BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Indeks rodova je pokazao gdje su pravos. države a gdje su protestantske. Pravosl. su na samom dnu.

Rekli smo o rodovima Tripo, kada Isus kaze farisejima: ''porodi aspidini'' a na drugom mestu opet kaze ucenicima:
''sve sto vam kazu fariseji drzite i tvorite, ali kako oni cine ne cinite, jer govore a ne cine''.

Da li mi mozemo onda - ''istinitost nekog ucenja meriti rodovima''?
NE MOZEMO!

''Index rodova - nije merilo istine''.

Vidis li da su te pogresno naucili da osudis celu jednu zajednicu jer su im rodovi ''zli''?
Ne mozes ti osuditi lekara jel se pacijent ne pridrzava uputstava.

Vidis ti sve ovo, ali neces da priznas i da prestanes sa osudjivanjem.
Zasto Tripo?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pogledajte prilog 91255
Мудраци доносе злато, тамјан и смирну

Кади се све у цркви, не зато што ми верујемо да кипови имају духа у себи или да су некакви богови (идоли) па им се ми клањамо и служимо као Богу. То секте банализују тако, видиш Трипа шта ради.

Свећа представља Светлост света, а то је Христос. Видимо на почетку Откривења да и седам свећњака представљају Цркву (седам цркава). Представљају и седам духова пред Богом (седам жижака). Такође, свећа представља и нашу веру и наду у Сина човечијег који ускоро долази.


35. Нека буду ваша бедра запрегнута и свеће запаљене;

36. И ви као људи који чекају господара свог кад се врати са свадбе да му одмах отворе како дође и куцне.
37. Благо оним слугама које нађе господар кад дође, а они страже. Заиста вам кажем да ће се запрегнути, и посадиће их, и приступиће, те ће им служити.



На олтару кадионом се ништа није приносило, сем једном годишње за очишћење. Али се кадило сваки дан. Коначна Жртва искупљења је принета, на нама је само да прихватимо, молимо се и захваљујемо. Као што је била жртва захвалница у СЗ. Никаква новина ту не постоји, сем што је Христос испунио све што су свештеници радили за очишћење. Када се каже: кипови и сл., човек може да стекне погрешан утисак да је ту неки многобожачки ритуал. Све у цркви мора бити окађено (освећено), како материјално, тако и људско.

У првим вековима за време прогона хришћана кадило се лажним боговима, и свако ко је то одбио био је мучен и убијен. Црква у тим временима привремено искључује кађење док није опасност прошла. Не само што би били убијани, већ што би самим кађењем идолима то било јасно одрицање од Христа. Где је постојао већински део пагана, ту се избегавао тамјан. Кађење представља и нашу молитву Богу, ничег ту пагаског нема. Пагани каде (моле се) својим идолима, ми кадимо (молимо се) свом Богу.


2. И видех седам анђела који стајаху пред Богом, и даде им се седам труба.
3. И други анђео дође и стаде пред олтаром, и имаше кадионицу златну; и беше му дано много тамјана да да молитвама свих светих на олтар златни пред престолом.
4. И дим од кађења у молитвама светих изиђе од руке анђелове пред Бога


Не наседај на приче да су се идоли и многобоштво увукли у Цркву, све су то саблазни које треба да дођу како би превариле чак и верне, ако је могуће. Увукла се идолатрија у површно верне, у материјалисте и лажне хришћане. А права Црква ће увек остати света и верна. Такави правоверници ће сметати помодарима и материјалистима, лажним верницима и отвореним антихристима.

Спомињем Америку јер оданде долазе те сектурине које саблажњавају народ, док се историјско и верско и културно православно наслеђе уништава уз аминовање вођа и назови православаца.

Svećese gore pale za žive a ispod za mrtve i rečeno o svećama mi je poznato samo ponovo ne razumem svrhu zašto mrtvom paliti sveću šta ona pomaže?
Šta pomaže paljenje sveće živom?

Kađenje iz citata obavlja anđeo zar ne,ponovo nisam čuo odgovor ko i kad je dao nalog da su u NS u skupštinama kadi?
Kako sad razumeti drugu zapovest kako se nesme NIKAKAV LIK OD BILO KOGA I ČEGA PRAVITI NITI SLUŽITI a sko nešto zauzima počasno mesto i potrebno je celivati i kaditi tu sliku-lik ili kip kako to uporediti sa drugom zapovešću?

Što se tiče amerike i uopšte masona nebih sad o tome pustimo njih mene ovo interesuje u kojoj knjizi i ko je autor od apostola tog naloga da kade i ikonopišu?
Svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
''sve sto vam kazu fariseji drzite i tvorite, ali kako oni cine ne cinite, jer govore a ne cine''.

