Čovek bezakonja ( antihrist )

Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Hari pozdrav.
Slažem se sa tobom jer je Bog dao Pismo preko mnogo proroka i treba im verovati.
Hajde da prepustimo braći da vode temu gore navedenu u kojoj bih želeo učestvovati, zato te molim da mi oprostiš a na drugoj temi pokreni razgovor o čemu želiš pa se čujemo.
Mir ti.


Gornji tekst bih želeo prvom prilikom prokomentarisati ali sad sam sa vremenom....pa se čitamo ako Bog da.
pozdrav Peku 71
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U Danilu 11.31. otkriva se da će jedan kralj ukinuti žrtvu svagdašnju . I podići će mišice koje on šalje i oskrvniće svetilište, tvrđavu i ukinuće svagdašnju žrtvu i postaviće gadost koja pustoši. Danilo 11.36. nam otkriva da se taj kralj uzdiže iznad svakog boga i sebe predstavlja da je bog. 36. Kralj će činiti što mu je volja uzvisivaće se i uzdizati iznad svakog boga i protiv Boga nad bigovima govoriće začuđujuće reči.I biće uspešan u onome što bude radio dok se podpuno ne izvrši osuda jer ono što je određeno mora da se izvrši. Znači antihrist, on će ukinuti žrtvu svagdašnju. Videli smo da je to Vatikan na čelu sa PAPOM.
Ova proročanstva su zapisana radi orjentacije u vremenu.Kad se približi dan o kom govore sva biblijska proročanstva da znamo da je blizu. Naravno da ovo neće svako razumeti.
Jako bitno za tu orjentaciju su proročanstva koja govore o tri i po godina dešavanja pred sam kraj ovog poretka i ponavljaju se više puta a sva govore o jednom periodu od doslovne tri i po godine osim Danila 12.11. gde se govori o 1290 dana dakle mesec dana plus na onih 1260 dana. Neki su protumačili da je u Danilu 12.11. napravljena greška u prevodu ali ima objašnjenje koje govori da nije napravljena greška u prevodu. Da je period od 1260 dana bitan govori činjenica da se spominje osam puta u knjizi Danila i u Otkrivenju Jovanovom :
1. Danilo 7.25. Govoriće reči čak i protiv Svevišnjeg, i ugnjetavaće svete sluge Najvišeg.Imaće nameru da promeni vremena i zakon i svete sluge će mu biti predate u ruke za jedno vreme dva vremena i pola vremena.
2. Danilo 9.27. I on će jednu nedelju zadržati na snazi savez za mnoge a u polovini te nedelje ukinuće žrtvu i žrtveni dar.
3.Danilo 12.7. I začuo sam čoveka obučenog u lanene haljine koji je bio iznad voda reke .Podižući desnicu i levicu prema nebesima zakleo se onim koji živi u svu večnost .To će biti za jedno vreme dva vremena i pola vremena .I čim se završi razbijanje snage svetog naroda sve će se to završiti.
4. Otkrivenje 11.2. A dvorište koje je izvan hramskog svetilišta ostavi i nemoj ga meriti jer je dato neznabošcima . Oni će gaziti sveti grad četrdeset i dva meseca.
5. Otkrivenje 11.3. Poslaću svoja dva svedoka da obučeni u kostret prorokuju hiljadu dvesta i šesdeset dana.
6. Otkrivenje 12.6. A žena je pobegla u pustinju gde joj je Bog pripremio mesto da tamo bude hranjena hiljadu dvesta i šesdeset dana.
7. Otkrivenje 12.14. Ali ženi su bila data dva krila velikog orla da odleti u pustinju na mesto za nju pripremljeno.Tamo je daleko od zmije bila hranjena jedno vreme i dva vremena i pola vremena.
8. Otkrivenje 13.5. I dobila je usta koja su govorila ohole reči i hule i dobila je vlast da deluje četrdeset i dva meseca.

