Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Jedan od najvecih dokaza da se u pecatima, trubama, i casama gneva radi o sudovima tokom istorije - pre vremena isteka Bozje milosti, a ne kako ti tvrdis "da su to poslednjih sedam zala" zapisan je u samom otkrivenju 16 poglavlje 11 stih, gde andjeo izliva petu casu gneva, i kaze "Da se posle ovih zala "LJUDI NE POKAJASE OD SVOJIH DELA DA DADU BOGU SLAVU"

Nista ja ne prikrivam! Ti ne mozes da oboris ono sto ja govorim..

Kod otvaranja "7 pecata" a to je "pre izlivanja 7 poslednjih zala" jos u 6. glavi se kaze:

"I zvezde nebeske padose.. I nebo se izmace kao knjiga kad se savije.. I carevi zemaljski i boljari i bogati i vojvode i silni i svaki rob i slobodnjak sakrise se po pecinama i po kamenjacima gorskim... I govorase gorama i kamenju, padnite na nas i sakrijte nas od lica onoga sto sedi na prestolu i od gneva jagnjetova" (Otkrivenje 6:13-15)

Iz ovoga vidimo sledece:

1) Oni na koje se ovi "raniji sudovi" izlivaju ZNAJU ZASTO IH BOG KAZNJAVA

2) ONI SE KRIJU PO PECINAMA, ZVEZDE PADAJU, GORE SE POMERAJU, A NEBO SE SAVIJA KAO KNJIGA - STO UKAZUJE DA SE TO DESAVA U POSLEDNJE VREME NEPOSREDNO PRED HRISTOV DRUGI DOLAZAK. TO ZNACI DA SE 7 PECATA OTVARAJU PARALELNO SA 7 POSLEDNJIH ZALA!

Zapravo, svi sudovi zapocinju Hristovim otvaranjem "knjige sa sedam pecata"! I Zato su svi sudovi povezani i desavaju se paralelno sa sedam poslednjih zala, jer proizlaze iz te iste knjige! Cak im je i broj uvek isti - uvek ih je 7!

Laodikeja, ti ne razumes otkrivenje, umisljas sebi da Bog izliva sudove pre objave evandjelja! To se ne desava!

Takodje, ne postoje 'sudovi pre i posle'! Postoje samo kontinuirani paralelni dogadjaji, opisani su trubama, pecatima, casama gneva, i uvek ih je 7. To je zato jer pisac pojasnjava detalje jednog te istog dogadjaja..

tako da je ovo dokaz da u vreme pecata, truba, i casa gneva - ljudi jos uvek mogu da se pokaju.

Gore sam ti pokazao da "7 pecata" sezu do kraja vremena istorije, neposredno pred sam Hristov drugi dolazak! To pokazuje da su sve ovo identicni dogadjaji koji teku paralelno sa 7 poslednjih zala, a ne zasebno!

Ti nemas izgovora! Zapravo ti ne poznajes otkrivenje! Ali to tebi nije ni vazno, jer ti vise paznje poklanjas svojim iskustvima, nego bibliji!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Jos nesto, kada vec govorimo o otkrivenju. Vazno je zapaziti da neposredno pre otvaranja "7 pecata", stoji opis "svetih koji su vec na nebu i pevaju pesmu hvaleci Boga sto ih je otkupio svojom krvlju". Njihov broj je 24 sto ukazuje na nepotpun broj!

Ako ovo nije dokaz zagrobnog zivota, ja ne znam sta je onda! Jer ovo nije nikakva prica, alegorija ili simbol, to je opis realnosti:

"I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. I pjevahu pjesmu novu govoreći: dostojan si da uzmeš knjigu, i da otvoriš pečate njezine; jer si se zaklao, i iskupio si nas Bogu krvlju svojom od svakoga koljena i jezika i naroda i plemena" (Otkrivenje 5:8-10)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi pratio sta sam pisao u predhodnim odgovorima, ili jesi pa opet namerno prikrivas, jer ja sam napomenuo ”DA MI DANAS ZIVIMO U VREMENU SESTOG PECATA"
Takodje, zivimo i u vremenu seste trube, i seste case gneva.

Dakle, sedam pecata, truba, i zala su sudovi koji se dogadjaju tokom istorije, i traju sve do Hristovg dolaska, jer kao sto i biblija potvrdjuje, u to vreme ljudi jos uvek mogu da se pokaju.
U vremenu sedmog pecata, trube, i zala nema vise mogucnosti za pokajanje, jer oni oznacavaju Hristov dolazak.

