Cistiliste

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Upravo sam o tome i pisao na temi o adventistima i trojstvu. Vidi, kao i bajku o "zdravoj ishrani" i obrezanje, američki neojudaisti prodaju kao nekakvu dobrobit za zdravlje. Tvoja kuma je samo poslušala propagandu koju ovi evo već preko stotinu godina nameću, lukavo šireći ono na šta kao Hrišćani nismo obavezni.

Ps. kao i u svemu, i u svojoj nameri da obrezanjem "smanje" muški libido, adventistički i njima slični "judaizatori" nisu uspeli, jer nema seksom opsednutije i u nemoralu ogrezlije nacije od amerikanaca, da ne govorim o arapima i ostalim muslimanima koji samo što ne skaču na sve što se mrda, no oni su posebna i sasvim druga priča.

Libido, seksualni nagoni, a to "bibliolatori" i"judaizatori" čini se ne shvataju, počinje u mozgu. Mozak je taj koji kontroliše sve. Uostalom da nije tako, zar bi Isus grehom bluda nazvao i samu pomisao na blud.

Ako nas iko poznaje to je onda On, naš stvoritelj.

Da ne govorim o tome da satana ne napada i navodi na greh time što nas hvata za te delove tela, ili te delove tela koristi kao alat kojima nas kontroliše. Um napada, duh.

A duh se, i tu se i približavamo temi, se ne može opipati, i nije smrtan. Grehove ne okajavamo tako što se sakatimo, mučimo fizički, nego borbom u duhu, na ravni koja ne poznaje ograničenja prostor - vremena.

Da ona je ubedjivala moju majku, kao to treba, i kao ona zna hirurga..

Zanimljivo da bas u "protestantskoj" americi postoji najveci procenat obrezanih.. To se pravda higijenom, a zapravo nicem ne sluzi..

Mozda time promovisu judaizam, ne znam sta, sumnjivo zaista..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da ona je ubedjivala moju majku, kao to treba, i kao ona zna hirurga..

Zanimljivo da bas u "protestantskoj" americi postoji najveci procenat obrezanih.. To se pravda higijenom, a zapravo nicem ne sluzi..

Mozda time promovisu judaizam, ne znam sta, sumnjivo zaista..

A hirurg je upravo povezan sa adventistima (lakše i jeftinije se dolazi do diplome).

Naravno da je zanimljivo, posebno jer pokazuje u kojoj meri nakaradno tumačenje i čitanje Svetog Pisma može da izvitoperi čak i naciju od 320 miliona ljudi.

Mire, služi higijeni, ali samo ako živiš u krajevima sa vrelom klimom, i ako često menjaš partnere. Ali, to nije bila namera neo obrezanja, da ne kažem suneta. Inicijalno se radilo o verovanju da se obrezanjem smanjuje ili potiskuje muški seksualni nagon. (Koliko su protestantski "doktori" neobavešteni o stvarima, vidi se i iz nepoznavanja činjenice da čak i kastrirani muškarci imaju seksualni nagon.)

Ne, Mire, ne radi se o promovisanju judaizma, nego o lukavom verovanju da će se tako pred Bogom, kada za to dođe vreme pokazati "vernima" njegovim "zapovestima" onako kako su ih oni protumačili... jednostavno da se provuku kao sinovi Israela iako su im preci čisti anglosaksonci.... dakle Germani, koji su iste sinove Israela tamanili na industrijskom nivou.

Hoćeš reći kako bi njima trebalo mozak osunetiti? :)

Ako misliš na lobotomiju, oni su to već poodavno odradili sami sebi prihvatajući nešto na šta kao gentili koji primiše Krista nisu ni pozvani ni obavezni. O tome da su iskasapili i izokrenuli samu Božiju reč da i ne govorim. Ako im i treba osunetiti mozak, pitanje je da li bi se imalo šta i osunetiti...

Jer njihov John Henry Kellogg je zagovarao i ono što muslimani rade: uklanjanje klitorisa i labia, dakle Female Genital Mutilation,

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To nije tacno, razlika je u terminologiji i nacinu prezentovanja. Mi govorimo isto.

Ja se slazem sa onim sto je Adrijan rekao, i Neslim i Servius -

дух + душа + тело = човек

Ali i ovo je tacno:

дух + тело = душа - ali to je "nematerijalna dusa". A ja sam uprostio i skratio zbog vas.

Nije poenta u tome, Adrian i Nelsim tebe negiraju. :roll: :beee: :roll: :roll: :roll: :beee: :beee: :beee:

Vidiš da govore nikako duh+telo = duša.

Naravno, ti bi voleo da smo mi u kontradikciji, jer uzivas da nas pravis budalama!

