Boks!!

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
BOKS: Izgubio od Klička, pa uhapšen









Izvor:
Mondo.rs







Britanski bokser Derek Čisora priveden u policiju posle haosa na konferenciji za novinare i tuče sa drugim bokserom Dejvidom Hejom. Kličko gledao i smeškao se.


v234585p0.jpg



Derek Čisora je izazivao, provocirao, tražio đavola...I dobio ga je!

Najpre ga je Vitalij Kličko tukao u ringu
http://www.mondo.rs/s234555/Ostali_sportovi/Klicko_smirio_nevaspitanog_Britanca.html (regularno) i odbranio titulu u WBC verziji, a potom je Čisora na konferenciji za novinare krenuo u fizički obračun sa još jednim bokserom - Dejvidom Hejom, od koga je dobio pesnicu u glavu.

Epilog je bio takav da je Čisora priveden u policiju u Minhenu zajedno sa svojim trenerom. Obojica su zadržani na ispitivanju.

Čisora je uoči boks meča sa Kličkom provocirao Ukrajinca u nekoliko navrata. Najpre ga je tokom zvaničnog merenja udario pesnicom u lice, na zaprepašćenje svih, a potom se u ringu uneo u lice Kličku i pljunuo ga je. Ukrajinac ga je mirno gledao, a potom ga je nadjačao u borbi.

Nerzvozni bokser je tokom obračuna sa Hejom u konferencijskoj sali potkačio Hejovog menadžera Adama Buta, koji je imao rasekotinu na glavi. Ali je zauzvrat dobio pesnicu u glavu od Heja.

Dok su ga odvajali od Heja, Čisora mu je dobacivao: "Ubiću te i zapaliti!".

Sve je počelo tako što je Hej uzeo mikrofon i sa mesta gde sede novinari kritikovao Čisoru zbog loše borbe protiv Klička, a Čisora mu je uzvratio da ni on nije bio ništa bolji u meču protiv drugog Klička - Vladimira prošle godine.

"Dejvide, naći ćemo se u Londonu. Bolje da ćutiš. Ti si sramota. Ako je Dejvid Hej fajter trebalo bi da se bori protiv mene. Hajde da se bijemo, ti i ja!", vikao je Čisora.

Hej mu je uvratio: "Tri puta sam te dobio uzastopno!".

Čisora je nastavio: "Hajde mi to kaži u lice! Hajde, reci mi!". Potom je ustao sa mesta i sa mikforonom u rukama krenuo ka Heju. Nastao je opšti metež.

Zanimljivo, Kličko je sve to gledao sa svog mesta za konferencijskim stolom i smeškao se.





 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čisori i Heju preti zatvorska kazna

[h=1]Čisori i Heju preti zatvorska kazna
[/h] Izvor. B92 | ČŽ


Nemački tužioci su potvrdili da su Dejvid Hej i Derek Čisora osumnjičeni za napad za koji je predviđena zatvorska kazna.

7244131524f42c032859fa854497625_orig.jpg

Beta, AP
Policija tereti Heja za teške telesne povrede. Ukoliko ga sud proglasi krivim, bivši svetski šampion u superteškoj kategoriji bi mogao da dobije najmanje šest meseci zatvora.
Nemačke vlasti su potvrdile da žele da ispitaju Heja. "Želimo da porazgovaramo sa njim i utvrdimo njegovu umešanost u incident”, rekao je predstavnik minhenske policije Volfgang Venger.
"Razgovaraćemo sa njim i ostalim umešanim licima i odlučiti koji će nam biti sledeći koraci. Istraga je u toku i sada je veoma bitno da se obavi temeljno”.

"Nije bilo lako odmah ustanoviti šta se tačno desilo. I to je deo istrage. Ono što smo mogli da vidimo na snimcima, a postoje verovatno i drugi dokazi, izgleda da je u pitanju napad, kao i sumnja za nanošenje teških telesnih povreda flašom ili stalkom za kameru”.

Čisora, koji je pušten bez kazne, pošto je zadrđžan na minhenskom aerodromu, osumnjičen je za napad koji povlači kaznu i do pet godina zatvora, kao i za pretnju, koja bi mogla da mu donese još godinu.

Bokser rođen u Zimbabveu je pozvan da se pojavi pred disciplinskom komisijoj britanske bokserske federacija na saslušanju 14. marta.