Sedam poslednjih zala su nesto sasvim drugo, i u kompletu se izlivaju u kontinuitetu u vreme isteka Bozje milosti, na one koji odbace poslednju poruku na pokajanje i obracenje.

Dakle ponovicu.

"MI ZIVIMO U VREMENU SESTOG PECATA, SESTE CASE GNEVA, I SESTE TRUBE, PRED SAM KRAJ ISTORIJE, KADA TREBA DA SE OTVORI SEDMI POSLEDNJI PECAT, DA ZATRUBI POSLEDNJA SEDMA TRUBA, I DA SE IZLIJE POSLEDNJA SEDMA CASA GNEVA, I HRISTOS DA DODJE U SLAVI.

Sto se tice 24 staresina, oni su vec sada na nebu, i to su oni sveti koji su prilikom Hristove smrti vaskrsli iz svojih grobova, i pokazali se mnogima u gradu Jerusalimu ( kako pise u jevandjeljima ).
I oni su bili uzeti na nebo, i to su tih 24 staresine.

Sve ovo nije moje ucenje, vec ucenje biblije i otkrivenja, i to uci i Adventisticka crkva.

Za kraj evo tumacenja pecata kao sudova u istoriji.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Nisi pratio sta sam pisao u predhodnim odgovorima, ili jesi pa opet namerno prikrivas, jer ja sam napomenuo ”DA MI DANAS ZIVIMO U VREMENU SESTOG PECATA"
Takodje, zivimo i u vremenu seste trube, i seste case gneva.
To znaci da se sve trube i pecati sto si navodio desavaju istovremeno (tj. paralelno) sa "7 poslednjih zala"! Moze li biti ociglednije? I broj im je uvek isti, uvek je 7!

Ako se 6. truba, i 6. pecat desavaju istovremeno i ako se u 7. govori na kraju o Hristovom drugom dolasku a u "7. poslednjem zlu" se takodje o tome govori, onda su to paralelni dogadjaji sa "7 poslednjih zala"!

Ti ovo zelis da razdvojis, kao da se nesto desava ranije tokom istorije a nesto na kraju, ali je jasno da se sve ovo desava "neposredno pred kraj", a ne tokom dugog perioda istorije!

Rec je o istim stvarima "sagledavanim sa razlicitih aspekata"!

Jer koja je inace svrha pisati o 6 pecata, zatim o 6. trubi, koja trubi - posebno, ako se sve to desava istovremeno?


Znaci da su ovo sve IDENTICNI DOGADJAJI POSMATRANI SA RAZLICITIH ASPEKATA!

A zasto bi onda "7 poslednjih zala" bili izuzetak od ovog i bili nesto sasvim drugo?

NE NISU!

"i kad otvori sesti pecat.. zatrese se zemlja vrlo i sunce posta crno kao vreca kostreti i mesec posta kao krv.." ( 6. pecat)

"i sesti andjeo zatrubi.. odresi 4 andjela koja su svezana kod velike reke eufrata.. da pobiju trećinu ljudi.." ( 6. truba)

"i sesti andjeo izli casu svoju na veliku reku eufrat" (tvoje 6. poslednje zlo)


Vidi se paralela!

Iz, teksta se dakle zapaza da su to paralelni dogadjaji, a ti nemas nista cime mozes da potvrdis da se "trube i pecati otvaraju prethodno tokom istorije"! (ako imas, dokazi). Sedam poslednjih zala su samo deo iste celine!

Za kraj evo tumacenja pecata kao sudova u istoriji
Taj covek adventista, govori protiv tebe, odnosno tvog ucenja! Sto se tice vakcina i ove situacije, on je sasvim realan i drugacije ovo razume. Gledao sam ga milion puta.

____________________________________________

Sto se tice Covid-19, evo vam video, sve su ovo proverene cinjenice, i sve je tacno. Pa ko zeli istinu, neka pogleda:

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Jos nesto, kada vec govorimo o otkrivenju. Vazno je zapaziti da neposredno pre otvaranja "7 pecata", stoji opis "svetih koji su vec na nebu i pevaju pesmu hvaleci Boga sto ih je otkupio svojom krvlju". Njihov broj je 24 sto ukazuje na nepotpun broj!

