Boks!!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
WBC vratio Hopkinsu titulu

Presuda u korist šampiona


WBC vratio Hopkinsu titulu


Blic

Posle kontraverznog završetka meča između šampiona u poluteškoj kategoriji Bernarda Hopkinsa i Čada Dosona, gde je Douson pobedio, Svetski bokserski savez je vratio titulu šampionu.

144129_hopkins-reuters_f.jpg


Hopkins je izgubio titulu nok-daunom u subotu u "Stejpls Centru" u Los Anđelesu i žalio se da mu je protivnika namerno povredio rame. Njemu je konstatovana povreda tokom borbe i sudija je objavio kraj 12 sekundi pre kraja druge runde.

Naime, čelnici WBC-a su pregledali meč i ocenili da je Doson "imao nameru da povredi Hopkinsa", pa su preimenovali odluku u tehničiki nerešen meč, čime je dozvoljen povratak titule u Hopkinsonove ruke.

U maju, Amerikanac je postao najstariji šampion kada je pobedio Žan Paskala i tako oborio rekord Džordža Formana koji je imao šampionski pojas sa 45 godina.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borovčanin deveti bokser sveta!

Veliko priznanje za srpskog borca


Borovčanin deveti bokser sveta!


Blic

Najbolji srpski bokser, šampion Evrope u WBO kruzer verziji Nenad Borovčanin, od 14. novembra 2011. nalazi se na 9. mestu svetske rang liste u ovoj verziji.

149766_nenad-borovcanin-sa-sampionskim-pojasom_f.jpg


Ulazak u TOP 10 Borovčaninu daje mogućnost da izazove svetske šampione u teškoj kategoriji - Marka Huka, Huana Pabla Hernandeza (IBF), Kristofa Vlodarčika (WBC) i Zilerma Džonsa (WBA).


"Veliko priznanje za mene, ali i velika obaveza! Uvek sam imao želju da budem među 10 najboljih na svetu, a sada kada sam na 9.poziciji, apetiti su porasli, jer želim do samog vrha. To je lako poželeti, ali nije lako i ostvariti, zato sam skoncentrisan na sledeći meč u decembru kada branim evropsku titulu koju sam osvojio u junu u Banja Luci, a koja me je dovela u svetski vrh. Ulaskom u magičnih 10 na svetu osvežena mi je i motivacija za trening, tako da u Vrnjačkoj Banji, gde sam na pripremama, svakog sekunda treninga dajem sve od sebe. Svestan sam da ko u sali za trening peva, taj u ringu plače, pa sada dok treniram dajem zadnji atom snage, da bih u ringu u Novom Sadu svirao svoju muziku i odbranio evropski tron! Trener Miroslav Borovčanin mi je brat, ali po načinu rada pravi je Nemac, tako da je disciplina prva asocijacija na naš rad u sali, a Piperski, Marceta i Vidaković koji se sa mnom pripremaju za uvodne borbe u Novom Sadu treniraju kao da boksuju za titulu", rekao je srpski i evropski šampion Borovčanin.

Meč za svetsku titulu će biti realan posle dve do tri odbrane evropske titule.

Borovčanina sada očekuje odbrana titule evropskog šampiona koja je zakazana za 23. decembar 2011. u Velikoj Hali Spens u Novom Sadu.

Evo i kompletne liste WBO kruzer verzije:

Šampion - Marko Huk
1. Ola Afolabi (Int-Cont)
2. Denis Lebedev
3. Latif Kajode
4. Bi Džej Flores (NABO)
5. Nuri Seferi (WBO Europe)
6. Aleksandr Aleksev (Asia-Pacific)
7. Mateuš Masternak
8. Pavel Kolodziej
9. Nenad Borovčanin (WBO Europe Int.)
10. Stiv Kaningem

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Hej i Vitalij Kličko uskoro u ringu

Hej i Vitalij Kličko uskoro u ringu


Izvor. B92, Reuters | JT

Britanac Dejvid Hej, koji je objavio povlačenje prošlog meseca, dobio je šansu da se bori protiv Vitalija Klička, šampiona u verziji WBC, sledeće godine.

18184366474ed5e4714a874608407120_orig.jpg


“Tim Kličko se nalazi u pregovorima sa Hejom i poslao mu je ponudu”, rekao je predstavnik menadžmenta braće Kličko, “Sada je lopta u njegovom delu terena”.
Hej, koji je izgubio titulu svetskog šampiona u teškoj kategoriji u verziji WBA od Vladimira Klička, u julu u Hamburgu, povukao se iz boksa na svoj 31. rođendan u oktobru. Britanac je kao razlog za poraz istakao polomljen prst na nozi i odmah posle meča tražio je revanš.

Mlađi od braće Kličko oglasio se prošle nedelje i Heju poručio da ne bude kukavica, dok je britanski bokser početkom nedelje rekao da je borba sa Vladimirom veoma moguća.

“Nisam još uvek video ugovor, ali definitivno pregovaramo”, rekao je Hej i najavio da bi meč mogao da bude održan u martu.

