Bogumili

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Sto se mene tice govorimo na ovoj temi o bogumilima koji su zverski progonjeni sa mnostvom dokaza da je Stefan Nemanja odgovoran za taj zlocin...,a skrenuli smo na nebitne stvari.
Kolko ja znam niko ne zeli da osudi Stefana Nemanju ni za kakav zlocin,a kamoli za tamo neke bogumile od kojih nemaju nikakve koristi ni u novcu,niti bilo cemu drugome.
I koja je ta Srpska naucna institucija koja ce da osudi Nemanjinog sina Savu koji je blagoslovio svoga oca i proglasio ga za sveca,ili da osudi ljude koji su napravili hram za boga savu.
Pa ti ljudi se postavljaju uz blagoslov SPC,pa da sude one koji su im dali leb da jedu,taman posla,ali sve to vide i razumeju obicni ljudi iz naroda.....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije tačno da niko ne govori i ne sudi o Nemanjinim progonima Bogumila. Zvanična istorija o tome govori i to u negatinom kontekstu, na isti način kao što u pozitivnom kontekstu govori o Stefanu Nemanji u smislu njegovih zasluga za stvaranje prve srpske feudalne države.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Evo sprema se serija o nemanjicima , pa cemo bas da vidimo hoce li da prikazu genocid nad bogumilima...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ocigledno je da vlasti jedne države prikazuju površno i šturo istoriju svoje zemlje" odnosno - ističu samo pozitivne strane, dok one negativne zataškavaju.
Postoje mnogi primeri.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Pa ti ne procita kako SPC hvali u knjizi Nemanju protiv bogumila kako se prema njima pokaza u pravom licu "nemani" kako mi i ime dolikuje???
Sta sve Neman ili azdaja radi svojim protivnicima sem sto ih prozdire???
Radio je isto sto i ustase sa nama Srbima.Trecinu pobiti,trecinu ,proterati,a trecinu pokatoliciti,a i sam Nemanja je bio katolik dok ga sin Sava nije prevario na samrtnoj postelji i prebratio na pravoslavlje ,a i to je pitanje ...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Pa ti ne procita kako SPC hvali u knjizi Nemanju protiv bogumila kako se prema njima pokaza u pravom licu "nemani" kako mi i ime dolikuje???
Sta sve Neman ili azdaja radi svojim protivnicima sem sto ih prozdire???
Radio je isto sto i ustase sa nama Srbima.Trecinu pobiti,trecinu ,proterati,a trecinu pokatoliciti,a i sam Nemanja je bio katolik dok ga sin Sava nije prevario na samrtnoj postelji i prebratio na pravoslavlje ,a i to je pitanje ...

Pise da je pobio i kaznio samo one na vlasti, a da obican narod nije dirao, vec ih je "molio" da promene veru, kad nisu hteli proterao ih je. Sem toga pise da su se "bogumili oduprli oruzjem"! Pa je on morao da im odgovori silom.

Nisi dobro procitao!
A Nisi ni proucio istoriju!

A ovo sto si postavio kao tekst, su obicni hvalospevi i izvitopereni pesnicki izrazi..

Sem toga, ako Nemanju optuzimo za genocid sa stanovista 21. veka i nasih vrednosti, onda isto tako moramo i Izrael optuziti za genocid!

Oni su ubijali ne samo ljude, vec i "zene i decu"!

Dakle, ovo se mora posmatrati sa stanovista biblije, a ne sa stanovista nasih izvitoperenih vrednosti 21. veka, jer Nemanja kaze da je "revnovao za Boga" kao i David i Isus Navin!

Dakle, imamo teoloski aspekt, koji moramo uzeti u obzir, a ne nase osecaje...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
REVNOVATI ZA BOGA osvedočen OD BOGA da se čini ispravna stvar - je u redu.

Rerevnovati za Boga iz čistog verskog i nacionalnog ponosa, bez Božanskog osvedočenja - je potpuni promašaj, i lična čovekova inicijativa, prožeta čovekovim ličnim uverenjem da radi nešto u ime Božje i za dobrobit svoje vere i nacije, i ako je u suštini suprotno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
REVNOVATI ZA BOGA osvedočen OD BOGA da se čini ispravna stvar - je u redu.

Rerevnovati za Boga iz čistog verskog i nacionalnog ponosa, bez Božanskog osvedočenja - je potpuni promašaj, i lična čovekova inicijativa, prožeta čovekovim ličnim uverenjem da radi nešto u ime Božje i za dobrobit svoje vere i nacije, i ako je u suštini suprotno.

To je tacno, slazem se.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Pise da je pobio i kaznio samo one na vlasti, a da obican narod nije dirao, vec ih je "molio" da promene veru, kad nisu hteli proterao ih je. Sem toga pise da su se "bogumili oduprli oruzjem"! Pa je on morao da im odgovori silom.

Nisi dobro procitao!
A Nisi ni proucio istoriju!

A ovo sto si postavio kao tekst, su obicni hvalospevi i izvitopereni pesnicki izrazi..

Sem toga, ako Nemanju optuzimo za genocid sa stanovista 21. veka i nasih vrednosti, onda isto tako moramo i Izrael optuziti za genocid!

Oni su ubijali ne samo ljude, vec i "zene i decu"!

Dakle, ovo se mora posmatrati sa stanovista biblije, a ne sa stanovista nasih izvitoperenih vrednosti 21. veka, jer Nemanja kaze da je "revnovao za Boga" kao i David i Isus Navin!

Dakle, imamo teoloski aspekt, koji moramo uzeti u obzir, a ne nase osecaje...

A sta mislis sta bi Isus rekao za nemanjin genocid nad bogumilima???
Zapazi da su oni bili protiv svakog ratovanja i krsta...
Jel vidis na slici koja je tu negde povise u postovima sta pise???
Dakle bogumili nisu ratovali,a Nemanja je takve ubijao,a pise da su cak bili i protiv krsta .Zar ti i to nije zanimljivo???Sve ti to pise u knjizi koju je izdala SPC.Dal ti to porices Nemanjine grehe u ime svoje ili SPC koja se tim hvali???

Uput0NR.jpg
[/IMG]
Uput0NR.jpg
 
Natrag
Top