Ako ovo nije dokaz zagrobnog zivota, ja ne znam sta je onda! Jer ovo nije nikakva prica, alegorija ili simbol, to je opis realnosti:

"I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. I pjevahu pjesmu novu govoreći: dostojan si da uzmeš knjigu, i da otvoriš pečate njezine; jer si se zaklao, i iskupio si nas Bogu krvlju svojom od svakoga koljena i jezika i naroda i plemena" (Otkrivenje 5:8-10)
A ovo nisi komentarisao jer ne smes!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne razumes.
Sest pecata, truba i casa se dogadjaju pre Hristovog dolaska, i predstavljaju paralelne dogadjaje.

Sesti pecat pocinje tresenjem zemlje, odnosno - 2011 godinom i zemljotresom u Japanu, kada su odpoceli Bozji sudovi pre Hristovog drugog dolaska, koji najavljuju vreme kraja, i zavrsice se globalnim pomracenjem sunca i meseca.

Sesta truba je podizanje islama, odnosno - cetiri islamske vodje koji ubijaju trecinu ljudi, sto u bibliji uvek oznacava podrucje sa Pravoslanim zivljem.

Sesta casa gde se isusuje rekao Eufrat da prodju carevi sa istoka je simbolicna, i po nekim komentatorima biblije moze predstavljati podizanje islama u danasnje vreme kao sud Bozji, ili konacnu pobedu Hrista i spasenih.

Pecati, trube, i case, se dogadjaju paralelno, osim poslednjih - sedmog pecata, trube, i case, koji se dogagjaju u vreme samog Hristovog dolaska.

Sve se Mire dokazuje istorijskim kontekstom onoga sto se vec dogodilo, a sadrzano je u pecatima, trubama, i casama, odnosno - u prvih sest.

Kako Mire nisam komentarisao 24 staresine.
Zasto iznosis neistine?
Pogledaj ponovo moj odgovor.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
“Nekoliko velikih svjetskih znanstvenih imena, koja su se bavila cjepivima, recimo Michael Jadon koji je bio Pfizerov direktor respiratornog odjela ili Wolfgang Wodarg, pulmolog koji je vodio odjel za Health department, apeliraju da se trenutačno suspendira Pfizerovo cjepivo. To su cjepiva koja su rađena na bazi RNA virusa. To znači da RNA segmente gena unosimo u organizam. Ako imate dobro razvijen imunološki sustav protiv covida, ne treba vam dodatna trajna upalna reakcija, koja će vas, navodno, štititi od toga. Tu je i pitanje tzv. sinektina, molekule koja je homologna proteinu esencijalnom za razvoj i formiranje placente, a koji se nalazi u Pfizerovom cjepivu. Znanstvenici upozoravaju da bi 70 posto žena moglo biti lišeno proizvodnje placente i ostale bi praktički sterilne, u slučaju da uzmu takvo cjepivo! (prof. dr. Krešimir Pavelić)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ne razumes.
Sest pecata, truba i casa se dogadjaju pre Hristovog dolaska, i predstavljaju paralelne dogadjaje.

Sesti pecat pocinje tresenjem zemlje, odnosno - 2011 godinom i zemljotresom u Japanu, kada su odpoceli Bozji sudovi pre Hristovog drugog dolaska, koji najavljuju vreme kraja, i zavrsice se globalnim pomracenjem sunca i meseca.

Sesta truba je podizanje islama, odnosno - cetiri islamske vodje koji ubijaju trecinu ljudi, sto u bibliji uvek oznacava podrucje sa Pravoslanim zivljem.

Sesta casa gde se isusuje rekao Eufrat da prodju carevi sa istoka je simbolicna, i po nekim komentatorima biblije moze predstavljati podizanje islama u danasnje vreme kao sud Bozji, ili konacnu pobedu Hrista i spasenih.

Pecati, trube, i case, se dogadjaju paralelno, osim poslednjih - sedmog pecata, trube, i case, koji se dogagjaju u vreme samog Hristovog dolaska.

Sve se Mire dokazuje istorijskim kontekstom onoga sto se vec dogodilo, a sadrzano je u pecatima, trubama, i casama, odnosno - u prvih sest.

Kako Mire nisam komentarisao 24 staresine.
Zasto iznosis neistine?
Pogledaj ponovo moj odgovor.

Sve ja razumem sta si ti napisao, ali ti nemas nikakav dokaz da se PECATI I TRUBE DESAVAJU TOKOM ISTORIJE, a to si tvrdio!

Ja govorim lepo da to samo tako izgleda, ali da se zapravo sve ovo desava paralelno i da se radi o "istim dogadjajima prikazanim sa razlicitih aspekata". Dakle, pecati trube i 7 poslednjih zala se "istovremeno desavaju" (preklapaju se). TO SE SVE ZBIVA U POSLEDNJE VREME (NEPOSREDNO PRED SAM HRISTOV DOLAZAK A NE RANIJE TOKOM ISTORIJE KAKO SI TI TVRDIO)!

