da u svetu postoji samo jedna istina, i takodje jedna prava crkva koja tu istinu objavljuje.
U drugim crkvama postoji polovicna istina, odnosno malo istine sa puno lazi, a sumnjam da takvu crkvu moze voditi Bog i da u takvoj crkvi covek moze doziveti stvarno iskustvo dodira sa Bogom i ostvarivanja licne zajednice sa njim.
Ono sto se danas moze primetiti je to da u religijskom svetu vlada veliki verski formalizam, bez zivotodavnog duha koji ozivljava.
Ono sto sam ja iskustveno doziveo u tim prvim danima mog dolaska u Adventisticku crkvu, bilo je jasno ocitavanje velike prisutnosti Bozjeg Duha u njenim redovima, koji je u to vreme izvrsio neverovatan uticaj na moje bice.
Svakim novim dolaskom u Bozji dom moje bice se iznova ispunjavalo Bozjom ljubavlju, i cesto sam sa radoscu odlazio sa tog mesta, da su i moji bliznji osecali promenu koju je Bog ucinio u meni.
Dakle sama pripadnost crkvi i istina koja se tamo iznosi imaju svoj duboki smisao i svrhu, a to je da covek primajuci istinu i imajuci zajednicu sa vernim ljudima u crkvi dozivi promenu Duhom Svetim, i da ga Bog Duhovno izgradi za carstvo Bozje.

Naravno, ima ljudi koji godinama idu u crkvu a nikada nikakvo iskustvo nisu doziveli, ovo govorim i za Adventizam, ali to je stvar srca, koliko smo spremni da primimo toliko ce nam se i dati, i koliko smo spremni da dajemo toliko ce mo i primiti...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja na osnovu biblije i svog licnog iskustva mogu da posvedcim da u svetu postoji samo jedna istina, i takodje jedna prava crkva koja tu istinu objavljuje.
U drugim crkvama postoji polovicna istina, odnosno malo istine sa puno lazi, a sumnjam da takvu crkvu moze voditi Bog i da u takvoj crkvi covek moze doziveti stvarno iskustvo dodira sa Bogom i ostvarivanja licne zajednice sa njim.
Ono sto se danas moze primetiti je to da u religijskom svetu vlada veliki verski formalizam, bez zivotodavnog duha koji ozivljava.
Ono sto sam ja iskustveno doziveo u tim prvim danima mog dolaska u Adventisticku crkvu, bilo je jasno ocitavanje velike prisutnosti Bozjeg Duha u njenim redovima, koji je u to vreme izvrsio neverovatan uticaj na moje bice.
Svakim novim dolaskom u Bozji dom moje bice se iznova ispunjavalo Bozjom ljubavlju, i cesto sam sa radoscu odlazio sa tog mesta, da su i moji bliznji osecali promenu koju je Bog ucinio u meni.
Dakle sama pripadnost crkvi i istina koja se tamo iznosi imaju svoj duboki smisao i svrhu, a to je da covek primajuci istinu i imajuci zajednicu sa vernim ljudima u crkvi dozivi promenu Duhom Svetim, i da ga Bog Duhovno izgradi za carstvo Bozje.

Naravno, ima ljudi koji godinama idu u crkvu a nikada nikakvo iskustvo nisu doziveli, ovo govorim i za Adventizam, ali to je stvar srca, koliko smo spremni da primimo toliko ce nam se i dati, i koliko smo spremni da dajemo toliko ce mo i primiti...

Apsolutno NETAČNO, i opasno za izjavljivanje jer se tako mogu ljudi povući u pogibao.

Jer ne postoji ni jedna CRKVENA DENOMINACIJA koja ima SVU ISTINU. A Pismo kaže da budemo sveti kao što je Bog svet. Tako da je veliko pitanje kako ćemo se spasiti sa delimičnom istinom.
ASD je daleko od istine - A to se možete uveriti na 3 načina (pod uslovom da dobro poznajete Bibliju. Jer ako je ne poznajete veoma lako će vas ''obraditi'' Adventisti, odnosno uvući u njihovu Crkvu, ne bi li vam izvukli pare):

1. Praćenjem BLOGOVA, o Adventistima;
2. Praćenjem foruma koji imaju temu ''Adventisti'';
3. Kupovinom njihove literature, čitanjem i poređenjem sa Biblijom. Da li je u skladu ili u suprotnosti.

Takođe još dve stvari odlučuju o PRAVOJ I JEDINOJ CRKVI:

1. Da li su ispunili stih iz Otkrivenja 18,4 (Izlaskom iz krive religije);
2. Da li su ispunili stih iz Dela 19:1-7 - Odnosno da su kršteni Svetim Duhom, i zapečaćeni za dan izbavljenja.

A ovo može imati samo Hristova Crkva, odnosno njihovi vernici koji se zvanično deklarišu i izjašnjavaju kao HRIŠĆANI! A ne kao Adventisti, Jehovini svedoci, Mormoni, Baptisti, Nazareni, Pravoslavci, Katolici............................
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top