To nije dobar prevod, iako fariseji nisu činili griijehe, njihovo srce je bilo grešno što i jeste po Bibliji licemjerstvo. Originalni prevod Jevan. po Mateju na hebrejskom ima bolji tekst koji nije takav. ima o tome Miroljub P. predavanje.

Tako da je to razrješeno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
To nije dobar prevod, iako fariseji nisu činili griijehe, njihovo srce je bilo grešno što i jeste po Bibliji licemjerstvo. Originalni prevod Jevan. po Mateju na hebrejskom ima bolji tekst koji nije takav. ima o tome Miroljub P. predavanje.

Tako da je to razrješeno.

Sta si ti razresio?
O Boze sveti :-(
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
To nije dobar prevod, iako fariseji nisu činili griijehe, njihovo srce je bilo grešno što i jeste po Bibliji licemjerstvo. Originalni prevod Jevan. po Mateju na hebrejskom ima bolji tekst koji nije takav. ima o tome Miroljub P. predavanje.

Tako da je to razrješeno.


Sta si ti razresio?
O Boze sveti :-(

:gl_sigh: или :roll:...питање је сад.

Svećese gore pale za žive a ispod za mrtve i rečeno o svećama mi je poznato samo ponovo ne razumem svrhu zašto mrtvom paliti sveću šta ona pomaže?
Šta pomaže paljenje sveće živom?

Kađenje iz citata obavlja anđeo zar ne,ponovo nisam čuo odgovor ko i kad je dao nalog da su u NS u skupštinama kadi?
Kako sad razumeti drugu zapovest kako se nesme NIKAKAV LIK OD BILO KOGA I ČEGA PRAVITI NITI SLUŽITI a sko nešto zauzima počasno mesto i potrebno je celivati i kaditi tu sliku-lik ili kip kako to uporediti sa drugom zapovešću?

Što se tiče amerike i uopšte masona nebih sad o tome pustimo njih mene ovo interesuje u kojoj knjizi i ko je autor od apostola tog naloga da kade i ikonopišu?
Svako dobro.

Свећа је за сврху молитве. Свећа се пали и за захвалност Богу. Некада су у Старом завету приносили жртву захвалницу. Ми не мораму приносити животињску жртву, већ личну у виду понизног срца у молитви. Отуда се свеће узимају без примеса, онако како га пчела направи. Јер и жртве бејаху чисте.

Кад је у питању Друга заповест, онда обратимо пажњу на део стиха:


15. Зато чувајте добро душе своје; јер не видесте никакав лик у онај дан кад вам говори Господ на Хориву исред огња,

Ако је забрањено направити ликове (слике и кипове) уопште, онда је Господ самом Себи контрадикторан јер заповеда израду херувима и слика у Храму. Заповеда израду змије која лечи. То не може бити. Бог забрањује израду ликова у сврху идолатрије, лажне представе о Њему. А ми видесмо оваплоћеног Бога у виду Исуса Христоса. Показа се оно што не видеше на Хориву. То не значи да ми од икона можемо правити идоле.


1. Јованова, глава 2

1. Шта беше испочетка, шта чусмо, шта видесмо очима својим, шта размотрисмо и руке наше опипаше, о речи живота: 2. И живот се јави, и видесмо, и сведочимо, и јављамо вам живот вечни, који беше у Оца, и јави се нама; 3. Шта видесмо и чусмо то јављамо вама да и ви с нама имате заједницу; а наша је заједница с Оцем и са Сином Његовим Исусом Христом.


16. И, као што је признато, велика је тајна побожности: Бог се јави у телу, оправда се у Духу, показа се анђелима, проповеди се незнабошцима, верова се на свету, узнесе се у слави. (1. Тим. 3)

Видиш да и ови противници икона користе иконе? Не смета им да користе иконе (слике) за књиге, филмове и интернет, али им смета што има слика у црквама. Ако тако човек размишља, онда не би смео да има слику ни у документима.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Видиш да и ови противници икона користе иконе?

Tvoje razumijevanje Biblije je na nivou nezrele osobe koja se hvata za slovo, a ne za duh slova.

Piše da je Bog stvorio čovjeka na svoju SLIKU, pravoslavci odmah misle na ikonu, a ne na osobine.

Tako ste izopačili sve stihove gdje stoji slika.

Galaćanima 3,1O nerazumni Galaćani! Tko vas je opčarao da se ne pokoravate istini, vas, kojima je bio pred očima naslikan Isus, kao da bi bio među vama raspet.

Znači prikazan u Njegovim osobinama, a ne površno razumijevanje da je neko naslikao ikonu.

Tako ste izokrenuli i ovaj stih.

