Boks!!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borovčanin: Napadam svetsku titulu

Borovčanin: Napadam svetsku titulu

Izvor. B92 | JT


Srpski bokser i evropski šampion u kruzer kategoriji, u verziji WBO, Nenad Borovčanin najavio je sledeće godine pohod na svetsku titulu.

16517674134fa51904e9c38249532156_orig.jpg

Borovčanin je u petak drugi put odbranio titulu, pošto je pobedio Nemca turskog porekla Varola Vekioglua tehničkim nokautom u šestoj rundi, a taj meč mogli ste da gledate na televiziji B92.

„Zadovoljan sam pobedom, osećao sam veliki pritisak pre ulaska u ring, jer sam boksovao u rodnom gradu. Bilo je toplo, zbog reflektora i velikog broja ljudi, ali dobrom taktikom sam izmorio protivnika i trijumfovao. Trenutno sam osmi na rang listi, želja mi je da napredujem, budem izazivač broj jedan kako bi imao bolje uslove u pregovorima za svetsku titulu koja je u planu naredne godine“, rekao je Borovčanin.

Borovčanin je najavio da će vrlo brzo nastaviti sa pripremima, jer ga 1. novembra očekuje novi meč za odbranu titule. Odmah posle pobede u hali „Lagator“ u rodnoj Loznici, srpski bokser je za B92 prokomentarisao meč.

“Vekiloglu je poznat kao dobar nokauter. Morao sam dobro da se krećem, odlično je udarao, ali je posle četvrte runde posustao što sam ja osetio. Zadovoljan sam pobedom, publikom u Loznici, Ovu pobedu posvećujem Srbiji i Republici Srpskoj. Posebno mi je drago što je nemačka himna pozdravljena aplauzom”, rekao je Borovčanin za B92.

Borovčanin je titulu u WBO verziji osvojio u junu prošle godine u Banja Luci protiv Bugarina Konstantina Semerdžijeva, a tron je odbranio u decembru, u Novom Sadu, kada je tehničkim nokautom savladao Nemca Larsa Buholca.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borovčanin: Meč u Loznici je za mene bio više od boksa

Borovčanin: Meč u Loznici je za mene bio više od boksa


Beta |




Najbolji bokser Srbije Nenad Borovčanin izjavio je da je osećao ogroman pritisak nekoliko dana uoči meča u kojem je drugi put odbranio titulu prvaka Evrope u kruzer kategoriji u WBO verziji.

241033_loznica-boxing-night5_f.jpg


"Za mene je taj meč bio više od boksa - moj grad, moja publika, preveliko interesovanje, najozbiljniji protivnik u karijeri", rekao je Borovčanin.


Srpski bokser pobedio je u Loznici Nemca Varola Vekiloglua, prvog na listi čekanja u WBO Evrope.

"U samom ringu je bilo pretoplo, što zbog pune hale, ali i zbog toplog vremena i loše ventilacije u hali. Zadovoljan sam pobedom, ali znam da mogu mnogo bolje", rekao je Borovčanin.

Prema njegovim rečima, sledeći meč bi trebalo da se održi tek krajem godine, ali ne sme da se opusti, već da nastavi da radi.

"To je jedini put za bilo koji uspeh, pa i uspeh u ringu. Zadovoljstvo je pobeđivati za Srbiju koju voliš!" - zaključio je Nenad Borovčanin.

Bokser Srbije odbranio je titulu 4. maja, pred oko 3.500 ljudi u lozničkoj hali "Lagator" i tako zabeležio 30 pobedu, bez ijednog poraza. Borovčanin je kao cilj za narednu godinu zacrtao napad na svetsku titulu.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čisora i Hej boksuju na stadionu Vest Hema u julu Video

Čisora i Hej boksuju na stadionu Vest Hema u julu Video


Tanjug




Suspendovani britanski bokser u teškoj kategoriji Derek Čisora i trenutno penzionisani Dejvid Hej sastaće se na stadionu Vest Hema, "Apton Parku", 14. jula, samo nekoliko meseci nakon svađe i incidenta u Nemačkoj.

241635_214987mdf92292f_f.jpg


Promoter meča Frenk Voren rekao je da će borba biti organizovana u Londonu pod patronatom Bokserskog saveza Luksemburga, iako ni Čisora ni Hej ne poseduju licence domaćeg saveza.


