Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo u bibliji nigde ne moze da se pronadje bilo kakav dokaz da se na obredu vecere Gospodnje ili pricesti hleb i vino pretvaraju u stvarno meso Hristovog tela, i njegovu stvarnu krv.
To je ljudska dogma koju je izmislila Rimokatolicka crkva.

I vecera Gospodnja ili pricest, odnosno - hleb i vino koji se uzimaju tokom tog obreda, i krstenje uronjavanjem u vodu - su simbolicnog karaktera.

Vecera Gospodnja je obred kojim se obznanjuje ili proslavlja Hristova smrt na krstu, po recima apostola Pavla koji je rekao "KAD GOD OD OVE CASE PIJETE I OD HLEBA JEDETE SMRT GOSPODNJU OBZNANJUJETE DOKLE NE DODJE" ( 1 Korincanima 11. 23 - 26 )

Ovo je identicno onome sto je rekao i sam Isus na poslednjoj veceri sa ucenicima "OVO CINITE MENI ZA SPOMEN"

Dakle, jeduci hleb, i pijuci vino, koji simbolicno predstavljaju Hristovo telo i krv koji su prineti na krstu za ljudske grehe, vernik se priseca tog cina, proslavlja tu smrt, i obnavlja svoj zavet sa Bogom na zrtvi, i Bog na jedan poseban nacin svojim Svetim Duhom deluje na coveka koji ucestvuje u ovom obredu.

Sto se tice krstenja, ono simbolicno predstavlja smrt starom coveku u grehu, i vaskrsenje u novi zivot coveka koji se predhodno pokajao za svaki greh, predao se Bogu, i doneo odluku da krstenjem ucini zavet sa Bogom.
Izraz za krstenje glasi "BAPTIZO" i znaci "URONITI U VODU"
Zato se ovaj obred obavlja uronjavanjem celog coveka u vodu u lezecem polozaju, jer jedino takvo krstenje predstavlja smrt i vaskrsenje, o cemu govori i apostol Pavle kada kaze "ILI NE ZNATE DA SVI KOJI SE KRSTISMO U ISUSA HRISTA, U SMRT NJEGOVU KRSTISMO SE. TAKO SE S NJIM POGREBOSMO KRSTENJEM U SMRT, DA KAO STO USTA HRISTOS IZ MRTVIH SLAVOM OCEVOM, TAKO I MI U NOVOM ZIVOTU DA HODIMO. JER KAD SMO JEDNAKI S NJIM JEDNAKOM SMRCU, BICEMO I VASKRSENJEM" ( Rimljanima 6. 3 - 5 )

Dakle, nema govora o nikakvim magicnim elementima, magicnoj vodi krstenja, i magicnom hlebu i vinu koja se pretvaraju u stvarno meso i krv Hristovu, vec su to samo obicna voda iz cesme, ili mora, reka, i jezera ( zavisi gde covek obavlja obred krstenja ), i obican hleb od brasna, i vino kupljeno u prodavnici, ili direktno doneto iz vinskog podruma, koji predstavljaju simbole gore opisane.

I u obredu krstenja, i vecere Gospodnje - bitan je covekov stav prema Bogu, i koraci koje je on predhodno ucinio u cinu pokajanju i predanju, sto pokrece Boga da na jedan poseban nacin deluje na covekovo bice, i da ga praktikovanjem tih obreda menja i izgradjuje za carstvo nebesko.

Ako covek nije ispunio ove uslove za primanje Bozjih blagoslova, za njega ce krstenje biti samo prazna forma kupanja u vodi, a uzimanje vecere ili pricesti kao obicno rutinsko uzimanje hrane bez smisla, jer rec Bozja kaze "VERA NIJE JELO I PICE, NEGO RADOST U GOSPODU"

Sto se tice Korone, pre bi se reklo da oni koji smatraju to ljudskim faktorom - nesvesno, ili pak svesno optuzuju Boga da on nista ne cini da bi spasio svet od ove posasti, jer cim imaju stav da je Koronu stvorio covek, to po njima znaci da je covek mocniji od Boga, jer je stvorio nesto sto je Bog nemocan da zaustavi, ili nece, iz samo njima poznatih razloga.

