Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Upravo je obrnuto. Ja svima ostavljam pravo da sami odluče koliko će djece imati.


Onda ostavi to pravo i onima koji misle da bi dobro bilo da se u Africi sprovedu higijenski uslovi i da iznesu stav šta bi bilo dobro..a ne da ih odmah izopštavaš ako činiš. Dakle, ljudi koji misle da je nešto dobro ostavi na miru jer i ti sam već tako već postupaš jer i sam intimno znaš da ti ne bi valjalo da imaš 10-toro dece premda im ne možeš obezbediti uslove valjane. Kada budeš imao desetoro dece tj. onoliko koliko imaju oni u proseku a znaš da im ne možeš obezediti uslove onda ću te uvažiti jer ćeš na delu pokazati da ti je zaista važno da ima puno dece..ovako kažem licemerno je da sebe čuvaš a drugima dopuštaš da čine ono što za njih nije dobro.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Šljam su oni koji bi ljude najprije pretvorili u strojeve, a nakon toga u životinje. I upravo to čini ovaj tvoj "protestantsko-masonsko-judejski šljam" (Gates, Soros, ...)


Kršiš 9-tu zapovest jer lažno svedočiš na Gejtsa..a još to namerno činiš i pored mojih tekstva koje sam ti postavio. No, tebe briga i za religiju..naravno. Važno je da ti nastaviš da pišeš ono što ti izlazi iz sujetnih misli. Ne znam samo kako ljudi koji te podržavaju mogu misliti da si uopšte religiozan čovek? Imalo religiozan čovek ne piše ovako kao ti..ne znam šta reći.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja ne vidim licemjernost u njegovom stavu, jer licemjerje/dvoličnost bi bila kad bi Slap, iznoseći stav koji iznosi, djelovao suprotno tom stavu


Upravo to i radi. Zagovara da ljudi u Africi trebaju da imaju ako hoće i 100 dece..tj. koliko hoće ali on sam tako ne bi radio jer sam zna da to nije na kraju krajeva dobro. Na pitanje zašto on ne sledi tu "afričku" agendu on naravno ne može da odgovori jer će sam priznati da to ne bi bilo dobro za samu decu ako bi imao recimo 10( ili jedno samo više kojem ne može obezbediti uslove makar bilo 4-to, 3-će) a da ne može da im obezbedi uslove. On za sebe zadržava to pravo "ograničenja" zato što je dobro za njega i zajednicu ali tako ne razmišlja kada su ljudi u Africi uptanju. Upravo se tu vidi dvostruki standard te optužbe ljudi koji samo upozoravaju i govore da populaciona politika u Africi bi bilo dobro da se promeni upravo iz istih razloga zbog kojih i on smatra da ne treba imati više dece nego što im se može obezbediti materijalna egzistencija.

On optužuje još lažno te ljude koji na to ukazuju da su zli i imaju zle namere što nije istina nego ukazuju šta je najbolje a šta ne. I naravno izvrću im se reči. Oni nikada nisu rekli da će se preduzeti mere u uništenju tih ljudi, zabrana rađanja da će biti sprovedena i sl..već govore da se nadaju da će imunizacija stvoriti uslove da oni sami to uvide.

Jovane, ni ti ne možeš točno znati koja je stvarna namjera Bil Gejtsa i njegovih kompanjerosa. Možda je filantrop, a možda i nije. Po znakovima se poznaje.., a najgore je kad se pod krinkom dobra čini zlo.


Ja ne mogu znati njegove pobude..to zna Bog samo ali ono što on kaže je jasno. Nema nikakvih zlih namera. Reči mu se konstantno izvrću i zlurado prikazuju neveznao za kontekst. Jel to nije greh i zločin prema njemu?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Meni se čini da je Hitler naspram ovih bio i human čovjek.



Evo lepo stoji da je i ovo izmišljen citat.

"svi govori Henrija Kisindžera arhivirani su na njegovoj veb stranici i samo su dva navedena za 2009. godinu. Prvi je održan na Plenarnom sastanku Trilateralne komisije u Tokiju 26. aprila, a drugi 14. oktobra, za 35. godišnjicu Međunarodne agencije za energiju u Francuskoj u Parizu. Kisindžer tokom ovih prezentacije nije izjavio navedeni citat."

