ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Što onda ne jedeš sve, baš da te vidim da li bi pojeo psa ili pacova.

Sve to nko u svetu jede .

A tek čovjeka.

Svaka ti čast , pa ti nisi normalan , u Bibliji tako nešto ne postoji , to postoji samo u bolesnoj glavi

Mire se šali, i malo namerno zavitlava.. To ću tako shvatiti:)
Kako misliš šali se

Znam da ti ne bi pojeo pacova, al ljudi ih jedu.

Možda je mislijo na čoveka , Bože sačuvaj
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za mene je užas gledati i ubistvo životinje, a kamo li čoveka, ali ovde pojedini na smrt živog bića gledaju sa više strana, po stomačnim nagonima, ne po razumu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sve to nko u svetu jede .

Pa onda ne govorite da je sve čisto.

Svaka ti čast , pa ti nisi normalan ,

Naravno d amoraš da popljuvaš mene jer ste vi lupili glupost da je SVE čisto, onda je i čovjek čist.

u Bibliji tako nešto ne postoji , to postoji samo u bolesnoj glavi

Pa ja i branim što Biblija kaže. Ne postoji ni to da je sva hrana čista za jelo (životinjska) ali ima u vašoj glavi.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Eno rimski stražar pita čekaoca sedmog milenijuma šta mu treba da bi se spasio i Jelenaš mu odgovara: ,,Prvo držiš subotu da te zapečati potom Isusa veruješ da ti On pomaže da odrobuješ zakonu i izbaciš svinju i sve nečisto a potom se obrežeš kao naša braća Galaćani i odneseš radostan desetak masonima našim učiteljima.,,

Potom stražar sretne Pavla i Silu i isto ih upita a oni mu odgovore: ,,16:31 A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj,,

Moje pitanje glasi: KO JE PRAVILNO POUČIO STRAŽARA I ZAŠTO UČENICI NISU POMINJALI DESETAK,OBREZANJE,HRANU I SUBOTU KAO USLOV SPASENJA?
Da li se stražar zaista spasio bez obrezanja,desetka,hrane i subote,ako ne onda ga učenici prevariše zar ne?

Ko je tu bio pravi a ko lažni učitelji obzirom da različito uče?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
,,16:31 A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj,,

Kada bi ovaj tekst izdvojili iz biblije, i krenuli danas gradom objavljujući ga ljudima, bar polovina ( osim ateista i nekih pripadnika drugih veroispovesti ), rekla bi da veruje u Hrista, i potom otišli i nastavili sa starim načinom života.

Vera o kojoj govori dotični - nije prazno formalno ispovedanje, ili neka misao koja lebdi tamo negde.

Vera u Hrista podrazumeva čovekovu spremnost da od trenutka kada je poverovao - promeni svoj život, i da živi jednim drugačijim, novim životom bez greha.
Ovu promenu putem vere čini Duh Sveti, menjajući čovečije misli, i srce, i dajući mu silu da od tog trenutka živi po svakoj zapovesti Božjoj, upisujući ih u čovečije srce i um, i čineći da se čovek prirodno ponaša u skladu sa Božjom voljom, rađajući rodove vere opisane u jevanđeljima.

Amin!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,16:31 A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj,,

Kada bi ovaj tekst izdvojili iz biblije, i krenuli danas gradom objavljujući ga ljudima, bar polovina ( osim ateista i nekih pripadnika drugih veroispovesti ), rekla bi da veruje u Hrista, i potom otišli i nastavili sa starim načinom života.
Ti kažeš da su Jevreji rimljanina uzeli za ruku seli u Sinagogu naučili ga svom zakonu i potom mu saopštili citiranu rečenicu...
Stražar noću pita kako da se spasi i apostoli mu to rekoše jer je to DOVOLJNO.ALI Jevrejski ZAKONICI nisu gedali na spasenje kao apostoli već po zakonu pa nagovoriše Galaćane da čine dela zakona kroz koja će stići pod prokletstvo i Pavle ih nazvati nerazumnima što govori i današnjim zakonicima koji neznaju da je sedmi milenijum počeo i da ih Jelena slagala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
SPASENJE VEROM KOJA PODRAZUMEVA PROMENU U ČOVEKU IZ KOJE ČOVEK RAĐA RODOVE I DELA PRAVDE.

"Kakva je korist, braćo moja, ako ko reče da ima veru a dela nema? Zar ga može vera spasti?

Ako, na primer, brat i li sestra goli budu, ili nemaju šta da jedu,
I reče im koji od vas: Idite s mirom, grejte se, i nasitite se, a ne da im potrebe telesne, šta pomaže?

Tako i vera ako nema dela, mrtva je po sebi" ( Jakov 2. 13 - 17 )
 
Natrag
Top