Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A zašto ti ne možeš imati 10-toro dece? Evo ti braiš taj stav a zašto ga ne primeniš? Samo iskren odgovor..može?

Ja svoj stav i primjenjujem. Tražim pravo i za sebe i za crnce, koji su jednako ljudi kao i ja, da možemo imati djece koliko želimo.

Za razliku od mene, ti zastupaš stav protestantsko-masonskog ološa - vi ćete imati djece koliko vi hoćete, a i crnci, koje vi smatrate "prljavim i smrdljivim", također će imati djece koliko im vi odredite. :ludd/:
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Pitanje je sasvim na mestu.

Nije. Ti koristiš niske udarce, a imam dojam da se želiš izrugivati. Baš se čudim Slapu da je tako strpljiv. Ma, znaš kako bih te ja ...:beee:

Jer licemerno je jel da nametati standard nekome a sam ga ne primenjuješ u svom životu

O kakvom standardu govoriš? I tko je postavio taj standard? Slapovi postovi proizlaze iz stajališta Katoličke crkve o abortusu ili nekom drugom nametnutom obliku planiranju obitelji koji se protivi Božjoj namisli o životu.

“Bog, Gospodar života, povjerio je ljudima uzvišenu zadaću održavati život, i tu dužnost moraju vršiti na način dostojan čovjeka. Stoga život, jednom začet, treba najbrižnije štititi: pobačaj i čedomorstvo užasni su zločini.”


Ti se ne slažeš s ovim. OK, to je tvoje. Možeš misliti što god želiš o zatupljenosti ili rigoroznosti Katoličke crkve, svejedno...nauk Katoličke crkve ostaje jasan i trajan, kao i sama Božja riječ na koju se oslanja.
Kako se to primjenjuje u praktičnom životu? Individualno. To su delikatne stvari i svako propitkivanje o toj temi je zadiranje u savjest i intimnost supružnika. To nećemo raditi.

Ajde, da ti ispričam nešto. Moji dragi neokatekumeni su poznati po tome da imaju velike obitelji. Jedan mladi bračni par koji pripada skupini neokatekumena želio je imati potomstvo, ali godinama nisu mogli dobiti dijete i odlučili se za usvajanje. Uskoro će posvojiti jedno dijete iz Afrike, a to dijete je iz mnogobrojne obitelji (osmo po redu) kojeg su se roditelji morali odreći jer nisu "mogli" hraniti još jedna mala dječja usta. Dali su ga u sirotište kojeg vode talijanske redovnice. Ne ulazim u razloge njihovog djelovanja, samo želim istaknuti veliku dobrotu i brigu nebeskog Oca za svako svoje stvorenje. Dakle, odbačeno dijete naći će svoje mjesto pod suncem, mjesto koje mu je sam Bog podario.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti koristiš niske udarce, a imam dojam da se želiš izrugivati. Baš se čudim Slapu da je tako strpljiv. Ma, znaš kako bih te ja ...:beee:

Niske udarce oni oduvek koriste...

Ps. Nemoj pričati kako bi ih ti.. jer će "Ivica" (kradljivac identiteta" početi da sikće o tome da je nama takav duh...

Pa da nam ne bi prvi radni dan mjeseca posvećenog Bogorodici - Blaženoj Djevici Mariji, kvarilo čitanje histeričnih maloumnih laprdanja subotarskog "nakota"... treba paziti kako im se odgovara.

Sinovi lukavoga, sve će iskoristi da sebe prikažu superiornima... No, na njihovu žalost, oni to nisu...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
O kakvom standardu govoriš? I tko je postavio taj standard? Slapovi postovi proizlaze iz stajališta Katoličke crkve o abortusu ili nekom drugom nametnutom obliku planiranju obitelji koji se protivi Božjoj namisli o životu.


Ovde se ne govori o abrortusu već o razumnim razlozima za kontrolisanije rađanje radi njijvog sopstvenog dobra. Ne o abortusu.

Ajde, da ti ispričam nešto. Moji dragi neokatekumeni su poznati po tome da imaju velike obitelji. Jedan mladi bračni par koji pripada skupini neokatekumena želio je imati potomstvo, ali godinama nisu mogli dobiti dijete i odlučili se za usvajanje. Uskoro će posvojiti jedno dijete iz Afrike, a to dijete je iz mnogobrojne obitelji (osmo po redu) kojeg su se roditelji morali odreći jer nisu "mogli" hraniti još jedna mala dječja usta. Dali su ga u sirotište kojeg vode talijanske redovnice. Ne ulazim u razloge njihovog djelovanja, samo želim istaknuti veliku dobrotu i brigu nebeskog Oca za svako svoje stvorenje. Dakle, odbačeno dijete naći će svoje mjesto pod suncem, mjesto koje mu je sam Bog podario.