Sad zašto ljudima trebaju lažne vesti da bi se ispromovisali jeste pitanje više psihološke analize tih koji iznose zablude. Psihologija je čudo. Njihova svakako ima neku potrebu...potrebu da bude uvažena, da joj neko tapše, da bude prihvaćena..nedostatak samopoštovanja koje mora da proizvede makar i lažno vešću(mislim daakle na sajtove sa kojih si skinuo ovo Ser.bo ne na tebe za sada-ali molim te proveri šta citiraš i demanti da ne uđeš u kolo sa njima jer njhov um nije potpuno stabilan čim moraju da izmišljaju vesti)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pitam deveti put..zbog čega u Hrvatskoj recimo, ostali ljudi pa i ti nemate dece kao afrikanci koji su ti ideal?
Pitanje ti nije na mestu!

A zasto nije? Objasnicu!

U vreme najvece gladi pre rata, ljudi u bivsoj Jugoslaviji su imali po najmanje 10-oro dece! To je bio standard!

Deca su trcala bosa po ulicama i jela hleba i paprike..

Kultura i odnos prema porodici, uloga zene, i porodicne vrednosti tada, odnos prema zivotu, sve je to bilo drugacije nego danas! Nije se gledalo da li je neko majstor ili direktor, vec se gledala licnost coveka, a danas su te vrednosti poremecene! Danas nije bitno da li si dobra osoba, vec moras biti bogat, ako nemas besna kola, nemas bogatstvo, devojka te nece.. Danas se deca vaspitavaju na drugaciji nacin, zene traze princa na belom konju (citaj princa sa kolima), a to su krivi roditelji sto su ih tako vaspitali i naravno mediji koji takvu mastu raspiruju..

Znaci, razlog zasto danas u Srbiji, Hrvatskoj i svim bivsim republikama nemas toliki natalitet ne lezi u tome sto "ti ljudi ne mogu imati destoro dece s obzirom na materijalnu situaciju" vec u tome sto su oni vaspitani drugacije, sto su ih naucili da budu "sebicni"!

Zato tvoje pitanje nije na mestu!

Ne moze se natalitet neke porodice (broj dece u njoj) meriti materijalnim faktorima, jer on od toga ne zavisi! On pre svega zavisi od odnosa prema zivotu, od shvatanja zivota uopste! To vidimo kod albanaca, koji imaju po vise dece..

Svako ko zagovara "jedno dete" zbog materijalne sigurnosti, je SEBICNA OSOBA!

Takva osoba i ne razume sustinu zivota, kao ni prave vrednosti istog! A to je stav dnasnjeg materijalistockog sveta, tj. zena i ljudi koji jure za karijerom, pa na kraju sa 40 godina jedva rode! To su poremecene vrednosti danas i sebicluk!

Slap ima pravo da odabere koliko dece zeli, i on na to utice, a ti nemas prava da mu postavljas takva pitanja, osim mozda da li shvata prave vrednosti!

Sve ostalo,sto zagovaras da ne treba imati decu zbog "materijalne sigurnosti", to je stav ovoga sveta i "sebicluk", to je stav onih ljudi koji zele da zaustave radjanje!

Pa da, tu si onda racionalan..jer ćeš proceniti na osnovu ekonomske situacije koliko ćeš imati dece..nećeš ih rađati toliko da ne možeš da im pružiš adekvatnu egzistenciju. Jel tako?
Ovo je idiotizam! Jer taj stav kako ti ne smes radjati decu sto neces moci da ih izdrzavas su pogurali sataniati koji zele nizak natalitet!

Ranije su ljudi radjali pa radjali, a toj deci nije nista falilo. Sta deci treba osim roditeljske ljubavi, malo hrane, odela i da idu u skolu, da se igraju! To je svakom dostupno, samo sto su apetiti porasli i danas se samo gleda licna korist a ne drugoga. Vrednosti su promenjene, pa ce se tom detetu rugati ako dodje u skolu sa pocepanom majcom, ako nema najmoderniji telefon, ako dodje bez modernih patika, ako nije osisan lepo i obucen po poslednjoj modi!

Vrednosti su danas poremecene! A to je odvratno zagovarati kao "normalno", jer to je americki fazon - "kapitaliaticki sistem" - to je sistem bogatih gde se siromasni guraju podalje, i na tome pravdati stav "jedno dete" je odvratno!

Zašto se onda buniš kada neko takođe racionalno pokušava da reši ovu disproporciju materijalnih sredstava za obezbeđivanje normalne egzistencije u Africi u odnosu na broj rođeninih.
Zato sto ovo nema veze sa "materijalnim" statusom, to su izmisljotine, lazi i prevare! A to znaju stariji ljudi kod nas vrlo dobro! Oni su imali po desetoro dece!

Brojnost porodice jedino ima veze sa vrednostima i shvatanjem zivota, i klime u drustvu!

