ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Jaoo jos jedan argument za boga ljubavi, spaljuj ljude zauvek ( iako ih volis ), ne moze da bude smesnije majke mi :D
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ta kompleksnost koju kopiras ko zna od gde je poznata svim geneticarima ( koji bez sumnje prihvataju cinjenicu evolucije ) . Svi argumenti ovde su, kompleksno je-znaci bog, naravno ne postoji ni pretpostavka, a ne dokaz da je to tvoj bog, i tokom istorije smo imali stotine slucajeva kada su se stvari prepisivale natprirodnim glupostima, sada je vecina objasnjena.
Volim kako zato sto je komplikovano vec imas odgoovor kako je nastalo, aj da batalimo sva istrazivanja i da kazemo puf-bog.
Ovo nije nikakav argument protiv evolucije, na ceo ovaj tekst moze samo da se kaze da je evolucija posmatran proces, i sve ovo pada u vodu, radjanje novih vrsta iz zajednickih predaka je posmatran proces, tako da ove gluposti kako je statisticki nemoguca su testirano pali u vodu.

Jedno je nauka koja podrzava bibliju,a drugo koja podrzava darvina i evoluciju,naucnik koji opravdava stvaranje automacki gubi posao,ako opravdava evoluciju dobija nobelovu nagradu ali ne i nagradu Isusa Hrista spasenje!za lazi koje iznose naucnici evolucije oni ce dobiti svoju nagradu kad umru,eno ti ga darvin moli za kap vode u paklu i ti ces kod njega uskoro.

 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Jos jedan dokaz da hriscanski bog nema veze sa moralom, baca ljude da vecno gore.
I volim sto znas sta darvin radi i tamo, prepuni ste informacija :D

Samo ne znam sta ce mu voda nakon smrti, sta moze da dehidrira nakon sto telo istruli ?

Cime se oseca bol u toj vatri ako su nervni zavrsetci zajedno sa celim mozgom istrulili tokom smrti?

Naucno se moze dokazati da takvo mesto ne moze da postoji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jos jedan dokaz da hriscanski bog nema veze sa moralom, baca ljude da vecno gore.
I volim sto znas sta darvin radi i tamo, prepuni ste informacija :D

Za informacije treba citati bibliju kao mi,knjige koje su napisali posteni naucnici koji veruju u Boga i svojim ocima kao na primer sta su videli u jednoj maloj celiji DNK-DNA.

Сложеност наше планете указује на паметног створитеља који не само да је створио свет, већ га и одржава. Ево неколико примера. Постоје два схватања: 1. КРЕАЦИОНИЗАМ концепт стварања. Бог је господар природе, Творац и владар Универзума који је створио све облике живота на Земљи по унапред смишљеној намери и плану.

2. ЕВОЛУЦИЈА Да је живот настао из мртве материје. Једноћелиски облици су напредовали ка вишећелиским што је довело до постанка живота. За такво учење нема доказа у геологији у фосилним записима. Нико никада није видео да се један облик живота претворио у нешто друго. нема прелазних форми
(Ako ima dokazi mi to?). Њихов је главни адут време, милијарде година и онда је могло све да се деси. Следећи адут је мутација. Може неки инсект да мутира да се брани од хемиских средстава, али то још увек живо биће, није сада од комарца постала пчела.
Да би смо схватили живот прво морамо да схватимо ћелију. Дарвинизам полази од тога да живи организми имају просту структуру, то није чудо јер су у 19 веку располагали примитивним микроскопима Данас су дечији микроскопи много јачи него за време Дарвина. Он је знао за анатомију ока али није знао за процесе и да се око састоји из 48 дела.
Ако би фалио само један део, око не би могло да функционише. Као што се види живот није производ непланираних догађаја већ је резултат савршенпг стварања које је извео Творац.
Они нису могли да виде ни бактерију а камоли ћелију. Зато је било најлакше извући закључак да су прости организми настали сами од себе, случајно. Да би смо схватили живот, мора прво да схватимо ћелију, а да би смо схватили ћелију морамо да је увеличамо уз помоћ најсавременијих микроскопа хиљаду милиона пута. Ћелија је сложенија него цео град Лондон. Када уђемо у ћелију то је као када смо ушли у један васионски брод где је све испланирано до најситнијих детаља да би ћелија функционисала. Такав сложен систем није могао да настане сам од себе, а настао је. питање се намеће само, постоји један супердизајнер који је створио све па и ћелију, то је наш Творац.


Sto se tice ko ce ici u pakao ili raj jasno se objasnjava da je to druga smrt!sta to znaci?to znaci da ce svi ljudi uskrsnuti a potom ziveti hiljadu godina,pa ce biti i konacan sud ko tada bude osudjen bice bacen u jezero ognjeno znaci bice mrtav vecno bez sansi da vaskrsne.
A sto se tice misli ili tela telo nece biti isto posle vaskrsenja,iz raspadljivog pretvara se u neraspadljivo kao sto su imali adam i eva u pocetku.Nece biti brakova,musko i zensko jer nece se vise razmnozavati ako ce ziveti vecno itd.
Zar to nije divno sa strane naseg Boga?poklon u milosti prema nama Zivot Vecni?


Izvor: vita vasic.comhttp://www.Vita


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Prva recenica i odmah greska. jednocelijski u visecelijske sto je dovelo do nastanka zivota" Jednocelijski organizmi su zivi isto.
Nastanci novih vrsti su posmatrani desetinama puta, tako da ni to nije tacno, sto se tice prelaznih formi, kacio sam par puta ovde klip biolog kreacionistima pokazuje detaljne prelaze od nizih primata do nas.
U nastavku se dokazuje ono sta sam spominjao milion puta, kada neko ne razume evoluciju, krece da kuca o darvinu, svi najveci dokazi za evoluciju su nadjeni tek nakon njegove smrti.
Ovo o kompleksnosti celije sam vec govorio da nema veze sa tim dal se evolucija desila, cak i da dokaze neki kreacionista ( a ne moze jer kreacionisti ni ne vrse eksperimente, a nazivaju sebe naucnicima ) da je celija previse kompleksna, opet je jasno sta se desilo posle nastanka celije.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pitam kako dokazuje jel bio tamo?pre milijardu godina?on ili darvin?nemoj me smesiti brate.

Do sutra.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Znaci ti bi pustio svakog ubicu i silovatelja koji nije vidjen da ubija ili siluje, dokazi te ne zanimaju ?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Znaci ti bi pustio svakog ubicu i silovatelja koji nije vidjen da ubija ili siluje, dokazi te ne zanimaju ?

Ako si ti pri sebi onda sam ja stvarno majmun!covek ti lepo kaza da su iz fosila izvadili DNK takodje i da je celija DNK nesto neverovatno slozno sto ni nauka dosledno ne razume!toliko je slozena da je nemoguce da je postala sama od sebe.Postoji razuman dizajner,savrsen poznavaoc Genetike,fizike,biologije,hemije itd (TVORAC) ati onaj vide baci u korpu za otpatke.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top