Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruka
1
Ovde cu postaviti jedno pitanje , u vezi moje crkve u selu , pa da pocnem.
Ovako , u mom selu , ima jedna crkva. To selo se pre zvalo Krnjaja , bilo je pod svabama i bila je jedna katolicka crkva. Kada su ga Srbi zauzeli , selo dobilo je ime po heroju Milosu Kljajicu - Kljajicevo. Sada , jos uvek je tu ta katolicka crkva, a pop , svi svestnici , i 90 posto ljudi su Pravoslavci. U njoj se drze liturigije redovno. Valjda se razmislja o rusenju bioskopa i izgradnje Pravoslavne crkve. Sada , moje pitanje je , da li valja ici u tu crkvu iako je , a ja sam Pravoslavac. Proslog popa sam to pitao , a on je rekao ''recu ti kasnije''. Sada imamo novog popa. Bio sam u crkvi mozda par puta , sad dali valja ici u nju ako je katolicka , i moliti se u njoj i sve to , ako sam Pravoslavac ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Spasenje dolazi od Crkve?

Добро дошао Лука на форум сф. Желим ти угодне тренутке, а нрочито спознају истине!

Све Цркве ће ти рећи : ''Ми смо права и истинита и света Црква! Само ти дођи код нас и ништа се не секирај. Твоје је да нам дајеш паре (овај део се прескаче у речима али подразумева у твојим делима), а ми ћемо те увести у спасење..........''
Међутим морао би знати у свему овоме 2 ствари:
1. Како је преведена реч Црква из Новог Завета (еклесија – грчки evkklhsi,a). Онда ћеш лакше схватити шта је Црква. Да ли је то грађевина од камена или цигала или малтера или дрвета или стакла..... или можда од људи!
2. Да ли је за наше спасење потребна релација Бог - Црква – човек (верник). Или је можда само потребна веза Бог – човек! Односно да ли је за наше спасење неопходно бити ЧЛАН неке Цркве или не? Значи да ли нас може Бог спасити и без Цркве или не може!

А док то не истражиш ја те сем добродошчице, поздрављам са пар стихова:

2. Солуњанима,глава 2 [SUP]1[/SUP] Али вас молимо, браћо, за долазак Господа нашег Исуса Христа, и за наш састанак у Њему,[SUP]2[/SUP] Да се не дате ласно покренути од ума, нити да се плашите, ни духом ни речју, ни посланицом, као да је од нас послана, да је већ настао дан Христов.
[SUP]3[/SUP] Да вас нико не превари никаквим начином; јер неће доћи док не дође најпре отпад, и не покаже се човек безакоња, син погибли,[SUP]4[/SUP] Који се противи и подиже више свега што се зове Бог или се поштује, тако да ће он сести у цркви Божјој као Бог показујући себе да је Бог.[SUP]7[/SUP] Јер се већ ради тајна безакоња, само док се уклони онај који сад задржава.[SUP]9[/SUP] Ког је долазак по чињењу сотонином са сваком силом, и знацима и лажним чудесима,[SUP]10[/SUP] И са сваком преваром неправде међу онима који гину: јер љубави истине не примише, да би се спасли.[SUP]11[/SUP] И зато ће им Бог послати силу преваре, да верују лажи;[SUP]12[/SUP] Да приме суд сви који не вероваше истини, него волеше неправду.[SUP]15[/SUP] Тако дакле, браћо, стојте и држите уредбе којима се научисте или речју или из посланице наше.[SUP]16[/SUP] А сам Господ наш Исус Христос, и Бог и Отац наш, коме омилесмо и даде нам утеху вечну и наду добру у благодати,[SUP]17[/SUP] Да утеши срца ваша и да вас утврди у свакој речи и делу добром.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ајде секташ не зезај момка, него реци поштено коме припадаш. ЈС, Расел ?
Сам Христос је основао Цркву, предао власт учења и управљања апостолима, рекао да ће Црква у вечност постојати, да је ни врата паклена неће надвладати и сад ти вадиш цитате и тумачиш их како ти одговара...
Разлика је у Цркви која је заједница Бога и уди који су поверовали и хоће да хришћански живе и грађевине тј. храма.

