Biblijski odgovori na zamerke u vezi istina Adventisticke crkve

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zašto bi on i dalje bio adventsita ako uračunava i adventni pokret u tog lažnog proroka?

Nije on poimenično nabrajao pokrete koje su vodili lažni proroci. :) On je generalno naznačio što bi to bili lažni proroci - to su oni koji određuju vrijeme Isusova dolaska, a prema ovome kriteriju adventistički pioniri su na vrhu tabele lažnih proroka.

Da li si ipak razmišljao da on kao adventista rasterećeno može govoriti o tome zato što on ipak adventni pokret ne ubraja u lažne pokrete? Šta misliš?

Ako je ovo točno, to samo znači da on nije dosljedan, a ne da vaši pioniri nisu lažni proroci. :)

Prispodobit ću ti. Ja kažem, zločinac je svatko tko ubije čovjeka. A onda moj brat ubije nekoga, na što ja kažem da za moga brata to ne vrijedi. Vidiš koji sam ja licemjer. I moj brat je ubojica, a i pioniri adventista sedmog dana su lažni proroci.

P.S. Rado bih pročitao što misliš odakle Ellen White vjerovanje da će Bog ‘zgaziti, kao da ih nikada nije ni bilo, robove koji nisu ništa naučili o Bogu i Bibliji’!?!?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zašto bi on i dalje bio adventsita ako uračunava i adventni pokret u tog lažnog proroka?

Nije on poimenično nabrajao pokrete koje su vodili lažni proroci. :) On je generalno naznačio što bi to bili lažni proroci - to su oni koji određuju vrijeme Isusova dolaska, a prema ovome kriteriju adventistički pioniri su na vrhu tabele lažnih proroka.

Da li si ipak razmišljao da on kao adventista rasterećeno može govoriti o tome zato što on ipak adventni pokret ne ubraja u lažne pokrete? Šta misliš?

Ako je ovo točno, to samo znači da on nije dosljedan, a ne da vaši pioniri nisu lažni proroci. :)

Prispodobit ću ti. Ja kažem, zločinac je svatko tko ubije čovjeka. A onda moj brat ubije nekoga, na što ja kažem da za moga brata to ne vrijedi. Vidiš koji sam ja licemjer. I moj brat je ubojica, a i pioniri adventista sedmog dana su lažni proroci.

P.S. Rado bih pročitao što misliš odakle Ellen White vjerovanje da će Bog ‘zgaziti, kao da ih nikada nije ni bilo, robove koji nisu ništa naučili o Bogu i Bibliji’!?!?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nije on poimenično nabrajao pokrete koje su vodili lažni proroci. :) On je generalno naznačio što bi to bili lažni proroci - to su oni koji određuju vrijeme Isusova dolaska, a prema ovome kriteriju adventistički pioniri su na vrhu tabele lažnih proroka.

Prispodobit ću ti. Ja kažem, zločinac je svatko tko ubije čovjeka. A onda moj brat ubije nekoga, na što ja kažem da za moga brata to ne vrijedi. Vidiš koji sam ja licemjer. I moj brat je ubojica, a i pioniri adventista sedmog dana su lažni proroci.

Da i citirao nekog neadventistu to pravilo bi važilo da se odnosi na svakoga. Ali citirajući adventistu, jasno je da on ne ubraja sam sebe u lažnog proroka. Zar ne?

A za EGW odgovoriću ti, pogledaću detaljnije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da i citirao nekog neadventistu to pravilo bi važilo da se odnosi na svakoga.

Na stotine je neandvetista koji tvrde potpuno isto što i ovaj adventist. Eto ti, onda se ovo pravilo odnosi, kako ti reče na svakoga, dakle i na adventiste.

Ali citirajući adventistu, jasno je da on ne ubraja sam sebe u lažnog proroka. Zar ne?

Ako liječnik pacijentu kaže da je obolio od tumora, pokazujući mu ‘citopatološki nalaz’ njegovog uzorka tkviva, može li liječnik zanijekati da je i on sam obolio od tumora, ako je i njegov ‘citopatološki nalaz’ potpuno jednak nalazu onog pacijenta!?!?!?

Kako nema iznimke kod bolesti tumora, tako nema ni iznimke za lažne proroke - svi, baš svi, koji računaju vrijeme Kristova dolaska na zemlju jesu lažni proroci, kao što je svaki čovjek, kojemu se ubrzano umnažaju bolesne stanice obolio od tumora. A ovo dalje znači da su pioniri Adventista sedmog dana lažni proroci.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Na stotine je neandvetista koji tvrde potpuno isto što i ovaj adventist.

