ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
gero brate mili
da te pitam
šta čitaš u Evanđelju kada je Krist istjerao demone iz opsjednutih kraj Gadare,
gdje su oni tražili da odu??

Evanđelje Matej glava 8. red 31.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je tu sve jasno.
Covek koji pije alkohol, pusi cigarete, i hrani se nezdravo, nije pobedio ni osnovne slabosti, niti je poceo da koraca prvim koracima duhovnog iskustva i zajednice sa Bogom.
Takav covek nije merodavan u odredjivanju toga sta je istina, jer Duh Bozji ne deluje preko osobe koja zivi neuredno.

Ovo govorim iz ciste ljubavi i brizi prema tebi, i savetujem ti da se molis Bogu da stvarno dozivis oslobodjenje iz ropstva onoga sto nudi ovaj svet, jer sta ima lepse nego biti slobodan u Hristu, to ne moze da zameni nista na ovom svetu.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Tijelo ne treba mesa već zli demoni koji se nalaze u čovjeku žele mesa. Sam Sotona nije mesožder, ali druge uči da jedu mesa. Čiji ste onda i koga slušate!?

Господа, наравно, и апостоле:

1. Коринћанима, глава 10
25. Све што се продаје на месарници, једите, и ништа не испитујте савести ради;

1. Тимотију, глава 4
4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом.

А ти једи зеље, нико ти не брани. Само немој да говориш да мени сотона наручује месо јер је то чиста секташка глупост. Ако хоћеш и Стари завет, није проблем:

1. Мојсијева, глава 9

1. И Бог благослови Ноја и синове његове, и рече им; рађајте се и множите се и напуните земљу;
2. И све звери земаљске и све птице небеске и све што иде по земљи и све рибе морске нека вас се боје и страше; све је предано у ваше руке.
3. Шта се год миче и живи, нека вам буде за јело, све вам то дадох као зелену траву.
4. Али не једите меса с душом његовом, а то му је крв.

сотона и демони у нама траже меса? Тешко оном кога секте обрлате, тај не зна где бије...


E, što ti petljaš a pojma nemaš. U Korinčanima se govori o tržnici na kojem se prodavalo čisto meso. čistih životinja. a ne svinjetina i ostala nečist. Uostalom, već tada su kršćani počeli odbacivati meso. Jer potrebe za jedenjem mesa više nije bilo. Više se nije žrtvovalo Bogu životinja. Jer je Isus ukinuo obredni zakon svojom smrću, svojom Žrtvom.

Dok, u Postanku Bog je pripremio Noi i spašenim što da jedu. Jer je očigledno poslije Potopa nije bilo mnogo hrane na Zemlji dok se nije obnovila zeleni. A opet izostavljaš zašto je Bog Noi zapovjedio da uzme više životinja tj. sedam parova čistih životinja. Da im za početak budu za hranu i žrtvovanje.
Zbilja, čovjek će sve preokrenut da si nekako opravda svoje grijehe odnosno loš način života.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
E, što ti petljaš a pojma nemaš. U Korinčanima se govori o tržnici na kojem se prodavalo čisto meso. čistih životinja. a ne svinjetina i ostala nečist. Uostalom, već tada su kršćani počeli odbacivati meso. Jer potrebe za jedenjem mesa više nije bilo. Više se nije žrtvovalo Bogu životinja. Jer je Isus ukinuo obredni zakon svojom smrću, svojom Žrtvom.

Dok, u Postanku Bog je pripremio Noi i spašenim što da jedu. Jer je očigledno poslije Potopa nije bilo mnogo hrane na Zemlji dok se nije obnovila zeleni. A opet izostavljaš zašto je Bog Noi zapovjedio da uzme više životinja tj. sedam parova čistih životinja. Da im za početak budu za hranu i žrtvovanje.
Zbilja, čovjek će sve preokrenut da si nekako opravda svoje grijehe odnosno loš način života.

Потпуно сам резоружан оволиким познавањем Коринта, хришћана и осталог. Шта год да напишем неће имати смисла. Имаш право, немам ја појма колико знање ви који зобате зеље имате. Ви би нас на води и соли држали. Нема чистоћа срца никакве везе по вама, важно да трбушине буду пуне зеља и травице.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Onda je tu sve jasno.
Covek koji pije alkohol, pusi cigarete, i hrani se nezdravo, nije pobedio ni osnovne slabosti, niti je poceo da koraca prvim koracima duhovnog iskustva i zajednice sa Bogom.
Takav covek nije merodavan u odredjivanju toga sta je istina, jer Duh Bozji ne deluje preko osobe koja zivi neuredno.