Само ти иду у ту цркву јер су и у првим вековима хришћанства коришћене зграде где су биле суднице, пијаце као богомоље, па ако се није изградила црква од 1945. ваљда ће се сада урадити
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava Crkva

[FONT=&amp]Mislim da je ovde svaki komentar izlišan. Zato te pozdravljam jednim lepim stihom, i pozivam da još jednom proanaliziraš puno toga u Bibliji. Kako bi bio u istini i zadobio spasenje.[/FONT]

[FONT=&amp]Матеј 7:1,2[/FONT][FONT=&amp]Не судите да вам се не суди; Јер каквим судом судите, онаквим ће вам судити; и каквом мером мерите, онаквом ће вам се мерити[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Шарди, ево још једног коме су аргументи увреде. Него шта него смо секташи, и то они најгоре врсте. Нит знају чији смо, нит знају одакле нам право на слободу. Таман посла да имамо храбрости да не припадамо "њиховим сектама". Богу хвала, од како је хришћанство била секта која је била прогоњена и од неколико апостола прерасла толико у мноштво, да су сви крајеви земаљски чули за нашег Господа, до дан данас, само они који су Христови су схватали да је прихватање Христа у ствари прихватање слободе од унутрашњих стега, али и овог света који прво напада псовкама, после песницама, па онда на справе за мучење, итд., итд.

Лука, брате. Не плаши се ти цигала и зидова, него се само Бога бој и Њему веруј, а ако видиш да те неко криво учи и напада Христа, тај није Његов. То значи да мораш и да се учиш Писму, баш како су и први хришћани радили. Тако ћеш и сам видети ко те право, а ко криво учи. То је најбитније. У посланицама можеш да нађеш шта су апостоли рекли како се понашати у друштву оних који оспоравају Сина Божијег. То пази, јер Он је наш Спас, све остало су људске глупости и замке да се људи препуцавају око световних традиција. Нит ми више вредимо од неког из Азије или Африке, нит они више од нас. Христ има своје свуда. Важно је да поштујеш људе, па чак и непријатеље, како нам је Христ наложио.

Е, мој Твртко. Па, те фазоне више нико не купује. Мислиш да смо ми стварно неписмени и да верујемо теби, пре него апостолима. Боље читај мало више, а не после да ми неко пљује православље због таквих реакција као што је твоја. То те сигурно није неко учио од православних свештеника.

24. Бог који је створио свет и све што је у њему, Он будући Господар неба и земље, не живи у рукотвореним црквама,
25. Нити прима угађања од руку човечијих, као да би Ономе требало шта који сам даје свима живот и дихање и све.

26. И учинио је да од једне крви сав род човечији живи по свему лицу земаљском, и поставио је унапред одређена времена и међе њиховог живљења:

27. Да траже Господа, не би ли Га барем опипали и нашли, премда није далеко ни од једног нас;

28. Јер кроз Њега живимо, и мичемо се, и јесмо; као што и неки од ваших певача рекоше: Јер смо и род Његов.

29. Кад смо дакле род Божји, не треба да мислимо да је Божанство као иконе златне или сребрне или камене, које су људи мајсторски начинили по смишљању свом. (Дела 17)


Ево, да не буде да ти ја тумачим, ти сам прочитај јер је веома јасно. Не може човек да се збуни, све је "чисто као суза".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava Crkva

Hvala ti brate Adriane na podršci.
Ja nisam hteo duže pisati, odnosno odgovarati bratu Tvrtku, jer sam odavno ukapirao da je jedna od odlika sekti – vređanje, izmišljavanje i opadanje kada se nemaju argumenti na iznete doktrine odnosno ‘’istine’’ bilo koje Crkve. Tako da šta god bih rekao bilo bi suvišno.
Evo samo jedan mali primer:
Pa upravo navedeni tvrtkov stih iz Mateja 16,18 o ‘’pravoj Crkvi’’ je glavni argument Katoličke Crkve da je ona jedina ispravna! Tako da ubeđivati crkvenjaka da je njegova Crkva sekta je samo igranje sa punim buretom baruta. Iste stihove uzima više Crkava, sa različitom doktrinom, kao garancija i tvrdanja da se upravo on odnosi na njih!
Bolje je da ovako ja ispadnem sektaš, iako je malo ko pisao o Crkvi kojoj pripada kao ja. Na jednoj temi sam postavio post na pola strane kojoj Crkvi ja pripadam, a izjasnio sam se do sada najmanje 50 X. Ali vidiš da i to sve ne vredi. Znam ja to odavno. Zato i nisam puno postirao Tvrtku. Jer i da sam napisao 3 strane – krajnji efekat bi bio isti. Ja sam sektaš, koji je grozan, licemeran i podmukao, a jedina prava istinita i bez mane Crkva je Pravoslavna, a njihovi vernici puni ljubavi, poštenja i dobrote!

