Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ovde sam i napisao nešto kao odgovor Ser.bo, a vidiš ko piše stalno.

Slažem se da ovde samo o Covid treba pisati. No, neki stalno smišljaju teme koje nisu u skladu sa naslovom...valda će mi na odgovarajućoj temi odgovoriti...jedmaeati put izbegava.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Slažem se da ovde samo o Covid treba pisati. No, neki stalno smišljaju teme koje nisu u skladu sa naslovom...valda će mi na odgovarajućoj temi odgovoriti...jedmaeati put izbegava.

Jao, baš ste... Pusti ga, njegovo je pravo ne odgovoriti. Zar vi muškarci ne poznajete riječ popustljivost? :p
Ja ne mislim da je to slabost, već naprotiv...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Eno ti gore činjenice :)..još jedna lažna vest a vi ko muve hvatate se kao lepkom za lažne vesti i još se nazivate hrišćanima. Lažete, obmanjujete ljude izmišljenim rečima.

Koje gore? O čemu ti? Navedi točno što sam ja slagao. Prestani laprdanjem "kondiciju" prividno održavati.

To nikako nije hrišćanin.

Znam. Kršćanin je onaj koji mantra da su đavlina i Isus jednaki "bogovi", kao što ti mantraš.

Nikako. Jedna laž, druga laž..pa hajde i da čovek pomisli da je slučajno..da ste slučajnio u zabludi..a ono treća, pa četvrta pa peta..i tako samo vrtite ploču...namerno širitie laži i dezinformacije..kršeći komotno 9-tu zapovest. I pokazujete nezrelost...šta onda pričati sa takvim ljudima koji vide očito da je laž a i dalje je veruju.

Ne laprdaj. Nego točno pokaži što sam to ja lažno iznio o Billu Gatesu, i njegovim 'drugovima'. Evo, pomoćiću ti, dolje je moja tvrdnja:

1. Bill Gates je notorni bešćutnik, koji sve čini da ljudima zatruje i uništi svijest, nakon čega bi svi postali strojevi - kompjuteri.

Pokaži, dokaži, da je moja gornja tvrdnja laž.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Koje gore? O čemu ti? Navedi točno što sam ja slagao. Prestani laprdanjem "kondiciju" prividno održavati.



Znam. Kršćanin je onaj koji mantra da su đavlina i Isus jednaki "bogovi", kao što ti mantraš.



Ne laprdaj. Nego točno pokaži što sam to ja lažno iznio o Billu Gatesu, i njegovim 'drugovima'. Evo, pomoćiću ti, dolje je moja tvrdnja:



Pokaži, dokaži, da je moja gornja tvrdnja laž.
Ovo "gore" se nije odnosilo ili na tebe :).

Ali vidiš da ne pratiš...

A za Gejtsa sam ti mnogo pre pojasnio da je citat(njegovo tumačenje) izvađen iz konteksta i da on govori o smanjenju CO2 za 10-15% ako dođe do sprovođenja mera prevencije zdravstva i to govori za period do 2050. A ostatak smanjenja CO2 do 2050 ide na otkrivanje nove tehnologije prečišćivanja vazduha, uvođenja novih tehnologija u sektoru uslužnih delatnosti i transporta gde se neće kao sada koristiti pogonsko gorivo već električna vozila i sl...sve je on to pomenuo u perspektivi do 2050.

Niti je govorio o ubijanju ljudi, niti o nasilnoj zabrani rađanja, već govori kao projekciju ukoliko se dogode stvari za koje smatra da će se "spontano" dogoditi i apeluje na savest ljudi da razmisle o tome jer sadašnjim tempom zagađenja okoline do 2050 nam preti katastrofa.

Već se odavno osećaju posledice ljudskog zagađenja vazduha zbog industrije pre svega...na Antarktiku je prosečna temperatura porasla za 2 stepena, topi se artički led. Na Balkanu je poraslo za 1-1,5 stepena..više nemamo snega..u dolinama tokom zime, pojavljuju se nove respiratorne bolesti zbog povećanog zagađenja itd. Sve ide u lošem pravcu i to vidimo. Ali avaj, on je zao što to kaže...a to može svako videti.