"Bokserski savez Luksemburga osnovan je 1922. godine, sedam godina pre Britanskog. Oni su nam dali dozvolu i borba će biti organizovana pod njihovom nadležnošću", rekao je Voren.


Čisori je licenca odeuzeta u februaru zbog tuče sa Hejom na konferenciji za novinare posle meča u kojem je Vitalij Kličko odbrani titulu u WBC verziji.

Hej je u Minhenu bio u ulozi stručnog konsultanta jedne od britanskih televizija, a na konferenciji za medije posebno se naljutio kada je Kličkov menadžer Bernd Bente rekao da neće dobiti priliku da se bori sa Vitalijem.


Posle meča je Kličko aplaudirao Heju, a Čisora je izjavio da se više plaši mame nego Heja. Britanski bokser je tada poručio da je udario Čisoru u samoodbrani.





 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
VK: Duel Heja i Čisore "šou ludaka"

VK: Duel Heja i Čisore "šou ludaka"

Izvor. B92 | MJ


Ukrajinski bokser i šampion sveta u teškoj kategoriji Vladimir Klčko izjavio je da će susret Čisore i Heja biti „šou ludaka“

1325240874fa9875f63458904132395_orig.jpg

Borba će biti organizovana u 14. jula u Londonu, pod patronatom Bokserskog saveza Luksemburga, iako ni Čisora ni Hej ne poseduju licence domaćeg saveza.

Čisori je licenca odeuzeta u februaru zbog tuče sa Hejom na konferenciji za novinare posle meča u kojem je Vitali Kličko odbranio titulu u WBC verziji.

Hej je u Minhenu bio u ulozi stručnog konsultanta jedne od britanskih televizija, a na konferenciji za medije posebno se naljutio kada je Kličkov menadžer Bernd Bente rekao da neće dobiti priliku da se bori sa Vitalijem.

„To je šou ludaka, po pravilima za ludake. To je pljuvanje u lice britanskom bokserskom savezu“, rekao je mlađi brat Vitalija Klička.

Britanski savez ne može da zabrani meč, jer nijedan od dvojice boksera nema njihovu licencu.

Vladimir je na meču u Minhenu bio u stručnom štabu svog brata, kada su se Čisora i Hej sukobili na konferenciji za novinare.

Čisora je i pre meča sa Vitalijem napravio nekoliko incidenata. Prvo je ošamario ukrajinskog boksera na zvaničnom merenju pred meč, a zatim na samom meču ispljunuo vodu u lice njegovom bratu Vladimiru.

Britanski bokser je nakon incidenta suspendovan na neodređeno vreme, a oduzeta mu je 14. pozicija na rang-listi "teškaša".

Hej se u oktobru 2011. penzionisao pošto mu nije obnovljena licenca.

„Davanje licence Čisori sramota je za ovaj sport. Kako dozvoliti da se organizuje jedan takav događaj, kada je Čisora pokazao svetu svojim ponašanjem kakav je čovek. To nije dobro ni za boks ni za ljubitelje boksa. Kako je moguće da se ovo dešava na teritoriji Britanije“, dodao je 36-godišnji Vladimir Kličko.

Menadžer braće Kličko Bernd Bente složio se sa Vladimirom i dodao da su obojica izgubila od braće Kličko.

„Obojica su izgubila od braće Kličko, tako da su na istom nivou, zaslužuju jedan drugog. Stvarno me ne zanima šta će dalje biti“, rekao je Bente.

Promoter boksa u Britaniji Frenk Maloni konstatovao je da ovaj meč može sam da naškodi boksu.

„Ovi momci su gubitnici. Ovo se dešava samo zato što su se potukli na konferenciji za novinare. Kakvu poruku bi to trebalo da pošalje mladim ljudima. Da treba da budu nasilnici ukoliko žele da se bave sportom? Ovo je sramota i za britanski i za svetski boks“, rekao je Maloni.

Međutim, bivši britanski šampion u srednjeteškoj kategoriji Karl Froš misli da meč ne treba otkazati.