Tako da i tebe brate Adrina pozdravljam i želim ti Božiji blagoslov, ali i Tvrtku, jer i njemu je potreban kako bi progledao. Možda mu je čak potrebniji nego tebi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ајде секташ не зезај момка, него реци поштено коме припадаш. ЈС, Расел ?
Сам Христос је основао Цркву, предао власт учења и управљања апостолима, рекао да ће Црква у вечност постојати, да је ни врата паклена неће надвладати и сад ти вадиш цитате и тумачиш их како ти одговара...
Разлика је у Цркви која је заједница Бога и уди који су поверовали и хоће да хришћански живе и грађевине тј. храма.

Само ти иду у ту цркву јер су и у првим вековима хришћанства коришћене зграде где су биле суднице, пијаце као богомоље, па ако се није изградила црква од 1945. ваљда ће се сада урадити

Ako mislis da si tako veliki pravoslavac,kazi mi brate tvrtko u kom veku su se pojavile:pravoslavne crkve,katolicke,ikone,idoli,u tim crkvama i zasto iako znamo da nijedan iz apostola nije isao ni u jednu iz tih crkava?

Niti se bilo koji apostol klanjao,molio ikonama ,idolima!

Ko i kada je uveo poklonjenje Ikona,idola,tj lutke nacinjene iz drveta,gipsa Hristovog oblika,marije deve?Iako se to strahovito precizno i jasno zabranjuje Bogom Svetim:"Ne pravi sebi lika (kip) ni oblicja (slike) bilo sta sto je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im sluzi. Jer ja, gospod, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kaznjavam greh otaca - onih koji me mrze - na deci do treceg i cetvrtog kolena, a iskazujem milosrdje hiljadama koji me vole i vrse moje zapovedi." (2 mojs. 20:4-6)

„Stoga ljubazna braco, bezite od idolopoklonstva“ (1. Kor 10:14)

„Sta ima hram Bozji sa idolima?“ (2. Kor 6:16)

„Decice cuvajte se idola“ (1. jovanova 5:21)

Bog naime nije nigde dao niti najmanju naznaku da zeli da mu iskazujemo postovanje na nacin da se klanjamo ispraznim kipovima (delima ljudskih ruku), zato jer je 'Bog Duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i istini (jovan 4:24).

"Pazite dobro! Onoga dana kada vam je gospod, Bog vas, govorio isred ognja na Horebu, niste videli nikakvog lika, da se ne biste pokvarili, te da ne biste pravili sebi kakvog klesanog lika, kipa muskog ili zenskog oblicja ... ne daj se zavesti, da padnes pred njima i da im se poklonis, jer ih Gospod, Bog tvoj, prepusti svima drugim narodima pod celim nebom." (Peta mojs. 4:15,16,19)

"Ja, gospod mi je ime, svoje slave drugom ne dam, niti casti svoje kipovima" (Isaija 42:8 )

A ti razmisli kad udjes u crkvu sta vidis po zidovima?Ljudi se svemu i svacemu klanjaju samo ne Bogu jedinomu.

Dakle Bog strogo zabranjuje bilo kakvo poklanjanje kipovima tj idolima slikama tj ikonama i svakoj rukotvorevini coveka. TO JE FAKT!!!!!

A ti kad ides u crkvu ti sam resavaj dali ces se klanjati,celivati,sluziti,davati novac ikoni Sv Djordja itd???

Tako da ti koji sebe nazivas pravoslavnim! prvo preispitaj srce religije pa onda nekog nazivaj sektasem!!

Ja sam takodje pravoclavac! da bi ti znao sta je to pravoslavac-ortodox moraces mnogo da citas bibliju,istoriju itd.

Mogu slobodno da tvrdim da su:Sarrdy,Adrian,Tripo 41,Gera-ja,daleko su pravoslavniji od tebe,a nikako nisu sektasi,covek koji izvrsno poznaje bibliju jasno vidi sta pise u njoj!!! a ne to sto mu svestenici ispiraju mozak za dazbine! on nije sektas vec razuman bozji sluga.Koji razume bozju rec.

U ovim stihvima podrzavam brata Adriana:

24. Бог који је створио свет и све што је у њему, Он будући Господар неба и земље, не живи у рукотвореним црквама,
25. Нити прима угађања од руку човечијих, као да би Ономе требало шта који сам даје свима живот и дихање и све.

26. И учинио је да од једне крви сав род човечији живи по свему лицу земаљском, и поставио је унапред одређена времена и међе њиховог живљења:

27. Да траже Господа, не би ли Га барем опипали и нашли, премда није далеко ни од једног нас;

28. Јер кроз Њега живимо, и мичемо се, и јесмо; као што и неки од ваших певача рекоше: Јер смо и род Његов.