:beee::roll::roll::roll::beee:pa vidiš da jeste.

A zaobišao si njihov deo koment. u kojem negiraju ono što ti tvrdiš.

Kakva sprdačina od nauke i konfuzija.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
mire000 said:
Ne znam da li me shvatas?

Zato zivot mora da ima "Bozansku iskru" , i da se nastavi i nakon smrti tela. "Svest mora da se ocuva zivom", ona ne sme da umre! [/QUOTE]

Bravo Mire, uvek ti nesta NOVO IZMISLIS.

Svojom tvrdnjom; "Svesnost mora da se ocuva u zivotu", suprostavljas se Sveznajucem Bogu, koji je jasno izjavio:

"U KOJI DAN OKUSIS S NJEGA, UMRECES!" 1. Mojsijeva 2,17.
Mire, da li gresnici umiru po reci Gospodnjoj ili ne?

Bog je ponovo izjavio:
"jer si prah i u prah ces se vratiti." 1. Mojsijeva 3,19

"I vrati se prahu zemlju, kako je bio, a dah se vrati k Bogu koji ga je dao."
Propovesdnik 12,7. "Izadje iz njega duh i vrati se u zemlju svoju; TAJ DAN PROPADNBU SVE POMISLI NJEGOVE." Psalam 146,4.

Sotona je prvi izmislio besmrtnost u grehu: "A zmija rece zeni: Necete vi umreti; negio zna Bog da ce vam se u onaj dan kad ukusuite s nega otvoriti oci pa cete postati kao bogovi i znati sta je dobro a sta zlo." 1. Mojsijeva 3, 4.5.

U ovom obecanju stona je pomesao istinu i laz. Kada su Adam i Eva okusili plod od zabranjenog drveta, NISU POSTALI KAO BOGOVI,
nego su videli da su goli, ali jesu poznali i sta je zlo, samo bila bi neprocenjivo veca prednost da ga nikad nisu upoznali.


Nada hriscana kroz sve vekove usmerena je na VASKRSENJE, a ne u zagrobni zivot, onda kada ce pravednici primiti nagradu vecnog zivota.
"Jer ce sam Gospod sa zapovescu, i s glasom arhandjelovim i s rtrubom Bozjiom sici s neba; i mrtvi u Hristu vskrsnuce najpre..." 1. Solunjanima 4,16.

Apostol Pavle je to silno posvedocio
: "Dobar rat ratovah, trku svrsih, veru odrzah. Dalje dakle, meni je pripravljen venac pravde, KOJI CE MI DATI GOSPOD U DAN ONAJ, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku." 2. Timotiju 4,7.8.

Eto to je ono o cemu nas Bozja rec uci, a nigde ne pise da se posle smrti svesnost mora da ocuva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vidiš da govore nikako duh+telo = duša.
Jesi li ti njihov advokat? Pisali su protiv tvog pogresnog rezonovanja da je dusa materija a ne protiv mog. Ja nisam rekao kao ti, da je dusa materija!

Naravno uhvatices se prividne kontradikcije da njaces ovde! Pa stvarno sramota!

Na isti nacin si namestao tvrdeci da verujemo u renkarnaciju, podmeces bezobrazno! Samo gledas da napakostis!

zaobišao si njihov deo koment. u kojem negiraju ono što ti tvrdiš.

Kakva sprdačina od nauke i konfuzija.

Ti nemas ni trunke srama Milose Bogdanovicu!

Kazes sprdacina? Pa jedina sprdacina si ovde ti! Ti i tvoja bolesna nauka i bolesno ponasanje!

A vi se kao "u svemu slazete" a ono trinitarijanci arijanisti, piramidolozi i gnostici, svi ujedinjeni pod kapom EGW! I svi ste adventisti?

I da ovde nemate nas za zajednickog neprijatelja, naskakali bi jedan na drugog! Vi samo trazite zrtvu da napadate. Bolestina jedna!

Nemoj vise da mi se obracas!

Bravo Mire, uvek ti nesta NOVO IZMISLIS.
Ni ti Marko nemoj da mi se obracas, sve dok ti je cilj da me pobijes i ismejes a ne da saznas istinu, nemoj mi se javljati!