"Derek Čisora je pozvan da se pojavi pred komisijom zbog nedoličnog ponašanja pre i posle meča za titulu svetskog šampiona protiv Vitalija Klička”, piše u saopštenju tog tela.

Komisija može da izrekne novčanu kaznu, suspenziju, čak i da Čisori oduzme boksersku licencu. Pošto se Hej povukao, odluke Komisije ne mogu uticati na njega, osim ako ne odluči da se vrati u ring.

Njih dvojica su se sukobila posle meča za titulu svetskog šampiona u WBC verziji.

13909528044f42c032a03ff355418370_orig.jpg

Beta, AP
Čisora se podsmevao Heju, koji je bio stručni konsultatnt tog meča, kako je loše boksovao protiv mlađeg Klička i pokušao da ga izazove, pošto je menadžer braće Kličko rekao da se njegovi boric više neće boriti sa britanskim bokserima.

Čisora se izvinio zbog svog ponašanja, optužujući Heja da ga je udario flašom i prihvatio odgovornost za debakl.

"Moram da se izvinim za svoj udeo u nemilim scenama i pre i posle meča, koji je bio najveći događaj u mojoj karijeri. Moje ponašanje je nedopustivo, ali bilo je mnogo stvari koje su dovele do tačke ključanja, ali to svakako nije opravdanje”.

"Ne želim da iznosim detalje, ali komisija će ispitati celu stvar, kao i situaciju u kojo me je Hej udario flašom

"Bez obzira na sve, izneverio sam svoju porodicu, svoj tim i što je najgore sport koji volim. Moje ponašanje je bilo apsolutno neprofesionalno, sa ili bez provokacija”.

Hej je objavio saopštenje u kojem je istakao da će sarađivati sa vlastima.

"Znam da nisam anđeo. Ne smeta mi kada je vređanje deo meča, ali za 21 godinu u boksu nisam video ni doživeo tako teške uvrede. Ako je potrebno, rado ću učestvovati u istrazi i nadam se da ćemo svi nešto naučiti iz svega ovoga. Takođe se nadam da će i Derek učiti na svojim greškama i da će svoj potencijal pokazati u ringu”.

Hej je objasnio i zašto je tako brzo napustio Nemačku.

Čuo sam kada je čisora rekao da će me ubiti. Odluučio sam da napustim halu i vratim se u hotel da se malo smirim. Međutim, Čisorin tim je bio u istom hotelu i zbog otvorenih pretnji smrću, mi smo odlučili da je najbolje da što pre napustimo hotel”, rekao je Hej.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kličko daje Čisori drugu šansu?

[h=1]Kličko daje Čisori drugu šansu?
[/h] Izvor. B92 | ČŽ


Ukrajinski bokser Vitalij Kličko, koji je u subotu odbranio titulu u teškoj katgeoriji, izjavio je da će Britancu Dereku Čisori pružiti priliku za revanš.


5876696474f4385dd0cdbb860307778_orig.jpg

Beta, AP
"Iskreno rečeno, ne osećam potrebu za još jednim mečom, ali moj ego mi kaže da taj momak zaslužuje da bude kažnjen na pravi način, nokautom", rekao je Kličko.
Ukrajinski bokser je u subotu jednoglasnom odlukom sudija pobedio Čisoru koji je pre i posle meča pravio skandale vređao Ukrajinca, pljunuo njegovog brata Vladimira, i na kraju se potukao sa Dejvidom Hejom.

Čisoru je u nedelju na aerodromu u Minhenu, zajedno sa njegovim trenerom Donom Čarlsom, uhapsila policija, pod optužbom da je na konferenciji za novinare posle meča sa Kličkom uputio Heju pretnje da će ga "upucati".

Pošto su dali izjave, Čisora i njegov trener su u nedelju uveče pušteni iz pritvora, a onda su odmah otputovali za London. Čisori inače, preti doživotna suspenzija, kako je to najavio generalni sekretar Britanske bokserske federacije Robert Smit

"Bord ima na raspolaganju nekoliko kazni koje bi u ovom slučaju mogle da budu izrečene. Čisora može da bude novcano kažnjen, privremeno suspendovan i može mu doživotno biti oduzeta licenca", precizirao je Smit.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kličko: "Biće teško"

[h=1]Kličko: "Biće teško"
[/h] Izvor. B92 | ČŽ


Vladimir Kličko, koji brani titule u teškoj kategoriji verzija WBC, WBO , IBF i IBO, očekuje težak meč protiv izazivača iz Francuske Žan Marka Mormeka.