A sta ti mislis, da prosecan afrikanac radja decu koju ne moze da izdrzava i nepotrebno sebi pravi trosak?

On dobro zna da moze da prehrani tu decu, a lazljivi mediji ovo predstavljaju drugacije, i slikaju mrsavu decu sa ispalim stomacima, sto je sve propaganda!

Ti pojma nemas kako ljudi tamo zive, sta su njihove prave vrednosti, a pricas o njima..

Ti ljudi su zadovoljni parcetom hleba dnevno, krovom nad glavom, da imaju malo odece i nista im drugo i ne treba! Oni su duhovni ljudi i tako zive hiljadama godina! I sad im ti i Bill Gates govorite da ce im biti lakse sa "jednim detetom"? Pa idiotizam!

.zato tebe neću ostaviti do god ne odgovortiš zašto ne postušiš po "afričkom modelu"..
Ovo je ludost sta ti trazis od njega! Ako Slap ne shvata zivot kao afrikanci sto ga shvataju, i ne zivi u tom delu sveta gde je klima drugacija, sigurno da nece imati desetoro dece! Jer brojni faktori na to uticu, i spoljnja okolina, ne mozes ti dete dovesti u neprijatnost, niti ignorisati spoljasnju sredinu.. Osim ako se dobro ne pripremis na to..

A to nije tema, vec njegovo pravo da bira koliko zeli dece!

O čemu pričaš Mire? Kakva zabrana..ko zabranjuje? Govorimo o dvostrukim standardima..napadama na Bila Gejtsa i druge od strane "dušebrižnika" koji ih neosnoavao napadaju i tako krše namerno 9-tu zapovest. Oni ne shvataju dase njihove reči lažne beleže..a nazivaju se hrišćanima. Plus su licemerni. Dvostrukih standarda.
Bill Gates LAZE! On nije nikakav dobrotvor, u zadnjem postu sam ti ovo dokazao, pa si ignorisao!

O kakvoj ti "prenaseljenosti" i Bill Gates pricate, kada od 10 dece koja se rodi prezivi samo 3?

Znaci da bi nivo radjanja u africi onda bio jednak onom u evropi!

Ali nije tako! A zasto nije?

ZATO STO BILL GATES LAZE!

Poenta je da od 10 dece u africi prezivi najmanje 8 ili cak vise! A to je ono sto se njima ne svidja! Jer onda imas visok natalitet!

Dakle, njima se uopste ne svidja - "sto ta deca zive"! I ne brine se on sto ta deca umiru (jer ne umiru), vec bi ih on sve pobio samo da moze!

Prema tome on je ZLOCINAC!

A ta prica kako "deca tamo umiru" je izmisljena prica, za takve naivne kao sto si ti!


Vkacina ne..ali Coid-19 možda..i?
Ako nisi razumeo napisano, ne vredi da se ponavljam! Poenta je da Covid utice na sterilitet, i kao takav jednak je SIDI! A ako nisi istrazivao sta je HIV virus, odakle, sta je razlog njegovog postojanja, onda neces razumeti ni ovo!

da nije malo do uslova živata Mire, kako ljudi danas žive. Znaš li da stres izaziva ove poremećaje a mi smo danas izloženi veoma stresu. Strres izaziva i sterilitet i deruge probleme...kardiovaskularne..nemamo mir..mirnoću, ne živimo zdravo..i onda kažemo aha truju nas...nismo mi ništa krivi
Nikakav stres nema veze sa sterilitetom, to je vec dokazano! Sad treba i to da dokazujem? Osim toga rec je o Hriscanskoj porodici! Oni najmanje imaju stersova! A danas svaki peti bracni par ima isti problem!

.niko nas ne prska..niti truje iz vazduha...već je u pitanju život i životni uslovi..imaj na umu i zagađenje vazduha u zadnjih 230 tak godina koji je dostiigao užasan nivo
Niko nas ne truje, a onda pominjes zatrovanost vazduha? Slusas li ti sebe?

Ne postoji "slucajno trovanje" - kao "omaklo im se", vec je trovanje NAMERNO!

Velike industrije se suocavaju sa milionskim kaznama i sudskim procesima, jer su ZNALE ZA TOKSICNO DEJSTVO MATERIJA, a nisu nista preduzele da to sprece!

Ko god govori da iza toga stoji samo njihova "sebicnost", taj nije upoznat sa cinjenicama, jer iza tih industrija gotovo uvek stoje satanisti, i oni su povezani!