Ipak, Korona predstavlja vid sudova Bozjih cije izlivanje je odpocelo 2011 godine, znakovima tadasnjih zemljotresa u Japanu, i Krajstchurchu na Novom Zelandu, cime je simbolicno prikazana skora propasr mnogobostva ( simbolom Japana ), i laznog otpalog Hriscanstva ( simbolom Krajstchurcha ), i ovi sudovi ujedno predstavljaju i direktne znakove Hristovog drugog dolaska u slavi koji ce se dogoditi u ovom vremenu, i oni ce trajati do kraja istorije sveta koja je pred vratima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Poricati sve ovo, znaci poricati Hrista i rugati se Hristu, to znaci poricati njegovu zrtvu. A to znaci ostati u Starom Zavetu. I to je antihriscanska teologija!

Oni i poriču Hrista, ma koliko tvrdili da Ga "vole" (njihova gatara je svakoga ko nije poverovao Milleru, kasnije i njoj, optuživala da "dovljno ne voli Hrista") jer doslovno insistiraju na Starom Zavetu (posednuće Dekalogom, shabat, mlađaci, obrezanje...) koji se dakle za njih nije ispunio i još čekaju. A to je negiranje Hristove žrtve.

Naravno, kada ih uhvate u toj kontradikciji (tvrdnji da su Hristovi, a insistiraju na Starom Zavetu), oni se lukavo izvlače i tvrde kako "ne negiraju oni Novi Zavet" samo ga "drugačije tumače", čitaj smatraju ga proročanstvom koje tek treba da se ispuni. Odatle i insistiranje na "proroštvu" (karte, listovi od čaja, frenologija, utakmice, piramide, snovi.....) jer za njih (Milerite) Novi Zavet nije ZAKLJUČAK, nego produžetak Starog Zaveta, obično proročanstvo...

Bog je napravio koronu, koja ubija vecinom njegove voljene protestante po evropi i americi! A kod kineza Budista (pagana) skoro da nema korone, ni u Belorusiji (kod pravoslavnih pagana) nema korone! Stvarno da se smejes!

Da nije smešno bilo bi žalosno u šta sledbenici Ellen Gould Harmon White veruju, ali to se i da očekivati od njih. Naime, prosečna shabatnja okupljanja im od izbijanja Covid -19 pandemije idu ovako:

Pastor okupljenima:

"Božanstvo je poslalo koronu da kazni nevernike"

Masa pada u trans

"Ali, svojim "vernima" je Božanstvo dalo znak po kome će izbeći koronu, A to je ostati kući, ili šetati u prirodi, dakle ovo su "Last Times", jer svaki je dan Shabat"

Masa u transu, mlatara rukama i urla :"Praise The Lord".....

Naravno, "vernicima" se daje zadatak da idu i "prorokuju" upozoravaju sve ostale da budu oprezni i ostanu kući, uz obavezni desetak....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bas me briga da li ces ti da se vakcinises! Mene nemoj da prisiljavas i da zastups ovde neki "vakcinaski lobi"! Ja imam prava da odbijem vakicnu, a takodje imam prava da upozorim ljude! (da li hoces mozda i da mi postove brises kao ovi na drustvenim mrezama?)

Ako ti hoces, ti idi pa primaj DNK abortiranih beba u sebe! Ocigledno da pojma nemas sta je sastav vakcina!



Zar malo dete moze reci - NE!

To je vec "prisilna" vakcinacija pod pretnjom novcanih i zatvorskih kazni!? Jer roditelji MORAJU da vakcinisu decu!

Znaci vi vec maltretirate nasu decu koja nisu svesna da kazu - "ne", i na silu im ubrizgavate "otrov"!

Sasvim je nebitan metod kojim se prisiljava, to uopste ne mora da bude na papiru (kao sto i nece biti u vezi ove protiv COVIDA-19) , ali ces morati primiti vakcinu kad ti gazda na poslu naredi, jer on ce trpeti sankcije i izgubi profit ako mu robu pakuju "nevakcinisani radnici" ili ako je prodaju "nevakcinisani trgovci"!