2829434404f4cfae07b21a054263769_orig.jpg

Beta, AP
Kličko u svom posedu ima četiri titule šampiona u teškoj kategoriji u verzijama IBF, IBO, WBA, WBO, kao i pojas Ring magazina.
U subotu će u Diseldorfu 60. put biti u ringu. Do sada ima 56 pobeda, od toga 49 nokautom, i tri poraza. Protivnik mu je 39- godišnji Francuz Žan Mark Mormek, koji je bivši šampion sveta u kruzer kategoriji.
Njemu je to tek četvrti meč u teškoj kategoriji, prethodna tri je dobio. Ima ukupno 40 mečeva, 36 pobeda, 22 nokautom i četiri poraza. Poslednji poraz doživeo je od Dejvida Heja, kojeg je u svom poslednjem meču pobedio upravo Vladimir.

"Strašno je teško boksovati protiv mnogo nižeg protivnika. Spreman sam za izazov. Još sam gladan pobeda, neću olako shvatiti ovaj meč. Kada pogledate kako se kreće, priča i izgleda, jasno vidite da ima želju i da je rešen da postane prvi šampion u teškoj kategoriji iz Francuske”, rekao je Kličko.

Mormek ističe da nema čega da se plaši, iako je imao samo tri meča u toj kagoriji. od kako je izgubio titule od Dejvida Heja, pre četiri godine.

"Imam čeličnu volju i čvrst sam. Nikoga se ne bojim, to je moja mentalna snaga. Ima l ii on to?”, rekao je Francuz.

Meč Kličko – Mormek na programu je u subotu od 23.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čisora suspendovan na neodređeno

[h=1]Čisora suspendovan na neodređeno
[/h] Izvor. B92, AP | JT


Britanski bokser Derek Čisora kažnjen je suspenzijom na neodređeno pod okriljem WBC zbog ponašanja pre i posle meča sa Vitalijem Kličkom u Minhenu.

11413629564f4df3e854dd3653328803_orig.jpg

Beta
Čisora je ošamario svog protivnika na merenju, da bi pre meča pljunuo njegovog mlađeg brata Vladimira, dok se na konferenciji posle duela potukao sa sunarodnikom Dejvidom Hejom.
WBC je u saopštenju pojasnio da je Čisora prikazao najgore ponašanje među svim profesionalnim bokserima i da kazna neće biti razmatrana sve dok Britanac ne ode na časove za kontrolu besa.

Ipak, ta kazna će teško uticati na Čisoru u skoroj budućnosti jer je malo verovatna da će se ponovo boriti za titulu, a svejedno ga u martu čeka saslušanje pred Britanskim bokserskim savezom, koji mu je već pretio doživotnom suspenzijom.

WBC apsolutno osuđuje ponašanje kakvo nije prihvatljivo u boksu ni pod kojim okolnostima i ubuduće ćemo reagovati brzo i nametari kazne i sankcije za koje smatramo da se adekvatne. Konačna kazna biće odlučena posle saslušanja, a WBC će takođe skinuti ime Dereka Čisore sa svih lista. Njemu je nametnuta neodređena suspenzija pod našim okriljem, a ona neće biti razmatrana sve dok on ne potraži pomoć profesionalaca i ode na časove za kontrolu besa”, kaže se u saopštenju WBC.

Čisora je uhapšen, a potom pušten iz pritvora posle incidenta sa Hejom, koji je i dalje tražen u Nemačkoj. WBC u svom saopštenju nije pominjao Heja, koji trenutno nema ni licencu.

Čisora je povodom dešavanja u Minhenu u saopštenju rekao da nema izgovora za svoje ponašanje, ali je dodao da su se mnoge stvari desile iza scena zbog čega je ‘pukao’, ali da za to ne znači da nije pogrešio.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kličko nokautom odbranio titule

[h=1]Kličko nokautom odbranio titule
[/h] Izvor. B92


Ukrajinac Vladimir Kličko odbranio je titulu svetskog šampiona u WBO, IBF, IBO i WBA kategorijama.

