Boks!!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uhapšen legendarni bokser "Mačo" Kamačo

Uhapšen legendarni bokser "Mačo" Kamačo


Blic



Bivši trostruki bokserski šampion Hektor "Mačo" Kamačo uhapšen je jer je pretukao sina u martu 2011. godine u kući svoje bivše žene.

219107_boks-401-afp-joe-klamar_f.jpg


Kamačov sin, kojeg je bokser prvo udario u vrat i potom oborio na zemlju, izjavio je da je njegov otac toga dana bio pod uticajem narkotika.


Tužba je podignuta u novembru 2011. godine, a nekadašnji vlasnik šampionskog pojasa lake kategorije se predao policiji u ponedeljak, ali je ubrzo pušten uz kauciju od 5000 dolara.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Piperski nokautirao Bugarina i postao sveslovenski prvak!

Piperski nokautirao Bugarina i postao sveslovenski prvak!



00071722.jpg


Srpski bokser Milan Piperski pobedio je tehničkim nokautom u petoj rundi Bugarina Dragomira Toteva i osvojio titulu sveslovenskog prvaka u polusrednjoj kategoriji u verziji WBC. Piperski je trijufmom u Zaječaru ušao među 50 najboljih boksera sveta u ovoj kategoriji.

Piperski je u četvrtoj rundi slao protivnika na pod, a odluka je pala u petoj rundi, kada je Totev potpuno posustao pred naletima srpskog boksera.

U mečevima koji su prethodili glavnoj borbi Zvjezdan Vidaković je bio bolji od Merđiđina Juseinova na poene, 40:37, dok je Mane Marčeta slavio protiv Javora Marinčeva.

Sportal.rs
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Piperski: "Žao mi je zbog Toteva"

Piperski: "Žao mi je zbog Toteva"

Izvor. B92 | ČŽ


Milan Piperski, sveslovenski šampion u WBC verziji, rekao je da mu je žao što je posle meča za titulu njegov protivnik Dragomir Totev morao u bolnicu.

16274782794f820243d73f1254438009_orig.jpg

Dragomir Totev, koji je pružio dobar otpor našem bokseru, posle meča je odvezen u bonicu, jer mu je pozlio. Utvrđeno je da je zadobio potres mozga.

Totev je za vreme meča sa Piperskim zadobio višestruke posekotine na licu, a posle meča je uz velike probleme sišao sa ringa.

Bugarin je četiri puta bio u nokdaunu, pre nego što je glavni sudija odlučio da prekine meč i proglasi pobednika.

"Žao mi je Toteva. Čuo sam da su ga odvezli u zaječarsku bolnicu i da je konstatovan potres mozga. Mi smo se pre meča dogovorili da, bez obzira na broj nokdauna, samo sudija odlučuje kada je meč gotov. Totev je ustajao svaki put i dokazivao da može dalje. Realno je bilo da se meč i ranije prekine, ali to je na sudiji. Veoma je nezgodan borac, tvrd, ali ja sam uspeo da ga oborim svojim omiljenim udarcem, desnim krošeom u telo", rekao je Piperski za B92.

I pored toga što je u subotu postao Sveslovenski prvak, Piperski bi mogao u ring već u maju, kada će Nenad Borovčanin braniti titulu evropskog šampiona.

"Verovatno ću boksovati za rejting, jer je prerano da branim titulu. Malo je vremena, ali ja sam spreman. Želim da što viđš postignem u svojoj profesionalnoj karijeri", rekao je sjajni Zrenjaninac.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sjekloća buksuje za De la Hoju

Sjekloća buksuje za De la Hoju

Izvor. B92 | AK


Srpski bokser Nikola Sjekloća postao je član promoterske kuće "Golden boy Promotion", koja je u vlasništvu nekadašnjeg šampiona sveta Oskara de la Hoje.