A satanisti ne mare da ubiju i sebe zarad viseg cilja, oni su kao dzihadisti koji se raznose bombom! Takav je to um!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa ti onda ništa ne razuemš o čemu se radi? Upravo iz tih razloga filantropi se zalažu da se sprovedu mere zatite pa neće morati da rađaju 10-toro već manje a preživeće više dece.
Jel ti znas da racunas? Ocigledno ti matematika nesto ne ide..

Bill Gates i ti pricate da od 10 dece koja se rode u africi, prezivi samo 3!

Ako je tako, onda mi imamo natalitet jednak onom u evropi!

A to znaci da u africi nema "prenaseljenosti"!

Medjutim, mi ipak imamo "prenaseljenost" u africi!

Pa kako je to moguce ako Bill Gates ne laze?

Cinjenica je da od 10 rodjenih beba u africi prezive sve bebe (ili bar 8)! Jer u suprotnom ti ne bi imao "prenaseljenost"!

A to znaci, da afrikanci NE RADJAJU DECU ZATO DA BI IM OSTAO NASLEDNIK! I TO ZNACI DA BILL GATES LAZE!

GATES-U NIJE STALO DA DECA NE UMIRU, VEC DA SE TA DECA UOPSTE NE RADJAJU U TOLIKOM BROJU!

A ta prica kako se oni kao brinu da "deca ne umru" je za takve kao ti, koji ne znaju da racunaju, i koju su iskljucili svoj razum!

Uprvo t..da deca ne bi umirala pre 12 godine života pitrebno je sprovesti mere zdravstvene zaštite. To je poenta..ako želiš da razumeš.
Ma sta mi naprica? :)

Ako ta deca umiru pre 12. godine zivota, kako onda imas "prenaseljenost"? :)

Znaci od 10 rodjenih u africi prezive samo 3?

Pa eto ti natalitet isti kao u evropi!

Ili ih mozda "izlece" pa prezive? Daj molim te, nemoj me zasmejavati, znamo da je tamo medicina na nivou kucne nege!

Mire, zaista imaš maštu.
Ne, nego ti ne razmisljas!

Nemoguc je toliki natalitet u africi ako ta deca umiru pre 12. godine! A to da im oni pomazu da prezive, to je tek "naucna fantastika"!

Ta deca prezivljavaju samostalno, i nista im ne pomazu. Cak im namerno odmazu, a zele da destkuju stanovnistvo, zato i izmisljaju ovakve price!

Kako ti mozes reci da "deca umiru pre 12. godine" a onda pricati o nekakvoj "prenaseljenosti"?

I kako mozes reci: 'ako budete manje radjali, "manje ce vam dece umirati"? Kao da oni mare za decji zivot a sa druge strane nista ne rade za tu decu da ih spasu! A i zasto bi, kad im ionako smeta njihov broj jer disu previse "ugljen dioksida"?

Pa zasto bi ih onda uopste spasavali? Neka ih puste da crknu! Zagadjuju vazduh!

Zar ti ne vidis da je ovo kontradiktorno? Zapravo morbidno!

Ko je ovde lud? Da neko moze svariti ovakve price, ja stvarno ne mogu da verujem!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kršiš 9-tu jer mene lažno optužuješ iako znaš da nije tako. Ja ih citiram onako kao stoji a ti izvrćeš njihove reči i moje takođe.

Ne, ja tebe ne optužujem. :) Ja samo iznosim činjenice, a ako tebe optužuju činjenice onda je grijeh tvoj, a ne moj, onda si ti prekršio neku od Božjih zapovijedi.

A činjenice stoje ovako:

1. Bill Gates je notorni bešćutnik, koji sve čini da ljudima zatruje i uništi svijest, nakon čega bi svi postali strojevi - kompjuteri.

2. Ti se pjeniš svaki put kada ja iznesem gornju činjenicu o Billu Gatesu. Dakle, ti kršiš Božje zapovijedi veličajući bolesnog bešćutnika.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne, ja tebe ne optužujem. :) Ja samo iznosim činjenice

Eno ti gore činjenice :)..još jedna lažna vest a vi ko muve hvatate se kao lepkom za lažne vesti i još se nazivate hrišćanima. Lažete, obmanjujete ljude izmišljenim rečima.

To nikako nije hrišćanin. Nikako. Jedna laž, druga laž..pa hajde i da čovek pomisli da je slučajno..da ste slučajnio u zabludi..a ono treća, pa četvrta pa peta..i tako samo vrtite ploču...namerno širitie laži i dezinformacije..kršeći komotno 9-tu zapovest. I pokazujete nezrelost...šta onda pričati sa takvim ljudima koji vide očito da je laž a i dalje je veruju.

Jedanaesti put izbegavaš odgovor..neka se zna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top