„Ako fanovi žele to da gledaju, onda neka se meč organizuje. Ali treba organizovati i sastanak između ova dva boksera i britanskog bokserskog saveza. Ne mogu reći da treba otkazati meč, jer ako postoji pravilo da oni dobiti licencu negde drugo, onda imaju pravo da se bore“, rekao je Froš.

On je dodao i da bokseri moraju od nečega da žive.

„Nisam siguran da Heju nedostaje novac, ali Čisora nije imao tako blistavu karijeru i mora da radi. Kažnjen je sa razlogom i to dobrim razlogom, ali nije na meni da odlučujem o meču. Tu odluku treba da donese savez“, zaključio je Froš
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sjekloća dobija novog rivala

Sjekloća dobija novog rivala

Izvor. B92, Beta | JT


Menadžer Nikole Sjekloće rekao je da je ceo kamp razočaran što je srpski bokser ostao bez protivnika u borbi za svetsku titulu.

11232285054faf9859ba81d266622714_orig.jpg


Ipak, menadžer Luka Popović istakao je da očekuje da će se Sjekloća u septembru svejedno boriti za pojas.

Sjekloća je trebalo u septembru da se bori protiv Entonija Direla za titulu svetskog prvaka u supersrednoj kategoriji u verziji WBC, ali je Amerikanac pao sa motora i teško se povredio, zbog čega će pauzirati šest meseci.

“Svi smo razočarani, a Nikola najviše. Sledeće nedelje bi trebalo da znamo ime novog protivnika. Pripreme nećemo prekidati, već nastavljamo kao do sada. Računamo da ćemo se u septembru boriti za titulu”, rekao je Popović.

Direl je već propustio dve godine takmičenja kada se borio sa rakom. On je postao prvi izazivač kada je šampion Andre Vord objavio da ne želi da brani pojas. Sjekloća je treći na listi izazivača.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stevanović: Povreda je prošlost, spreman sam za odbranu IBF titule

Stevanović: Povreda je prošlost, spreman sam za odbranu IBF titule


Beta |




Najuspešniji srpski bokser Nikola Stevanović rekao je da je potpuno spreman za odbranu Interkontinentalne titule u verziji IBF i da ga neće omesti ni povreda ni duga pauza.

243509_nikola-stevanovic-m-peric01-blic-_f.jpg


“Treniram šest meseci, od čega tri meseca za ovaj meč. Povreda šake je u potpunosti sanirana. Ne verujem da će duga pauza ostaviti traga”, rekao je Stevanović.


On je 20. maja prošle godine odbranio titulu i imao je rok od godinu dana da je još jednom odbrani. U međuvremenu se nije borio, a u petak brani pojas protiv Belgijanca Ajuba Nefzija, dva dana pre isteka konačnog roka za odbranu.

“To nije moja greška, već vladajućih tela. Ja bi trebalo da imam četiri-pet mečeva godišnje i nadam se da će ubuduće biti tako”, uveren je 24-godišnji srpski bokser.

Popularni Džoni ima veštinu da se bori na razne načine, ali je njegov izbor borba izbliza, kako će biti i u petak u Hali sportova.

“Najviše volim borbu izbliza. To je (menadžer Ljubiša Ignjatović) Čupa usadio u mene”, istakao je Stevanović.

Džoni već planira budućnost, a cilj mu je da se bori sa pobednikom meča Kornelijus Bandrejdž - Kori Spinks u junu. U savremenom boksu poslovna strana često ima prevagu nad sportskom, tako da je moguće se Stevanović ove godine neće boriti za svetsku titulu.

“Čekam da se završi taj meč. Spreman sam za to i za to se borim. Ne bi me poremetilo ako se ne bih borio za titulu ove godine. Treniram jako i čekam da se ostvarim”, rekao je Stevanović.

Polusrednja kategorija trenutno ima mnogo vrhunskih boksera i svetskih zvezda.

“Najviše cenim (Migela) Kotoa i (Saula) Alvareza. Uzor mi je nekada bio Oskar De La Hoja, ali sada nemam uzora jer sam svoj bokser”, završio je Stevanović.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nikola Stevanović lakši od propisane težine pred odbranu pojasa

Nikola Stevanović lakši od propisane težine pred odbranu pojasa


Beta |




Interkontinentalni bokserski šampion Nikola Stevanović bio je ispod propisane težine polusrednje kategorije, pred odbranu pojasa u meču protiv Belgijanca Ajuba Nefzija.