Vremenski periodi dva događaja u svetom pismu mogu da imaju podudarnost i prvi vremenski period nekog događaja može da ima predsliku ili značenje događaja koji tek treba da se desi. Jedan primer je poređenje Jone koji je tri dana i tri noći bio u utrobi ribe i podudarnost sa tri dana Isusove smrti. Matej 12.40. Jer kao što je Jona bio u utrobi ogromne ribe tri dana i tri noći tako će i sin čovečiji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći. Da je Isus ova tri dana bio doslovno mrtav bez ikakve aktivnosti govori stih iz Otkrivenja 1.18. I živ sam. Bio sam mrtav ali evo živim u svu večnost i imama ključeva od smrti i groba. Nija greška ako kažemo da je Isus bio mrtav tri i po dana jer ima podudarnosti koje govore da je to preciznije rečeno da je Isus bio mrtav tri i po dana kao dva svedoka u knjizi Otkrivenja 11.9. A ljudi iz svih narodnosti i plemena i jezika i naroda gledaće njihova tela tri i po dana i neće dati da im se tela polože u grob. Nigde ne postoji zapis koliko je godina Isus sa svojom porodicom bio u Egiptu u izbeglištvu pred Irodom ali po nekim podudarnostima možemo reći da je bio tri i po godine u izbeglištvu i taj događaj ima svoje reperkusije na još jedan događaj koji se još nije desio. To čitamo u Otkrivenju 12.6. A žena je pobegla u pustinju gde joj je Bog pripremio mesto da tamo bude hranjena hiljadu dvesta i šesdeset dana. Ovo se već desilo kada je Isus sa porodicom bio u Egiptu bežeći od Iroda i to je predslika događaja kada će pred kraj ovog poretka biti ukinuta žrtva svagdašnja to jest sveti narod biti predat progonstvu koje će trajati tri i po godine. Taj period od tri i po godine je podpuna vladavina Čoveka Bezakonja. To je vreme kada će sveti narod koji želi da služi Bogu biti prognan jer neće priznati Čoveka Bezakonja. Međutim pred sam armagedon biće kraj njegove vladavine koja će trajati 2300 dana. Od dana kad bude ukinuo žrtvu svagdašnju odnosno kad bude izvršio napad na sveti narod ( to je odprilike na polovini njegove vladavine)do njegovog kraja proći će 1260 dana. Na koji način će završiti govori Jezekilj 28.1-10. Jezekilj 28 poglavlje od 1-10 ima odjek na Čoveka Bezakonja a od 11- 19 odjek na njegovog boga satanu lično. Međutim Danilo 12.11. govori da će od vremena kad se ukine žrtva svagdašnja biti 1290 dana. To je 30 dana nakon kraja vladavine čoveka bezakonja a tada je početak armagedona. Blago onom koji dočeka 1335 dan od ukidanja žrtve svagdašnje Danilo 12.12.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Peko 71 pozdrav.
Naveo si mnogo toga i sad da idemo redom do proleća nebismo izašli na kraj ali samo bih da te pitam jednu stvar iz koje bi trebalo da se pokaže greška u celoj slici razumevanja.
Navodiš Otk. 12. 6 kao 1260 dana Marijinog izbeglištva u Egipat. OK. hajdemo da vidimo da li to stoji?
To je teorija koju zagovaraju tradicionalne crkve i njima pasuje baš to tumačenje iz prostog razloga što u samom uvodu se opisuje ŽENA koja ima 12 zvezda i obučena je u svetlost-sunce i onda crtaju caricu nebesku kao nasleđe od Vavilona iz čijih ruku izbija svetlost a oko glave ima 12 zvezda tako božanstvu sunca prija ovo učenje gde se dalje ta ista žena pominje kao prognana na 3,5 godina i tradicija je u pravu...da slavimo Tamuza i Semiramidu??

Žena u Pismu je na jednom mestu GRAD VELIKI na drugom BLUDNICA, u ovom slučaju JEVREJSKA NACIJA jer Bog se obraća Izrailju kao ženi na mnogim mestima nemoj da ti promiču te banalnosti.
Izraelska nacija je iznedrila sina koji će pasti narode, Izrailj će u SZ biti u pustinji i ješće od mane sakrivene i imaće vode kao i nekada u vreme kad bezakonik sedne u hram. Ako bude potrebe pastiraću celu 12 glavu koju sam davno radio jer se mnogi na nju spotiču zato što je ona važna raskrsnica i pokazatelj puta od prvenca do ponovnog izbora prvenca i udate koja je otišla od muža i opet prikaz ko je muž toj ženi i šta će se sve na kraju tamo dešavati.