463552444f849a6fcb328432899986_orig.jpg

Sjekloća, 33-godišnji borac rođen u Budvi aktuelni je internacionalni šampion u WBC verziji u supersrednjoj kategoriji.

Promoterska kuća legendarnog De la Hoje je sama izrazila želju da Sjekloća boksuje za njih, a očekuje se da nakon nekoliko mečeva Budvanin pokuša da se domogne titule prvaka sveta.

On se nakon osamostaljenja Crne Gore izjasno kao Srbin pa buksuje pod srpskom zastavom. Tokom profesionalne karijere ostvario je pobedu u svakom od 24 meča, a sedam je rešio nokautom.

Sjekloća očekuje i odobrenje zahteva za američku vizu posle čega bi sa svojim menadžerom Lukom Popovićem trebalo da ode u Los Anđeles i potpiše ugovor sa Atletskom komisijom Kalifornije.

Njihova želja je da Sjekloća krajem juna 2012. brani WBC Internacionalnu titulu u Budvi, a sve ostale mečeve bi boksovao u SAD.

Pre polaska za Ameriku biće zakazana konferencija za novinare u Beogradu, a datum održavanja biće uskoro objavljen.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borovčanin protiv Štajna za titulu

Borovčanin protiv Štajna za titulu

Izvor. B92 | JT


Najbolji srpski bokser Nenad Borovčanin braniće titulu evropskog šampiona u kruzer kategoriji, u verziji WBO, protiv Nemca Marija Štajna.

12348097084f856466a8629929812529_orig.jpg

Borovčanin će protiv Štajna drugi put braniti titulu osvojenu u junu prošle godine, a ta borba zakazana je za 4. maj u Loznici.

U karijeri, Štajn je dobio 24 borbe, od toga 18 nokautom, ima ukupno pet poraza, a u poslednjih mečeva ima samo jedan poraz, iz maja 2009. godine, od Serdara Sahina.

Nemački bokser je rođen 19. maja 1975. godine u Erfurtu, a visok je 182 centimetra.

Borovčanin titulu osvojio u junu prošle godine u Banja Luci u meču sa Bugarinom Konstantinom Kokoom Semerdžijevim, a odbranio ju je u Novom Sadu šest meseci kasnije pobedom nad nemačkim bokserom Larsom Buholcom.

„Tokom cele moje profesionalne karijere Lozničani su me neprestano pitali kada će biti meč u „Lagatoru“, srpskom hramu boksa. Nisam znao kada će to biti, ali sam znao da to treba da bude veliki meč, veliki spektakl. Sada znam odgovor, biće to 4. maja. Potrudiću se da svoje Lozničane i svoju naciju obradujem još jednom pobedom i odbranom titule jer kao i uvek do sada, ali u ubuduće moja opcija nije poraz“, rekao je Borovčanin, kada je objavljeno da će boksovati u svom rodnom gradu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vladimir Kličko opet sa Tompsonom

Vladimir Kličko opet sa Tompsonom

Izvor. B92, Tanjug


Svetski bokserski šampion u teškoj kategoriji Ukrajinac Vladimir Kličko braniće titulu protiv Amerikanca Tonija Tompsona 7. jula u švajcarskom Bernu.

11987362744f75b90b20d80478472269_orig.jpg

Kličko i Tompson boksovali su u Hamburgu 2008. godine, Ukrajinac je nokautirao protivnika, a kasnije je priznao da mu je to bio najteži meč u karijeri.

Američki bokser je od tada vezao pet pobeda i trenutno ima skor 36-2.

Ukrajinac je prošlog meseca odbranio titule svetskog prvaka, pošto je u Diseldorfu nokautirao izazivača iz Francuske Žana Marka Mormeka.