To vazi i za sve ostale! Uopste vise necu ucestvovati u takvim ponizavajucim diskusijama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Mire nemoj se nervirati, možda to i jeste nekome cilj da te isprovocira.
Osnaži, produbi i ojačaj svoju veru jer u njoj ćeš naći smirenje i sigurnost. Zapravo ona jača i raste pred izazovima svake vrste ako je iskrena i ne može se trivijalnošću, podsmehom , uvredama, nipodaštavanjem ili negiranjem drugih ugroziti. Sasvim suprotno je zapravo. A i neophodno.
Seti se predivnih stihova Vladike Nikolaja

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode
I ja ih blagosiljam i ne kunem.
Neprijatelji su me više gurnuli Tebi u naručje nego prijatelji.
Prijatelji su me vezivali za zemlju, neprijatelji su me drešili od zemlje, i rušili sva moja nadanja u zemlju.
Ovi su me učinili strancem u zemaljskim carstvima i nepotrebnim stanovnikom zemlje.
Kao što gonjena zver nađe sigurnije sklonište nego li negonjena, tako sam i ja, gonjen neprijateljima, našao najsigurnije sklonište, sakrivši se pod Tvoj šator, gde ni prijatelji ni neprijatelji ne mogu pogubiti dušu moju.
Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.
Oni su mesto mene ispovedili grehe moje pred svetom.
Oni su me šibali, kad sam se ja ustezao šibati samog sebe.
Oni su me mučili onda, kad sam ja begao od muka.
Oni su me ružili onda, kad sam ja sam sebi laskao.
Oni su me pljuvali onda, kada sam se ja gordio sobom.
Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.
Kad sam se ja pravio mudrim, oni su me nazivali ludim.
Kad sam se pravio moćnim, oni su mi se smejali kao kepecu.
Kad sam hteo voditi ljude, oni su me gurali u pozadinu.
Kad sam žurio da se obogatim, oni su me stukali gvozdenom rukom.
Kad sam mislio mirno spavati, onu su me budili iza sna.
Kad sam zidao dom za dug i spokojan život, onu su ga rušili i izgonili me van.
Zaista, neprijatelji su me odrešili od sveta i produžili ruke moje do Tvoga skuta.
Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam i ne kunem.
Blagoslovi ih i umnoži ih; umnoži ih i još više ogorči protive mene –
da bi moje bekstvo k Tebi bilo bespovratno;
da bi se nada u ljude iskidala sva kao paučina;
da bi se smirenje potpuno zacarilo u duši mojoj;
da bi srce moje postalo grobom moja dva zla blizanca: gordosti i gnjeva;
da bi sve svoje blago sabrao na nebu;
ah, da bi se jednom oslobodio samoobmane, koja me je i zaplela u strašnu mrežu varljiva života.
Neprijatelji su me naučili da znam – što malo ko zna – da čovek nema neprijatelja u svetu izvan sebe.
Samo onaj mrzi neprijatelje, ko ne zna, da neprijatelji nisu neprijatelji no surovi prijatelji.
Zaista, teško mi je reći, ko mi je učinio više dobra i ko više zla u ovome svetu: prijatelji ili neprijatelji.
Zato blagoslovi, Gospode, i prijatelje i neprijatelje moje.
Rob kune neprijatelje, jer ne zna. A sin ih blagosilja, jer zna.
Jer zna sin, da mu se neprijatelji ne mogu dotaći života.
Zato slobodno korača između njih i moli se Bogu.

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.


Pozdrav i neka Gospod osvetli puteve tvoje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jesi li ti njihov advokat? Pisali su protiv tvog pogresnog rezonovanja da je dusa materija a ne protiv mog. Ja nisam rekao kao ti, da je dusa materija!

Negiraju tebe ovde.

Dakle konfuzija.

Ja nisam rekao kao ti, da je dusa materija!

Opet lažeš, na pokvaren način rasp.

Nigde nisam rekao da je duša samo materija.

Naravno uhvatices se prividne kontradikcije da njaces ovde! Pa stvarno sramota!

To može svako reći, jasno je da ste u kontradikciji.

Ne smeš ni da citiraš sve ono što su rekli.

Na isti nacin si namestao tvrdeci da verujemo u renkarnaciju, podmeces bezobrazno! Samo gledas da napakostis!

Vi verujete u reinkarnaciju, samo je formalno zovete vaskrsenje, isti opis vašeg puta duše je kao i opis reinkarnacije.

Ti nemas ni trunke srama Milose Bogdanovicu!

Kazes sprdacina? Pa jedina sprdacina si ovde ti! Ti i tvoja bolesna nauka i bolesno ponasanje!

A vi se kao "u svemu slazete" a ono trinitarijanci arijanisti, piramidolozi i gnostici, svi ujedinjeni pod kapom EGW! I svi ste adventisti?

I onda naravno popljuvavanje nečije (u ovom slučaju moje) ličnosti.

I da ovde nemate nas za zajednickog neprijatelja, naskakali bi jedan na drugog! Vi samo trazite zrtvu da napadate. Bolestina jedna!

Nemoj vise da mi se obracas!

Naravno kada sam dokazao konfuziju i kontradikciju u vašim stavovima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jesi li ti njihov advokat? Pisali su protiv tvog pogresnog rezonovanja da je dusa materija a ne protiv mog. Ja nisam rekao kao ti, da je dusa materija!