29. Кад смо дакле род Божји, не треба да мислимо да је Божанство као иконе златне или сребрне или камене, које су људи мајсторски начинили по смишљању свом. (Дела 17)

Pokazi ih popovima pa ce ti reci: Sta ce to tebi, otkud ti to,to su sektasi,neslusaj ih!ali nikad ti nece reci ajde da otvorimo bibliju pa da vidimo o cemu se tu radi!!!Procitaj i ostale teme na koje mi ucestvujemo pa onda reci da je neko od nas nabrojanih sektas brate.

A brau Luki savetujem takodje da procit teme gde se krecemo:Ja,Sarrdy,Adrian,tripo41 itd,ako zelite da vidite koje pravoslavlje mi podrzavamo i iz kog veka, Od l- lll,lV-ka dalje je sve apsurd,od uvodjenja ikona idola itd.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja ne kažem da se neće spasiti ni jedan Pravoslavac. Jako puno imam prijatelja Pravoslavaca sa kojima sam u izuzetno dobrim odnosima i želim im sve najbolje uostalom kao i Tvrtku!
Zato i pišem sve ovo, a ne da vas izvučem iz SPC-a. Budite vi Pravoslavni, samo zadobijte spasenje i zapitajte se da li bi Hrist više voleo da se klanjate ikonama, celivate ih, molite im se.... ili ne?
Jer spašava Hrist i istina a ne Crkva!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
29. Кад смо дакле род Божји, не треба да мислимо да је Божанство као иконе златне или сребрне или камене, које су људи мајсторски начинили по смишљању свом. (Дела 17)

Овај стих који говори о иконама је неко од новијих "писаца" - оних који су покушали да прикрију реч Божију или изврну, покушао да избаци и промени. Наравно, нашли су се верни православци у самој православној цркви који су то видели и дигли су свој глас против такве подметачине. Као што је безброј пута речено, све је на појединцу и он сам може ових неколико стихова веома јасно да схвати. Ту нема шта да се изокрене или погрешно тумачи, мада са искуством видим да има много оних који чак и најјасније стихове тумаче на свој начин, тј. на начин који су безусловно прихватили.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
29. Кад смо дакле род Божји, не треба да мислимо да је Божанство као иконе златне или сребрне или камене, које су људи мајсторски начинили по смишљању свом. (Дела 17)

Овај стих који говори о иконама је неко од новијих "писаца" - оних који су покушали да прикрију реч Божију или изврну, покушао да избаци и промени. Наравно, нашли су се верни православци у самој православној цркви који су то видели и дигли су свој глас против такве подметачине. Као што је безброј пута речено, све је на појединцу и он сам може ових неколико стихова веома јасно да схвати. Ту нема шта да се изокрене или погрешно тумачи, мада са искуством видим да има много оних који чак и најјасније стихове тумаче на свој начин, тј. на начин који су безусловно прихватили.

Ima brate Adriane i tekako ima tih koji su pokusali da izmene Hristovu rec.Katolicka,Pravoslavna crkva su najzasluznije za tu prevaru!!!

Jer to je uvek bila jedna crkva i uprincipu nikad se i nisu razdvaale samo su bile neke nesuglasice na poslednjem saboru.
Zato im sada nepredstavlja nikakav problem da se ujedine u "Ekumenizmu" vesto smisljen nacin da udju obe crkve kao lideri u vavilon veliki.


Papa: Pravoslavci najbliži katolicima

Objavljeno novembar 14, 2011 od strane urednik
„Među svim hrišćanskim crkvama i zajednicama, pravoslavlje nam je najbliže. I katolici i pravoslavci imaju starocrkvenu strukturu“ – to su reči pape Benedikta XVI sa jučerašnjih razgovora u Frajburgu.
154137.jpg

