Član
Učlanjen(a)
04.01.2013
Poruka
34
Uspio sam, bilo je do drivera grafičke kartice, sada je sve sređeno, hvala svima ;)
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
35
ovako jel imas neki code koji ti ispise na ekranu prilikom bluescreen-a
ako ne mozes da ga procitas (iz razloga sto se brzo restatuje komp nakon bluescreen-a na advanced options u boot menu-u imas opciju "DISABLE AUTOMATIC RESTAT ON SYSTEM FAIL" il tako nesto slicno pa kad ti se to pojavi opet postavi ovdje kod koji ti da a code ti izbaci u obliku kao na slici 0X0000000A

bsod-stop-error.jpg
ovdje su problemi kod IRQ portova gdje treba nesto iskljuciti od hardware-a il mu dodjeliti drugi IRQ koji je slobodan.
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
Pozdrav svima,u posljednje vrijeme pojavljiva mi se ovaj problem prilikom igranja igrica npr.novi Tomb Raider,i Devil May Cry,i sl igrica pocne i igram je par minuta i nakon toga mi se samo ugasi racunar neznam u cemu je stos :/ sistem sam reinstalirao ali opet mi se pojavljivala ista greska.pa ako mi neko moze pomoci bio bi mu zahvalan :)
Nakon gasenja racunara ja ga pokrenem normalno i i na desktopu mi iskoci prozor sa informacijama o problemu pa pise ovako:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 5146

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8004EEC8F8
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\122013-16489-01.dmp
C:\Users\hans\AppData\Local\Temp\WER-39577-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Specifikacije sistema:
OS: Windows 7 x64 ultimate sp1
MB: ASUS M2N-X PLUS
CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
RAM: 4GB DDR2 KINGSTON HYPER X
GPU: Sapphire Radeon HD 5670 1GB 128bit
HDD:
1.WD 320GB NA NJEMU JE SISTEM
2.WD 500GB
NAPOJNA: 400W

unaprijed THX :)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Mozes analizirati dump fajl sa programom who crashed pa na osnovu te analize mozes utvrditi za sta je konkretno vezan problem on ti u principu prevede na nesto smislenije. Proveri temperature i napajanje. Pretpostavljam da si u novoj instalaciji instalirao nove drajvere ako jesi onda je vrlo moguce da je hardware. Ako nisi, probaj drugi drajver za graficku. Skini driver sweaper, obirisi trenutni drajver pokreni win u safe mode, pa driver sweaper-om obrisi ostatke, zatim instaliraj drugi drajver. (pretpostavljam da ako je softaware u pitanju onda je najverovatnije drajver za graficku jer se desava kada je graficka aktivnija) Ukolikoi dalje nastavi da se ponavlja, kreni da testiras redom, temperature i voltaze, najjednostavnije je sa everest programom pokreni stability test. Testiraj hard disk nekim programom kao sto je hd tune ili hd sentinel. Ukoliko su temeperature visoke, ocisti kompjuter detaljno, zameni pastu na procesoru od pc eventualno na procesoru graficke kartice. Ukoliko su voltaze zameni napajanje, ukoliko je hard disk zameni ga ili eventualno probaj low level format, mada time dobijes samo malo na vremenu. Naravno ovo je sve ukoliko je u pitanju hardware :) Takodje nadam se da nemas 2 antivirusa na kompjuteru, i ako vec nisi dskeniraj drugu particiju, ako j eimas antivirusom. Memoriju testiraj memtest programom.


Ne bih da te plasim ali cini mi se da ova greska 124, uglavnom hardverske prirode, sto ne mora odmah da znaci neispravan hardware, vec moze biti i los drajver za neki uredjaj. Tako da skini najnovije drajvere za tvoju plocu sa oficijelnog sajta:
Kod:
[url]https://www.asus.com/Motherboards/M2NX_Plus/#support_Download[/url]
A za graficku proveri datum na safirovom za poslednji drajver i na amd-ovom za Radeon HD 5670, instaliraj noviji. Eventualno proveri podesavanja u biosu, da nije nesto namesteno da radi preko predvidjenih mogucnosti, tj. da nista nije overclock-ovano :)
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Testiraj komponente ako imaš od koga da posudiš djelove,kreni od napajanja i memorije iako sam ja imao sličnu situaciju da me je zezala matična kod većeg opterećenja.Pogledaj da nije koji kondezator nesmiju biti zaobljeno napuhani već valjkasto ravni.Pretpostavljam da je nešto od toga.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Idi u SEARCH

Ukucaj sysdm.cpl i lupi ENTER

Zatim na startup and Recovery Settings

Odčekiraj Automatically restart

Aplly, Ok.....
 
Učlanjen(a)
14.01.2015
Poruka
1
Da ne bi lupali glavu koji driver ili software pravi problem, skini ovaj program Who Crashed:
Kod:
http://download.cnet.com/WhoCrashed/3000-2094_4-75205821.html
Polreni instalaciju, pošto pretpostavljam da imas win 7, onda ce se instalacija zavrsiti bez MS Debuger-a, u slucaju da imas XP, ponudiće ti da skineš Microsoft debuger, potvrdiš sa Yes, preuzeće debuger i nastaviti install.
Pokreni program i klikni na dugme Analyze, sačekaj da uradi analizu, zatim skroluj niže i iskopiraj nam sve BSOD error-e ovde
Pozdrav , imam isti problem , skinuo sam Whocrased kako sam i procitao ovde, sta sad? Molim za pomoc .
 
Učlanjen(a)
07.04.2014
Poruka
163
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 7a
BCP1: C047E7C8
BCP2: C0000185
BCP3: 2B34C820
BCP4: 8FCF9996
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\022317-27440-01.dmp
C:\Users\Vladan\AppData\Local\Temp\WER-47315-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Zna li neko sta je?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
lala bre,
..taj tip greske inicira da je u pitanju moguci problem sa ram memorijom, do duse ne nuzno ali bi moglo da bude. Ranije je plavi ekran u 90 posto slucajeva bio povezan sa losim drajverima za graficku karticu. Medjutim u danasnje vreme pretenziju drzi nehigijensko izivljvanje vlasnika racunara prema doticnima komponentama. Pa tako nailazimo na primere gde usled neciscenja racunara dolazi do raspada komponenti u samom, ...memorija, kablovi itd.

Ako imas dve memorije ostavi jednu unutra pa testiraj, izvrsi generalku sistema. Seti se sta si zadnje instalirao, losi gore pomenuti drajveri takodje izazivaju plavi ekran, vrati restore point za nedelju dana ..
..mrdni se malo iz fotelje :D
 
Natrag
Top