243509_nikola-stevanovic-m-peric01-blic-_f.jpg


Stevanović je bio oko kilogram lakši od propisane granice od 69,8 kilograma, ali je posle merenja u Beogradu kazao da ga to ne brine.


"Rekao sam i pre da nikada nisam bio ovako spreman. Ne obraćam pažnju na protivnika, dovoljno mi je to što sam ga video danas... Sutra ću možda imati malu tremu, ali samo dok ne počne meč. To je normalno i sportski", rekao je Stevanović.

Belgijanac Nefzi mnogo je pričao na francuskom, ali je naglasio da je spreman i da će sutra osvojiti pojas i steći pravo da izazove svetskog prvaka.

Karte će se prodavati u petak u Hali sportova od 10.00 do početka uvodnih borbi u 20.00.

Pre nastupa Stevanovića, biće pet uvodnih mečeva, a očekuje se da će najbolji srpski bokser izaći u ring oko 22.00.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uspešan povratak "Džonija" Stevanovića u ring, odbranio titulu u IB

Uspešan povratak "Džonija" Stevanovića u ring, odbranio titulu u IBF verziji!


Beta |




Najuspešniji srpski bokser Nikola "Džoni" Stevanović odbranio je titulu Interkontinentalnog prvaka u supersrednjoj kategroiji, u verziji IBF, pošto je u Beogradu na poene pobedio Belgijanca Ajuba Nefzija.

243509_nikola-stevanovic-m-peric01-blic-_f.jpg


Stevanović je meč koji se završio u subotu rano ujutru dobio jednoglasnom odlukom sudija, a rezultati su bili 117:111, 117:112 i 118:113. Ovaj 25-godišnji Beograđanin već od prve runde je imao problema sa posekotinom iznad desnog oka, tako da mu je vid bio otežan.


Sudija je u jednom trenutku pozvao lekara pored ringa da pregleda posekotinu, ali je domaći bokser kazao da može da nastavi.

Videlo se u početku da je Stevanović godinu dana odsustvovao iz ringa, pošto nije uspevao da priđe brzonogom Nefziju. Tek od četvrte runde je Džoni uspeo da uđe u svoj ritam i sustiže rivala. Srpski bokser je zadao više čistih udaraca, a u nekoliko navrata je zaljuljao borbenog rivala.

Iako su sudije dodelile ubedljivu pobedu domaćem bokseru, meč je bio uzbudljiv i kvalitetan, a publika je sve vreme bučno podržavala domaćeg favorita.

"Imao sam problema zbog dugog odsustva u početku i tek od četvrte runde sam ušao u svoj ritam. Posekotina mi je zadala mnogo problema, jer ništa nisam video, ali sam rekao sudiji da mogu da nastavim i da ne treba da prekida. Protivnik je odličan, verovatno i najbolji do sada i pravi je test za ono što me čeka ubuduće", rekao je Stevanović agenciji Beta posle meča.

On je trenutno treći na rang-listi IBF, a ovom pobedom je stekao pravo da izazove svetskog prvaka, što je trenutno Kornelijus Bandrejdž, koji 30. juna brani pojas protiv Korija Spinksa.

"Znam ih obojicu i potpuno sam spreman za najveću scenu i ubeđen sam da mogu da pobedim bilo koga od njih", rekao je Stevanović.

Pre glavnog meča bilo je pet uvodnih borbi. Jedinu senku na najvažniji meč u Srbiji u poslednje vreme bacila je jako loša organizacija susreta, koja je bila daleko ispod nivoa ranijih Stevanovićevih mečeva.

Početak borbi je kasnio, a između poslednjeg uvodnog i glavnog meča bilo je sat vremena pauze.

Sam početak je u jednom trenutku bio doveden u pitanje, pošto su predstavnici IBF-a insistirali da se sve takse plate pre početka meča. Borci u nekoliko uvodnih borbi nisu imali vodu u ringu, a tokom celog programa nije bilo malih stolica za ring, već su donete plastične iz publike.

