Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
I zašto ne vjeruješ Jerusalem postu i Benjaminu Netanyahuu?

Jerusalim Post sam ne prenosi tačno..ima drugi izvor iz Izraela sa tačnim prevodom. Jerusalim Post ne citira Netanjahua ili mu menja "ključne" izraze, nego ga parafrazira a naši sajtovi takođe to čine. To je uticaj onih jevreja i hrišćana koji zagovaraju čip :)..njihovo viđejne..ono preovladava u tekstu Jerusalim Post-a. No, pravi Netanjahuov govor tj. precizni termini, bez parafraza i paušalnog prevoda ključnih termina, ovde nisu navedeni.

Niti govori dakle o "ugradnji" niti o "čipu".

Sad ja tebe da pitam..zašto ti ne tražiš druge izvore? :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Jerusalim Post sam ne prenosi tačno..ima drugi izvor iz Izraela sa tačnim prevodom. Jerusalim Post ne citira Netanjahua ili mu menja "ključne" izraze, nego ga parafrazira a naši sajtovi takođe to čine. To je uticaj onih jevreja i hrišćana koji zagovaraju čip :)..njihovo viđejne..ono preovladava u tekstu Jerusalim Post-a. No, paravi Netanjahuov govor tj. precizni termini, bez parafraza i paušalnog prevoda ključnih termina, ovde nisu navedeni.

Niti govori dakle o "ugradnji" niti o "čipu".

Sad ja tebe da pitam..zašto ti ne tražiš druge izvore? :)

Ti si na redu dokazati svoju tvrdnju kako ljudima neće ugrađivati čipove nego getribe. Izvoli. Ja se unaprijed veselim tvojim dokazima.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Ti razmisli, šta si ti tvrdio na početku..o nekakvoj ugradnji čipova pa otišao još dalje kako će oni kontrolisati um...a pogledaj koliko se ovo razlikuje od tog tvog mračnog scenarija. Pa de priznaj jednom da si bio u zabludi. Ako možeš to podneti, nekako.

Nikakav daljinski upravljač itd..senzor da upozori samog učenika na razdaljinu...alarm.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ti razmisli, šta si ti tvrdio na početku..o nekakvoj ugradnji čipova pa otišao još dalje kako će oni kontrolisati um...a pogledaj koliko se ovo razlikuje od tog tvog mračnog scenarija. Pa de priznaj jednom da si bio u zabludi. Ako možeš to podneti, nekako.

Nikakav daljinski upravljač itd..senzor da upozori samog učenika na razdaljinu...alarm.

Zašto senzor? Znači, ljude smatraju luđacima, pa će senzori "paziti na ljude"!? Ako je senzor pametniji od tebe, ugradi ih ti sebi trideset, ali nemojte druge ljude na to prisiljavati.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403


To je sada tvoje vađenje..jer tvoje isčuđavanje za ovako bezopasnu stvar je zaista nepotrebno kada si ti imao predstavu mnogo gore i podlije stvari...koja navodno "kontoliše um".

Znači, ljude smatraju luđacima, pa će senzori "paziti na ljude"!?


Ovde se radi o praktičnosti do perfektuma kod Izraela u datoj situaciji. Traži se i iznalaze mogućnosti da se ljudi što bolje zaštite dok traje pandemija. Predlog je zanimljiv i dobar. Ali naravno, niti je nametnut jer je samo predlog niti je to model za budućnost jer kada prođe pandemija neće biti potrebe za svim merama.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top