ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ja imam odgovor, nego ti nisi spreman da ga prihvatiš, već filozofiraš.
Kada bi čovek tako filozofirao po svim pitanjima, nikada ne bi došao do istine.

Pojednostavi reč Božju, i prihvati ono što tamo piše, i bićeš srećan.

Ti "pojednostavljujes" odnosno "razvodnjavas", to je neozbiljno a ja sam ozbiljan..

Evo i Antonija je gore lepo napisala, shvatajuci sustinu, kokoska cak jede i svoj izmet, pa nije necista..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Poenta je da moze sve da se jede i da vise ne vazi podela na ciste i neciste zivotinje.
Isto tako ne smemo da sablaznjavamo svoju bracu,ako se neko sablaznjava na jedenje mesa neka ne ide u drustvo gde se to meso jede.....Ovo je samo jedna od mnogobrojnih filozofija koja se praktikuje u ime Boga ,i ako Novi zavet kaze da ono sto je Bog ocistio da covek ne pogani!!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti "pojednostavljujes" odnosno "razvodnjavas", to je neozbiljno a ja sam ozbiljan..

Evo i Antonija je gore lepo napisala, shvatajuci sustinu, kokoska cak jede i svoj izmet, pa nije necista..

Ne razvodnjavam ja ništa, niti oduzimam, niti dodajem, već uzimam ceo kontekst, a t Mire prekrajaš, dodaješ, namećeš tekstu svoja mišljenja - da je neko nešto mislio kada je napisao, itd.

Ne treba bibliji tumačenje sa strane, ni mišljenja o napisanom, jer se sve nalazi u biblijskom kontekstu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Što onda ne jedeš sve, baš da te vidim da li bi pojeo psa ili pacova. A tek čovjeka.

Što pričaš ako ne bi u realnom životu sve pojeo.

Nismo mi kanibali da jedemo ljude, biblija dozvoljava upotrebu zivotinjskog a ne ljudskog mesa..

A psa i pacova jesti, pa u cemu je problem, vec ih jedu...

A mislim ovo ti nije nikakav arg.
 
Natrag
Top