Velt online prenosi: Papa Benedikt XVI se juče popodne u Frajburgu sastao sa predstavnicima pravoslavne crkve u Nemačkoj i naglasio zajedničko između rimokatoličke crkve i pravoslavlja: „Među svim hrišćanskim crkvama i zajednicama, pravoslavlje nam je najbliže. I katolici i pravoslavci imaju starocrkvenu strukturu“, rekao je papa, prema tekstu koji je dostavljen novinarima, prilikom susreta koji nije bio otvoren za javnost. To ostavlja nadu da nije daleko dan kada će obe crkve ponovo zajedno slaviti euharistiju. Međutim, radi ponovnog uspostavljanja potpunog jedinstva, moraju se dalje raščišćavati teološke razlike, naročito kod teme – pozicija pape.
Benedikt XVI je hvalio zajednički veru hrišćana, među njima i pravoslavaca, u vremenima kada mnogi ljudi žele javni život da „oslobode“ od Boga. Papa je naročito naglasio zajedničko nastupanje u zaštiti ljudskog života, od začeća do prirodne smrti, kao i za vrednosti braka i porodice. „Za hrišćane je važno da štite jedinstvenost braka između muškarca i žene od svih mogućih pogrešnih tumačenja.“ Papa je istakao da je u vreme kada je bio profesor u Bonu, i naročito kasnije kada je bio nadbiskup Minhena i Frajzinga preko ličnih prijateljstva „sve dublje upoznavao i zavoleo pravoslavlje“.
Sa velikim interesovanjem i simpatijom pratio je razvoj pravoslavnih zajednica u Zapadnoj Evropi. 1,6 miliona pravoslavaca i orijentalnih hrišćana u nemačkoj su postali sastavni deo društva. Papa je pozdravio intenziviranje panpravoslavne saradnje i formiranje hijerarhijske strukture, naročito prošlogodišnje osnivanje pravoslavne Mitropolitske konferencije u Nemačkoj (OBKD).
Predsedavajući Mitropolitske konferencije u Nemačkoj Mitropolit Augustinos Nemački, ukazao je u svom pozdravnom govoru na poštovanje Majke Božije koje povezuje katoličku i pravoslavnu crkvu: „Nema dakle ništa uperenog protiv žena, u ovom našem današnjem susretu isključivo između muškaraca, za razliku od Vaših ekumenskih susreta prethodnih dana“, rekao je Augustinos.
Ceo članak: Papa: Pravoslavci najbliži katolicima | Izbor iz štampe | DW.DE | 25.09.2011

Copy/past /Ekumenizam.

Prava crkva je u nama-hram.

Zasto do sedmog nikejskog sabora "NISU BILE DOZVOLJENE IKONE"???? A UBACENE SU U SEDMOM!!!

POSLE DRUGE ZAPOVEDI OVAJ TEKST DOLE O SEDMOM VASELJENSKOM SABORU MOZEMO BACITI U VODU!!!

"Ne pravi sebi lika (kip) ni oblicja (slike) bilo sta sto je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im sluzi. Jer ja, gospod, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kaznjavam greh otaca - onih koji me mrze - na deci do treceg i cetvrtog kolena, a iskazujem milosrdje hiljadama koji me vole i vrse moje zapovedi." (2 mojs. 20:4-6)

Sedmi vaseljenski sabor (787) potvrđuje istu tu istinu o Gospodu Hristu i Njegovom ovaploćenju (učovečenju), ali ovoga puta kroz odbranu poštovanja svetih Ikona: prvo Njegove Ikone, pa onda i ostalih ikona: Bogorodice, Angela i svih Svetih. Ikonoborci su, naime, tvrdili da je poštovanje ikona - povratak u idolopoklonstvo. Međutim, Sveti Oci su objasnili i pokazali da se hrišćani ne klanjaju drvetu na kome su ikone naslikane. Oni preko ikone izražavaju svoje poštovanje i ljubav prema prvoliku, prema onome ko je na njima naslikan. Ikone su Evanđelje u bojama, veronauka za oči. Njima se osvećuje čovekovo oko i otkriva Lepota Božjeg lika. One su, i to je najvažnije, svedočanstvo da je Bog zaista postao čovek, da bi čovek mogao da se spase od đavola, greha i smrti i da, najzad, postane Bog po blagodati. Poštujući i celivajući svete ikone mi odajemo preko njih poštovanje Hristu i Svetima u kojima obitava Bog. Tako na ikonama mi vidimo koliko je "Divan Bog u svetima svojim." Ikone su zastava Pravoslavne crkve, znak prepoznavanja među svim nepravoslavnim hrišćanima i verama.

SVASTA KLANJAJU SE JOS KAKO!!!KOJE GLUPO OBJASNJENJE!!!U IKONAMA OBITAVA BOG!!!24. Бог који је створио свет и све што је у њему, Он будући Господар неба и земље, не живи у рукотвореним црквама,
25. Нити прима угађања од руку човечијих, као да би Ономе требало шта који сам даје свима живот и дихање и све.
29. Кад смо дакле род Божји, не треба да мислимо да је Божанство као иконе златне или сребрне или камене, које су људи мајсторски начинили по смишљању свом. (Дела 17)

KOME JE TO BILO POTREBNO????

POZDRAV OD GERE.

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top