Ti nicim ovo ne mozes oboriti osim da mi pricas o nekim skakavcima koji predstavljaju "turke" i sta ti ja znam, a ja mogu protumaciti ovo sasvim drugacije!

Otkrivenje mozes inace primeniti na bilo koji period istorije ako zelis!.. Sta mislis kako su tumacili ovo pre nego sto su se turci pojavili? Primenjivali su naravno na svoje vreme i tvrdili da je vec dosao kraj!

Znaci, nikakav dokaz iz samog teksta ti nemas gde pise u otkrivenju da se trube i pecati desavaju "tokom cele istorije"! Jednostavno nemas!

Nemoj mi ovde pricati fraze kako se to vidi iz istorije, ako nemas to u samom tekstu i nemoj mi tvrditi nesto bez dokaza!

Hocu dakle, da mi nadjes dokaz iz samog teksta gde pise da se ti sudovi (trube i pecati) desavaju tokom svih perioda istorije a ne 'pred sam kraj'!?

Ti ovo nemas! A ja sam vec rekao da imam dokaz da se sudovi ne izlivaju pre objave evandjelja! Znaci da ti ne mozes izlivati sudove tokom cele istorije "perioda milosti", niti to ima logike! Otkrivenje i samo govori o "poslednjem vremenu" a ne o vremenu Bozje milosti, da se tokom celog vremena milosti kaznjavaju ljudi zemljotresima poplavama, turcima i sta ti ja znam kojekavim ratovima!

Ovo je kljucno:

Objava evandjelja ide pre izlivanja sudova, to je ono sto vi nazivate "trostrukom andjeoskom vescu" (otkrivenje 14), zatim odmah nakon toga (u otkrivenju 16), ide scena "izlivanja 7 poslednjih zala"! Dakle, sedam poslednjih zala se ne izlivaju pre objave evandjelja "svakom kolenu plemenu i jeziku"!

A ti si svih ovih 6 prethodnih zala tj. casa vec izlio a zatim si objavio da nailazi i 7 casa!

Evo ovde si to rekao:

"MI ZIVIMO U VREMENU SESTOG PECATA, SESTE CASE GNEVA, I SESTE TRUBE, PRED SAM KRAJ ISTORIJE, KADA TREBA DA SE OTVORI SEDMI POSLEDNJI PECAT, DA ZATRUBI POSLEDNJA SEDMA TRUBA, I DA SE IZLIJE POSLEDNJA SEDMA CASA GNEVA, I HRISTOS DA DODJE U SLAVI."

Tebi su svi dogadjaji van redosleda! I ti prosto ides protiv teksta biblije!


Zato nemoj meni ni pricati o bibliji, jer ja se drzim redosleda, a ti ides totalno suprotno redosledu, ignorisuci bibliju, govoreci o svojim vidjenjima i iskustvima!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam dao odgovor, pa neko nema oci.
Postavio sam i video koji to objasnjava.
Postoji tacan redosled dogadjaja koji su se odigrali u istoriji, a opisani su u pecatima, treubama, i casama gneva, ratovi, pomori, kataklizme, smrt, nemastina, bolesti... itd..

Najveci dokaz je taj, sto pise da se u vreme otvaranja pecata, truba, i casa gneva - ljudi jos uvek mogu pokajati, a u vreme sedam zala ne mogu, i taj biblijski dokaz sam vec prilozio, ali tebe to ne zanima, vec da sacuvas ljudsku dogmu.
To znaci da nisi iskren, vec imas iskljucivo sebicne interese ocuvanja svog ponosa.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo jedan od mojih predhodnih odgovora.

Jedan od najvecih dokaza da se u pecatima, trubama, i casama gneva radi o sudovima tokom istorije - pre vremena isteka Bozje milosti, a ne kako ti tvrdis "da su to poslednjih sedam zala" zapisan je u samom otkrivenju 16 poglavlje 11 stih, gde andjeo izliva PETU casu gneva, i kaze "Da se posle ovog zla "LJUDI NE POKAJASE OD SVOJIH DELA DA DADU BOGU SLAVU"

Nakon isteka vremena milosti kada se izlivaju sedam poslednjih zala - nema vise mogucnosti za pokajanje i odavanje slave Bogu, tako da je ovo dokaz da u vreme pecata, truba, i casa gneva - ljudi jos uvek mogu da se pokaju.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top