Član
Učlanjen(a)
08.11.2009
Poruka
167
stavi pločicu u druge slotove, ako neradi odnesi je kod nekoga drugoga da isprobaš.
nemožeš utikavati dd3 na dd2 utore
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
6
naravno da ne mozes, prvo sto nisu iste memorije niti im je ista frekvencija, tako mozes spaliti maticnu iako zvuci nemoguce, provjeri da li ti maticna podrzava ddr3, i kad budes dodavao neku memoriju gledaj da budu iste frekvencije, bitno je zbog rada jer jedna ce raditi vise druga manje i tu dolazi do opterecenja i crkavanja za neko odredjeno vrijeme

Ovo je istina da ce puci maticna ploca,ali nece eksplodirati. Moj frend je podesavaju frekfency ram memoriji tj pojacavao, i crkla mu maticna par puta dok nije shvatio. Nosio je i u servis pa mu dadose novu maticnu kao pod garancijom nesto izmuvao. Ali nije trebalo, u garanciji pise da sve sto radis na svoju ruku i sjebes nema povratka,al sreca servis je neki glavati konjina kome servis izgleda ko stan Del Boya. P.S. Tema je Blue Screen da znate. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
5
Imam problem sa racunarom. Posle nekog vremena desavalo mi se kada igram malo zahtevniju igricu izbaci mi tzv blue screen of death. pise da ce se racunar ugasiti da bi zastitio dalju stetu na racunaru bla bla ....
mislio sam da je sistem pa sam promenuo nekolko win7 . Idalje isto pa sam instalio Xp i opet isto.
Sada mi se mnogo cesce desava cak na ne toliko zahtevnim igricama kao sto su cs 1.6 ili nfl 2008.
A u pocetku sam mogao da igram GTA 4 , Mafia 2, NBA 2k11 i mnogo zahtevnije .
Interesovalo bi me sta moze biti da li je ram ili je graficka ili nesto trece .
hvala unapred! :)

RAM 2x2GB
graficka radeon 4650 1GB
procesor AMD Phenom 9550 Quad-core 2.21GHz
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
jedna od ram plocica ti je crkla, kasnije neces moci ni upaliti komp
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
5
Palo mi je napamet da je crkao jedan od RAM-ova pa sam probao isto tako samo sa jednom i drugom plocicom i isto se ponasao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Pogledaj na netu imas sajtove sa siframa koje ti izbacuje prilikom bs-a i po tome mozes saznati sta nevalja posto svaka greska ima posebnu sifru koju ti izbaci prilikom bs-a.Mislim da ja imam negde i program koji radi to isto,ako ga nadjem okacicu ga...
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
to je do kompa definitivno meni je se to desavalo na Lap-u i kupio sam drugu RAM-memoriju i sve je bilo ok posle :D
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruka
5
Hvala vam na odgovorima odnecu ga u servis svakako nego me interesovalo ovako , mislio sam da mogu i sam da uradim ...
i ja verujem da je ram
sto se tice bs-a gore nisam bas nesto ni obracao paznju jer mi dole ispisivalo
dumping physical memory into disk i odbrojavalo od 0 do 100 po 5.
Koliko sam nasao na netu svi kazu da je upitanju sistem , sto mogu da garantujem da nije .Na jedno mesto sam naleteo gde pise da se to desava ako neke komponente ne mogu da rade zajedno ...sto mi deluje logicno ali meni je komp u pocetku radio sasvim ok .
Sve u svemu odnecu ga u servis imam garanciju jos koji mesec pa sta bude :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
sto se tice komponenti da ne rade zajedno moguce da je do rama ako su razlicite, to se kod njih desava npr ako imas jedan od 512 i jedan od 1Gb, rade na razlicitim frekvencijama pa se vise opterecuje jedan
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2011
Poruka
9
upravo se bavim sa BSOD i mogu da kažem da UOPŠTE ne mora da bude do hardvera.
Postoji čitava šandrmanizacija oko neke "Kernel Driver" priče isl..ali se prvo mora skinuti program koji detektuje konflikte.

Kod mene su recimo problem bili AVG, Avast i opcija za update windows-a, što će reći - svaki računar je zasebna priča, a BSOD je uobičajeni simptom da kernel drjaver (koji inače radi u "boot" modu) daje komandu za reset čim dođe u konflikt sa nekim drugim drajverom.

Naravno, treba proveriti i hardver ali..
 
Natrag
Top