Bog te blagoslovio brate.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Marija je imala važnu ulogu u Isusovom životu i sigurno je deo božije organizacije. Daleko od toga da je treba obožavati kao što to rade katolici. U stihovima iz 12. poglavlja Otkrivenja ima reči koje asociraju na Mariju ali žena predstavlja crkvu koja može biti božija organizacija ili u slučaju bludnice na zveri antihristova crkva. Ovim sam postavio jedan primer da se vremenska razdoblja više događaja podudaraju a ne da treba obožavati Mariju. Zato kažem otkrivenje je puno simbolike i zahteva dosta razmatranja.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
U Otkrivenju nema govora o Mariji već naciji koja je iznedrila Mesiju po obećanju.
Zašto Marija ima 12 zvezda šta one predstavljaju?
Bog se ne igra asocijacija već direktno govori.
U pravu si da Bog nekad simbolično predstavlja razumljive stvari ako se u celini posmatraju.

Pozdrav brate.

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

U vezi 70 sedmica ako može samo malo pojašnjenje pa te molim da u par rečenica navedeš zadnju sedmicu i gde je opisano vreme bezakonika u kom citatu?
Da li misliš da se proročki lanci ponavljaju ili kad se ispune više nema istog?
Ako može veoma kratko i precizno o 2300 kad, kome,i zašto ne duže?

Pozdravljam i zahvaljujem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Proročki lanci se ponavljaju. Danilo 9.26. ima ispunjenje kada je Isus ubijen. To se desilo u polovini zadnje sedmice. O antihristu se govori kao o vođi jednog naroda : A grad i sveto mesto uništiće vođa jednog naroda i sve do kraja 27 stiha govori se o tom vođi. U polovini nedelje ukinuo je žrtvu i žrtveni dar kad je ubijen Isus. To je bila zadnja proročka sedmica koja obuhvata 3.5 godina Isusovog života a drugo ispunjenje pred sam armagedon jer ovo proročanstvo ima odjek na vreme kraja. Ukidanje žrtve svagdašnje i gadost koja pustoši je znak. Taj znak još uvek nije na sceni ali kad se primeti znači da je kraj blizu. Početak te gadosti koja pustoši je početak zadnjih sedam godina ili preciznije 2300 dana kada će Čovek Bezakonja imati univerzalnu vlast ili biti u savezu sa mnogima. Zar ne vidite da već uveliko radi na tom savezu. (Religija za Mir) koja ima pet ogranaka je pod njegovom kontrolom. Sklapaju saveze sa drugim religijama u cilju da PAPA bude glava te univerzalne crkve. Glava crkvi treba da bude Isus a ne papa a sve ide ka tome da papa bude glava svih religija. I znate šta može da uradi ? Može da proglasi Isusa za jeres koju treba ukinuti jer stvara razdor među narodima. Božje lično ime tetragram JHVH je već ukinuo još ostaje da proglasi Isusa za jeres i tada će se pokazati ili skinuti masku iza koje se krio.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Proročki lanci se ponavljaju.,,
Jo mi pojasni molim te da li ovde misliš na lanac kao vremenski interval ili na lanac kao dešavanja zajedno sa intervalom koji prorok navodi?

,,...ukinuo je žrtvu i žrtveni dar kad je ubijen Isus.,,

Ko je tad ukinuo žrtveni dar i gde to piše u proročanstvu?
Kako objašnjavaš reči Isusove da NIJE ništa ukinuo niti je poslan da ukine?

,,To je bila zadnja proročka sedmica koja obuhvata 3.5 godina Isusovog života a drugo ispunjenje pred sam armagedon jer ovo proročanstvo ima odjek na vreme kraja. Ukidanje žrtve svagdašnje i gadost koja pustoši je znak. Taj znak još uvek nije na sceni ali kad se primeti znači da je kraj blizu.,,

Ako sam te dobro razumeo kažeš da se zadnja sedamdeseta sedmica nije ispunila u celosti već stala na pola...zašto?
Koliko će trajati Armagedon i gde piše?

,,Početak te gadosti koja pustoši je početak zadnjih sedam godina ili preciznije 2300 dana kada će Čovek Bezakonja imati univerzalnu vlast ili biti u savezu sa mnogima. Zar ne vidite da već uveliko radi na tom savezu.,,

2300 ni po Hebrejskom ni po Rimskom nije 7 godina. Mislim da se treba po Hebrejskom računati jer proroci nisu pisali rimljanima proroštva a onda je 360 dana u godini.?
Zašto fale dani?

,,I znate šta može da uradi ? Može da proglasi Isusa za jeres koju treba ukinuti jer stvara razdor među narodima. Božje lično ime tetragram JHVH je već ukinuo još ostaje da proglasi Isusa za jeres i tada će se pokazati ili skinuti masku iza koje se krio.,,

Da li smemo nagađati ako piše?
Ko ukida zakon i menja vremena?