Naravno uhvatices se prividne kontradikcije da njaces ovde! Pa stvarno sramota!

Na isti nacin si namestao tvrdeci da verujemo u renkarnaciju, podmeces bezobrazno! Samo gledas da napakostis!

Dobro jutro Mire, molim te prestani da se nerviraš, Samo te provociraju, jer su na to naučeni u subotnjim školama, onda će kada prasneš da te prozivaju da je to takav duh, i da tvoj primer koriste da pokažu kako su oni u pravu.

Zar je to ono što želiš? Zar je to ono što Bog preko tebe, Slapa, Serviusa,mene, bilo koga od Njegovih poručuje? Nije.

Mire nemoj se nervirati, možda to i jeste nekome cilj da te isprovocira.
Osnaži, produbi i ojačaj svoju veru jer u njoj ćeš naći smirenje i sigurnost. Zapravo ona jača i raste pred izazovima svake vrste ako je iskrena i ne može se trivijalnošću, podsmehom , uvredama, nipodaštavanjem ili negiranjem drugih ugroziti. Sasvim suprotno je zapravo. A i neophodno.
Seti se predivnih stihova Vladike Nikolaja

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode
I ja ih blagosiljam i ne kunem.
Neprijatelji su me više gurnuli Tebi u naručje nego prijatelji.
Prijatelji su me vezivali za zemlju, neprijatelji su me drešili od zemlje, i rušili sva moja nadanja u zemlju.
Ovi su me učinili strancem u zemaljskim carstvima i nepotrebnim stanovnikom zemlje.
Kao što gonjena zver nađe sigurnije sklonište nego li negonjena, tako sam i ja, gonjen neprijateljima, našao najsigurnije sklonište, sakrivši se pod Tvoj šator, gde ni prijatelji ni neprijatelji ne mogu pogubiti dušu moju.
Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.
Oni su mesto mene ispovedili grehe moje pred svetom.
Oni su me šibali, kad sam se ja ustezao šibati samog sebe.
Oni su me mučili onda, kad sam ja begao od muka.
Oni su me ružili onda, kad sam ja sam sebi laskao.
Oni su me pljuvali onda, kada sam se ja gordio sobom.
Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.
Kad sam se ja pravio mudrim, oni su me nazivali ludim.
Kad sam se pravio moćnim, oni su mi se smejali kao kepecu.
Kad sam hteo voditi ljude, oni su me gurali u pozadinu.
Kad sam žurio da se obogatim, oni su me stukali gvozdenom rukom.
Kad sam mislio mirno spavati, onu su me budili iza sna.
Kad sam zidao dom za dug i spokojan život, onu su ga rušili i izgonili me van.
Zaista, neprijatelji su me odrešili od sveta i produžili ruke moje do Tvoga skuta.
Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam i ne kunem.
Blagoslovi ih i umnoži ih; umnoži ih i još više ogorči protive mene –
da bi moje bekstvo k Tebi bilo bespovratno;
da bi se nada u ljude iskidala sva kao paučina;
da bi se smirenje potpuno zacarilo u duši mojoj;
da bi srce moje postalo grobom moja dva zla blizanca: gordosti i gnjeva;
da bi sve svoje blago sabrao na nebu;
ah, da bi se jednom oslobodio samoobmane, koja me je i zaplela u strašnu mrežu varljiva života.
Neprijatelji su me naučili da znam – što malo ko zna – da čovek nema neprijatelja u svetu izvan sebe.
Samo onaj mrzi neprijatelje, ko ne zna, da neprijatelji nisu neprijatelji no surovi prijatelji.
Zaista, teško mi je reći, ko mi je učinio više dobra i ko više zla u ovome svetu: prijatelji ili neprijatelji.
Zato blagoslovi, Gospode, i prijatelje i neprijatelje moje.
Rob kune neprijatelje, jer ne zna. A sin ih blagosilja, jer zna.
Jer zna sin, da mu se neprijatelji ne mogu dotaći života.
Zato slobodno korača između njih i moli se Bogu.

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.


Pozdrav i neka Gospod osvetli puteve tvoje.

Upravo tako brate u Gospodu jedinom. Upravo tako. Da nema neprijatelja naših, ne bi bilo ni borbe koja je život sam. Zato Gospod i kaže, da volimo svoje neprijatelje. Ne zato kako bi to rekli oni koji ne shvataju svu mudrost onoga koji je sama Sophia, tvrdeći da je to mazohistička poruka, gledajući te Božije reči očima ljudskog uma. Nego upravo zato što su neprijatelji tu da nas podsete kakvi ne bi trebali da budemo.
 
Natrag
Top