16520927744f52961a19bf8290605404_orig.jpg
Kličko je u bokserskom spektaklu koji ste mogli da pratitie na televiziji B92 u četvrtoj rundi nokautirao izazivača Francuza Žan-Marka Mormeka.
Bila je ovo 57. pobeda starijeg Klička u njegovoj 60. borbi, uz jubilarni 50. nokaut. Sa druge strane, 39-godišnji Francuz, kome je ovo bio tek četvrti meč u teškoj kategoriji, zabeležio je peti poraz ukupno.
Ukrajinac brani titule u WBO, IBF, IBO i WBA titule, a težak je 108,7 kilograma, dok 39-godišnji Francuz, bivši šampion sveta u kategoriji kruzer ima tek 96 kg.

U prvoj rundi, prema očekivanjima, nije bilo velikog uzbuđenja. Kličko je želeo da protivnika načne sa distance direktima, a Francuz je većinu vremena provodio u gardu pokušavajući da priđe Ukrajincu.

Već u drugoj rundi Vladimir Kličko je uspeo u svojoj nameri. Probio je gard rivala, oborio ga je na pod, ali meč nije završen pošto je Francuz uspeo da se podigne i izdrži nalete Ukrajinca do kraja runde. Treća runda protekla je, kao i prva, bez uzbuđenja, ali to kao da je bila samo najava onoga što se dogodilo u narednoj.

Već posle nekoliko desetina sekundi Vladimir Kličko je novom serijom direkta ponovo probio gard protivnika, ponovo ga je oborio, ali ovoga puta Francuz nije želeo i nije mogao da ustane.




 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vitalij i Hej dogovorili borbu

[h=1]Vitalij i Hej dogovorili borbu
[/h] Izvor. B92, AP | JT


Svetski šampion Vitalij Kličko objavio je da će protiv Britanca Dejvida Heja braniti titulu u WRC verziji, ali nije precizirao ni datum ni lokaciju.

13210952754f40cfd718c9d472429464_orig.jpg
“Mogu da objavim da će moja sledeća borba biti protiv Dejvida Heja”, rekao je Kličko u Diseldorfu, pošto je njegov mlađi brat Vladimir nokautirao Žan-Marka Mormeka i odbranio titule u verzijama WBO, WBA, IBF i IBO.
Hej, koji se povukao iz profesionalnog boksau oktobr, mesecima je tražio da se bori sa starijim Kličkom, još od poraza od Vladimira prošlog jula.

Britanski bokser mesecima nije bio u centru pažnje sve do pre dve nedelje, kada se potukao sa sunarodnikom Derekom Čisorom, posle meča na kojem je Vitalij odbranio titulu, zbog čega je tražen u Nemačkoj. Hej je odmah posle te tuče napustio tu zemlju i otputovao u Veliku Britaniju, a potom u Sjedinjene Države i nije se mnogo oglašavao sve do subote.

Vitalij je upravo objavio da je pristao da se bori sa mnom uživo tokom intervjua za RTL. Rekao mi je da će mu to biti sledeća borba, ja sam spreman”, rekao je Hej.

Borbe braće Kličko i Heja su dva puta bile otkazivane proteklih godina pošto nisu mogli da se dogovore oko detalja borbe kojom bi neko od njih objedinio sve titule. Ipak, nesuglasice su rešene i meč sa Vladimirom je održan u julu prošle godine, a Kličko je trijumfovao na poene.

Ukoliko konačno dođe do meča između Vitalija i Heja, to bi za Ukrajinca ujedno mogao da bude poslednjih, pošto je posle borbe sa Čisorom rekao da planira da se bori još nekoliko puta pre povlačenja.

S druge strane, Hej bi mogao da se nađe u problemu oko borbe u Nemačkoj, koja je baza ukrajinske braće, pošto se nije odazvao pozivima policije da dođe na saslušanje povodom tuče sa Čisorom. 31-godišnji Britanac je bio prisutan na meču Čisore i Vitalija Klička posle kojeg je došlo do razmene udaraca, zbog kojih je njegov sunarodnik priveden u Minhenu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mormek samo tri puta udario Klička

[h=1]Mormek samo tri puta udario Klička
[/h] Izvor. B92 | JT


Francuski bokser Žan-Mark Mormek samo tri puta je udario Vladimira Klička na meču u Diseldorfu, koji je Ukrajinac rešio nokautom u četvrtoj rundi.