Nemaju cak ni potrebu da ti "narede" vakcinu! Jer ljudi ce sami zasuci rukav kada vise ne budu mogli da izdrze finansijski!

Daleko bilo da ja ikoga prisiljavam na bilo sta.
Niti imam vlast,niti imam zelje za time,to je problem vlasti,a ne moj.
Problem kod tebe i tvojih mentora je sto ste sebicni i ne vidite dalje od svoga nosa.
Kad nas sve zajedno,zdravstevni radnici preklinju i kume i mole.ljudi molim vas nosite zastitne maske i drzite distancu od 2 metra zasto ih ne poslusate?
Jel vam traze pare?Jel su to gas maske ???Sta je to tako strasno da ih ne nosite???
Sreca vasa sto ne zivite u Kini gde ima 1.3 milijarde stanovnika ,nestalo bi vas u roku od 5 sekundi.
Da su Kinezi slusali tvoja iskustva i tvojih mentora ne bi danas rekli da imaju samo 12 uvezenih slucajeva covid19.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
И ти исти Кинези, највећи произвођачи маски на свету, на истим пишу да оне не штите од вируса?


Ајде и то да занемаримо, због таквих као ти, али бар да вам онда кажемо да се маске морају мењати на 20 минута. Значи, ако ти радни дан траје 10 часова (одлазак и долазак са посла и сам посао) и то помножиш са три, то значи да свако јутро треба да понесеш 30 маски са собом.
Сад оно што је јако важно а скрива се. Топла и влажна средина (маска) идеалан је терен за развој гљивица и бактерија које ми целодневно увлачимо у плућа. На све то треба додати, да без кисеоника трпи цело тело
Због неправилног дисања не исхрањују се подједнако сви органи и ткива. Нормална респирација подразумева 12 до 15 удисаја и издисаја у минути, све испод тога је лоше
Због лошег, неправилног дисања трпе сви органи: срце, мозак, горњи и доњи респираторни путеви, а "квари" се и крвна слика. Неравномерено удисање и издисање ваздуха, или чак прекид дисања, смањују доток кисеоника у организам, а он је важан за рад свих органа.
Значи, терају нас да смањимо унос кисеоника и да удишемо угљен моноксид?!
Тровање угљен-моноксидом је стање у живом организму настало као последица удисања опасних концентрација угљен-моноксида (CO). Због јаке цитотоксичности за жива бића, CO спада у групу хемијских загушљиваца и највећих загађивача ваздуха. Његов токсични ефекат настаје веома брзо чак и при изузетно малим концентрацијама.
И онда, када нам се имуни систем наруши константним уношењем ваздуха који смо избацили из плућа обогаћен гљивицама и бактеријама и тако у круг данима, месецима, онда ће нас прикључити на респиратор да нам надокнаде то што су нам прво препоручили да је добро за нас?!
Наравно, ко преживи, преживи.
И сад, колики идиот треба бити и то прихватити без поговора па још и залагати се за то?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Daleko bilo da ja ikoga prisiljavam na bilo sta.
Niti imam vlast,niti imam zelje za time,to je problem vlasti,a ne moj.
Problem kod tebe i tvojih mentora je sto ste sebicni i ne vidite dalje od svoga nosa.
Kad nas sve zajedno,zdravstevni radnici preklinju i kume i mole.ljudi molim vas nosite zastitne maske i drzite distancu od 2 metra zasto ih ne poslusate?
Jel vam traze pare?Jel su to gas maske ???Sta je to tako strasno da ih ne nosite???
Sreca vasa sto ne zivite u Kini gde ima 1.3 milijarde stanovnika ,nestalo bi vas u roku od 5 sekundi.
Da su Kinezi slusali tvoja iskustva i tvojih mentora ne bi danas rekli da imaju samo 12 uvezenih slucajeva covid19.
Zasto da ih poslusam, ili tebe da poslusam zato sto se ti bojis da ne dobijes koronu? Ja tebe ne ugrozavam! Ti nemoj da mi prilazis, drzi distancu, nosi masku, stavi rukavice, sto se mene tice, ti stavi i skafander, fanaticno peri ruke svaki cas, ali nemoj mene prisiljavati da se ja odricem zivota zbog tebe! Ja tebe ne vijam da te namerno zarazim!