Veliki pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Sva bitna dešavanja koja su opisana u bibliji imaju svoju predsliku. Predslika armagedona je potop. Predslika Isusa je Adam. Isusova smrt se upoređuje sa Jonom.Dešavanja pred potop se upoređuju sa dešavanjem pred armagedon i dr. Proročanstvo koje se ispunilo zajedno sa vremenskim intervalom imaju značaj i za vreme kraja. Razorenje Jerusalima je takođe predslika armagedona.
Dali je Isus ukinuo žrtveni dar ? Naravno da nije kad je on sam ta žrtva. Zato je rekao da nije došao da ukine nego da ispuni zakon. Glavna svrha zakona je približavanje Bogu a Isus je ljude približio Bogu bolje nego taj zakon , s tim što je nekome postao i kamen spoticanja. Žrtveni dar ukida Isusov protivnik. Onaj ko ga je ubio ukinuo je žrtveni dar po Danilu 9.26-27. To posmatramo iz perspektive kako Bog gleda na žrtvu i žrtveni dar jer žrtve su se prinosile do razorenja Jerusalima 70. god. s tim što nisu imale značaj za Boga.
Zadnja proročka sedmica se završila 36.god. a u polovini te sedmice je ubijen Isus. Prošla je i ispunila se u celosti i ostala kao predslika za vreme kraja kad se po drugi put ukida žrtva svagdašnja.
Koliko će trajati armagedon ? Pa zar ne vidite u knjizi proroka Danila da to piše ? Dan 12.9 . Idi Danilo jer su ove reči tajna i zapečaćene do vremena kraja. Stvarno ovo proročanstvo niko nije razumeo a jasno je.

Danilo 12.11. Od vremena kada bude ukinuta svakidašnja žrtva i postavljena gadost koja pustoši biće hiljadu dvesta devedeset dana. To su tri i po godine. 12. Srećan je onaj koji istrajno čeka i koji dočeka hiljadu trista trideset i pet dana. Ako ne razumete šta ovde piše onda vam ne vredi ni objašnjavati.

Što se tiče 2300 dana. Pitanje je glasilo.Danilo 8.13. Dokle će trajati vizija o svakidašnjij žrtvi i o prestupu koji izaziva pustošenje. Odgovor: Dok ne prođe dve hiljade trista večeri i jutara. To je šest godina i četri meseca.To je odraz zadnje sedmice koja se desila kad je Isus ubijen. Nije podpuno cela sedmica već kači trećinu zadnjeg proročkog dana u sedmici. Četri meseca zadnjeg proročkog dana. Da bi se poklopili u podpunosti danilo 9.27. bi glasio. ( I on će šest koma četri dana zadržati na snazi savez za mnoge ) Pre svega nije lepo rečeno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Sva bitna dešavanja koja su opisana u bibliji imaju svoju predsliku. Predslika armagedona je potop. Predslika Isusa je Adam. Isusova smrt se upoređuje sa Jonom.Dešavanja pred potop se upoređuju sa dešavanjem pred armagedon i dr. Proročanstvo koje se ispunilo zajedno sa vremenskim intervalom imaju značaj i za vreme kraja. Razorenje Jerusalima je takođe predslika armagedona.
Dali je Isus ukinuo žrtveni dar ? Naravno da nije kad je on sam ta žrtva. Zato je rekao da nije došao da ukine nego da ispuni zakon. Glavna svrha zakona je približavanje Bogu a Isus je ljude približio Bogu bolje nego taj zakon , s tim što je nekome postao i kamen spoticanja. Žrtveni dar ukida Isusov protivnik. Onaj ko ga je ubio ukinuo je žrtveni dar po Danilu 9.26-27. To posmatramo iz perspektive kako Bog gleda na žrtvu i žrtveni dar jer žrtve su se prinosile do razorenja Jerusalima 70. god. s tim što nisu imale značaj za Boga.
Zadnja proročka sedmica se završila 36.god. a u polovini te sedmice je ubijen Isus. Prošla je i ispunila se u celosti i ostala kao predslika za vreme kraja kad se po drugi put ukida žrtva svagdašnja.
Koliko će trajati armagedon ? Pa zar ne vidite u knjizi proroka Danila da to piše ? Dan 12.9 . Idi Danilo jer su ove reči tajna i zapečaćene do vremena kraja. Stvarno ovo proročanstvo niko nije razumeo a jasno je.