To razumem. Ali kada citirš adventistu onda trebaš da zajključak uskladiš sa verom adventsita
Ako liječnik pacijentu kaže da je obolio od tumora, pokazujući mu ‘citopatološki nalaz’ njegovog uzorka tkviva, može li liječnik zanijekati da je i on sam obolio od tumora, ako je i njegov ‘citopatološki nalaz’ potpuno jednak nalazu onog pacijenta!?!?!?

U ovom slučaju malo je drugačija parlela. Ovde je kao da neko zna da je nešto otrovno i ljudima priča da ga ne treba da piju a on sam ga pije. Misliš da bi to neko uradio sebi? Dakle, ti tvrdiš ovde da binekoko druge upozorava da je nešto otrovnio sam nastavio daispija otrov("adventizam"). Ne bili onda taj najpre sebe sačuvao i rekao otvoreno, ljudi i adventzam je otrov nemojte ići za njime. Ali pošto on to ne radi, a upozorava ljude da ne piju otrov onočiglednone smatra ad to što on pije je otrov. Tvoja teza je daon i dalje ispija otrov(nalazi se u adventizmu) a sam upozorava ljude nemojte ga piti. Koji to mazohista radi?

Ali će pre biti istina jedina. A to je da si ti citirao tog adventistu a onda samostalno primenio njegove teze na adventizam, ali greška tvoja je što ne sagledavaš adventističkim očima ono što kaže adventista(a trebao bi jer ga citiraš) pa pošto ga citiraš trebaš pošteno sagledati zašto on sam nije adventizam ubrojao u to. Zašto tajnigdene kaže dajeiadventizam taj "otrov"? Pa prosto, zato što on ne govori niti podrazumeva adventi pokret zabludom, i ne može, jer adventni pokret nema karakteristike opisane u njegovom izlaganju. Adventni pokret nije nastao tako što je neko hteop da odredi datum dolaska, već što je proučavao Danilovo prorštvo sa ciljem da ga razume. On nije dakle, ušao sa ciljem određivanja datuma dolaska, i tu je glavna razlika između adventnog pokretai onih koje on opisuje koji ullaze baš sa namerom da odrede datum dolaska. Pošto adventni pokret nije imao ovu pogrešnu premisu na samom početku, onda su tu namere časne i poštene. I Bog ih je vodio da razumeju datum, datum je ispravan, samo što se odnosi na drugi događaj. Ali pošto oni nisu bili fantaici koji tragaju za datumom dolaska, već neko koga zanima šta proroštvo znači, i pored njihove zablude u pogledu događaja, nadahnuće je bilo presudno u pogledu razumevanja datuma. To je ono što svaki adventista zna, tako da nama potrebe da se trudiš da ubediš ostale adventiste da neki adventista podrazumeva da je adventini pokret bio lažni prortoka pri tom je taj adventista i dalje adventista.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kako nema iznimke kod bolesti tumora, tako nema ni iznimke za lažne proroke - svi, baš svi, koji računaju vrijeme Kristova dolaska na zemlju jesu lažni proroci

Upravo u tome i jeste razlika između adventnog pokreta i ostalih. Ostali nastaju sa ciljem da odrede datum dolaska, dok adventni to nije imao za cilj. Adventni pokret nije imao taj motiv, pa samim tim se on izuzima. Uzmi koji god želiš drugi pokret, i videćeš glavnu razliku. Svaki je imao cilj da odredi datum(pogrešan motiv u startu) dok kod adventnog to nije slučaj. Pa pošto nema taj loš početni motiv ne može biti uračunat u isti koš sa ostalima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Upravo u tome i jeste razlika između adventnog pokreta i ostalih.

Nikakve razlike nema između vas i drugih koji su određivali datum Isusova dolaska. Sve su to bogohulni drznici i lažni proroci. Razlika između vas je u drugome, nitko nije s toliko bezobrazluka kao vi EGWisti napadao sve one koji su ukazivali na vašu sotonsku rabotu. Drugi bi se bar poklopili ušima i šutili.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Razlika je u tome što adventni pokret nije imao za cilj da istražuje datum dolaska, nije pošao sa tim ciljem. Svi drugi idu od početka sa tim ciljem. Motiv je presudna stvar.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Razlika je u tome što adventni pokret nije imao za cilj da istražuje datum dolaska, nije pošao sa tim ciljem. Svi drugi idu od početka sa tim ciljem. Motiv je presudna stvar.