Novinarima je takođe bio otežan rad, jer nije bilo priključaka za struju, kao ni interneta u Hali sportova, a svi izveštači stavljeni su oko dva mala stola. Najavljenog televizijskog prenosa nije bilo iz nepoznatih razloga, a nezvanično se moglo čuti da je to zato što nije pronađen novac da se plate reportažna kola.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Borovčanin sedmi na svetu u WBO

[h=1]Borovčanin sedmi na svetu u WBO[/h] Izvor. B92, | MJ

Nenad Borovčanin napredovao je za jedno mesto na listi izazivača za svetsku titulu i sada je sedmi bokser sveta u WBO verziji.

2064385534fc4ceee7e2fa834269033_orig.jpg
Borovčanin je 4. maja u Loznici odbranio titulu šampiona Evrope u verziji WBO protiv Nemca Varola Vekiloglua.
Na poslednjem zasedanju komisije za rejting i titule u verziji WBO u Majamiju , sumirani su svi mečevi u poslednja dva meseca i jednoglasno je odlučeno da Nenad Borovčanin na rejting listi izazivača napreduje za jedno mesto i sada je sedmi na toj listi.
Borovčanin je dobio poziv da u oktobru poseti Majami i bude gost, sa ostalim šampionima WBO, na redovnom godišnjem kongresu. Srpski bokser će se tako naći u društvu šampiona sveta u WBO Vladimira Klička, Menija Pakjaoa i Nomita Doniarea, tri bokserske legende i tri najbolja i najplaćenija boksera sveta.

“ Veliko zadovoljstvo je kad iz vrha svetske bokserske organizacije stigne poziv da budem njihov gost na godišnjem kongresu gde će biti sam vrh svetskog boksa od svetskih šampiona i bokserskih legendi do najvećih promotera i menadžera sveta. Što se tiče napredovanja na rang listi to je sasvim očekivano jer sam ponovo odbranio titulu", kaže Borovčanin.

Prvi čovek "Balkan Boxing" Darko Popivoda već je započeo pregovore za Borovčaninov naredni meč sa menadžmentom Giljerma Džonsa, šampiona sveta u WBA.

Ukoliko dođe do dogovora meč za svetski pojas između Borovčanin i Džonsa održao bi se u Las Vegasu, a termin bi bio u prvoj polovini naredne godine.

" Moj cilj je da stignem do broja 1 na listi izazivača, kako bi šampion sveta bio u obavezi da boksuje protiv mene, mada je meč za svetsku titulu moguć i protiv Džonsa gde bi on dobrovoljno branio titulu protiv mene. Naravno, pregovaramo oko uslova , pa ako se dogovorimo biće to veliki meč u Las Vegasu ili Njujorku. Trenutno sam na odmoru i promovišem akciju "Besplatne škole boksa", ali već od 1.juna počinju bazične pripreme koje obuhvataju razvoj fizičkih kapaciteta, zatim visinske pripreme krajem jula. Rok za novi meč je kraj godine, ali može da bude i ranije” rekao je Borovčanin.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stevanović prvi na listi izazivača

Stevanović prvi na listi izazivača

Izvor. B92


Srpski bokser Nikola Stevanović postavljen je na prvo mesto zvaničnih izazivača IBF u polusrednjoj kategoriji, odlučeno je na godišnjoj konvenciji IBF.

15557262434fd0d25d525f7983550107_orig.jpg

Predsednik IBF za Evropu Roberto Rea predložio je Stevanovića, a njegova ideja jednoglasno je prihvaćena. Sastanku su između ostalih prisustvovali Tom Lejfer, promoter Braće Kličko, izvršni direktor Saurland Evant Hager Doering i mnogi drugi.

“Sada ostaje rad na organizaciji meča Nikoli Stevanovic za titulu svetskog šampiona. Sa time se, osim sportske javnosti, mora upoznati i državni vrhu, gradonačelnik Beograda i Ministarstvo za omladinu i sport. Ovo je izuzetna prilika da Srbija bude organizator meča koji su ljubitelji sporta u Srbiji imali prilike da gledaju samo na TV ekranu, a Nikola im je svojim kvalitetom sada omogućio da uživo posmatraju meč za svetsku titulu”, izjavio je Ljubiša Ignjatović, Stevanovićev menadžer i trener.
 
Natrag
Top