Kličko ima skor od 57 pobeda i tri poraza. Pedeset mečeva je završio nokautom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Srpski bokseri u Turskoj "jure" plasman na OI

Šestorica reprezentativaca u pratnji trenera i stručnog štaba uputili su se u Tursku kako bi na predstojećem turniru koji se održava u Trabzonu pokušali da obezbede plasman na OI u Londonu.


boks178498020120306150807.jpg

Pripreme su protekle u najboljem redu, i pored teške finansijske situacije u državi BS Srbije je obezbedio reprezentativcima odlične uslove a sada je na njima da daju svoj maksimum što je jedina stvar koju će morati da učine u Turskoj.

"Niko od vas ne traži da morate da osvojite dve, tri olimpijske vize, ali ste obavezni da date maksimum i da osvetlate obraz srpskog olimpijskog boksa" rekao je predsednik BS Srbije Velizar Đerić.

U Tursku će putovati Miloš Baltić, Vanja Bačić, Branimir Stanković, Ljubomir Marjanović, Marko Nikolić i Milutin Stanković. Ovi momci pokušaće da obezbede put u London a težina tog zadatka različita je u zavisnosti od kategorije u kojoj se bore.

Kapitenu Marjanoviću biće potrebno prvo mesto u svojoj kategorji da bi se našao na OI. Sa druge strane Milutinu Stankoviću će biti potreban plasman u finale, a Baltić i Nikolić će olimpijsku vizu obezbediti ako osvoje neko od prva tri mesta u svojim kategorijama.

Uslovno rečeno, najlakši posao imaće Bačić i Branimir Stanković kojima će biti dovoljan plasman u polufinale da bi se na leto našli u Londonu.

Turnir počinje sutra a trajaće do 22. aprila kada će se znati hoće li bokseri povećati broj putnika iz Srbije za London.

Izvor:
[h=4]Izvor: Sportske.net[/h]
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Đerić nezadovoljan rezultatima boksera

Đerić nezadovoljan rezultatima boksera

N. Ma. |


Srpski boks ide u pravcu Londona, i bez obzira na loš rezultat u kvalifikacijama u Turskoj mi imamo vizu za London – kaže predsednik BSS


Velizar Đerić i olimpijac Aleksandar Drenovak

ŠESTORICA boksera i samo jedna pobeda neslavan je bilans bokserske reprezentacije Srbije na kvalifikacionom turniru za OI u Trabzonu. Selektor Manojlović i prvi trener Milić sigurno da ne mogu da budu zadovoljni time što se niko od naših takmičara nije ni približio dobijanju olimpijske vize, koju je još ranije jedino obezbedio Aleksandar Drenovak.

- Srpski boks ide u pravcu Londona, i bez obzira na rezultat iz Turske mi imamo vizu. Da li su momci ostvarili uspeh u Trabzonu ili ne, struka će da analizira. Posle toga, zauzećemo stav i rešiti ko će dalje da vodi i upravlja plemenitom veštinom u našoj zemlji - kaže Velizar Đerić, prvi čovek BSS.

Reprezentacija je imala maksimalne uslove za treninge proteklih meseci, sve zarad što boljih rezultata u Turskoj...

- Obezbedili smo im najbolji centar u ovom delu Evrope za treninge, pripreme su trajale od januara, kada su se pojedinci požalili na ishranu, odmah smo im uveli "a la kart" meni, sa obilnim obrocima, imali su sve suplemente i vitamine. Međutim, rezultat je izostao.

Nedostajalo je i sportske sreće našem timu, ističe Đerić.

- Magla i stres po dolasku u Tursku, kao i problemi sa transportom do Trabzona verovatno su učinili svoje. Da su bokseri otišli na takmičenje dan ranije, moguće je da bi nešto i osvojili. Ovako im nije bilo lako iz autobusa da uđu u ring. Ali, sve ekipe su imale isti problem, zbog nevremena u tom delu Evrope - zaključuje Đerić.