Danilo 12.11. Od vremena kada bude ukinuta svakidašnja žrtva i postavljena gadost koja pustoši biće hiljadu dvesta devedeset dana. To su tri i po godine. 12. Srećan je onaj koji istrajno čeka i koji dočeka hiljadu trista trideset i pet dana. Ako ne razumete šta ovde piše onda vam ne vredi ni objašnjavati.

Što se tiče 2300 dana. Pitanje je glasilo.Danilo 8.13. Dokle će trajati vizija o svakidašnjij žrtvi i o prestupu koji izaziva pustošenje. Odgovor: Dok ne prođe dve hiljade trista večeri i jutara. To je šest godina i četri meseca.To je odraz zadnje sedmice koja se desila kad je Isus ubijen. Nije podpuno cela sedmica već kači trećinu zadnjeg proročkog dana u sedmici. Četri meseca zadnjeg proročkog dana. Da bi se poklopili u podpunosti danilo 9.27. bi glasio. ( I on će šest koma četri dana zadržati na snazi savez za mnoge ) Pre svega nije lepo rečeno.

Prijatelju PREDSLIKA ili tip i antitip su opasne stvari jer tim načinom razmišljanja stiže se u pogrešne pravce. Zašto?
Recimo jedan hrišćanin će po tom principu lako doći do zaključka da će crkva pre nevolje otići u nebo a Musliman izvući zaključak da je umesto Isaka pokazan ovan u grmu tako i umesto Isusa na krstu zamena Juda Iskariotski ili PRIVIĐENJE sve po tipu i anti-tipu vrlo opasna stvar.

Nađi mi poređenje armagedona u Pismu sa potopom?

,,Onaj ko ga je ubio ukinuo je žrtveni dar po Danilu 9.26-27. ,

Znači Rimljani su ukinuli žrtvu a žrtva postoji i danas??? Ako je Isus žrtva onda je imamo i danas pa šta su rimljani ukinuli raspećem Isusa?


,,Zadnja proročka sedmica se završila 36.god. a u polovini te sedmice je ubijen Isus. Prošla je i ispunila se u celosti i ostala kao predslika za vreme kraja kad se po drugi put ukida žrtva svagdašnja.,,

Polako brate:
Prvo je zadnja sedmica ISPUNJENA U CELOSTI i time je završen taj lanac i opis zbivanja u njemu, idemo dalje.
Postoji pONOVNO UKIDANJE ŽRTVE po drugi put u kom lancu i gde piše da se ukinula prva i gde da se ukinula DRUGA i ko ukida drugu i prvu?

,,Dan 12.9 . Idi Danilo jer su ove reči tajna i zapečaćene do vremena kraja. Stvarno ovo proročanstvo niko nije razumeo a jasno je.

Danilo 12.11. Od vremena kada bude ukinuta svakidašnja žrtva i postavljena gadost koja pustoši biće hiljadu dvesta devedeset dana.
To su tri i po godine. 12. Srećan je onaj koji istrajno čeka i koji dočeka hiljadu trista trideset i pet dana. Ako ne razumete šta ovde piše onda vam ne vredi ni objašnjavati.,
,

Pa možda se zna....ali nije loše pitati radi drugih koji misle da je dogma ispravna stvar.
Pomozi mi da vidim da li Danilo 11. 31 i 12. 11 govore o istoj stvari i u kojem vremenu je radnja gledano više glava u opisu?

,,Što se tiče 2300 dana. Pitanje je glasilo.Danilo 8.13. Dokle će trajati vizija o svakidašnjij žrtvi i o prestupu koji izaziva pustošenje. Odgovor: Dok ne prođe dve hiljade trista večeri i jutara. To je šest godina i četri meseca.To je odraz zadnje sedmice koja se desila kad je Isus ubijen. Nije podpuno cela sedmica već kači trećinu zadnjeg proročkog dana u sedmici. Četri meseca zadnjeg proročkog dana. Da bi se poklopili u podpunosti danilo 9.27. bi glasio. ( I on će šest koma četri dana zadržati na snazi
savez za mnoge ) Pre svega nije lepo rečeno.
,,

Ma jasno mi je pitanje ali odgovor nisi dao a to sam tražio zato ponavljam pitanje:
,,2300 ni po Hebrejskom ni po Rimskom nije 7 godina. Mislim da se treba po Hebrejskom računati jer proroci nisu pisali rimljanima proroštva a onda je 360 dana u godini.?
Zašto fale dani?,,

Pozdrav prijatelju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Prijatelju PREDSLIKA ili tip i antitip su opasne stvari jer tim načinom razmišljanja stiže se u pogrešne pravce. Zašto?
Recimo jedan hrišćanin će po tom principu lako doći do zaključka da će crkva pre nevolje otići u nebo a Musliman izvući zaključak da je umesto Isaka pokazan ovan u grmu tako i umesto Isusa na krstu zamena Juda Iskariotski ili PRIVIĐENJE sve po tipu i anti-tipu vrlo opasna stvar.