Reci cu ti nesto sto sam vec gore napisao:

"Zastiti sebe od mene, a ne mene od sebe!"

Dakle, ako si ti uveren da maska stiti, slobodno je stavi. Ako mislis da maska ne stiti dovoljno, onda stavi skafander, nosi zastitno odelo! Izoluj se od sveta, zivi u podrumu.. Ali nemoj ocekivati od mene da i ja budem fanatik, da se gusim pod maskom, da se zatvaram od sveta ili da se preznojavam zbog tvoje fobije i straha od bolesti! To je prisila, i ugrozavanje ljudskih prava!

Tvoja je odgovornost da se cuvas od mene, a ne moja da ja cuvam tebe! Svaki covek je odgovoran za svoje zdravlje, i niko mu nije kriv ako se razboli, niko ne ide okolo da namerno pljuje nekom u lice ili da mu kaslje, da bi ti zahtevao neke mere, niko ne nosi pusku.

Ti si dakle sam odgovoran da se zastitis od drugih ako smatras da te oni ugrozavaju.

Medjutim, nicim te ne ugrozavaju! I ovo je sve paranoja!

Nosenje maski je identicno obaveznoj vakcinaciji, a to je prisila! Niko ne moze nikog da prisiljava na masku, i niko ne moze nikom da naredi da se kupa, ili da odrzava higijenu..

Ako ti smatras da je neko prljav, da je smrdljiv, da je zarazan, lepo nemoj da mu prilazis i gotovo! izbegavaj svaki kontakt sa njim, a ne da mu pretis ili da ga na silu bacas u vodu ili prisiljavas na nesto sto mu ne prija! Na sta bi to licilo?

Svaki covek je slobodan da radi sta mu je volja i zivi kako hoce, ako zeli biti prljav neka bude, ne mozes ga prisiljavati ni na sta, jer onda ti postajes nasilnik a ne on!

Zasto dakle insistirate da svi moraju da nose maske? Zasto vrsite "prisilu"? Zar ne treba to da bude slobodan izbor, kao sto je pranje ruku i odrzavanje higijene?

Dakle, heo ti da priznas ili ne, nosenje maski je "obavezno" a sve sto je obavezno je PRISILA!

Svi koji insistirate na maskama ste OBICNI NASILNICI! Vi uhvatite coveka i prebijete ga na mrtvo jer nije stavio masku, u pojedinim africkim zemljama se takvi smesta "ubijaju"!

Ovo je sve ugrozavanje LJUDSKIH SLOBODA! I vise podesca na mracni sredni vek nego na savremeni 21. vek.

zajedno,zdravstevni radnici preklinju i kume i mole.ljudi molim vas nosite zastitne maske i drzite distancu od 2 metra zasto ih ne poslusate?
Kao mole i preklinju, pa ti lupe kaznu ako ne stavis masku? Zar to nije PRISILJAVANJE!

Reci ces - "brinu se da se ne razbolis"!
Ma briga njih za tebe, pune svoje dzepove!

To je kao kad ti naplate kaznu jer se nisi vezao pojasem u automobilu! Ili nisi stavio kacigu dok vozis motor. Koji apsurd, stite te da se ne ubijes, pa ti jos u ime toga naplate kaznu!

Ne daju ljudima mira ni ako zele da se ubiju! Tortura i bezobrazluk!

Izvini, ali ja takav sistem ne podrzavam, za njega ne glasam, i ne zelim da ga placam...

Upravo u bibliji nigde ne moze da se pronadje bilo kakav dokaz da se na obredu vecere Gospodnje ili pricesti hleb i vino pretvaraju u stvarno meso Hristovog tela, i njegovu stvarnu krv.
To je ljudska dogma koju je izmislila Rimokatolicka crkva.