Galatima 6,14A ja Bože sačuvaj da se čim drugijem hvalim osmi krstom Gospoda našega Isusa Hrista, kojega radi razape se meni svijet, i ja svijetu.

Stih kaže da se ponosimo mukom koju je Isus imao jer je to izraz najveće ljubavi. A vi ste od ovog stiha kao i stiha iz Galat. 3,10 napravili idolatriju prema predmetima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Свећа је за сврху молитве.

Kakvo izopačenje molitve. Pa zar nekom treba svijeća da bi se molio.

Свећа се пали и за захвалност Богу.

Bogu se čovjek najbolje zahvaljuje kada ga primi u srce i kada daje plod duha.

Некада су у Старом завету приносили жртву захвалницу.

Svrha žrtve nije samo jagnje, nego prihvatanje Isusa. Bog se gadio na žrtve koje su Jevreji prinosili a griješili su u svom srcu i djelima.

Ако је забрањено направити ликове (слике и кипове) уопште, онда је Господ самом Себи контрадикторан јер заповеда израду херувима и слика у Храму.

Nije problem u liku (slici) nego u vašm shvatanju slike. Zato Bog i jeste zabranio slike da se ne bi desila idolatrija. Mojsije je podigao zmiju u pustinji (Isus) kada su Jevreji počeli da je obožavaju car Asa je spalio.

A vaše shvatanje ikona (slika) je totalno idolatrijski kod većine vjernika.

Tako da jeste zabranjeno, jer pravljenje likova jeste jedan od dokaza idolopoklonstva.

Čovjek je po prirodi idolopoklonik.

Ако је забрањено направити ликове (слике и кипове) уопште, онда је Господ самом Себи контрадикторан јер заповеда израду херувима и слика у Храму.

To nema veze sa vašim ikonama. Te slike su ukazivale na Nebesku stvarnost, a vi se klanjate tim slikama i njih obožavate.

Заповеда израду змије која лечи.

I car Asa je spalio kada su joj se počeli Jevreji klanjati i obožavati je, baš kao i vi sa ikonama.

То не може бити. Бог забрањује израду ликова у сврху идолатрије, лажне представе о Њему.

Pa jednom je Bog naredio izradu tih predmeta u tom cilju.

I hram je bio slika nebeskog hrama. Vaši hramovi nemaju uopšte tu sliku nebeskog hrama. Onako kakav je hram na Nebu takva je bila slika hrama na Zemlji. Praktično kao maketa pravog Božjeg hrama na Nebu.

То не може бити. Бог забрањује израду ликова у сврху идолатрије, лажне представе о Њему.

Lažna predstava o Bogu može biti i bez slike. Ako neko pogrešno shvata Boga.

А ми видесмо оваплоћеног Бога у виду Исуса Христоса.

Isus se vidio po svom karakteru najrpije, a vi napravili idole od Isusa, zato nigdje i nemamo fizički opis Isusa jer to nije ni bitno nego karakter. A vi napravili slike iako niko ne zna kako je izgldao. Sve i da jeste tako fizički izgledao to je idolopoklonstvo. Bog se prima po osobinama, a ne po fizičkom izgledu.

А ми видесмо оваплоћеног Бога у виду Исуса Христоса.

Isus je rekao Filipu "Ko VIDJE mene Vidje Oca moga". Pa niko nije fizički vidio Oca, nego osobine preko Isusa.


о не значи да ми од икона можемо правити идоле.

Pa jeste ih napravili. Petar ukori Kornelija jer mu se poklonio, a vi se klanjate predmetima. Ako Biblija kaže da se ne možeš živom apostolu pokloniti, kako možeš predmetu.

1. Јованова, глава 2
1. Шта беше испочетка, шта чусмо, шта видесмо очима својим, шта размотрисмо и руке наше опипаше, о речи живота: 2. И живот се јави, и видесмо, и сведочимо, и јављамо вам живот вечни, који беше у Оца, и јави се нама; 3. Шта видесмо и чусмо то јављамо вама да и ви с нама имате заједницу; а наша је заједница с Оцем и са Сином Његовим Исусом Христом.


16. И, као што је признато, велика је тајна побожности: Бог се јави у телу, оправда се у Духу, показа се анђелима, проповеди се незнабошцима, верова се на свету, узнесе се у слави. (1. Тим. 3)

Stihovi su napisani u cilju viđenje Boga po osobinama i da se Bog poznaje po osbinama. I u cilju dokazivanja da je Isus Bog, a ne da bi se pravili idoli od predmeta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sveca je kod Bozjeg naroda sredstvo osvetljenja prostorije, ( mada postoje i drugi alternativni prirodni metodi ), a kod mnogobozaca je zrtva paganskim bogovima.
 
Natrag
Top