ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Sta znaci ova slika zapitajte se i znace te cilj adventizma?

Ko to hoce da vlada planetom?

Dobro pogledajte sledecu sliku! videce te znak boga ra-egipackog boga sunca s desne strane u belom fonu gdem pise (preporod),takodje na vrhu krila boga ra,takodje znak kule strazare na vrhu krila! uporedite s ovom slikom pa sami resite za sebe ko su adventi?

Mozete i sami da proverite izvor:adventisticki informativni cenrtar.

Tako da nam nije potreban prorok ladokejac da bi smo znali sta nas ceka u skorom buducem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Nije u pitanju ucenje Duha, vec potpuna promena koju Duh Svet cini u coveku koji se u tom stanju ponasa onako kako ga Duh vodi u svakom trenutku zivota i u svim zivotnim situacijama.
U tom stanju covek nece trubiti pred svojim postupcima trudeci se da ne ucini nista lose svojom silom, a u dubini duse bi to zeleo - da pogleda na zenu, da posegne za tudjim, itd.

Ne, stanje predanja je stanje u kome Duh Sveti uzima coveku zelju da cini bilo sta sto zakon osudjuje.
U tom stanju on to ne zeli, to mu je mrsko, odvratno mu je, on se ponasa onako kako ga vodi sveti duh, tako prirodno i spontano u sili Duha Svetoga.

Iz takvog zivota prirodno proizilaze i principi koji su ljuba i milost i teznja da se u svakom trenutku sluzi Bogu i bliznjima iz ciste ljubavi.

Kada dozivis ovo iskustvo shvatices o cemu govorim, jer ocigledno je da ga jos uvek nisi doziveo.

Наравно да сам доживео. Ти као да си свеприсутан, па све знаш о другима. Наравно да су ми одбојна зла дела, а нисам суботар и не једем само зеље. Јер трбух и срце нису у спрези како ви покушавате да карикирате. Ако не прихватимо учење "пророка" Хелен Вајт, ми аутоматски по теби нисмо "обраћени" и хришћани. Живиш у великој заблуди. Испаде да скоро 1800 година није било хришћана док се нисте ви суботари појавили. Потпуно нереално.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Davno su rekli mudri ljudi: Grijeh ne ulazi u usta, nego izlazi iz usta!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То је рекао Најмудрији :)

11. Не погани човека шта улази у уста; него шта излази из уста оно погани човека. (Матеј 15)
Дела 10:15, Рим. 14:14, 1 Тим. 4:4, Титу 1:15

Видиш како је добро и лепо када кажеш да је Господ Исус мудар, макар индиректно.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
То је рекао Најмудрији :)

11. Не погани човека шта улази у уста; него шта излази из уста оно погани човека. (Матеј 15)
Дела 10:15, Рим. 14:14, 1 Тим. 4:4, Титу 1:15


Видиш како је добро и лепо када кажеш да је Господ Исус мудар, макар индиректно.

Hej, bre, Adriane, zar ti misliš da ja imam nešto protiv Isusa, bez obzira bio on istorijska ili izmišljena ličnost? Naprotiv, mislim o njemu i njegovoj ideji o jednakosti i pravdi među ljudima, sve najpozitivnije. On je prvi koji je pokušao da izmiri ljude i Boga i da odnos među njima zasnuje na ljubavi, a ne strahu i prijetnji. Ma šta mislili o religiji, Isusova filozofija i njegov nauk, prijemčiva je za sve poštene ljude.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Надам се да ниси против. Ако прихваташ науку, онда мораш да прихватиш и оно што Он ЈЕСТЕ. Јер ако кажеш да Он није оно што јесте, онда индиректно кажеш да је преварант, лажиучитељ, обмањивач. А ако прихватиш оно што Он јесте, ти улазиш у Спасење.

Онда видиш да све остало чему нас уче (са разлогом да не верујемо у Онога који јесте) је обична лаж и измишљотина. Сигуран сам да си више пута то читао, бар на овом форуму. А нисам ни рекао да имаш нешто против Исуса, већ ми је драго када схваташ речи мудрости. Погрешно си проценио коментар.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Hej, bre, Adriane, zar ti misliš da ja imam nešto protiv Isusa, bez obzira bio on istorijska ili izmišljena ličnost? Naprotiv, mislim o njemu i njegovoj ideji o jednakosti i pravdi među ljudima, sve najpozitivnije. On je prvi koji je pokušao da izmiri ljude i Boga i da odnos među njima zasnuje na ljubavi, a ne strahu i prijetnji. Ma šta mislili o religiji, Isusova filozofija i njegov nauk, prijemčiva je za sve poštene ljude.

Jurivaka malo si me zbunio, kako mislis da nije hteo da osnuje odnos izmedju boga i ljudi na pretnji, pa sta je rekao da se desi onima koji ga ne budu pratili ?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka malo si me zbunio, kako mislis da nije hteo da osnuje odnos izmedju boga i ljudi na pretnji, pa sta je rekao da se desi onima koji ga ne budu pratili ?
Ne daj se zbunjivati:dtyste: Stari zavjet je zakon, a Novi zavjet je ugovor. To ti sve govori. Golavni lik Starog zavjeta je Mojsije, a Novog Isus. Centralni događaj Starog zavjeta je zbivanje na sinajskoj gori, a Novog, Isusovo vaskrsenje.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Kakve veze to ima, pa isusove reci su da onaj koji ga ne bude pratio ce biti bacen u vecni oganj, i da ako te tvoja ruka sablaznjava bolje da je odseces jer bolje da budes bez ruke u ovom zivotu nego da provedes vecnost u ognju . Da ne pricam ono kad kaze da ako volis svoju majku vise od njega nisi vredan njega i ostalo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kakve veze to ima, pa isusove reci su da onaj koji ga ne bude pratio ce biti bacen u vecni oganj, i da ako te tvoja ruka sablaznjava bolje da je odseces jer bolje da budes bez ruke u ovom zivotu nego da provedes vecnost u ognju . Da ne pricam ono kad kaze da ako volis svoju majku vise od njega nisi vredan njega i ostalo.
Jeste, ali zaboravljaš na "instituciju" praštanja i Božije samilosti, a i to je Isus propovijedao, za razliku od onoga strašnog Boga iz Starog zavjeta! Hahaha! Ja sam sada u ulozi teiste!
 
Natrag
Top