Ovo govorim iz ciste ljubavi i brizi prema tebi, i savetujem ti da se molis Bogu da stvarno dozivis oslobodjenje iz ropstva onoga sto nudi ovaj svet, jer sta ima lepse nego biti slobodan u Hristu, to ne moze da zameni nista na ovom svetu.

Pozdrav

Pogresno shvaceno!ja koristim sve to ali umereno!kako kaze Adrian vazno je srce a ne zelje!ti mozes da zivis na hleb i so ali ako ti je srce kvarno nemas oprostaja od Gospoda sto je Gosod i sam radio kad je usao kod Matveja na zurci,kad je izlecio slugu rimljana,kad je oprostio razbojnika na krstu itd.

David je bio gresnik dva puta vise od mene recimo ukrao je zenu vojnika i poslao ga u smrrt,direktno krsenje dve zapovestia Bog ga je voleo!jer je poznavao njegovo srce dok saulu nije oprostio jer nije poslusao Boga kao i uporedjenje (Carinika,Bogomolja u crkvi.
Tvoja lukoavost mi je poznata o cariniku,davidu,razbojniku ne diskutujes a o meni da ja koji priznajem da sam gresan i nadam se kao i Avraam da cu se verom spasiti,a ti ako mislis da ces se zakonom,zeljem spasiti bas mi te je zao i ja ti ovo govorim iz ljubavi.Ne boj se ti za mene ja znam da ce pravednici biti poslednji dok ce gresnici biti prvi,jer Isus vise veruje Gresnicima nego one pod zakonom koji su ga i ubili.

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Потпуно сам резоружан оволиким познавањем Коринта, хришћана и осталог. Шта год да напишем неће имати смисла. Имаш право, немам ја појма колико знање ви који зобате зеље имате. Ви би нас на води и соли држали. Нема чистоћа срца никакве везе по вама, важно да трбушине буду пуне зеља и травице.


Biblijski razlozi zasto je pogresna tvrdnja da je Bog sve dopustio u ishrani su gore navedeni.

To nije slucaj da je coveku dato samo zelje za ishranu, a dole prilozene fotografije govore za sebe.
Covek u plodovima zemlje ima sve sto mu je potrebno za ishranu, jer Bog zeli da covek vec ovde zivi zivotom neba, rasterecen od svih stvari koje nece koristiti u vecnosti.

Vegetarijanstvo je najbolji izbor, ali ako je neko slab da se odluci na ovakav nacin ishrane i zivota, onda osim ovoga moze koristiti i odredjene vrse mesa koje Bog odredio kao pogodno za ishranu, i odredjene mlecne proizvode poput kokosijih jaja, sira i mleka.

U mesa pogodna za ishranu se ubraja sveze junece, jagnjece ili pilece meso, odredjene vrste riba.. osim svinjetine koju je Bog zabranio iz razloga sto je uzrocnik mnogih bolesti i preranih smrti.

Treba izbegavati mesne preradjevine - pastete, parizer, virsle, i ostalo, jer se u njih stavljaju razliciti stetni preparati radi navodnog ocuvanja kvaliteta, ukusa, mirisa i boje.


VOCE




POVRCE




MAHUNASTO POVRCE


Pasulj-i-grašak1.jpg



ORASASTO POVRCE

130819018.jpg



ZITARICE


zitarice.jpg



IntegralniHleb.jpg



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Vi adventisti, sve odavna trebali "vikati" s trgova i ulica. štampati knjige i brošure o zdravstvenoj reformi i Božjem Zakonu. Učiti ljude da životinje nije uopće zdravo jesti.

Uostalom, zar Zapovijed ne kaže: Ne ubij! Kao na ljude, također se odnosi i na životinje. I one su Božja stvorenja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pre pada u greh nije bilo ubijanja zivotinja i nece biti ni na novoj zemlji.
Sto se tice zapovesti "Ne ubij" ona je licno data radi odnosa prema bliznjem...ali bi bilo korisno kada bi se primenila i na odnos prema zivotinjama.

Knjiga i brosura o zdravstvenoj reformi ima, ali pocetak mudrosti je strah Gospodnji "Почетак је мудрости страх Господњи" ( price solomunove 1. 7 )

Drugim recima, kada ljudi upoznaju Boga i njegovu rec, tada ce im Bog dati mudrost da prepoznaju i odvoje dobro od zla, i da slede samo dobro koje ce im doneti istinsku srecu.



plakat_jagnje_v-300x240.jpg



tumblr_ly3qumquQC1r28avbo1_500.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top