U pravu si ali Isus je put istina i život ali za mnoge umesto toga on je kamen spoticanja i stena sablazni. Ne može se nešta uzimati za poređenje kako kome padne na pamet nego samo gde biblija upućuje na to. Ja sam naveo mesta za uporedne događaje gde biblija o tome govori a ne kako se meni svidelo.

Nađi mi poređenje armagedona u Pismu sa potopom?

Smatrao sam da imate osnovno biblijsko znanje . Luka 17 26. I kao što je bilo u nojevim danima tako će biti i u danima Sina čovečijeg. 27. jeli su pili ženili se i udavali sve do dana kad je Noje ušao u arku i došao je potop i sve ih uništio Da se kataklizma koja je bila u vreme potopa što se tiče vremenskog razdoblja ponavlja u armagedonu govori Danilo 12.11-12. Jer 1335- 1290 je 45 dana. Zašto kaže Danilo da je srećan onaj koji dočeka kraj tih dana ? Zar treba objašnjenje za to ?



Znači Rimljani su ukinuli žrtvu a žrtva postoji i danas??? Ako je Isus žrtva onda je imamo i danas pa šta su rimljani ukinuli raspećem Isusa?

Zašto se kaže da su Rimljani ukinuli žrtveni dar ? Zato što su Rimljani ubili Isusa i ne samo to. Zato što će čovek bezakonja u vremenu kraja ukinuti žrtvu svagdašnju. Došli smo do zaključka da je opet iz Rima tačnije iz Vatikana. Žrtvu i žrtveni dar Bezakonik ne može uništiti on može da je ukine u smislu u kom je do tada postojala a žrtva i žrtveni dar samo menjaju svoj oblik i nemože se nikad uništiti.



Prvo je zadnja sedmica ISPUNJENA U CELOSTI i time je završen taj lanac i opis zbivanja u njemu, idemo dalje.
Postoji pONOVNO UKIDANJE ŽRTVE po drugi put u kom lancu i gde piše da se ukinula prva i gde da se ukinula DRUGA i ko ukida drugu i prvu?

Prvo razjasnite sebi šta je vreme kraja. Poslednji dani su u stvari poslednje godine pred armagedon a neka Danilovo proročanstva su pisana za to vreme. Danilo10.14. I došao sam da razabereš šta će zadesiti tvoj narod u poslednjim danima jer se ta vizija odnosi na dane koji tek treba da dođu. U 26.stihu Danila se kaže: I do kraja će biti rat Pustošenja su ono što je određeno. Da li je kraj bio kad je Isus ubijen ? Nije kraj je tek po drugom Isusovom dolasku. Znači odnosi se na vreme kraja.





Pomozi mi da vidim da li Danilo 11. 31 i 12. 11 govore o istoj stvari i u kojem vremenu je radnja gledano više glava u opisu?

Čitaj Danilo 11.31. i nastavi da čitaš sve do 45. stiha i videćeš da se radi o jednom kralju u vremenu kraja kad dolazi Mihailo veliki knez odnosno Isus. Kad čitaš 12.11. prvo pročitaj pitanje koje je postavio Danilo. Danilo 12.8. Gospodaru moj kakav će biti kraj tome ? 9. Idi Danilo jer su ove reči tajna i zapečaćene su do vremena kraja. Što se mene tiče ove reči više nisu zapečaćene.

,,

Ma jasno mi je pitanje ali odgovor nisi dao a to sam tražio zato ponavljam pitanje:
,,2300 ni po Hebrejskom ni po Rimskom nije 7 godina. Mislim da se treba po Hebrejskom računati jer proroci nisu pisali rimljanima proroštva a onda je 360 dana u godini.?
Zašto fale dani?,,

Proročki dan je jedna godina odnosno 360 doslovnih dana. Proročki dan govori o godinama a ne o doslovnim danima znači nemaju preciznost da govore o doslovnim danima. Danilo 8.14. govori o dve hiljade i trista večeri i jutara, to su doslovni dani. To je vizija o žrtvi svagdašnjoj 8.13. takođe 9.27. se radi o ukidanju žrtve i žrtvenog dara što govori da su povezani.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top