I vecera Gospodnja ili pricest, odnosno - hleb i vino koji se uzimaju tokom tog obreda, i krstenje uronjavanjem u vodu - su simbolicnog karaktera.

Vecera Gospodnja je obred kojim se obznanjuje ili proslavlja Hristova smrt na krstu, po recima apostola Pavla koji je rekao "KAD GOD OD OVE CASE PIJETE I OD HLEBA JEDETE SMRT GOSPODNJU OBZNANJUJETE DOKLE NE DODJE" ( 1 Korincanima 11. 23 - 26 )

Ovo je identicno onome sto je rekao i sam Isus na poslednjoj veceri sa ucenicima "OVO CINITE MENI ZA SPOMEN"

Dakle, jeduci hleb, i pijuci vino, koji simbolicno predstavljaju Hristovo telo i krv koji su prineti na krstu za ljudske grehe, vernik se priseca tog cina, proslavlja tu smrt, i obnavlja svoj zavet sa Bogom na zrtvi, i Bog na jedan poseban nacin svojim Svetim Duhom deluje na coveka koji ucestvuje u ovom obredu.

Sto se tice krstenja, ono simbolicno predstavlja smrt starom coveku u grehu, i vaskrsenje u novi zivot coveka koji se predhodno pokajao za svaki greh, predao se Bogu, i doneo odluku da krstenjem ucini zavet sa Bogom.
Izraz za krstenje glasi "BAPTIZO" i znaci "URONITI U VODU"
Zato se ovaj obred obavlja uronjavanjem celog coveka u vodu u lezecem polozaju, jer jedino takvo krstenje predstavlja smrt i vaskrsenje, o cemu govori i apostol Pavle kada kaze "ILI NE ZNATE DA SVI KOJI SE KRSTISMO U ISUSA HRISTA, U SMRT NJEGOVU KRSTISMO SE. TAKO SE S NJIM POGREBOSMO KRSTENJEM U SMRT, DA KAO STO USTA HRISTOS IZ MRTVIH SLAVOM OCEVOM, TAKO I MI U NOVOM ZIVOTU DA HODIMO. JER KAD SMO JEDNAKI S NJIM JEDNAKOM SMRCU, BICEMO I VASKRSENJEM" ( Rimljanima 6. 3 - 5 )

Dakle, nema govora o nikakvim magicnim elementima, magicnoj vodi krstenja, i magicnom hlebu i vinu koja se pretvaraju u stvarno meso i krv Hristovu, vec su to samo obicna voda iz cesme, ili mora, reka, i jezera ( zavisi gde covek obavlja obred krstenja ), i obican hleb od brasna, i vino kupljeno u prodavnici, ili direktno doneto iz vinskog podruma, koji predstavljaju simbole gore opisane.

I u obredu krstenja, i vecere Gospodnje - bitan je covekov stav prema Bogu, i koraci koje je on predhodno ucinio u cinu pokajanju i predanju, sto pokrece Boga da na jedan poseban nacin deluje na covekovo bice, i da ga praktikovanjem tih obreda menja i izgradjuje za carstvo nebesko.

Ako covek nije ispunio ove uslove za primanje Bozjih blagoslova, za njega ce krstenje biti samo prazna forma kupanja u vodi, a uzimanje vecere ili pricesti kao obicno rutinsko uzimanje hrane bez smisla, jer rec Bozja kaze "VERA NIJE JELO I PICE, NEGO RADOST U GOSPODU"

Sto se tice Korone, pre bi se reklo da oni koji smatraju to ljudskim faktorom - nesvesno, ili pak svesno optuzuju Boga da on nista ne cini da bi spasio svet od ove posasti, jer cim imaju stav da je Koronu stvorio covek, to po njima znaci da je covek mocniji od Boga, jer je stvorio nesto sto je Bog nemocan da zaustavi, ili nece, iz samo njima poznatih razloga.