KAČAREVO
PRE spektakularnog turnira "Beogradski pobednik", koji će od 1. do 6. maja u "Pinkiju" da ugosti 150 boksera iz preko 20 zemalja, publika u našoj zemlji moći će da uživa u Otvorenom prvenstvu Srbije za školarce, pionire, juniore, juniorke i seniorke.
Takmičenje je na programu za vikend u hali u Kačarevu, a tehnički organizator je BK Profesionalac.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vekiloglu: Bolji sam od Borovčanina

Vekiloglu: Bolji sam od Borovčanina

Izvor. B92 | AK


Srpski bokse Nenad Borovčanin titulu šampiona Evrope u teškoj kategoriji u verziji WBO braniće protiv Nemca turskog porekla Varola Vekiloglua koji mu već preti.

11431065244f957ecabdec9091715953_orig.jpg

Borovčanin je trebalo da buksije protiv Marija Štajna, ali je došlo do zamene pošto on nije boksovao duže od godinu dana, dok je Turčin prvi na listi izazivača.

Vekiloglu ima 28 godina, a rođen je u Berlinu. Ima skor 19 (11KO)-3-1. Od šampionskih pojaseva osvajao je titulu šampiona Nemačke i titulu šampiona Evrope u IBF verziji.

"Borovčanina čekam još od 2010. godine kada smo trebali da boksujemo na stadionu Šalkea u predborbi Kličku, ali je tada u poslednjem momentu borba otkazana, pa je on boksovao protiv Očienge. Drago mi je da ovaj put ne bira on protivnika, već komisija WBO. Pripremam se u Antaliji u Turskoj sa trenerom Henrijem Ginterom, a šta ću pokazati u meču i kakav čas boksa ću održati Borovčaninu videće se u ringu. Realno, bolji sam od njega i pobediću ga pre isteka 12. runde", samouveren je Vekilogulu.

Ova promena, iako iznenadna nije zabrinula našeg šampiona.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borovčanin ponovo odbranio titulu!

Borovčanin ponovo odbranio titulu!

Izvor. B92 | AG


Nenad Borovčanin odbranio je titulu šampiona Evrope u kruzer kategoriji u WBO verziji protiv Varila Vekiloglua tehničkim nokautom u šestoj rundi.

8391119114f950292b1216087528660_orig.jpg

U duelu koji ste mogli da gledate u direktnom prenosu na televiziji B92, srpski bokser je od početka duela bio bolji i zasluženo pobedio.

Borovčaninu je to 30. pobeda u karijeri, a prvi put je uspeo da odbrani pojas u Novom Sadu 23. decembra 2011. godine nokautom protiv Nemca Larsa Buholca.

"Vekiloglu je poznat kao dobar nokauter. Morao sam dobro da se krećem, odlično je udarao, ali je posle četvrte runde posustao što sam ja osetio. Zadovoljan sam pobedom, publikom u Loznici, Ovu pobedu posvećujem Srbiji i Republici Srpskoj. Posebno mi je drago što je nemačka himna pozdravljena aplauzom", rekao je Borovčanin za B92.

Prva runda protekla je u ispitivanju snaga, a srpski bokser je u nekoliko navrata direktima probio gard protivnika. Borovčani se, očekivano, ybog svoje konstitucije opredelio da drži Vekiloglua na distanci.

U finišu druge runde, publika u hali 'Lagator' podigla se na noge posle nekoliko odličnih napada našeg boksera koji su ozbiljno uzdrmali Turčina pod nemačkom zastavom, a dominacija je nastavljena i u narednom delu meča.

U petoj rundi se Vekiloglu našao na podu, ali ne zbog udaraca Borovčanina već zbog klizavod poda, a šesta runda bila je ubedljivo najzanimljiva. Srpski bokser je pokušao, žestokim napadima, da nokautira protivnika, ali je fizički odlično pripremljen Vekiloglu ostao na nogama. Iako se činilo da će meč biti nastavljen, glavni sudija meča je prekinuo borbu i proglasio Borovčanina pobednikom tehničkim nokautom.
 
Natrag
Top