Slažem se. Rođeno dete mora da ima mesto "pod suncem" ali upravo da bi imalo što bolji život, da ne bi patilo..potrebno je obezbediti uslove. Upravo o toem i govorim..višak dece a bez uslova za život jeste žalosna stvar. Zto je potrebno uvek proračunati kakvi su uslovi koje dajemo budućoj deci. Hoćemo li ih uvesti u bedu i na kraju moždai odreći što je za njih užasan stres ili ćemo umesto 5 imati 2-3 dece ali da svi budu srećni. Šta ti misliš šta je bolje?

Svo vreme upravo o tome se i govori i na to upućuju mnogi filantropi koje se ovde pogrešno citiraju i interpretiraju. Lep je primer koji si dala. Slaže se sa onim o čemu govorim.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Za razliku od mene, ti zastupaš stav protestantsko-masonskog ološa - vi ćete imati djece koliko vi hoćete, a i crnci, koje vi smatrate "prljavim i smrdljivim", također će imati djece koliko im vi odredite.


Reci mi kako bi ti reagovao da u tvojoj zemlji crnci ili jevreji ili arapi imaju po 10-toro dece? Ali iskreno. Kako bi na to gledao?

I drugo..peti put te pitam...zašto ti nemaš 10-toro dece? Misliš da je to mnogo?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Reci mi kako bi ti reagovao da u tvojoj zemlji crnci ili jevreji ili arapi imaju po 10-toro dece? Ali iskreno. Kako bi na to gledao?

Da tvoj protestantsko-masonski ološ ne iskorištava crnce i da im ne otima njihova bogatsvta, ono bi lijepo živjeli na zemlji na kojoj su rođeni i ne bi uopće imali potrebu doći u Hrvatsku. Dakle, svo zlo počinje s vama protestantima i masonima.

I drugo..peti put te pitam...zašto ti nemaš 10-toro dece? Misliš da je to mnogo?

Već je 3757 pitanja koja sam ja tebi postavio a ti na njih nisi odgovorio. :) A i Isabeleta te je pitala kako si iz pravoslavlja pobjegao u subotare. Pa eto, odgovori Isabeleti. Ja pak mislim da ti nisi nikada bio pravoslavac. Meni se čini da ti potičeš iz židovske obitelji koja je bila militantno ateistička.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Slažem se. Rođeno dete mora da ima mesto "pod suncem" ali upravo da bi imalo što bolji život, da ne bi patilo..potrebno je obezbediti uslove. Upravo o toem i govorim..višak dece a bez uslova za život jeste žalosna stvar. Zto je potrebno uvek proračunati kakvi su uslovi koje dajemo budućoj deci. Hoćemo li ih uvesti u bedu i na kraju moždai odreći što je za njih užasan stres ili ćemo umesto 5 imati 2-3 dece ali da svi budu srećni. Šta ti misliš šta je bolje?
Svo vreme upravo o tome se i govori i na to upućuju mnogi filantropi koje se ovde pogrešno citiraju i interpretiraju. Lep je primer koji si dala. Slaže se sa onim o čemu govorim.

Slaže se s onim o čemu govoriš? :)
Nisam sigurna da se razumijemo, mislim da ne govorimo o istom. OK, idemo još jednom.

Primjer koji sam navela otprilike odgovara misli jedne naše svetice: "Kao što sunce u isti čas obasjava i visoke cedre i svaki mali cvijetak kao da je jedini na zemlji, isto se tako naš Gospodin napose bavi svakom dušom kao da nema njoj jednakih". Bog se brine za svako svoje stvorenje.

Dakle, vjera u Providnost Božju i dragocjenost ljudskog života u Božjim očima. Bili smo u Božjoj namisli i prije rođenja ili ne?Ja smatram da jesam, Božji odabir i volja kad me je pozvao u život smatram kao prvi dokaz
Njegove ljubavi prema meni. Ja tako...
Kod planiranja obitelji i općenito sakramenta ženidbe, ostajem pri onome što zagovara Katolička crkva.
Nemoj pitati da li ja to u praksi živim, neću ti odgovoriti.
Stvarno mislim da forum nije mjesto da se razglaba o ovoj osjetljivoj temi jer bi se moglo govoriti površno, omalovažiti ili upadati u savjest pojedinca. U tom smislu sam ti rekla da bih te "odpilila"
Ma, znaš kako bih te ja ...:beee:


P. s. Jovane, da li si ti ikad čuo da netko kaže kako je vjera najveće dobro koje je primio od svojih roditelja?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da tvoj protestantsko-masonski ološ ne iskorištava crnce i da im ne otima njihova bogatsvta, ono bi lijepo živjeli na zemlji na kojoj su rođeni i ne bi uopće imali potrebu doći u Hrvatsku.


Šta bi ti rekao da dođu u Hrvatsku i nastave sa ogromnim prirodnim priraštajem? Jel ne bi imao ništa protiv?

Šesti put pitam..zašto ti ne misliš da trebaš da imaš 10-toro dece tj. da imaš dece kao oni u Africi? Pri tom ti imaš bolji standard od njih a ipak nećeš da imaš dece kao oni..zapravo ti bi trebao daimaš i više od njih..zašto imaš manje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top