Vladimir, koji drži titule u verzijama WBO, IBF, IBO i WBA, boriće se 10. decembra protiv Žan-Marka Mormekona u Diseldorfu, i tada će pokušati da dobije 50. meč nokautom u 60 duela od kako je profesionalac.

Vitalij je odbranio svoju WBC titulu u septembru, tehničkim nokautom Poljaka Tomaša Adameka u desetoj rundi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borovčanin odbranio titulu!

[h=1]Borovčanin odbranio titulu!
[/h] Izvor. B92 | UŽ

Srpski bokser Nenad Borovčani odbranio je titulu šampiona Evrope u verziji WBO pošto je u Novom Sadu u borbi sa Larsom Buholcom pobedio tehičkim nokautom.

15506459554ef505e4b26d5699401541_orig.jpg
Borovčanin je bio bolji u ringu tokom svih sedam rundi, a sudija opravdano prekinuo meč u osmoj rundi i posle tehničkog nokauta proglasio boksera iz Loznice za pobednika. Srpskom borcu ovo je 29 pobeda u karijeri. Ovu borbu ste mogli da gledate u direktnom prenosu na televiziji B92.
Nemcu Buholcu koji je bio podređen u ovom meču ovo je bio tek peti poraz u karijeri.

U intervjuu datom novinaru B92 Vladimiru Đorđeviću odmah po završetku meča Borovčanin je istakao da je prezadovoljan i da je zasluženo pobedio.

"Bio sam maksimalno spreman i pokazao da sam klasa za Nemca i da opravdano težim ka svetskom vrhu. Krajem šeste runde sam osetio da je u nokdanu i malo sam rizikovao. Drago mi je da sam pobedio pred ovoliko publike, prezadovoljan sam", rekao je Nenad Borovčanin.

Srpski bokser je najavio da nastavlja sa trenzima sa cilje da postane prvak sveta.

"Posle odmora u društvu moje porodice nastavljam sa treninzima na Jahorini i u Vrnjačkoj Banji. Planiram da krajem sledeće godine napadnem titulu svetskog prvaka."
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muhamed Ali slavi 70. rođendan

Muhamed Ali slavi 70. rođendan


Tanjug |



Bivši svetski šampion u boksu u teškoj kategoriji Muhamed Ali napuniće 17. januara 70 godina, a tim povodom u njegovom rodnom gradu Luisvilu, u američkoj državi Kentaki, planira se niz svečanosti.

15665_muhamed-ali01-reuter-john-sommers-ii_f.jpg


Glavna rođendanska proslava za čoveka koji je u mnogim svetskim anketama proglašen za najvećeg sportistu 20. veka biće organizovana u Centru za obrazovanje i kulturu "Muhameda Ali", a prisutni će biti njegovi dugogodišnji prijatelji, uključujući trenera Anđela Dandija (Angelo Dundee).


Na privatnoj proslavi za koju karte koštaju po 1.000 dolara predviđeni su večera, zabava i govori, a prema rečima organizatora, ostalo je još malo karata za događaj koji je zakazan za 14. januar.

Portparol Centra "Muhamed Ali" u Luisvilu Dženi Kanke (Jeanie Kahnke) rekla je danas da će na proslavi 70. rođendana Muhameda Alija biti ljudi koji su imali značaj u njegovom životu, kao i da će to biti prilika za podsećanje na ono što je u životu postigao bivši svetski šampion u boksu.

"Za takvu globalnu ikonu koja je bukvalno uticala na život miliona ljudi 70. rođendan je veliki događaj", ocenila je portparolka Centra.

Ona je rekla i da se Muhamed Ali i njegova žena Luni (Lonnie) raduju proslavi.

Nakon privatne proslave biće organizovan niz događaja pod nazivom "Sedam dana za sedam decenija" na kojima će, između ostalog, biti prikazani i filmovi o životu jednog od najvećih boksera svih vremena.

Centar za kulturu i obrazovanje "Muhamed Ali" u njegovom rodnom Luisvilu otvoren je 2005. godine, a godišnje ga poseti oko 85.000 ljudi.

Muhamed Ali, koji boluje od Parkinsonove bolesti, ima kuću u Luisvilu, ali u poslednje vreme uglavnom živi u Arizoni.

Muhamed Ali je na Olimpijskim igrama u Rimu 1960. osvojio zlatnu medalju u poluteškoj kategoriji. Tri puta je bio svetski šampion u boksu, a osvojio je i prvenstvo u boksu Severnoameričke bokserske federacije.

Odbio je da služi američku vojsku tokom rata u Vijetnamu 1966. zbog čega mu je oduzeta titula i privremeno mu je zabranjeno da boksuje u SAD, a pretio mu je i odlazak u zatvor.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kličko brani titulu protiv Mormeka

[h=1]Kličko brani titulu protiv Mormeka
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT

Svetski šampion u teškoj kategoriji Vladimir Kličko braniće titulu protiv izazivača Francuza Žana Marka Mormeka 3. marta u Diseldorfu.