Ipak, Korona predstavlja vid sudova Bozjih cije izlivanje je odpocelo 2011 godine, znakovima tadasnjih zemljotresa u Japanu, i Krajstchurchu na Novom Zelandu, cime je simbolicno prikazana skora propasr mnogobostva ( simbolom Japana ), i laznog otpalog Hriscanstva ( simbolom Krajstchurcha ), i ovi sudovi ujedno predstavljaju i direktne znakove Hristovog drugog dolaska u slavi koji ce se dogoditi u ovom vremenu, i oni ce trajati do kraja istorije sveta koja je pred vratima.
Necu time da se bavim na ovoj temi. Vec sam odgovorio. Dalje bi samo razvlacili.. Svako ko misli da hleb vino ili voda ne postaje sveta od Bozjeg prisustva, nema pojma sta prica, jer sve ove stvari se osvecuju njegovim prisustvom i zato nisu samo 'simboli'! Hristos je stvarno i licno prisutan u hlebu i vinu kao sto je i kod krstenja prisutan!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Virus Covid19 postoji,naucnici su dali i njegovu sliku i dokazali da on dovodi do smrti ako se bolesnici sa simptomima ne lece.
Kakva slika virusa? Onaj crtez?
Mogu da ti podmetnu sta hoce i sliku cica glise..

A simptomi..

Kakav je to virus bez jasno definisanih simptoma, koji cas napada pluca, cas stomak, cas mozak, cas testise, cas kosti, cas noga boli od njega pa ti je odseku, te imas temperaturu te nemas, te mozes da kasljes i ne moras, te curi nos pa ne curi.. Sad Covid izaziva i osip! Ako te zaboli i mali prst na nozi i to je Covid-19.

Izvini, ali korona je respiratorna bolest decenijama u nazad, i ne moze da napada nista osim respiratornih organa, sto napada i obican grip ili prehlada! I treba da ima jasno definisane simptome. Ako nema, znaci da hoce da manipulisu, i da svaku drugu bolest pripisu Covidu! Sto i rade!

Covid 19 nije od Boga vec od sotone,jer sotona je taj koji nam zadaje probleme.On je kao psihopata i uziva u tome...

To je tacno! Ko god krivi Boga za bolest, taj govori zmijskim jezikom!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To znaci da je po vama sotona jaci od Boga i radi sve sto zeli, a taj vas licni Bog ni prstom da makne.
To je vasa hula na Boga nebeskog, koga ste se odrekli, i stvorili nekog vaseg licnog koji nije biblijski Bog, vec neko krajnje nerazumno, samom sebi kontradiktorno, promenjivo, i uzimala davala bice.

Korona je i te kao vid sudova Bozjih, i znak skorog Hristovog dolaska u slavi.
Sto se tice vakcinacije, vesti su objavile da ona nece biti obavezna.

Propade Miretov zig zveri:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
To znaci da je po vama sotona jaci od Boga i radi sve sto zeli, a taj vas licni Bog ni prstom da makne
To znaci da je tvoj Bog zao i da "ljudima nanosi nevolje"! A biblija kaze:

"Kad se neko kusa da ne govori Bog me iskusava, jer BOG SAM NIKOGA NE ISKUSAVA, i on se zlom ne moze iskusati"

To je vasa hula na Boga nebeskog, koga ste se odrekli, i stvorili nekog vaseg licnog koji nije biblijski Bog

To je tvoja hula na Boga, jer ti ucis da on ljudima zadaje zlo i patnje!

A sta kaze Jov, "primili smo od Boga dobra zar necemo i zla".. On je zaista mislio da mu Bog zadaje patnje, ali nije Bog taj koji ga je kusao vec sotona! To vidimo iz konteksta!

Bog nikome ne nanosi zlo, to cini sotona!

Znaci ti hulis!

Korona je i te kao vid sudova Bozjih, i znak skorog Hristovog dolaska u slavi.

Sudovi ne dolaze pre objave evandjelja!
Koliko puta treba to tebi ponavljati i biblijom dokazivati. A nista tebe nece ubediti iako sam to vec dokazao! Mi zivimo u vremenu milosti Bozje!

Bog kaznjava se samo onog koji je svestan svoje greske, a ne onog koje nije!

Sto se tice vakcinacije, vesti su objavile da ona nece biti obavezna.