Najprije ukratko o "velikom majstoru" 'datumarku' Villiamu Milleru:

William Miller je rođen 15. veljače 1782. u Pittsfieldu, Massachusetts, a kasnije se preselio u Low Hampton, New York. Rođen je od roditelja baptista, međutim, nema naznaka da je obitelj prakticirala vjeru.

Godine 1803. Miller je oženio Lucy Smith i preselio se u njezin rodni grad Poultney, Vermont, gdje je postao farmer. Ovaj potez također je označio njegov prvi odmak od baptističkih korijena. Postao je sljedbenik deizma - religioznog i filozofskog vjerovanja u Boga, ali ne u smislu kako je to u slučaju organiziranih religija.

Nakon ovakvog 'obraćenja' Milleru je karijera jako napredovala. Svake je godine napredovao u lokalnoj upravi. Prvi put je izabran za pozornika (policajca). Godine 1809. izabran je za zamjenika šerifa, a kasnije i za mirovnog suca. Postao je i visokorangirani član slobodnih zidara - mason. Njegovo bogatstvo stalno je raslo.

U godinama koje su dolazile, Miller je od pasivnog člana kongregacije postao jedan od njezinih vođa. Bacio se na proučavanje Biblije s gorljivom predanošću analiziranju i dešifriranju svakog odlomka u Bibliji.

U kasnim 1820-ima, Miller, čitajući apokaliptične knjige, prvenstveno Danijela i stih Dn 18,4: “Do dvije tisuće i tri stotine dana; tada će se svetište očistiti.”, postaje 'fanatični odgonetač tajni ovih brojki'. I tako, nakon što je pročitao Danijela 8:14, Miller je došao do zaključka da "čišćenje svetišta" predstavlja pročišćenje Zemlje vatrom prilikom Kristova drugog dolaska".

Zaprepašten ovim otkrićem, Miller je postao opsjednut traženjem datuma "Adventa" (kako je nazvao drugi Kristov dolazak). Proučavao je židovske kalendare, koristio se matematičkim formulama kako bi otkrio što te godine u Bibliji predstavljaju. Radio je dan i noć, sve dok nije došao do zapanjujućeg zaključka: drugi dolazak dogodit će se “oko 1843. godine”.

(Dean Traylor, William Miller and the Advent of the Second Coming)

Kao što se može vidjeti, Miller je bio teški poganin - deist, i mason koji je dosegao najviši mogući stupanj u loži kojoj je pripadao. Ovakav čovjek sigurno nije bio vođen Duhom Svetim, točnije, ovakve ljude vodi sam sotona, pa je i Williama Millera sotona nagovorio da računa baš ono za što naš Bog Isus Krist reče - A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli nebeski, ni Sin, nego samo Otac.

Ističem još jednom gornju rečenicu koja oslikava deista (antikrista) i masona Williama Millera i njegovo djelo: Miller je postao opsjednut traženjem datuma "Adventa"
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
U kasnim 1820-ima, Miller, čitajući apokaliptične knjige, prvenstveno Danijela i stih Dn 18,4: “Do dvije tisuće i tri stotine dana; tada će se svetište očistiti.”, postaje 'fanatični odgonetač tajni ovih brojki'. I tako, nakon što je pročitao Danijela 8:14, Miller je došao do zaključka da "čišćenje svetišta" predstavlja pročišćenje Zemlje vatrom prilikom Kristova drugog dolaska".

Sam početak njegovog traganja je bio vezan za razumevanje knjige a na dolazak Hristov. Drugo je to što je on kasnije zaključio da se to odnosi na Hristov dolazak na zemlju. Pismo tamo i pominje "dolazak Sina Čovečijeg na oblaku" To su stvari koje su jako važne. Njegova želja i iskrena žudnja za razumevanjam Biblije je nešto što je pohvalno. Naravno, to oni koji ne vole istraživanje Biblije će osuditi.

Miller je bio teški poganin - deist, i mason

Da li to znači da Duh Sveti ne može da deluje na nekog ko je mason ili deist? To je isto kao kada bismo rekli da niko neće biti spasen ako ne veruje isto kao ja 100%. Dakle, Bog vodi svakog čoveka gledajući mu na srce i namere a ne na to za šta se formalno izjašnjava.
 
Natrag
Top