E zato pošto si toliko zadrt u neosnovanim optužbama ja sam ti ukazivao gde grešiš. Ako želiš biti iskren shvatićeš da udaraš na pogrešno mesto.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jao, baš ste... Pusti ga, njegovo je pravo ne odgovoriti. Zar vi muškarci ne poznajete riječ popustljivost? :p
Ja ne mislim da je to slabost, već naprotiv...

Sestro, ovo nisu muški tvrdoglavi razgovori, nego se radi o klasičnoj sektaškoj, subotarskoj, nasrtljivosti... te ne očekuj da će ga Jovan pustiti.

Pokaži, dokaži, da je moja gornja tvrdnja laž.

Problem je što on to ne može dokazati. IT je moja struka i Gatesa pratim još od svojih narajanijih dana u tome, imam čak i Gatesovu knjigu - "Snažan Poriv".. najveći broj idola prvih dana IT revolucije su bezobzirni egomanijaci (Gates, Jobs) spremni na sve samo da bi "ostvarili" svoje ideje o dominaciji.

Linus Torvaldson, Steve Wozniak, i mnogi drugi takvi nisu, ali se o njima malo priča, niti imaju takve egomanijakalne ideje. (Jobs je tvorac Iphonomanije, no svo to njegovo bogatstvo ga nije spasilo smrti od karcinoma pankreasa. Uz sve to, Gates je mnogo opasniji igrač od Jobsa koji ga je (Gatesa) prezirao i smatrao "malim gmizavcem")
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sestro, ovo nisu muški tvrdoglavi razgovori, nego se radi o klasičnoj sektaškoj, subotarskoj, nasrtljivosti... te ne očekuj da će ga Jovan pustiti.

OK. Ja sam rekla što mislim o tome i neću više o toj temi. Smatram da je dovoljno jedanput reći, sve ostalo je forsiranje i ne služi ničemu, ali to je problem onog koji forsira.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
A za Gejtsa sam ti mnogo pre pojasnio da je citat(njegovo tumačenje) izvađen iz konteksta

A ja sam tebi za Gatesa desetine puta rekao da je "bolesni bešćutnik", koji je sebi (i vjerojatno još 'nekome') obećao da će ljude "pretvoriti u strojeve" - kompjutere. I ja nisam beskrupulozni klevetnik, ja za ovo imam dokaz, dakle, ti si kao sljedbenik "bolesnog bešćutnika"
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
A ja sam tebi za Gatesa desetine puta rekao da je "bolesni bešćutnik", koji je sebi (i vjerojatno još 'nekome') obećao da će ljude "pretvoriti u strojeve" - kompjutere. I ja nisam beskrupulozni klevetnik, ja za ovo imam dokaz, dakle, ti si kao sljedbenik "bolesnog bešćutnika"

To se zove "paranoja". Postaješ nesposoban da uočiš i detektuješ pravi problem ako se plašiš jednog filantropa. Tvoja volja :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
A činjenice stoje ovako:

1. Bill Gates je notorni bešćutnik, koji sve čini da ljudima zatruje i uništi svijest, nakon čega bi svi postali strojevi - kompjuteri.

To se zove "paranoja". Postaješ nesposoban da uočiš i detektuješ pravi problem ako se plašiš jednog filantropa. Tvoja volja :)

Nisam ja paranoičan, nego si ti, ili pokvaren ili mutav. Ako znaš tko je i kakav je Bill Gates, a sve ovo pišeš, onda si "prokleti pokvarenjak". Ako pak ne znaš tko je i kakav je Bill Gates, a sve ovo pišeš, onda si "mutav", onda si zapravo "korisna budala" koja se utapa u masu većine koju "vladari psihopati" koriste kako bi vladali svijetom.

A evo ti sada i dokaz da ja nisam paranoičan, nego da si ti "mutav", i kao takav služiš "vladarima psihopatima" kao "korisna budala".

Izjava Billa Gates-a općem stanju svijeta: "Vidite, stare ideje o dobroti i plemenitosti jednostavno su smetnje koje svijet mora odbaciti . A ovi hladni, bezosjećajni strojevi pokazuju nam pravi put."
----------------------------------
Evo!?!?!? Bill Gates zagovara da dobrotu i plemenitost treba što prije odbaciti, i ugledati se i ponašati se kao hladni i bezosjećajni strojevi. :ludd/::ludd/:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top