6853138694f549716540b9791030085_orig.jpg

Beta

Kličko je u toj borbi uspeo da odbrani titule u WBO, WBA, IBF i IBO verzijama, a posle nje objavljeni su zanimljivi podaci o njegovom duelu sa Mormekom.
Francuz je Klička pokušao da udari 19 puta, ali je u tome uspeo samo tri puta, jednom u drugoj rundi, a dva puta u trećoj.
Zanimljivo je da je Kličko s druge strane imao čak 135 pokušaja do nokauta, a Mormeka je pogodio 39 puta, što mu daje procenat efikasnosti od 29 odsto.

Meč između Klička i Mormeka završen je u četvrtoj rundi, kada je Francuz već imao velikih problema da stoji na nogama, ali ga to nije sprečilo da kaže da je duel nepravedno prerano završen.

Sudija je prerano proglasio kraj. Mislim da je pogrešio, isto kao što nije ni kaznio Vladimira. Sve vreme se bacao na mene i rušio me i tako me baš umorio. Morao je da mu oduzme neki poen“, rekao je Mormek.




 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Hej i Kličko ipak neće u ring

[h=1]Hej i Kličko ipak neće u ring
[/h] Izvor. B92, borilacki-klub.com | AK


Iako su Vitalij Kličko i Dejvid Hej potvrdili da će se boriti, menadžer Ukrajinca Bernd Boente saopštio je da od borbe neće biti ništa.

20057077504f54e1d05a843167071182_orig.jpg

Hej protiv Vladimira (Beta/AP)
"Sada sam čuo da je Boente demantovao Vitalijevu odluku. Očigledno žele da se bore sa još boraca kao što je Mormek. Meni ovde ništa nije jasno. Vitali je jasno rekao da želi borbu sa mnom, a sada imamo ovo povlačenje. Zaista smešno“, napisao je zbunjeni Hej na "tviteru".
Boente je u svom objašnjenju istakao da su Hejovi postupci sa Derekom Čisorom glavni razlog za povlačenje ponude. Britanac je prošlog leta poražen na poene od mađeg brata Vladimira.


[h=2]Amerikanac i Meksikanac izazivaju Vladimira[/h]
391328644f54e1d06f8f3121910120_orig.jpg

Beta/AP
Sa druge strane, Vitalijev mlađi brat Vladimir, samo dva dana nakon odbrane četiri pojasa svetskog šampiona u teškoj kategiji, već zna imena sledeća dva izazivača.

Naime, vodeći svetski mediji preneli su informaciju da će Vladimirov naredni protivnik biti Toni Tompson, borac koji po IBF listi ima pravo da izazove šampiona u IBF, WBA, IBO i WBA verzijama.

Nakon 40-godišnjeg Amerikanca, Ukrajinac bi trebalo da izađe na megdan borcu za koga mnogi tvrde da može da ugrozi mlađeg Klička. Reč je o Krisu Areoli, borcu koji je već imao susret sa porodicom Kličko, ali sa starijim bratom.

Areola je septembra 2009. godine odradio borbu sa Vitalijem, ali je u jednostranoj borbi doživeo poraz prekidom u 10. rundi. Amerikanac meksičkog porekla ipak veruje da ima veće šanse sa Vladimirom, jer ovaj ima "mekšu“ bradu o Vitalijeve, što je međutim tvrdio i Mormek.

Ono što mu ne ide u prilog je činjenica da je Vladimir mnogo brži od svog brata, te da udara jače, i da je mnogo fleksibilniji, što je takođe osetio Francuz u subotu u Diseldorfu. Borba bi trebala da se desi krajem godine.




 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borio se protiv pogrešnog boksera

[h=1]Borio se protiv pogrešnog boksera
[/h] Izvor. B92 | AK


Bokser u perolakoj kategoriji Rej "Bum Bum" Bautista razočaran je načinom na koji je odbranio titulu svetskog šampiona jer se borio protiv pogrešnog rivala.

14188150024f5525b93a41a683762838_orig.jpg

Philboxing.com

Filipianc je odbranio pojas u verziji IBF, ali je boksovao protiv pogrešnog borca, jer mu je rival umesto Đenara "Poblasita" Garsije, bio slabije rangirani Đenaro "Panterito" Garsija.

Do greške je došlo pošto je menadžer Ugo Korea, Bautisti na megdan poslao znatno težeg i borca sa slabijim skorom.

Meč je održan, Garsija je nokautiran u drugoj rundi, a organizatori su morali da vrate novac od prodatih ulaznica.
 
Natrag
Top