6807910564f22725c9866c969906119_orig.jpg

Beta
Taj meč je prvobitno trebalo da se održi 10. decembra, ali je odložen pošto je Kličko morao da se podvrgne operaciji vađenja kamena iz bubrega.
35-godišnji Ukrajinac protiv francuskog boksera juri 50. pobedu nokautom od 60, koliko ih je zabeležio u karijeri. On je trenutno vlasnik titule u verzijama WBA, IBF, WBO i IBO.
Njegov stariji brat Vitalij vlasnik je titule u WBC verziji, koju je odbranio u septembru protiv Poljaka Tomaša Adameka.

Mormek do sada ima samo tri meča u teškoj kategoriji od kako je 2007. izgubio titulu u WBC i WBA kruzer kategoriji protiv Britanca Dejvida Heja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stivenson demantuje da je bio na ivici smrti

Stivenson demantuje da je bio na ivici smrti


Agencije |


Jedan od najvećih boksera svih vremena, trostruki olimpijski i svetski prvak u teškoj kategoriji, Kubanac Teofilo Stivenson, nazvao je preuveličanim izveštaje da mu je život bio ozbiljno ugrožen i da je zato dve sedmice bio u bolnici.

210768_stevensonteofilo2011_f.jpg


Stivenson je rekao da je 13. januara hospitalizovan pošto su lekari otkrili da ima krvni ugrušak u blizini srca.

Pedesetdevetogodišnji Stivenson proveo je 15 dana na intenzivnoj nezi i prošle nedelje je otpušten.

On je rekao da se uspešno oporavlja i da će se uskoro vratiti svojim dužnostima u kubanskoj bokserskoj federaciji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Damnjanović nokautirao Hauarda

[h=1]Damnjanović nokautirao Hauarda
[/h] Izvor. B92 | ČŽ


Miloljub Mile Damnjanović, amaterski prvak Kentakija i Indijane, ostvario je pobedu u svom prvom meču u profesionalnoj karijeri.

16459877984f3975fca698a341436890_orig.jpg
Momak iz Beograda, koji živi u Lujvilu, rodnom mestu legendarnog Muhameda Alija, pobedio je Džoa Hauarda klasičnim nokautom u drugoj rundi.
Mile je nastupio u srednojoj kategoriji, a trener u uglu mu je bio Dag Majers, koji je vodio Majka Tajsona u meču sa Basterom Daglasom.
Damnjanović je imao veliku podršku navijača iz bivše SFRJ, naročito iz Bosne i Hercegovine.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čizora preti Kličku nokautom

[h=1]Čizora preti Kličku nokautom
[/h] Izvor. B92 | AK


Britanski bokser Derek Čizora zapretio je braniocu ttule u teškoj kategoriji u WBC verziji Ukrajincu Vitaliju Kličku da će ga do osme runde savladati nokautom.

5360983014f3986492ff78789013031_orig.jpg

Beta/AP
Čizora je rekao da "već oseća strah u Kličkovom uglu" i obećao da će od starta meča na Ukrajinca krenuti "200 kilometara na sat".
Kličko je na ove verbalne pretnje odgovorio da "Britanac nema nikakve šanse". Meč za titulu u teškoj kategoriji na programu je u subotu u Minhenu, uz direktan prenos na televiziji B92.
“U vrhunskoj sam formi, najboljoj u mojoj celoj karijeri i ima da razbijem gospodina Vitalija Klička na deliće”, rekao je Čisora.
20992842284f39864940f3c842794707_orig.jpg

Beta/AP
“Ljudi pričaju da je Kličko najteža borba u mojoj karijeri, ali ovo će biti najteža borba u njegovoj karijeri. Ratovaću sa njim, neće moći da iskoristi svoju visinu da me dohvati. Svi koji su se borili sa braćom Kličko su se plašili, ovo je mačka koja se ne plaši njega ili nekoga drugog. Skinuči ga sa trona na kojem sedi nekoliko poslednjih godina”, zaključio je Britanac.

Ukrajinac je odgovorio rivalu istakavši da Čizora nema šanse protiv njega.

Radujem se što ću ovog mladog gospodina naučiti lekciji. On je iz Velike Britanije ali mu nedostaju odgovarajući maniri", rekao je 40-godišnji Kličko koji je 13 godina staritij od rivala.

Kličko će u ringu da ima veliku prednost u visini i dužini ruku. On je visok 200 cemtimerara (Čizora 188), a raspon ruku mu je 203 centimetra (Čizori 187).




 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čisora ošamario Klička pred borbu! /video/ Video

Čisora ošamario Klička pred borbu! /video/ Video


Blic

Britanski bokser Derek Čisora uradio je nešto što niko nije očekivao tokom zvaničnog merenja pred subotnju borbu u Minhenu sa Vitalijem Kličkom: ošamario je svog rivala!


Kličko mu nije uzvratio, ali je u stilu WBC šampiona kratko prokomentarisao ovaj incident:

"Udario me je ne kao bokser, već kao žena, otvorenom šakom. Ako hoće da se bori kako treba, mora to da uradi pesnicama. Ali, u subotu ću mu uzvratiti. U ringu", poručio je 40-godišnji Ukrajinac, dodavši da je njegov rival "nervozan i uplašen, jer da nije tako - ne bi odskočio unazad posle šamara, već bi ostao na mestu".
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top