Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
upravo se bavim sa BSOD i mogu da kažem da UOPŠTE ne mora da bude do hardvera.
Postoji čitava šandrmanizacija oko neke "Kernel Driver" priče isl..ali se prvo mora skinuti program koji detektuje konflikte.

Kod mene su recimo problem bili AVG, Avast i opcija za update windows-a, što će reći - svaki računar je zasebna priča, a BSOD je uobičajeni simptom da kernel drjaver (koji inače radi u "boot" modu) daje komandu za reset čim dođe u konflikt sa nekim drugim drajverom.

Naravno, treba proveriti i hardver ali..

Bili Avg i Avast zajedno instalirani? jesi ti lud, pa ne mozes imati dva antivirusa na kompu, na taj nacin mozes sjebati hardver
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2011
Poruka
9
ne, nisu zajedno, taman posla.
NEgo najpre AVG, pa onda Avast, ali i on samo jedan dan. Pokušavam naime da provalim šta pravi konflikt
Evo i dalje se pojavljuje BSOD.

Skinuh ionaj Driver Robot i on mi je našao desetak drajvera da treba da promenim, ali kada hoću da ih instaliram, dobijem poruku da su ti drajveri zapravo starija verzija od onih koje imam..tako da jo uvek ne znam šta mi je činiti
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
5
I ja sam sumnjao na windows update na sedmici ... mislio sam da nesto mozda ne odgovara ali kada sam promenuo sistem na xp i instalirao samo osnovne driver-e za komponenete racunara i ponovo probao i opet se pojavio BSOD bilo mi je jasno da je hardver u pitanju. Ponovo sam se vratio na win 7 i uredno uvek updatujem sve . Sada sam skinuo Driver Robot i veci deo driver-a su uredu mozda samo nesto za zvucnike prijavljuje ali to su upitanju driver-i sa viste jer za sedmicu ne postoje.
Da li neko moze da mi kaze ima programa koji proverava da li su komponente racunara kompatibilne, ako tako nesto postoji?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Pa ako imas garanciju sta se mucis nosi njima pa neka se oni zezaju sa time,a i nesmes ti da otvaras kuciste da ne bi izgubio garanciju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
5
Ma znam bre nosim ga sutra ujutro , nego oni kada su ga otvorili 1. put odlepili su nalepnicu sa zadnje strane kucista tako da ako ga ja otvorim ni ne primeti se . :D
Hvala sam svakako.
moze LOCK
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2013
Poruka
34
Koji je najčešći uzrok mog problema? Imam laptop solidne konfiguracije, ali mu se nekad desi da se iz čista mira pojavi ''blue screen of death'' i laptop se sam ugasi, i restartuje tj. ponovo sam upali. Nekad mu se desa da ga čak samo upalim i čim se upali pojavi s ''plavi ekran'' i sam se restartuje. U poslednje vrijeme se još dešava i problem sa Shockwave player-om, često ''pada''.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
Koji je najčešći uzrok mog problema? Imam laptop solidne konfiguracije, ali mu se nekad desi da se iz čista mira pojavi ''blue screen of death'' i laptop se sam ugasi, i restartuje tj. ponovo sam upali. Nekad mu se desa da ga čak samo upalim i čim se upali pojavi s ''plavi ekran'' i sam se restartuje. U poslednje vrijeme se još dešava i problem sa Shockwave player-om, često ''pada''.
Driver graficke karte npr. ...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Da ne bi lupali glavu koji driver ili software pravi problem, skini ovaj program Who Crashed:
Kod:
http://download.cnet.com/WhoCrashed/3000-2094_4-75205821.html
Polreni instalaciju, pošto pretpostavljam da imas win 7, onda ce se instalacija zavrsiti bez MS Debuger-a, u slucaju da imas XP, ponudiće ti da skineš Microsoft debuger, potvrdiš sa Yes, preuzeće debuger i nastaviti install.
Pokreni program i klikni na dugme Analyze, sačekaj da uradi analizu, zatim skroluj niže i iskopiraj nam sve BSOD error-e ovde
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
vidi ,ako se to pojavi onda kad pteretis racunar,tj kad radis neki zahtjevni poso na racunaru i ako se onda tako restartuje onda to nije dobro.jel se grije puno,jel duva iz njega bas bas vruc vazduh.
 
Natrag
Top