Naravno da hoce! Za malu decu ce biti obavezna, sto je vid prisile! A tebi kao odraslom ne mora da bude naredjena vakcinacija da bi se ti vakcinisao. Jer sam ces odluciti da primis vakcinu kada te natera gazda. Jer neces moci da radis ako je ne primis, jer ce poslodavci trpeti sankcije!

Za one koji rade u javnim sluzbama, policija vojska, zdravstvo, saobracaj, ce biti obavezna u tom smilu da oni koji ne prime nece moci da rade, a u kasnijoj instanci, to ce se odnositi i na ljude koji rade u trgovini!

Sasvim je dakle nebitan vid prisile, jer ne mora to da pise na papiru, da bi bilo obavezno! Oni prave ljude blesavim, a ljudi su ovce!

Propade Miretov zig zveri
Samo se ti smej! Ti verovatno ne radis nigde, prstom svojim ne mrdas, pa mozes da se ismejavas.. A oni koji rade sa drugim ljudima i kojima egzistencja zavisi od posla, morace da prime! Nista nije propalo, samo u tvojoj masti!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve si Mire izokrenuo, i kada bi mi slusali tebe - onda bi bibliju mogli da bacimo na djubriste, jer ona po tebi laze kada iznosi biblijski i istorijski kontekst Bozjih sudova.
Sa druge strane - ti ne poznajes otkrivenje Jovanovo, i ono sta Bog otkriva o vremenu PRE isteka vremena Bozje milosti, odnosno - o pojmovima " SEDAM PECATA, SEDAM TRUBA i SEDAM CASA GNEVA" koji predstavljaju dogadjaje, i sudove Bozje tokom istorije sveta pre isteka Bozje milosti.

Ovi pecati, trube, i case gneva - predstavljaju paralelne istorijske dogadjaje, kao i desavanja u zemaljskoj i nebeskoj sferi, i sudove Bozje ( zemljotrese, poplave, bolesti, ratna razaranja... itd.. ).

Sotona nema nikakvu vlast da bilo sta cini ako mu nije dopusteno od Boga, a to vidimo upravo iz slucaja Jova koji ti pominjes, koji si izvadio iz konteksta i prekrojio ga da bi dokazao svoju teoriju, gde je da bi iskusao Jovovu veru - Bog dopustio sotoni da ucini zlo nad Jovom i njegovim domom, ali je rekao sotoni da mu ne uzme zivot.
Bog u tom smislu ponekad pusta nevolje da bi iskusao veru svojih slugu.
On ne navodi coveka na greh, vec pusta odredjene nevolje da bi iskusao covekovu veru, i da bi covek u nevlji imao cvrsce pouzdanje u Boga, sto je jedan od Bozanskih metoda za izgradnju covekovog karaktera, jer Bog zna da je lako biti junak u miru, a da li je i u nevlji?
To je osnovna poruka i knjige o Jovu.

Ali u jednom drugom smislu - nevolje i sudovi su dati zbog bezboznosti i ljudskog otpada od Boga.

Ovi jasni Bozji sudovi su se ispoljavali tokom razlicitih perioda istorije, a opisani su u otkrivenju, u pomenutih sedam pecata, sedam treuba, i sedam casa gneva.

Za razliku od ovoga - u otkrivenju postoji sedam zala kao poslednji sudovi Bozi koji se izlivaju nakon isteka vremena Bozje milosti, i oni su namenjeni onima koji odbace Boga, poklone se antihristu, i prime zig zveri.

Sto se tice vakcinacije, vesti su na osnovu izjava predsednistva objavile "da vakcinacija nece biti obavezna" a ne "da nece biti obavezna samo za one koji ne rade"

Ali, i da je suprotno - to ne menja stvari, jer vakcinacija, ili bilo sta ljudsko - nema veze sa zigom zverinim.

Vi teoreticari se sigurno necete vakcinisati, ali sutra ce te rado prigrliti antihriscanske papske zakone, koji uistinu predstavljaju zig zveri, a odbacicete Bozje, koji po bibliji predstavljaju pecat Bozji.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top